Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   41 / 67
(#) janocsi válasza balada hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia Balada!
Az f886 verzió az még az "eredeti" laprugós (első verziós), mechanikával működik, nem is akarom átépíteni az újabbra.
Ez az újabb mechanika csak most kezd kibontakozni, nem építettem végleges verziót még ezzel. A kisérletek jó írányban haladtak, működhet a "tengelyes" megoldás is stabilan, hibátlanul. Egy szépséghibája van egyelőre, a rezgés nagyobb kitéréséhez, (a laprugóshoz viszonyítva), kétszer annyi áram kell, vagy nagyon könnyű szerkezetű kar építése. Ezzel lehet sokat javítani az itt alkalmazott mechanika egyszerűségén.
Ha ehez lenne kedved, megrajzolom a méretezését. Nem olyan bonyolult megépíteni, és azért vannak előnyei is, hiszen nem rezonál be olyan könnyen rezgés közben.
A jó meghajtó áramkörét (Hp41C) már feltette, egy számmal a H-hid tranyói legyenek erősebbek, (BD241, BD242). Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Rendesen lefordult az f886-os program, (3.32), tesztelgetem is folyamatosan.
Vannak még gondok az EEProm kezelésében, a szövegek, ill. a képek terén, de szerintem ez majd kialakul menet közben. Kicsit összekeveredik a scrollozott szöveg a "picture" móddal. A Message funkcióknál a mentés utáni visszaolvasással még nincs minden rendben, különösen a képek elmentése terén. Nem úgy olvassa vissza, ahogyan be lett szerkersztve. - Egy kisautó berajzolása, majd kiküldése nem lett sikeres a kijelző felé. Load parancsra beolvasva szétrakta a képet. Töltök fel néhány felvételt, és videót is.
Lehet hogy én bénázom el az össze-vissza adott parancsokkal ezeket a funkciókat (?)
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!

Este megvizsgálom a dolgokat...

Szia
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!

A kép eltörésének megvan az oka, ki is javítottam. Működik. A másik hibát nem találom...

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!
Az a másik hiba talán az EEProm olvasása/írása körül lehet. Egy elmentett, (hosszabb), szövegállomány visszaolvasása teljesen más karaktersereget tartalmaz, többnyire numerikus adatokkal töltődik fel (?)
Az RTC-ből jól visszaírható az állomány, onnam megy a kiírás is rendesen, ha azzal kezdem a funkció működését.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!

Nyomtál "Send message"-t is miután a szöveget beírtad?

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!

Természetesen nyomtam, végigpróbálva a hozzá tartozó parancsokat.

Sikerült addig "gyötörni" a képek kiküldését kijelzőre, hogy teljesen megbarátkoztam vele. Nem tudtam az elején, hogy célszerű sorszámozva készíteni a képeket, igy el is tárolódik az EEPromban. Elmentés utén, még nem a beírt kép jön vissza, de a sorszám alatti az már rendesen megvan.
Néhány ilyen felvétel erről.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!

Javítás ment, a "Load" is működni fog. Képed nem veszett el, jól mentett, csak a betöltésben volt egy hiba...

Ugyanúgy működik a kép és a szöveg is:

1 - Állítsd be a sorszámot.
2 - Olvasd ki az eepromból "Read .. " - elmaradhat.
3 - Írd / rajzold át - elmaradhat.
4 - Állítsd be azt a sorszámot, amire tárolni szeretnéd.
5 - Programozd be "Send .. ".

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia!
Már csak a szövegmegjelenítéssel van gond. A EEPromban közvetlenül beírt szöveget nem lehet kiküldeni a kijelzőre. Ott akkor is az RTC-böl veszi a karaktareket, hiába az EEPromból kellene. Vagy üres lesz a kijelző mező, ne látható szövegmozgás. Minden elképzelhető módon kipróbáltam, teszteltem.
Az összes többi "eredeti" funkciója tökéletesen működik. Megy a DEMO folyamatosan, szépen jönnek a különböző idő-kijelzések, felválltva a megszokott kijelzési móddal. (A képkezeléssel, megjelenítéssel nincsen gond). A szöveges kijelzésröl felvételek.
Szia.
(#) janocsi válasza balada hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia Balada!
Mindegy melyik "tengelyes" mechanikát építed meg, külömbség csak a minőségében jelentkezik,
Néhény képet, és egy skiccet feltöltök az újabb mechanikás szerkezet felépítéséről, méretezéséről. A skiccen feltüntettem minden fontosabb adatot a felépítményről.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia!

Hiába nézem nem találok hibát... Nálam megy mind a három már már beírt szövegem.
Írj be két szöveget az EEPromba a 0. és az 1. üzelet helyére. Olvasd is vissza őket. Ha rendben visszaolvasta, menj át a wand fülre.
Alul a kép/üzelet sorszámot állítsd be 0-ra. Fölötte válaszd ki az EEProm-ot. Küld el az alattuk levő gombbal.
Indítsd be a mozgó szöveget.
Ha minden rendben, akkor az előbb az EEProm-ból a 0. szövegnek kell megjelennie.
Állítsd át kép/üzelet sorszámot 1-re. Küld el az alul levő gombbal. Az 1. szövegnek kell megjelennie. A váltás csak a szöveg végigfutásakor történik meg. Ha a kép/üzelet sorszámot olyan értékre állítod, amit még nem programoztál be, akkor jöhet az üres kép...

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Minden rendben lett! Az első szövegrekeszek üressek voltak, (0-5), oda volt állítva a szövegkiírása EEPromból. Persze hogy nem talált ott semmit. 10-ig feltöltöttem minden sorszámhoz, most aztán mennek a szövegek a kijelzőre. Egyiket most feltöltöm videón és képben is.
Köszönöm nagyfokú türelmedet, és hozzáállásod.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezzel a "tengelyes" csapágyazott mechanikával még tovább kisérleteztem. Egy, már régebben készült ostornyeles karral is kipróbáltam. A karból nem akartam levágni, az kb. 50mm-el hosszabb lett a mech. szerelvényei miatt. Így a frekvencia még mindig csak 14Hz körüli. A forgásponttól 120-130mm hosszú lehetne az ideális méretű kar, ez most 170mm.
Néhány felvételt készítettem, és a javított skiccet is felrakom. A korábbiról lemeradt a mágnes beépítése.
Sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy, már jól kipróbált mechanikai szerkezetet vettem elő újra. Ez újmechanika néven már szerepelt a megoldások között,
Ez:
Most egy másik rugólemez beszerelésével nagyobb frekvencián működtetem. 0.6mm vastag, 50mm szabad hosszal, 22Hz-en rezeg. (75mm*22mm*16mm-es trapéz. A befogása vesz fel alul/felül össz. 25mm-ert). Nem hajlik el a kijelző teteje sem, pedig van elég nagy amplitudója. Ezzel a mechanikával fogom megépiteni az f886 Wand újabb verzióját, mert egyáltalán nincs saját berezgés, zörgés, rezonálás, "táncolás az asztalon", stb.
Néhány felvétel, és egy videó a működéséröl.
Sziasztok.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

A képek helyére néhány újabb kijelzési módot építettem be:
- Chron time : Egy újabb decimális idő forma,
- GPS heti idő: 1980.01.06. - óta eltelt hetek és a hét másodpercének száma,
- Loran Time: 1958.01.01. - óta eltelt másodpercek száma,
- Kermetric Time: Az évszám-1900, az év napjának száma és a decimális idő tizede,
- TenTime: az előbbihez hasonló, de 78 (szökőévben 79) és egy negyed nappal eltolt idő,
- Truncated Julian Day: A Juliánus naptár szerint eltelt napok száma - 2400000 és a decimális idő tizede,
- NBCD és Excess3 kódolt idő és dátum,
- Unix, FAT16 és RFC868 időbélyeg hexadecimálisan.

Egy még újabb mód: Nem a számok változnak, nem a mutatók mozognak, hanem a számlap. A pontos idő a kijelzés közepéről olvasható le. Egyenlőre 12 órás hagyományor és római számos kijelzés működik, de még kettőnek van hely..
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
További képek:
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Még képek
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Rengeteg kijelzési módot szerkesztettél újra hozzá. Nem is tudom, van-e még olyan időmérési mód, (talán már csak az ókori kultúrákban), amely nem szerepel ezek között.
A 0v3.32 kifogástalanul működik, már szinte minden funkcióját jól tudtam használni. Igen sok "szabad helyet" sikerült még felszabadítanod, gondolom ezért is lehet még tovább fejleszteni, az amúgy is különleges progranot.
Megint csak gratulálni tudok ehez a kifejezetten újszerű megvalósítások kavalkádjához. (Ehez mindenképpen célszerű lenne egy ísmertető dokumentumot szerkeszteni majd, mert szinte lehetetlen megjegyezni ennyi fajta kijelzés értelmezését). Itt elsősorban a majdani felhasználókra gondoltam.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Az újmechanikát elindítottam egy Wand f628/RTC-s verzióval is. Azt vízsgáltam, hogy a szalagkábel levezetést hogyan lehet majd realizálni, és megoldani a rugó forgásponjánál. Ez a kar nem ehez a mechanikához készült, ennek ellenére a levezetés működésében megfelelt az elvárásoknak. Az asztali kivitelű kisérleti mechanika nagyon biztonságosan működik, nem kell leszorítani, és stabilan marad a helyén is. Ez szerintem most a legjobban használható verzió, az előnyeiröl már írtam.
Néhány felvétel erröl az összeállításról, és egy videó.
Sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Ugyanezzel a mechanikával tovább vízsgálva a levezetést, próbáltam még tovább javítani rajta.
Erröl is néhány felvétel, sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok!
A mechanikai elrendezés és a kar viszonyát újra átgondoltam. Nics semmi gond, csak a kijelzőkar - előlap távolság olyan nagy lett, hogy tovább fejlesztettem egy "áthelyző" közdarab beépítésével. Így a kar rezgési síkja már a mágnes rögzítési pontjától állítható lett, és beszabályozható a rugólemez hosszanti középvonalára is, ha szükséges. (Ez is egy fő célkitüzés volt). Most megint egy régebbi karral kisérleteztem ki ezt a műveletet. A képeken jól látható a kb. háromszögletűre kialakitott "járom" beépítése a karral. Még mindig stabil a rezgés, nincsennek járulékos berezgések, vagy egyéb problémák vele. Néhány erről készült képet feltöltök, sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Ez a "járom" beépítése működésben nagyon jó beállításokat eredményezett. Teljesen sík lengésben lehet a kijelzőkart vezérlelni. Megcsináltam könnyű, vékony alulemezböl is, (1mm*10mm-es csik), ezzel nagyobb lett a rezgési frekvencia. A kart be lehet állítani az előlaphoz közelre, így kedvezőbb lehet majd a burkolat ráépítése is. A mellékelt skiccen egy ilyen, de köralakú járom ábrája látható. Mindegy hogyan valósul meg, a lényege az, hogy a rugólemezt ölelje körül, de ne akadályozza annak mozgását. Erre szereljük fel a kijelzőkart is. Néhány felvételen még mindig ezt a mechanikai felépítést láthatjuk.
Sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezzel a (Webinas) féle rugólemezzel mégtovább kisérleteztem. (Még egy ilyen rugót találtam). Ennek az a jelentősége, hogy masszív tipusú rugó, nem nagyon hajlik el oldalírányú terhelésekre sem. Erre szereltem fel most egy (fehér) kijelzőkart a rugótartó elem végére, kihagyva a "járom", súlypont áthelyező mechanikáját is. Jól lehet hajtani torzulások nélkül a kijelzőt, és a szalagkábeles levezetést itt, most is a rugólemez "forgáspontján" vezettem ki. Ezen a ponton mint már emlitettem, a legkisebb a terhelés a kivezető kábelen, így sokat nőtt a vezeték stabilitása is, valamint, nem csökkenti lényegesen a lengés amplitudóját sem. Ugyanílyen módon, CuZ huzalsodratok is kitünően elviselik az igénybevételt, azzal is készitettem jónéhány kijelzőt. (Lásd a fentebbi H.sz.-ban is).
Néhány felvétel újra, a kisérleti Wand clock-ról.
Sziasztok.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Egy teljes hétig éjjel/nappal járattam a fentebbi mechanikai összeállítást. Semmi hibát nem tapasztaltam a működésével kapcsolatban. Még nem kapcsolom le, tovább működtetem. Ezen már látszik a bíztonságos, stabilabb üzem. (Kiegyensúlyozott lett mindkét "szárnya" a mechanikának).
Ezzel a kisérletsorozattal véget is ért ez a fajta mechanikai összeállítás vízsgálata, merem ajánlani bátran a megépítését. Még egy kép és egy videó erről.
Szia.
(#) gtk válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Nagyon jo ez a szinosszeallitas !
(#) janocsi válasza gtk hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia Gtk!
Ez a kijelző, SMD fehér LED-ekkel (8x 340mcd/0603), míg a zöld, (2x 150mcd/0805) tipussal készült. Az egész szerkezet össz. áramfelvétele működés közben csak 10V/210mA! A kar kitérése kb.:45 fokra van optimalizálva.
Szia.
(#) patexati hozzászólása Nov 12, 2009 /
 

Sziasztok! A propeller órás topicban ténykedtem eddig itt csak nagyon felületesen jártam! Most,hogy az új propeller óra prototípusa tökéletesen működik HP41C bíztatására áttelepedek ebbe a topicba és megpróbálom itt is kihozni magamból a legtöbbet,hogy tervezzünk,elkészítsünk egy profi Wand órát mi napi használtra alkalmas és sok extrával rendelkezik. Én a nyák tervezését vállalnám mint a másik topicban és a fizikai prototípus előállítását miből leszűrhető tapasztalatok és hibák,élesztési gondok után elkészíteném az első rúgásra induló komplett nyákot/kat mit bárki megépíthet ha van megfelelő eszköz,szerszám,gyakorlata hozzá! Senkit nem akarok kitúrni vagy egyéb csak jövök ide ha nem gond pár napig olvasgatom a topicot és utánna indul a fejlesztés Meg is kérném HP41C-t,hogy a legdúrvább szerinte működő kapcsolási rajzot készítse vagy linkelje ha már van és el fog készülni a nyák terve egy héten belül!! A vasalásos nyák készítésben nagy sikereket értem el kommersz házi körülmények között egy új (legalább is számomra magamtól kísérleteztem ki és még ezt is fejleszetni fogom)módon mivel szinte foto minőségű nyák gyártható kb 1 óra/db idő alatt ! HP41C és janocsi fórumtársak már ismernek remélem a továbbiakban másokkal is megismerkedem és kölcsönösen segítjük egymást ebben a mások számára sokszor "hülyeség"-nek tartott dologban mit én véresen komolyan veszek! Üdvözlettel: patexati
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia Patexati!
Nagy szeretettel üdvözlünk itt a Wand topik nem túl népes táborában. Talán ha elindul ez a korszerű kapcsolástecnikai kidolgozása az órának, hamarosan többen is bekapcsolódnak majd a megépítésére. Pontosan ezt az elektronikai megvalósítás lehetőségét hiányoltuk eddig is ezen e helyen.
Szia.
(#) lidi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Népesebb ez a topik szerintem attól, mint ami látszik a hozzászólásokból. Én legalábbis ha sokszor csak némán is, de mindig olvasom a fejleményeket. Engem leginkább majd egy HDD olvasófej felfüggesztéses variáns fog érdekelni. Tényleg, Janocsi, a gyári mágnesekkel, és mozgató tekerccsel nem lehetne megoldani valahogy a rezgetést? Kifűrészelném egyben egy hdd-ből. Ekkor a mágnesek, és a kar rögzítése, a tekercsek elkészítése kész is lenne.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia. Én is itt vagyok némán, de nagyon figyelek.
Következő: »»   41 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem