Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   314 / 1385
(#) dizi válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia.
Előre is köszi.
Még egy kérdés mennyi az a hő mérséklet amit ez a lakk ki bír és a hajszárítóval mennyi idő és milyen távolságból.
(#) atiotezer válasza dizi hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Helló. Lefújás után vártam vele 10 percet amíg megszárad a felülete, hogy a por ne ragadjon rá, utána beleraktam egy cipős dobozba, mellé a hajszárító és kb.15percig (1600W-os hajszárító) . Aztán meguntam és vettem előrelakkozott panelt.
(#) dizi válasza gydanee hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Én már próbáltam félig nyitott gázsütőben 70fokon 30percig NULLA ZÉRO előhívásnál lejött az egész na már a kazán azért nem jó mert még nincs tél
(#) dizi válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Az tuti csak nekem kb 1 m2 panelt kellene meg csinálni több darabra felosztva 1panel kb 2x3 cm és kb 30 35db van egy A4 lapon.
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Sziasztok.A sok hasznos tanácsot megfogadva próbálgattam a levilágításos módszert.Csináltam tesztet melyből az derült ki hogy az izzó felmelegedése után 5-6 perc kell a levilágításhoz,dupla maszkkal.Felbuzdulva a sikeren megpróbáltam egy panelt is sajnos sikertelenül mert mikor beleraktam az előhívóba leoldottat az összes festéket.Hosszas gondolkozás után azt állapítottam meg hogy a próbát úgy csináltam hogy nem a nyomtatott oldal nézett a nyákra,a panelt pedig úgy hogy a nyomtatás pont a nyákon volt.Lehetett ez a baj?Megolvadt a festék?Valakinek van ilyenről tapasztalata?

Mutatok képet a levilágítás tesztről.

DSC00658.JPG
    
(#) p_istvan válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia!
Nem volt túl tömény a hívó oldat, vagy lehet túl sokáig volt a hívóban?
A nem megvilágított részt is oldja a NaOH, csak lassabban...
(#) vicsys válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Igen az volt a gond, hogy alávilágított. (és/vagy túl tömény volt az előhívó) Az előhívás kb. 1 perc.
Egy kis segítség
(#) pityu_18 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Ahogy beleraktam az előhívóba egyből eltűnt a rajz,az volt a fura hogy a próbáknál amikor kivettem a levilágítóból akkor nem láttam semmit csak mikor beleraktam az előhívóba,a panelnál meg mikor kivettem simán láttam az összes vonalat előhívás nélkül.
(#) Sir-Nyeteg válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Bemelegedett a lámpa.
(#) gulasoft válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Akkor túlvilágítottad. Az a 20-as az jó, bemelegedett izzóval tesztelted azt is (ezért utálom ezeket, ott led nem kell bemelegíteni, mindig ugyan azt tudja)
(#) pityu_18 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
a próba és a panel levilágítás között pihentettem az izzót.
A másik kérdésre válaszolva azt is bemelegedett izzóval teszteltem.
Akkor az nem lehet gond hogy a nyomtatás pont a nyákon volt?
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Nem tudom számít e én tintasugarassal nyomtatok pauszra.
(#) dizi válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Nem vártad meg ,hogy tökéletesen meg száradjon vagy tömény volt az előhívó.
(#) pityu_18 válasza dizi hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Hát én már nem tudom kb 10percet vártam a nyomtatással,inkább úgy fogom próbálni hogy nem a nyomtatott oldal lesz a nyákon
(#) pityu_18 válasza dizi hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Előhívó ugyan az volt mint amivel előhívtam a 20ast is,attól lehet tömény hogy abba már hívtam elő?
(#) kaqkk válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Én fóliára nyomtatok és mindíg a nyákon van a festékes oldal ! Így biztos hogy nincs alávilágítás!
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Hello

Ne haragudj, hogy megint a panel maszkolásról kérdezek.

Írtad, hogy van az a zöld Német cucc, ami drágán jön haza postával. Annak mi a neve, és hol lehet beszerezni?

A pozitív 20-al fogok egy próbát tenni. Azért nem a gyári lakkot fogom tovább világítani, mert az nem fog védelmet nyújtani a vezetősávok oldalsó profiljánál, és ha pára éri az áramkört, akkor oxidálódhat.

Azért engem mégis jobban érdekelne az a zöld fólia, mert az az igazi. Tudnál nekem ebben segíteni?

Köszi
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Nem én rendeltem, hanem ismerős. De megkérdezem akkor az oldal pontos címét.
(#) bzumi hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudom feliratozni a nyák egyik oldalát. vagyis az egyik oldalon forrasztunk a másikon vannak az alkatrészek és arra az oldalra hogyan tudok feliratozni a másik dolog meg amikor készen van minden munka akkor hogy csinálják azt hogy a forrasztó rész ilyen bármien szinnel van csinálva? vagyis olyan mint ha valami szines fóliát raknának rá de gondolom ugy sem az amire gondolok :no: na az ilyenekre lennék kiváncsi ha valaki esetleg tudna válaszolni azt megköszönném
(#) Bari- válasza bzumi hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Szia

Az alkatrész oldali feliratozás, mint pl. pozíciórajzok és alkatrész értékek, megoldható vasalásos technikával.
A nyák kimaratása és a furatok elkészítése után a felvasalod a pozíció rajzot a panelra, leáztatod a papírt, és lakkal, véded a sérülés ellen. A vasalásos technikáról ha visszalapozol találsz részletes leírást, csak be kell írni a keresőbe.

Bari
(#) Norberto válasza bzumi hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Itt egy jól sikerült verzió az egyik kérdésedre válaszolva: LINK
(#) bzumi hozzászólása Szept 25, 2009 /
 
megnéztem és nagyon super és hogy csinálják azokat a nyákokat amik ilyen szinesek vagy mi láttam ilyen kéket is. ez lak színe vagy mi
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Köszönöm szépen, és ha megtennéd hogy elküldöd nekem Privát üzenetben? Köszi

Hello
(#) emmzolee válasza bzumi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Épen erről beszéltünk. Kicsit nézelődj vissza 2-3 oldal asziszem.
(#) bzumi hozzászólása Szept 25, 2009 /
 
Hát srácok, megnéztem a super videót amit az uriember csinált a levilágítós technikával, és tényleg szebb dolgokat lehet csinálni így mint vasallóval és szerintem nem több anyagi ráfordítással mint a vasallós technikával :yes: . ez idáig rendben is lenne mert szép gyönyörű nyák csilli villi stb. feltétellezük azt hogy kész van minden tehát minden beforrasztva stb. utánna érdekelne az a dolog hogy mivel vonják be vagy hogy csinálják azt a dolgot, képet mellékelek hogy értsük mirő beszélek, hogy ilyen szép gyönyörű oldalt kapunk. ez valami speciális eljárás?
(#) Frankye válasza bzumi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Egyszerűen lelakkozzák színes, átlátszó lakkal. (Akril lakk.)
(#) mammut válasza Frankye hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Üdv!
Ez a lakk forrasztás előtt felvivendő, vagy utána?
Tehát forrasztható, vagy nem?
(#) Frankye válasza mammut hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Forrasztható, de érdemes a forrasztás után felvinni, így védi a teljes panel felületét.
(#) gulasoft válasza bzumi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Túró!
Ez forrasztásgátló lakk. A fóliát amit a németektől lehet kapni ha jól beégeted az is ilyen fényes felületet ad.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szerintem ez az, legalábbis a zacskón ez van:
Bővebben: Link

És ha valaki perfekt német akkor ezt a két oldalt lefordíthatná.

Bővebben: Link
Következő: »»   314 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem