Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   673 / 3971
(#) Dani494 válasza Hujikolp hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Kösz a választ,de nekem 100%-ra kéne tudnom hogy egyen vagy váltó + az anyaga.
(#) Combord hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
Köszi!
Amúgy egy trafó után akarom kötni.Lemértem és 20v.Nem baj ha nagyobb azt már megoldom.
(#) bladika válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
(#) Dani494 válasza bladika hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Köszöntem!
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Bizony ezt akkor én is benéztem. Igaza van JANInak. Azt mérd meg melyik két kivezetés közt méred a legnagyobb feszültséget. Mert ha így vannak a megcsapolások ahogy a rajzodon akkor csak rátekercseléssel lehet még egyszer 22 V-ot előállítani.
(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

A képen látható két tekercs között van a legnagyobb feszültség 20V.

Akkor mit tegyek? Tekercseljek még rá?
(#) c27 válasza bladika hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Helló. (Ismét zavarlak értelmetlen kérdéseimmel.)
Ha az ic földje beteríti az egész nyáklapot akkor a motor földje is mivel közös ponton vannak gondolom akkor ez nem gond?
A vezető rétegek nem fogják egymást keresztezni mivel egyoldalas nyáklapra fogok tervezni talán így nem lesz gond a nagyáramú vezetőkkel. Így jó?
Akkor megtervezem a nyákot és felteszem utánna ha megnéznéd. Megtennéd ezt a szívességet?
(#) elektromos hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Legyen szíves, valaki segítsen a következő dologban: vettem egy USB-s szkopot, de az szerintem hibás, mert ha be kapcsolom a frekvencia mérést, akkor az 1 Khz-es 2V-os kalibrálo jelet nem minden állásban méri 1Khz-nek, hanem teljesen hülyeségeket ír ki. Készítettem egy kis avi file-t a működésről, mely 4,4Mb. A címem: ***** . Ha valaki rá tudna nézni, mielőtt szervízbe vinném, megköszönném. Az avi-t egyből elkűldöm, ha valakit
érdekel.

Az e-mail címedet ne írd ki nyilvános oldalra, hacsak nem vagy mazochista, és ezért spam-ekkel akarod elárasztatni a postafiókod! Az e-mail címed a profilodban megtalálható, ha kell.
Frankye
(#) hackerfish hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok! Az előbb regeltem, mert láttam, hogy sok hasznos olvasnivaló van az oldalon, és engem is érdekel az elektronika, bár még nagyon-nagyon kezdő szinten vagyok. Első kérdésem az lenne, hogy mitől sül ki a kondi? Ha eléri a max feszültséget, akkor magátol? Vagy nem? Egy solar robothoz kéne. (napelemes robot) A lényege az, hogy a napelem feltölti a kondit, és utána az kisül, és bekapcsol egy ledet. Ehez szükség van tranzisztorra? A válasz(oka)t előre is köszönöm!
(#) Frankye válasza hackerfish hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Javaslom, hogy a cikkek , főként az elsők között olvasgass. A kondenzátorokról például itt olvashatsz, de hasznos lehet a kereső használata is.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Frankye!
Igazad van, de a szkóppal kapcsolatban nem tudsz valami ötletet?
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sajnos nincs más amit tehetnél. Ezen a trafón lévő tekercs maximális hossza a rajzodon 0 és a 24,4 között van. a többi erről csak megcsapolás különféle, de kisebb feszültségeknél. Ha kétszer 22V kell akkor elég sokat kell rá tekerned. Nem tudom elfér-e. Ha igen szerencséd van. Ha nem akkor az egész szekundert e kell tekerni és újra tekercselni vékonyabb huzalból. Természetesen ekkor a levehető áram csökkenni fog a keresztmetszet függvényében.
(#) Frankye válasza elektromos hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sajnos nem.
(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Akkor a primer részen marad és a szekundert letekerem teljesen.
A visszatekerést hogy valósítsam meg,hogy középkivezetéses legyen?
Két azonos tekercs lesz szóval 4 kivezetés és kettő kivezetést majd össze kell kötni ez lesz a 0 ugye?

Keresek majd valami progit amivel megtudom határozni,hogy mennyi huzalt tekerjek fel.
(#) Frankye válasza Directors hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
A letekerésnél számold meg a meneteket. Így nem kell kiszámolnod hány menet kell. Aztán az újra tekerésnél amikor elérted a 22V os menetszámot csinálsz egy kivezetést ez esz a 0 és még egyszer annyit feltekersz. Csinálhatod úgy is ahogy írtad, csak arra ügyelj hogy egy irányba menjenek a menetek a két tekercsben,
(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Most teljesen letekertem a szekundert.Mindegy merre tekerem vissza a két szekunder tekercs?Csak a két tekercs iránya legyen azonos?
(#) szaky27 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Helló

Egy olyan kérdésem lenne hogy a uH-t azt hogy kell kimondani mer nem tanultam suliban az elketronikát és nem tudom hogy kérjek így tekercset a boltban.

üdv
szaky27
(#) pucuka válasza szaky27 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Üdv!
uH = mikrohenry = 10^-6 H
(#) Zed válasza szaky27 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Az 'uH' mikroHenry lesz. Hivatalosan a görög 'mű' betűvel jelölik a mikro- előtagot, de a latin billentyűzeteken ugye nincs mű, viszont nagyon hasonlít rá az 'u' betű. A mű-nek a bal oldalán lefelé van egy szára még. A mikro- egy előtag, 1 / 1 000 000 -ot jelent.

Word-ben a Beszúrás => Szimbólumok között találsz mű-t, ha később esetleg kellene.
(#) szaky27 válasza Zed hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. (végre megvilágosultam)
(#) coyote83 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok egy oszcilloszkóppal mit tudok kezdeni avagy mikor van rá szükségem?
(#) pajti2 válasza coyote83 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ismertek olyan készülék dobozt (bármiféle készülék lehet!) ami jellegében egy tenyérnyi méretű műanyag doboz rajta sorkapcsokkal? Cirka 6-8 pár sorkapocs.
(#) Ballage válasza coyote83 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ami így elsőre eszembe jut:

váltakozófeszültség amplitúdó/frekvencia/periódusidő mérése, két jel fázisszögének mérése, egyenfeszültség mérése, torzítás becslése, gerjedés detektálása, brummosság ellenőrzése, erősítés/csillapítás/fázisforgatás mérése, impulzsok: kitöltési tényező/impulzusszélesség/felfutás/lefutás/túllövés/tetőesés/hullámosság mérése, erősítő kivezérelhetőség mérése, wobbler generátorral kiegészítve frekvenciaátvitel mérése, digitális szkóppal: tranziensek lefutása, spektrumanalízis, torzítás mérése, stb., a többiek majd mondanak még, mert biztosan van még ezer dolog, amire jó. Szóval alapműszer....
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Bocsánat, javítom magam, tranzienseket tárolós (esetleg nagy utánvilágítási idejű ) szkóppal is lehet vizsgálni.
(#) bladika válasza c27 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Ha rám halgatsz úgy csinálod ahogy mondtam. Én úgy szoktam, hogy egy smd ellenállással két külön vezetőnek van lerakva és vagy beforrasztom a 0Ohmos ellenállást vagy gyártás előtt egyszerűen törlöm onnan és átkötöm!
(#) bladika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
"Szóval a teliföldes nyák, az nagyfrekvenciás áramkörökhöz kell"
Pont emiatt kell! Egy PWM jelnek fel és lefutó éle mekkora frekvenciát képvisel? Mindezt 2A mellett!
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Igen. Kár, hogy nem számoltad letekerés közben nem számoltad a meneteket, mert egyszerűbb lenne a dolgod. De tán ha megnézed az első megcsapolásig a régi drótot látod még rajta hány menet volt az a 1,8V. ebből kiindulhatsz. Vagy tekerj fel 10 menetet és mérd meg hány V ebből kiszámolhatod mennyi menet van 22v-ra.
(#) bladika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Amit állítok azt iskolai mérésekből, egy 8*3.5A 35V-os motorvezérlő megtrvezésének tapasztalatából és rengeteg tanulásból mondom. Szóval tanulás meg volt, gyakorlás meg volt. hogy ne lenne értelme azza vitatkoznék. Amit mondok azt saját és nálam sokka öregebb és tapasztaltabb szakemberek tapasztalataiból van, nem úgy találtam ki.

Mindenki úgy csinál mindent ahogy neki jól esik én egyszerűen elmondtam amit nálam sokkal tapasztaltabbaktól és okosabbaktól tanultam. Én inkább tanulok tőlük, mint a hibáimból!

(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Visszatekertem 16 menetet és így 6V mérek.Szerintem most nem fojtatom mert nem fog ráférni annyi amennyinek kellene.Ez 2mm vastag huzal amit letekertem róla "most pedig vissza".Esetleg megpróbálom majd 1.5mm vastaggal.Ez Bővebben: Link kb hány menet lehet egy 18 cm2 keresztmetszetű vasmagon ?
Következő: »»   673 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem