Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   711 / 2208
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Szerintem aki egy PCL86 vagy EL84 PP-t össze tud rakni annak nem jelent gondot egy PL509 vagy 6P45SZ vagy GU50 PP sem. A működése ugyanaz. Csak nagyobbak a trafók, feszültségek na meg a csövek
(#) Gubán_Gábor válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Bizony bizony, ahogy én is végigjártam a létra fokait
kezdésnek PCL86 SE, majd aztán GU50 SE, ezután PL509 PP, és most tartok a GU81M PP nél Ki tudja hová lyukadok ki, egyszer majd lehet GU88P-k jönnek, bár ezen legutóbbihoz PAKS engedélye is kellene
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Szept 28, 2009
Na meg a súj Na meg a teljesítmény , és akkor nem is beszéltem az államról, amit valószínű pajszerral kellene feltornászni a padlóról az ámulat miatt. De tényleg, miért nem építek egy nagyot. Végülis a két kimenő vas adott, a táptrafó vasat meg könyebb szerezni, lehet hogy megvan a kövi project? Áh, inkább lépkedek azon a lépcsőn, az a biztos. Szépen okosan, de későbbre azért elrakom a vasakat. Kenyeret nem kér.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Én most (már mióta) tervezek egy ilyet 6P45Sz-ekkel (vagy PL509-el, a táptrafó ki tudja mind két variációt szolgálni). A kimenőim is megvannak (már mióta), csak idő kéne hozzá. Ha gondolod, összedolgozhatunk.....
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 28, 2009
Hmmm, ha én is Pesten, vagy a közelében laknék, mi minden csöves dolgot meg lehetne csinálni közösben
Nekem is van 4 db 6P45C-m, még EcoPityutól, és kezdeni kellen velük valamit
Szerintem, ha elkészül a GU81M project, akkor kezdődik a 6P45C project, mindenem megvan hozzá
kimenők, hálózati trafók, már csak össze kellene majd rakni, de ez kb decemberre várható..
(#) Moszkvai válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Gratula! Szép lesz!
Találtam végre direktfűtésű egyencsövet a börzén a HIRAGA-hoz egy 5C3S személyében. Szerintem az egyetlen ilyen cső volt és engem várt.
(#) Moszkvai hozzászólása Szept 28, 2009
Ja! Szép darab!

DSCF4961.JPG
    
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 28, 2009
Miben tudok én segíteni?
(#) Doncso válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 28, 2009
Köszi uram, örülök hogy tetszik.
(#) ferencferenc válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 28, 2009
....vettem a börzén én is a nyáron....de otthon kiderült, hogy szakadt a fűtőszál :eek2:
(#) lpcollector hozzászólása Szept 28, 2009
Lassan összeáll a 6C33C SE. Az anódtápok "műterhelésen" jól vizsgáztak, a fojtó a várakozáson felül teljesített.
Ma bekapcsoltam a csövek fűtését is, az előfok késleltetett 6,33 V egyenfeszültséget kap, a végcső váltófeszről fűt. A 6C33C fűtöfeszültsége a hálózat 225-228V közötti ingadozását követve, 11,8 és 11,95 V körül alakul a kívánt 12,6 V helyett. A katalógust böngészve így is a 11,3-13,9 V-os határértékek között vagyok. Megnéztem a toroid trafót, nem tűnik tulzottan nehéz feladatnak megbontva a szigetelő műanyag szalagot akár a saját vezetékéből még egy esetleg két menetet rátekerni és kivezetést forrasztani hozzá. Vagy hagyjam a csodába, mert így is beleférek a szórásba?
(#) Doncso hozzászólása Szept 28, 2009
Igértem egy képet sötétben.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Szept 29, 2009
Szép!
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 29, 2009
Az majd menet közben kiderülne. Jelenleg még csak gondolkozom, mit is várok a kapcsolástól, mit is szeretnék felhasználni. Lesz benne szilicium is, még 3 lábú is, de nem a jelútban! Megismerhetnéd a tervezés(em) filozófiáját. Mert ahányan vagyunk, mindenki egy kicsit másképpen gondolja, mást tart fontosnak (mint a kocsinál, csajnál).
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 29, 2009
[OFF] Persze! Doncso jelen csövesében sem volt semmi szereped, mi!? Az nem is jó, amit Te mondasz! Aha! Szerénykedjél még, aztán még meg is sajnálunk....
Más. CHZ mester hová lett? Már rég láttam őt....
Ricsikét már nem is keresem, egyszer csak feltűnik, aztán hirtelen - hetekre, hónapokra - nyoma vész. [OFF]
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 29, 2009
Persze, mindenképp érdekelne a dolog.

Idézet:
„. Mert ahányan vagyunk, mindenki egy kicsit másképpen gondolja, mást tart fontosnak (mint a kocsinál, csajnál).”



Ezt én is így látom. Igazából kezdek rájönni miért is jó ha valaki magának tud tervezni, vagy ha nem is tervezni, de átformálni a saját ízlésére egy csöves erősítőt.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2009
Tekerj rá, de nem kell megbontani a szigetelést, minek kockáztatni hogy esetleg okozol valami sérülést, rátekersz egy-két menetet, azt leszigeteled és kész.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Szept 29, 2009
Rendben, így fogok tenni.
Ha nem lenne elég két menetre a kilógó vég, bele is toldhatok (forraszthatok) hasonló zománcozott huzalt?
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2009
Biztos elég lesz 2 menet, de ha mégsem akkor beletoldhatsz (toldás szépen összetekerve, leforrasztva).
(#) mayky válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2009
Szerintem akár az elvezető vezeték maga is lehet egy menet, hogy ne kelljen annyit toldozgatni.
(#) lpcollector válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2009
Igazából nincs is külön elvezető vezeték, az maga a tekercs kilógó vége, ezért gondoltam, hogy azt fordítom még vissza egy vagy két menetre, és így toldok bele egy kivezetést. (Amúgy nagyon szép amikor fűt ez a cső )
(#) mayky válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2009
Szép és elég forró is lesz
Nekem már nincs ilyen, a jelenlegi kis EL84 PP lazán lezenéli. (természetesen ez az én egyéni szubjektív véleményem) Bár lehet hogy ahhoz is kellett volna tekernem néhány kimenővariációt, de igazán nem izgatott a kérdés, mert egy ilyen SE iszonyat sokat fogyaszt, a mai energiaárak mellet nálam ez is szempont. Ezért készítek most egy kis PCL86 PP-t.
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 29, 2009
Én meg tudjátok mit csinálok?..... Trafós fázisfordítót.
Van két egyforma, igen picike autotrafóm (külmérete 1,8*2*1,4 cm), elképesztő tudással, anódból ugyan nem lehet meghajtani, de egy 5534 már gond nélkül lekezeli (felező áttétellel szinte bármihez jó, még a bakelit lemezjátszóhoz is közvetlenül, dehát úgy nincs szimmetrikus kimenetem), csinálok neki egy alkalmas katódkövetőt bemenetnek, remélem jó lesz.
Oszcillogrammokat majd teszek be a mérésről (négyszöget is).
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Szept 29, 2009
A 6P már nehezen nevezhető energiatakarékos megoldásnak. Szerintem szobahangerőn is 200VA-t felvesz. Aminek a nagy részét hő formájában a környezetbe bocsátja.
Szerk: Igazából Mayky felvetésére válasz.
(#) mayky válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 29, 2009
Hát én számolgattam:

végcsövek fűtése : 4x6,3Vx1A = 25 W
előcsövek fűtése 4x6,3Vx0,5 A= 13 W
nyug áram 4x 300V x 0,035A= 42 W
ez kb. 80 W jó vezérléskor valamennyit fogyaszt a cucc is de szerintem ahhoz a 2x10-W hoz nem kell 120 W-ot belepumpálni.
Ja meg a hálózati csak egy M102B ami kb 180 VA-t tud, több órán keresztül hallgatva sem lesz tűzforró.
(#) lpcollector válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2009
Idézet:
„... egy ilyen SE iszonyat sokat fogyaszt, a mai energiaárak mellet nálam ez is szempont.”

Nálunk szinte minden fogyasztó energiatakarékos, ennyit talán még "luxusból" is elfűthetek
Nekem pont ez a minimál megoldás, az SE ami tetszik a csöves technikában.
Az EL 84 hangja számomra is megnyerő (bár azt is csak SE-ben ismerem), csak a 89dB-s Bowersekhez gyengécske. Talán egyszer sikerül összehozni egy érzékenyebb "backloaded" tölcséres dobozt az méltóbb párja lenne...
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2009
Rafinált kérdés ez. Sajnos a 6C41C SE és a 6p3 PSE "-s szenvedéseim" nekem is azt igazolták, hogy nagy nyugalmi áramú csöveknél négyzetesen halmozódnak a problémák, legfőképpen a kimenőtrafó kapcsán (a nagy, hagyományos vasakkal "lassú" lesz), de a meghajtás és a tápegység kapcsán is.
EL84-ECL86- hoz nehéz rossz trafót készíteni, főleg PP-ben (már elsőre meglehet a hang), míg egy nagyáramú csőhöz nehéz jó trafót készíteni, nagy mázli kell, hogy elsőre jó legyen.
A saját tapasztalatom az, hogy az ECL/PCL csövek (82/86) illeszkedő hangsugárzóval jobb hangúak, mint az EL 84-esek, miközben teljesítményben nincs érdemleges különbség (gyári és saját építésű erősítőknél is ezt tapasztaltam, ha valaki nem tudja mit hall, a CL-es erősítőt hallja jobbnak általában, a brilliáns magasak miatt, a tere is kicsit részletezettebb, "átbeszélhetőbb" (EL 84 magasa selymesebb, az ECL nyersebb, üvegesebb).
(Tudom, ez egy kupac megfoghatatlan okoskodás. )
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2009
EL 84-es és ECL/PCL PP is kijön 80-110 VA között, osztálytól, táp megoldástól függően, ahogyan számoltad is.
(#) mayky válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2009
Nem akarlak lebeszélni róla, mindenkinek be kell járnia azt az utat, ami egy olyan hanghoz vezet, ami megadja neki azt az örömöt, amit ettől az egésztől elvár.
Tervek szerint megcsinálom még az ECL86 PP-t a 4654-es bedobozolom. A 2A3 SE-n még gondolkodom.
Aztán más irányba megyek Phono, DAC. Nem hinném, hogy jobb erősítőt tudnék építeni.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2009
Idézet:
„...Nem hinném, hogy jobb erősítőt tudnék építeni...”


Ilyet ne mondj, mert úgy jársz mint egyik ismerősöm, aki végül megvette a gyári AN-ot (olcsó típust, de nekünk az is nagyon drága), mert elhitte, hogy házilag nem lehet elérni azt a minőséget, amit aztán azóta eladott (még szerencse, hogy nem veszteséggel), most diy-es EL84PP-je van (aki belenéz egy gyári NOT-ba, nem is használja többet a "gyári" kifejezést).
Mindig van jobb, és kellő erőfeszítéssel (és pénzzel) azt meg is lehet csinálni, a legjobbakat is ugyanolyan emberek csinálják, mint mi (arra szándékosan nem akarok kitérni, hogy megmagyarázzam, miért nem lehet elérni a gyári minőséget. )
Következő: »»   711 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem