Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DJ CD-lejátszó építése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) kifflee hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy kéne csinálnom egy Dj CD-lejátszót mivel egy alapnak számító gyári is majdnem 100.000 Ft.
Lehet hogy ez halott ötlet, de hátha sikerül.
Egyenlőre csak a legegyszerűbb fungciókra gondoltam:
-Zene elindítása
-számok közötti lépkedés
-lejátszási sebesség módosítása
-zene tekerése (lehetőleg tárcsával )

A zene adatait LCD kijelzőn jelenítené meg:
-hanyadik
-mi a címe
-mennyi ideje megy

körülbelül ennyi.
Most éppen azzal küszködök, hogy van egy IDE csatlakozós DVD lejátszóm, de nem tudom elindítani a zenét, vagyis pontosabban az égvilágon semmit nem tudok vele kezdeni a tálca kinyitásán kívül.
Ezért az első kérdésem az, hogy hogyan tudnám működésre bírni a meghajtót?

A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) dizi válasza kifflee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szeva
Szerintem a ki indulási pont min 2 db normális minőségű számítógép CD ROM a keverő tárcsa ,minőségi mikró sütőkben található végtelenített forgató gomb (JOG)
ill valami PIC-es kapcsolás ami az egészet kezeli valamint az lcd kijelző vagy kijelzők stb stb.
(#) kifflee válasza dizi hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Hát én is valahogy így gondoltam, de CD-ROM helyett Samsung SH-D162D típusú DVD meghajtót alkalmaznék mivel ebből van itthon 2db.

(#) levy_k válasza kifflee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Régebben terveztem MIDI controller-t építeni, az elektronika/mikrovezérlő nem jelent gondot, ellenben a tárcsa és minőséges/tartós nyomógombok beszerzése igen. Találni ilyen gombokat, de csillagászati áron (kb. 6000Ft/db) és ebből négy kell a Play és Cue-nak. Tárcsából inkább optikus csatolásút érdemes használni, habár örültem volna ha akármilyet is találok, aminek normális átvitele/érzékenysége van...
Nem hiába van a CDJ1000-nek olyan szép ára, a tárcsája már majdnem teljesen olyan mint a lemezjátszóké...
A fenti okok miatt a vezérlő építése abbamaradt...
(#) zenetom válasza levy_k hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Vagy úgy kell megépíteni hogy könnyen lehessen cserélni a nyomógombokat/tárcsát
(#) levy_k válasza zenetom hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Már letettem az építésről, majd esetleg ha egyszer sok pénzem lesz lehet beruházok egy gyári vezérlőbe, habár az egy DJM800 + 2x CDJ1000 mk3-as szettet nehezen váltana ki...
(#) kifflee válasza levy_k hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
DJ boltban láttam Pioneer CDJ-100 JOG tárcsa érzékelőt 3000Ft-ért PLAY/CUE mikrokapcsolót pedig 1300Ft-ért
(#) djhans válasza kifflee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Itt az apróhírdetésben láttam egy dupla DJ CD-t 20e-ért.
(#) SALáta válasza kifflee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Inkább a MIDI vezérlős cikkben megjelent kapcsolást építsd meg, főleg ha lesz folytatása. Trcsának megteszi egy görgős egér tárcsája vagy egy olcsó tacho, a tekerőnek pedig egy merevlemez csapágyazása. És akkor még egyedi is lesz.
(#) Andr3wJ hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
A Pioneer CDJ-1000MK3-ban, ez a JOG tárcsa érzékelő van.
A linken megtalálható az adatlap (PDF formátum), hátha valakit érdekel.


Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza kifflee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Idézet:
„Egyenlőre csak a legegyszerűbb fungciókra gondoltam:
-Zene elindítása
-számok közötti lépkedés
-lejátszási sebesség módosítása
-zene tekerése (lehetőleg tárcsával )”


Óóóó, és mik lesznek a bonyolultabbak?

Üdv
Inhouse
(#) M.Béla válasza kifflee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szerintem vegyél inkább 2db Numark Axis 4-est.
70-80e-ért megkapod a kettőt,és nem kell bajlódnod az építéssel ami mellesleg soha nem érné el még ezeknek az egyszerűbb lejátszóknak a szintjét sem....
(#) Doncso válasza kifflee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Csak egy kérdés.
Miért nem jó neked a PC-s pult? Mondjuk egy Virtual DJ? Így a PC-re rákötöd a két DVD-det, sebességet is tudod szabályozni, ami alap egy DJ lejátszón, ráadásul még rengeteg profi extra dolgot is tud, vagy egyszerűen vinyóról zenélsz, így nem kell bajlódni a lemezek cserélgetésével sem, egyszerűen tudsz keresni is, millió egy előnye van az árán és az egyszerű összehozásán kívül. Ez miért nem felel meg? Szerintem nem éri meg vesződni ezzel, árban sem, és melóban sem, és akkor még a megjelenésről nem is ejtettünk szót.
A sebesség szabályzás nagyon fontos ha keverni akarsz rendesen, nem csak áthúzni egyik számot a másikra, ellenkeő esetben megfelel neked két sima asztali lejátszó és egy egyszerű keverő. A JOG tárcsa igazából a sebesség szabályzóval együtt ér valamit, nélküle semmire nem jó. Ahhoz hogy sebességet szabályozz, és a DVD lejátszókat is rendesen tudd vezérelni, a legolcsóbb és leg kézenfekvőbb egy PC, innen pedig már csak egy lépés a komplett profi DJ szoftver, ami minden igényedet kielégíti, nem értem miért választanád a lehető leg nehezebb utat, amikor pofonegyszerű is létezik.
Üdv.
(#) kifflee válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 / 1
 
Doncso:
Idézet:
„Miért nem jó neked a PC-s pult?”

A PC-s pulttal nincs semmi bajom, elég rég óta használom a Traktor PRO-t
Idézet:
„Ez miért nem felel meg?”

Azért mert egérrel egyszerre maximum 1 dolgot lehet csináln.
(#) pintad válasza kifflee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia,

Most pénteken is használtam traktorral a MIDI vezérlőmet, amiről cikket is írtam.
Igaz, egyelőre még mindig csak 8 potmétert és 8 gombot tud vezérelni, de folyamatban van egy nagyobb tudású vezérlő kifejlesztése is, de már így is lényegesen jobb mint egy egeret használni!

Üdv Ádám
(#) Andr3wJ hozzászólása Nov 15, 2009 / 1
 
Maga az ötlet már nekem is megfordult a fejemben, de akkor már nem a CD-DVD lejátszós, hanem HDD-s.

Ha úgy lenne ahogy Ti képzelitek, hogy minek építene ha lehet kapni, kb értelmét vesztené ez a fórum is.

Azok járnak ide akik szeretnek új dolgokat "kitalálni" esetleg utánépíteni. Ebben benen van az is hogy valaki olcsobban csinálja stb.

Ehez a projekthez én kevés vagyok, csak ötleteim vannak. De az nulláról kezdeni egy kezdőnek elég reménytelen de nem lehetetlen. Én azt mondom hajrá
(#) pintad válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ötlet: kidobott, selejtezett lemezjátszókat kitűnően lehet "JOG tárcsa"ként használni szerintem... persze kicsit túlméretes lenne.
Egy JOG tárcsa szerintem minden esetben egy rotary encodert hajt meg. Csak össze kell kötni egy rotary encodert a lemezjátszó tárcsával, vagy ami még olcsóbb: régi egerek érzékelőit lehet használni... Bővebben: Link
(#) zenetom hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Esetleg a TimeCode rendszer még meg is valósítható...
(#) SALáta válasza pintad hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Jog tárcsát is tud majd kezelni? Azt akár hdd lemezeiből is lehetne csinálni, bár nem ide tartozik de jogtárcsának rádióhoz már volt felhasználva hdd lemez, a gyári hamar tönkrement ez meg szinte örökös.
(#) kifflee válasza pintad hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ezt a részét úgy találtam ki, hogy ha elindítom a zenét akkor egy hdd motor elkezdene pontosan 33/perc-es fordulattal tekerni egy tárcsát. Ez a tárcsa meghajtana egy encodert aminek egy áramkör nézné a forgási irányát és a sebességét ami alapesetben jobbra 33/perc vagyis 100%, de ha kézzel lelassítom akkor megváltozik a fordulat mondjuk 20/perc-re ami 60% ezért lelassítja a zenét 60%-ra.
A Pitch tolópotmétere pedig ugyan így a motor fordulatszámát álítaná +-10%al.
szerintem ez így a legegyszerűbb.

De sajnos még mindig nem öttem rá, hogy hogy indítsam el a dvd lejátszását IDE-kábelen keresztül.
(#) djlatino hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
szerintem sokkal értelmesebb dolog lenne azt megoldani hogy egy olcso dupla cd játszoba hogyan lehetne beépiteni két vinyot. igy legalább nem kellene vagy hatszáz cd-t cipelni az embernek magával állandoan. nem is beszélve az állando cd olvasási problémákrol. erre kellene valami értelmes megoldát találni.
(#) Andr3wJ válasza djlatino hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ez azért lenen problémás, mert nem feltétlenül IDE csatolós a benne lévő olvasó.
(#) djlatino válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
álitolag van olyan átalakito amivel vinyot lehet usb-re kötni. ha ezt meg lehet oldani, akkor amaz sem lehet lehetetlen. sajnos ebben a témában nem vagyok annyira penge hogy meg tudjam oldani. de szerencsére sokan foglalkoznak még rajtam kivül elektronikával, és biztos hogy jobban is értenek hozzá. hát rajta!
(#) pintad válasza SALáta hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Igen, a jog tárcsán is gondolkodtam.
A vinyós megoldással egyetértettem volna veled pár nappal ezelőtt, de! Pont mostanában próbálkoztam vele... nem rossz ötlet, de nem olyan egyszerű. Ha nagyon lassan tekered a vinyót, akkor nem fog jelet adni, és ez összezavarhatja a programot.
Mivel egy rotary encoder jele így néz ki:
  1. 011001100110
  2. 110011001100

és ha megállítod a vinyó motort, annak a jele 00 lesz, ezért nem éppen szerencsés. Hacsak nem úgy írod a programot, hogy 00-ra ne reagáljon, csak az 10-01-11 váltakozásokat figyelje.

kifflee megoldása is érdekesnek tűnik, megint képbe lépnek a rossz lemezjátszók: egyszerűbb motorral meghajtás, rotary encoderrel (akár egérgörgővel) leolvasás. Persze a tűt, annak odébb tételét el lehet felejteni!

Ezt a megoldást a MIDI vezérlőbe is beraknám, ha lenne itthon rotary encoderem Traktor-t be lehet állítani rotary encoder jelének fogadására (többi programot nem ismerem ilyen téren)
(#) Doncso válasza kifflee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Aha értelek, akkor egy szintén egyszerűbben megvalósítható ötlet.
Mivel a legtöbb szoftver megy billentyűzetről is, egyszerűen kivezetékelni egy billentyűt, és erre egy pultot készíteni, jó gombokkal, nomeg encoderrel a JOG tárcsának.

Egyébként azt nem értem hogy miket te szeretnél, hogy LCD kijelző, meg csak annyit tudjon hogy hátralévő időket kiir, play illetve tekerés funkció, szóval ennek mi köze a DJ lejátszóhoz? Ezt bármely 4000 ft os cd lejátszó tudja.
(#) djlatino hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
volna még egy értelmes ötlet. egy dupla cd játszot meg lehet kapni kb huszért. ha át lehetne alakitani ugy hogy vigye a dvd lemezeket az már is nagy segitség lenne. nem is beszélve az mp3 rol.
(#) levy_k válasza pintad hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nah akkor és is beszállok az ötlet-viharba (angolul: brainstorming), mégpedig a HDD-motorral.
A fő problémát pintad már említette, én is ue. a gonddal találtam szemben magam, mégpedig, hogy nagy az álló tárcsa (HDD-motor) "holtjátéka", mivel nem elég a nyomaték a megfelelő feszültség gerjesztéséhez indulás alkalmával.
De ha elektromosan megforgatjuk a HDD-motort és a beavatkozást figyeljük, az talán eredményhez vezet. Talán a motor áramfelvételét lehetne mérni és abból következtetni a kézzel végzett lassításra, mert ilyenkor megnő a motoron a terhelés és ezáltal az kénytelen több áramot felvenni.
De még mindig úgy gondolom, hogy egy optokapus megoldás verné az összes ötletet...
(#) djlatino válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
"Mivel a legtöbb szoftver megy billentyűzetről is, egyszerűen kivezetékelni egy billentyűt, és erre egy pultot készíteni, jó gombokkal, nomeg encoderrel a JOG tárcsának."

a billentyüzet kivezetékezése nem probléma. de hogyan oldod meg a jog vezérlését? mondjuk egy videobol kibelezett jog tökéketesen megfelelö lenne. konkrét megoldás?
(#) Doncso válasza djlatino hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ha emlékem nem csak, a virtual DJ JOG-ját lehet vezérelni jobbra és balra egy egy gombbal, azaz egyik éritkező összezárás, másik érintkező összezárás, innen nem nehéz kitalálni, ugyanis az encoderben is érintkezők vannak
(#) pintad válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A Virtual DJ jog-ja, ha megnézed, olyan, hogy egyenletes sebességgel forgatva csak az eredetire nagyon messziről hasonlító hangokat szaggat ki. Nem profi keverésre való.
A traktoré már tökéletes. Ha egyenletesen húzod az egérrel, akkor megkapod az eredeti számot. Persze keményebb vas is kell alá.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem