Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   352 / 2500
(#) zotyo91 hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Sziasztok.
Ez az erősítő használható zene halgatásra is? :confu

gitar60.gif
    
(#) highand hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezt most ne vegyétek dicsekvésnek, de meg kell osztanom az érzést.
Hozzám került egy erősítő, amelyik a képen látható. Könnybelábadt a szemem, mert ..mert ezt én terveztem kb 23 éve. Abszolúte nem emlékszem a kapcsolására. Most neki fogok és kirajzolom a kapcsolását. ANNYIRA KÍVÁNCSI VAGYOK!
(#) Dj TSM válasza highand hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
üdv
Engem is érdekelne az a kapcsolás,llátom rá van irva az erösitö elölapjára,hogy Non feedback system.Akkor most ebben tényleg nincs visszacsatolás?
(#) highand válasza Dj TSM hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Csak az emitter ellenállásokkal megvalósított.

Még bázis-feszültség visszacsatolás sincsen fokozaton belül sem.

Már ahogy emlékszem a dologra, de már rajzolom ...
(#) banyaiakos válasza szulek hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Hali!
Igazól nem értem, hogy mit akarsz. Először irtuk, hogy a SAL-t ne hajtsd 100Watt-nál nagyobb erősítőről, mert elszáll. Aztán itt meg írod, hogy 4*200W-ot akarsz 700Wattos trafóról. Bassmester leírta miért nem jó trafóról járatni az autós végfokot. Ráadásul sok lenne a veszteség is. 230ból 12 majd abból +- valamennyi...
Ha még mindig abból a SAL-ból akarsz kettőt hajtani akkor csináld meg a VF2 +-30Voltos verzióját. 1000 Ft egy panel.
(#) highand válasza Dj TSM hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
No végeztem, itt van. A valóságban BD 241-242 és BC 301-303 van benne, de ilyen nincs a rajzolómban.

A válogatott zener helyett inkább mindkét pozícióban LED-el rajzoltam meg, mert úgy jobban utánépíthető.

Anno a tulajnak azt a jótanácsot adtam, hogy nem kell kikapcsolgatni. Megfogadta, 23 évig csak az áramszünetek alatt volt kikapcsolva. Uramisten 1986...látjátok az elkókat, meg a trimmereket?

DENEBVéG.JPG
    
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
És itt a kép.

Kép.jpg
    
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Emlékeim szerint 50W-nál 0,1%-ot tudott.

Holnap lemérem.
(#) highand válasza Dj TSM hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Igen, pontosítok.
Hangfrekvenciás visszacsatolás nincsen, a DC több helyen is visszacsatolással van fogva.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Mekkora retró !!
(#) elektrorudi válasza zotyo91 hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Persze, hogy lehet rajta zenét halgatni (így egy fülel).


Csak ne legyenek magasak az elvárásaid.
1% nagyságrendjébe várható a torzítás.
(#) lapose válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szia!

Jól néz ki!
De tudtam utálni azokat a trimereket..
Milyen apropóból került vissza hozzád?
(#) varttina válasza zotyo91 hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szia!
Az 1000µF-os kicsatoló kondenzátorból ítélve ez az erősítő min. 16 ohmos hangszóróhoz való. 2*30V-os szimmetrikus tápról hajtva, kicsatoló kondi nélkül simán elbírna 8 ohmot. Egy próbát szerintem megér.
Mivel a BD139-esek furattal vannak ellátva, érdemes őket a TIP tranzisztorokkal közös hűtőbordára szerelni.
Élesztésnél a hangszóró helyére köss egy 8 ohmos ellenállást. Először a 2k trimmer segítségével a nyugalmi áramot állítsd be, majd az 50k trimmer segítségével a 8 ohmos ellenálláson eső feszültséget állítsd minél közelebb 0-hoz.
(#) CHZ válasza lapose hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
"De tudtam utálni azokat a trimereket.."
Föleg a kapcsolás szerinti alkalmazásban , az erősítő gyors halálát tudja okozni . Jobb minőségű trimert sem mernék így bekötni. Csak a B-E körben érdemes betervezni a nyug. áram beállítására t.potit mert ha ott megszakad , szakadozik , akkor nem okozhat károkat . Ilyen szarvashibát sajnos sok helyen látni .
(#) Dj TSM válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Jol néz ki.Azt hiszem kiváncsiságbol majd megépitem.Nekem valahogy mindig bejöttek a régebbi erösitök.Nagyon strapabirók és tényleg tudják a megadott teljesitményt.Manapság meg csak dobálkoznak a nagy számokkal,pedig az igazi rendes 50 vagy 100watt is tud ám nagyot szólni.Köszönöm a kapcsolást.
(#) J-O-E válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szerintem a beállítás után érdemes kicserélni egy ellenálásra, lehet ezt is így tervezték csak aztán benne maradt. Nekem is van ilyen 15évvel ezelötti remekművem még a dobozolás is a BEAGot idézi ahogy elkészítettem
De már nem üzemel kiszedegettem a tápból cuccokat mikor kelett, kisérletezni. Ugyanilyen poti van benne, azért jutott az eszembe.
(#) CHZ válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
B-E körben maradhat a trimer , mivel ott a meghibásodása nem okoz tragédiát , csak a nyug. áram lecsökkenhet , más probléma nem lehet .
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Bizony - bizony szarvashiba. Pont ez okozta a halálát. 23 év után.....

Azért kihúzom magam, mert a kapcsolást ma is vállalom. Anno még csak hasonló sem volt forgalomban, sőt merem állítani, hogy ma sem lesz könnyű előkapni egy másik hasonló kapcsolást.
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Kijavítottam, köszönöm, nekem kellett volna megtenni, de nem néztem végig, csak kirajzoltam.

DENEBVéG.JPG
    
(#) highand válasza lapose hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
CHZ rámutatott miért került vissza.

A tulaj teljesen fel volt háborodva, mi az hogy elromlott?
(#) highand válasza Dj TSM hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Nagyon szívesen, ha oda kerül a dolog segítek, amennyiben probléma akad.
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Tervezés során sokszor megesik , hogy ilyen apró részlet felett átsiklunk , mivel ez hangminőség szempontjából nem is befolyásoló tényező .

Régebben én is kísérleteztem átfogó visszacsatolás nélküli félvezetős erősítőkkel .
Kevesebb tranyóval teljesen DC csatolásban... , kíváncsi voltam a hangsugárzókra gyakorolt alacsony DF hatására , volt olyan hangsugárzó amire igen jó hatással volt .
Kapcsolásod látván , a kapacitív csatolás miatt adja magát egy ötlet , fesz. erősítő részét teljesen elhagynám és elektroncsővel oldanám meg , az R30 és a P2 helyén áramgenerátort használnék . Teljes erősítő megvalósítható ezzel a megoldással úgy , hogy egyetlen fokozata sem fordítson fázist .
Próbáltam már ilyen jellegű visszacsatolatlan erősítőket , nagyon részletező hangzás , de válogatós ... nem minden hangsugárzót szeret .
(#) szulek hozzászólása Szept 1, 2009 /
 
Hello! Kerestem egy 4X75W-os erősítőt a gazdája azt írja hogy nem lehet hidalni. nem tudtok adni egy olyan kapcsolást aminek a segítségével 2 csatornát tudok csinálni az erősítő: Weconic 300W-os digitális erősítő, equaliser
(#) Bassmester válasza szulek hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Légyszives írjad már le nekünk, "töviről-hegyire", hogy milyen rendszert akarsz csinálni, mi az amid van és mivel szeretnéd kiegészíteni. Autós rendszert építesz? Ha igen, akkor ITT jobb eséllyel kapsz tanácsokat :yes:
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Kíváncsi lennék a tapasztalataidra, írd meg, ha megcsinálod csöves meghajtással.
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Fentebb már vázoltam , azt a hibridre értettem .
Mostanában nem építek ilyesmit , van elészült .
Egyik csöves meghajtása ez .

B HIBRID.JPG
    
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Tetszik, azt kevés 2. harmónikust is kilövi...
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Igen , ezért is lett kicsit megbonyolítva , alacsony kimeneti impedanciáról hajtja a félvezetőket .
Egyszerűbb megoldásokkal kezdtem , de ez lett a nyerő , kipróbálható több félvezetős puffer ráakasztásával . 25V eff. kivehető , kb. 100W-ig elegendő .
(#) Jihad Joe válasza Jihad Joe hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
helló légyszi segítsen valaki
(#) troby válasza Jihad Joe hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Helló a tápos dolog amit a tanár mondott az úgy jó de akkor már a régi testet ne kösd sehova. Az erősítőhöz meg tőlem okosabbat keress
Következő: »»   352 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem