Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   593 / 3971
(#) Baxi hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Hi
Szeretnék egy PC ventilátor szabályzós kütyüt csinálni, találtam is amihez kell a lm317-es Ic. Nem lehet ezt kiguberálni valamiből?? Tippeket várnék
(#) Directors hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Üdv!

Melyik a helyes bekötési mód?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
köszi
(#) pingvin23 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
sziasztok!Lenne egy kérdésem van egy Tda7293 al szerelt erösítönek látszó valamim,késöbb lefotózom csak épp lemerült az elem,valaki tudna segiteni a bekötésében? mert nem találom a bemenetet illetve a kimenetet.elöre is köszi képet késöbb rakok fel.
(#) pingvin23 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
itt a 2kép sajnos nagyon rossz a minösége nem tudok mit csinálni vele.
(#) Sick-Bastard hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Üdv!
Ismét én.
Most esett le egy komolyabb probléma. Megint táp hiány. Ha ki is cserélem a PC táp -12Vos ág diódáit, akkor is csak +/-12Vos tápfeszt kapok. Nekem meg +/-24V kéne... :S Hát igen, ha nem figyelek...
Na most már nem is tudom mi is legyen... Ha már új táp is kell, akkor több értelmét látom +/-40Vosat építeni/beszerezni.
Építeni is szívesen építenék, de a tápokkal kapcsolatban egyre jobban összezavarodok. Egy hozzászólásban azt olvastam, ha nekem +-40V kell akkor ehhez +-32Vos trafó kell + pufferkondik? Hogy is van ez? Van valakinek egy +-40Vos 10Aes táp kapcsolási rajza?

SB
(#) Hujikolp válasza proli007 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Köszönöm a segítségeket! Remélem nem könnyen adja majd magát
(#) Baxi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
, köszönöm, csak kicsit konkrétabban, tvt stb.
(#) Electricboy hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Van egy trafóm bontott.Ezeket tudom róla!
3 kimenet+GND
- 5V AC
- 16V AC
- 27V AC
Egy labortáphoz szeretném használni melléklet.
Gondolom még ki kell mérnem az áramot de nem tudom hogyan.Egyáltalán menne 16 V ról vagy 27 V ról az nem baj hogy nem 0-24.
A LÉNYEG hogy mérjem meg a leadott áramot!

(#) csonthulye hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Igazából ez nem is annyira kezdő kérdés, de gondolom itt lesz a legjobb helyen.
Szóval ötletet szeretnék kérni egy ventillátor kicentírozásához. Lézer showt-t épitek, és a ventilátor közepén van egy kör alakú tükör. Mivel ez a tükör kézzel lett kivágva és nincs is tökéletesen középre felrakva ezért egy kicsit rázkódik. Hogy tudnám én ezt kicentírozni?
Régebben úgy csináltam, hogy kivettem a forgó részét a ventilátornak és a tengely végére állitottam. Mindig láttam merre dől el és igy elég pontosan, szinte tökéletesen meg lehetett csinálni. De ez most nem az a fajta ventilátor, amit szét lehet szedni.
A próbálgatáson kivül van valakinek valamilyen ötlete?
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszönöm a választ!
Egy kicsit javítalak ez egy műholdvevő trafója csak az én hibám nem írtam le az elején. Így is illik rá a válaszod?
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hát nem tudom hogy mérjem le belsejében lévővasat de egyben 670g
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Na lemértem! Mélység 32.7mm
Szélesség 19.5mm
Magasság 27mm
(#) ddr hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Szervómotort szeretnék szerezni. Boltban ahol láttam, elég drága.
Valamiből kiszerelni esetleg? Mibe raknak ilyet?
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Értem de hány voltos izzókat 230V ?
Így ahogy a mellékleten vagy félre értem
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget megyek kimérni ha találok 24v-os izzót!
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Üdv!
Nem találtam 24 V izzót nem lenne jó 2db 12V 20W sorbakötve ?

UI:A nyákot leforasztgadhatom nem? Úgyse kell egyenirányítás hisz ott a dióda híd a tápon.
(#) moltam válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szerintem jó a 2x12V 20W... Mert 20/12 vel az 1.sok6 7 Ennyi áramot vesz fel egy izzó de ha sorbakötöd 24 V ról ugyanennyi áramot fog felvenni. A feszültség a kétszeresére nő az áram nem változik akkor a P is kétszeresére nő. 2P=40W
(#) Josi777 válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
a mikrohullámú sütöben ugynevezett mika lemezről van szó. ez egy csillám lemez, amit pl. tranzisztor és a hűtőborda közé szoktak rakni szigetelésnek. itt is szigetelés szerepe van, csak nem elektromos, hanem "machanikus". a rezgéskeltő csatornája és a belső tér közé rakják, hogy ne kerülhessen szennyeződés a csatornába, mert ez mint rövidrezárt hurok, feszültség indukálódik benne. ez történik, amikor szintén szennyeződés hatására (ez lehet pl. víz is) elszenesedik ez a lemez. ilyenkor elegendő az elszenesedett réteget lekaparni, mert a szén vezeti az áramot, így akkora örvényáramok keletkeznek, aminek a hatására elkezd szikrázni. Ha már nincs meg a lap folytonossága, annyira elvékonyodik, akkor ki kell cserélni.
(#) zoly15 hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Szép estét mindenkinek!
Láttam itt egy hirdetést Bővebben: Link
Azon akadt meg a szemem hogy
Idézet:
„folyadék kristályos magas sugárzókat tettem bele”

Az lenne a kérdésem hogy ez milyen?
Köszönöm a választ!

Üdv!
(#) sany hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok!

A kérdesem a következő lenne:

Szeretnék építeni a motoromba LED - es világítást. 12 db kék LED - et szeretnék működtetni, a mellékelt rajz szerint . Az akksi 14.4 V - os . A fórumon található program segítségével kiszámoltam a szükséges előtét ellenállást , így 47 ohm 3 W - os ellenállás kell. Szerintettek ez az ellenállás bírni fogja az akksi áramerősségét? A másik kérdésem hogy hány amperes legyen a biztosíték ?

Ilyen LED - eket szeretnék használni.

A segítséget előre köszönöm!

LEDEK.JPG
    
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Értem, köszönöm!

Üdv!
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
A képen csak 9 db LED van bekötve.
(#) Zsolta hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Ma regisztráltam, azért írom ide a kérdésem, mert nem vagyok biztos abban, hogy nem tették már fel. (átnéztm a DVD-vel kapcsolatos témákat)

Na szóval a kérdésem:
Van egy Elta 8891-es DVD lejátszóm. A gondom az, hogy RW-s lemezt nem játszik. Lehet állítani valamit rajta, (akár sw-esen) hogy lejátsza, az újraírható lemezeket?

Köszönöm a választ!
(#) sany válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszönöm a válaszod!

Én egy 1A biztosítékra gondoltam. Szerinted elég lesz?

Az új rajzot csatoltam. Így gondoltad az ellenállások bekötését?
(#) lapose válasza sany hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Én a LED-eket nem párhuzamosan, hanem sorba tenném..

led.jpg
    
(#) smate hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
sziasztok!
nyákot lehet higitóval is maratni?
(#) sany válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
De akkor nem kell nagyobb ellenállás?
(#) vicsys válasza smate hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Nem. Nem lehet. Én legalábbis nem tudok róla, de szerintem tuti, hogy nem lehet. Azért írtam le ennyire hosszasan mert a nem, csak 3 karakter és 5 alatt nem engedi a rendszer elküldeni az üzenetet.
(#) smate válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
oké köszi akor marad a vasklorid
Következő: »»   593 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem