Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   121 / 607
(#) Dani45 válasza bourbonstreet hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
jut eszembe akkor hogy oldottad meg a mute funkciót?:O
(#) Dani45 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
értem bár nem tudom hogy mit tegyek, mert megkaptam ma az IC-met és meg se nyekken csak ugyanazt produkálja mint eddig.
Új a nyák is , viszont még soha nem hallottam egy olyan erősítőröl is, ami elsőre pöcre ment volna kivéve a tda 1554Q.
(#) bourbonstreet válasza Dani45 hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Én nem nagyon mélyedtem el benne, ez szivatott meg. A panelon ott van az a két tüske, azon keresztül köti a mute lábat tápra. Ha nincs összezárva, akkor nem köti. Ilyen egyszerű.
Most olvasom, hogy továbbra is ez a helyzet. Van műszered? Legalább az ellenállatokat mérd már végig, hogy jók-e az értékek.
(#) MPedro válasza Dani45 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia !

Pedig ez pöcre elsőre beindul...

1 -aki a kit-es nyákot építette, az mind tanusíthatja.
2- véletlenül sincs eltérés a kit-hez tartozó nyák és a letölthető nyákterv között, teljesen azonosak.

Ha Szombathely közelében vagy, hozd be, megnézem.

P.
(#) Bassmester válasza Dani45 hozzászólására (») Nov 14, 2009 / 1
 
Ez tipikusan az a fajta erősítő, ami elsőre megszólal, mivel semilyen beállítást nem igényel. Ennek természetes feltétele, hogy megfelelő tápja legyen, hibátlanul legyen megépítve, hibátlan alkatrészekből. Ha tehát nem jó, akkor alkatrészhiba, vagy rossz építés esete áll fenn.
Biztos hogy nem a kisördög bújt belé!
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
:awink:
(#) Dani45 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
az lehet most mértem egy két ellenállás és tulajdonképpen a 4,7Kohmoson semmit az ég világon nem mértem és egy 22Kohmos ellenálláson, úgy mértem értéket hogy elkezd növekedni mint ha számolna felfele! XD szóval szerintem azt a kettőt kicserélem.
Viszont a táp az +-27,8V körüli, de lehet hogy ott van bibi, mert két kondi + és - részét összekötöttem mint 0, és ugy kötöttem rá a kapcsolás 0ájára viszont a trafóról a 0-t dettó egyenesen a kapcsolásra. Lehet hogy bonyolultnak olvasható, de holnap rendezem a sorsát, és majd hétfőn eldől a dolog.
(#) DJmike hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Üdv!
Érdeklődnék, hogy ha egy trafóhoz tápot építek amperenként 1000µF-ot kell számolni? 5,35A a toroidom és egy 4700µF és egy 2200µF-os kondiból építem, ez így jó?
(#) martin96 válasza DJmike hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nyugodtan tegyél rá 2db 10 000uf-osat.Hidd el nem fogod megjárni.
(#) Bassmester válasza Dani45 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Az ellenállást nem az áramkörben kell mérni, hanem az egyik lábát kiforrasztva. A növekvő érték azt jelenti, hogy valamelyik elkóra mértél rá. Ami a tápot illeti, inkább rajzold le, mert így valóban nem egyértelmű. Azt javaslom, hogy tegyél fel jól látható fotókat az áramkörről és a tápról, hátha valaki egyből kiszúrja a hibát rajta. Egy-két kép, többet mond 1000 szónál, hidd el
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Lehet viccesen hangzik, de a Videoton EA6383S végfokja is a pöccre indulós fajta. Tapasztalatból mondom Szétégetve, szétforrasztva kaptam őket, az erősítőnek más baja nem volt. Lemásoltam a kapcsrajz és a panel fóliázata alapján a panelt, szinte ugyanúgy.. még alakra is. Megrendeltem SOSból az alkatrészeket, kivétel nélkül az összeset újra cseréltem. Lefotóztam, kimarattam a panelt, forrasztottam, ültettem, majd bedugtam a helyére, végtranyókat hátlapra szilikon szigetelőlappal, műanyag alátéttel.. táp neki.. és már muzsikált is
(#) Bassmester válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Ez így van. Ha valamit elsőre sikerül jól megcsinálni, akkor az elsőre indul. Ez pedig nagyrészt emberi tényezőtől függ.
(#) ODU válasza MPedro hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Kösz a megoldást! hasznos lesz még ez nekem
még annyi hogy kb hány K-s ellenállás kell? 100K-s jó lesz?
(#) highand hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Az erősítő kíválóan működik úgy is, hogy ezeket a feszültségeket fixen megkapja. A mute és standby funkció csak azért került bele, mert távirányítós TV-kbe szánták.
(#) ptesza válasza highand hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
TV-be 70W-ot?

Lehet ,hogy inkább muzik centerekbe ,HiFi-k be.
(#) martin96 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki ha rárakom bármilyen előerősítőre akkor miért zúg?Ha nincs rajta előerősítő akkor csendvan.
(#) ptesza válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Kicsit zavaros.

Pontosan mit -mire, hogyan?
(#) djgombi válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Miért kell hozzá előerősítő? De valószínű, hogy az előerősítőben van földhurok.
(#) martin96 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ha nincs rajta előerősítő csak úgy rárakom az mp4-esemet akkor jól szól csak kevés a bassusa.Ha rárakom egy tranzisztoros előerősítőre akkor zúg.Ha most ic-vel csinálok előerősítőt akkor is fog még zúgni?
(#) ptesza válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Bővebben: Link

Van itt egy cikk ,ebből szoktunk okosodni ha földhurok a gyanú.

Egyébként mindegy , hogy tranzisztoros vagy ic-s! Vagy az ic-k netán nem épp tranzisztorokból épülnek fel?
(#) martin96 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
De akkor meg mivan, ha a tda7294-el brummog más erősítővel meg nem.
(#) ptesza válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A tda 7294 erősítődben be kötve a védőföld? Vagy kettős szigetelésű?
(#) Zupp87 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én legelőször 220nF bemeneti csatolókondival csináltam meg.. az volt a kapcsrajzon, ami alapján megépítettem.

TDA7294

Ha úgy vesszük az IC-t, mint egy nagyteljesítményű műveleti erősítőt (mivel elvileg az is ), neminvertáló kapcsolásban működik, ami azt jelenti, hogy a bemeneti ellenállást a 22k-s ellenállás határozza meg. Tehát a 220nF+22k egy derivátort alkot a bemeneten. Szimulálva 33Hz az alsó f3, de már 120 körül esni kezd az átvitel.
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Akkor mit lehet csinálni?
(#) martin96 válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én nemhasználok bemeneti kondenzátort még egy kapcsolásnál sem.De megpróbálok egy tda2822-est használni előerősítőnek vagy egy tea2025b-t.
(#) martin96 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ha úgy érted hogy az ic teljesen levan-e szigetelve a bordától és a vezetékek kettős szigetelésűek akkor igen.
(#) MPedro válasza ODU hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia !

Milyen ellenállás? Ha a potti értékére gondolsz, én 47K-s használok, de a 100k-s is jó még.

Pedro
(#) highand válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A hálózati trafódnak nagy a kapacitív keresztcsatolása.
(#) highand hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
A 22u-os kondi és a 22k-os ellenállást, továbbá ahol a bemeneti csatlakozón bejön a föld, és a tápot hidegítő 2 kerámia kondit, azt kösd egy csillagpontba, akármilyen ronda lesz. A készülékházat szigeteld el a földtől, és a bemeneti csatlakozónál egy 100nF-sal kösd a földre.

Most jön a lényeg: A bal és jobb csatorna földje a bemeneti csatlakozónál össze legyen kötve. A két erősítő panel földjei, azaz az előbb különválasztott egy-egy csillag és a paneleken a maradék egy-egy föld az összesen 4 db vezetékkel megy a puffer földre, amennyiben egy db tápod van a két csatornára.

Amennyiben 2 db-van, akkor kösd össze a két puffer köteg földjeit egy vastag vezetékkel és annak a közepére megy a négy darab vezeték.
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én a mélyhang-problémára írtam ezt. Nekem anno LM1036 volt az IC előtt.. és annak 1u kimeneti csatolója volt.. különálló egységekként voltak megépítve ezek. És egyszer kimértem: 90dB-es f3 jött ki. Szerény véleményem szerint minimum 1µF vagy akár 2,2µF kellene neki ebben a kapcsolásban bemeneti kondiként, azonban LM1036-nál akkor már erőteljesen meg fog jelenni az a jelenség, hogy hangerőpoti tekergetésre himbálózni fog a membrán.
Következő: »»   121 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem