Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   501 / 1681
(#) CIROKL válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia ! Látom sikereült összeálítanod
Idézet:
„sikerült megoldanom 2 új kondival”
Milyen kondi volt a bűnös ?
Idézet:
„2x4W-os SE elektroncsöves erősítőm PCL86-al.”
A PCL86 se az nagyon jó esetben is csak 2Watt körül muzsikál ! A 4 Watt az kicsit túlzás ! De azért gratulálok az erősítődhöz Végülis mennyire állitottad az anódfeszt , meg a fűtést is hogyan véglegesítetted ?
(#) 18david18 hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Köszönöm Szépen mindenkinek.

CIROKL: Köszi szépen. Az anódfesz 260V lett. A fűtést végül is a trafó 10,5V-os kimenetről oldodtam meg. Egyenirányítás-> pufferelés->14,2V. A csövek fűtését pedig párhuzamosan rákötöttem. Picit hálózati brummos lett. Beiktattam pluszba 2db 47µF/350V-os kondit az anódfesz puffereléséhez és utánna már nem volt brummos. A trafó egy picikét melegszik, még halkan is meleg, bár nem tudom miért. Köszönöm a tanácsokat, és az alkatrészeket.
(#) CIROKL válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Idézet:
„A trafó egy picikét melegszik”
Semmi gond az a dolga ! Az azért van mert ez heggeszett mag . 100 évig menni fog Nálam is működik belőle egy példány már lassan egy éve . Az anódfeszt egypicit még vihetnéd lejjeb is ? olyan 240-250
(#) Doncso válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Wow, Tepsi-Amp Black edition!

Nagyon tetszik, jók a PCL-gyűrűk is, szép elrendezés, jól áll a fekete nagyon, ügyes vagy.
Egyetlen dologról nem beszéltél még, ez a hangja. Hogy tetszik?
Lesz e folytatás? naná

Idézet:
„A trafó egy picikét melegszik, még halkan is meleg,”


Ez SE, itt nem lényeg mekkora hangerőn hallgatod, A osztályba megy így az áramfelvétele nagyjából állandó, nem igazán hangerő fűggő.

Gratula.
Üdv.
(#) 18david18 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia!
Köszi!
Fojtatás: hááát naná
Bár még nem tudom, hogy mi lessz a következő.
A hangja nagyon szép. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Az biztos, hogy az ic-seket, feteseket, tranzisztorosokat jóval felülmúlja. Amióta kész azóta hallgatom, és nagyon tettszik. A gyűrűk rossz winchesterből valóak. Ezek a lemezek közötti távtartók.
(#) vicsys válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szép lett, gratula! :kalap:
Isten hozott a "fertőzöttek klubjában"! Aki egyszer "becsövezik" annak nincs menekvés.
(#) Doncso válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Hoppá, ez nem is rossz ötlet, mármint a winchester-távratró, ez kb olyan mint nálam a videó-fej talp mindenesetre elteszem az ötlettáramba.
Kövire egy PP-t csinálj, én is azon vagyok az SE után.
Üdv.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Jaa, azaz vicsys kolléga, ez a fertő-fürdő zombi öltő
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Jóestét mindenkinek.

Megépítettem a HDD foglaltságmérőt.

A nyák legyártásában bibiztem egy picit. Elsősorban kotorék alktészekből raktam össze. A potikat TV -ből, az MSD -ket egy alaplapról, és egy Panaszkodik VHS -ből nyertem ki. Mivel az egyetlen agyonkopott furószáram is eltört, ezért afurat szerelt alkatrészeket így kényteleten voltam felületszereltként beforrasztani. Aforrasztások meg azért lettek csúnyák, mert nem volt elég gayanta, és egy olyan széles hegyű pákám van, amivel 3 SMD LED -et is helyére tudnék forrasztani, ha lenne annyi kézkapacitásom.


Lásd a videót: itt

Az 1K Ohm -os ellenállást K1 Ohm -osra cseréltem, mert az első két LED nem akart elhallgatni.
(#) hapro válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ez a samsung syncmaster 226sw? mert akkor ugyanilyenem van.
(#) lidi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Jó lenne ez, csak attól a kék reflektortól nem látni rendesen.
(#) DuMatyi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ötletes és szép lett, ismerve a körülményeidet (pillanatpáka) pláne! Ezt már mondtam, de hadd dicsérjeelek itt is! A kék led nekem sem tetszik (máshol sem), valahogy szúrja a szemem. A fénye nem tetszik. Hitchkock szines horrorjaiban mindenhol kék világítást alkalmazott. Az emberek jó része irtózik a kék színű világítástól.
(#) _ampervadasz_ válasza lidi hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Köszi, mind a kettötöktöl az elismerést.

A videóban írtam is, hogy egy előtét ellenállást rakok a ledre. Ez a LED gyári, a házzal eggyütt volt. Éjszaka úgy beszokta világítani szobám, hogy a stekkert mindig leszoktam húzni, hogy ne legyen fénye.
(#) _ampervadasz_ válasza hapro hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Üdv. Nem, ez csak egy 206BW. Anno 80 ezer forintocska volt, amikor még nagy újdonságnak számított, kirivó kontrasztarányával, és válaszidejével, és nem utolsó sorrendben a külsejével.
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Végre felkerült a pont az i-re, illetve az óra a falra. Na milyen lett?
(#) zolee1209 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Szia!
Idézet:
„Na milyen lett?”

Nagy, piros, dobozolt, nem mindennapi, igényes! Egyedül a rögzítés nem tetszik, ahogy lóg a láncon, én inkább valami rejtett kampó- akasztó párost használtam volna! De tényleg szép! :yes:
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Jó nagy! Tettszik! Otthon használod? :kalap:
(#) StefuPeti válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Igen itthon használom, a szobám falát disziti.
(#) StefuPeti válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Muszáj volt valami erös rögzitést kitalálni mert igen nehézre sikeredett. 178cm x 75cm a mérete, csak a 4mm-es üvegnek akkora a súlya hogy csak na. A vázat 30-as szögvassal erősitettem meg, azt takartam el szépen fával. Szóval hárman tettük fel a helyére.
(#) hapro válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
A szobádban.!?
Éjjel tudsz aludni a fényétől?
De akkor nem is kell világítás a szobába ugye?
(#) marcall válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Nagyon jó lett! Egyszer szeretnék én is majd építeni egy hasonlót!
PIC-el csináltad!?

üdv Orosz
(#) lidi válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Elég brutális súlya lehet akkor. Szép is lett. Építés közbeni kép nincs róla ? Azt is szívesen megnéznénk. A szegmensek külön vannak kialakítva, vagy ilyen nagy 7 szegmenses kijelzőket használtál ? A napok kijelzését hogy csináltad ?
(#) tibiiii00 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
nagyon jól fest a szoba falán még a szomszédból is látni mi? és végre kész lett garatula hozzá
(#) zolee1209 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Szia!
Tekintélyesek a méretei a "kicsikének"... A képen látszódik, hogy nagyméretűek a kijelzők, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen súlyos! Így már értem, miért lett így rögzítve!
(#) _ampervadasz_ válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Nagyon j lett. Gratula.

A ruszkiék is megirigyelhetnének.
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Az előkészületekről és a félig bedobozolt óráról már tett fel ide képeket, nem semmi cucc! Fából vannak a szegmensek, és egy halom LED van benne szegmensenként (is), a napok neveinél az előlap van úgy kivágva, és alattuk szintén néhány LED.
Monumentális egy óra, már csak egy naptárat kell hozzá készíteni
(#) lidi válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Ah, meg is van!

Itt látszik hogy ez monumentális. Ha jól látom akkor parkettából van az előlap. Már csak arra lennék kíváncsi hogy kézzel vagy CNC vel lett kivágva ?
(#) StefuPeti válasza lidi hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Sziasztok. Most próbáltam összeszedni a fényképeket, de "lidi" kolléga megelözött vele. Az előlapot dekopir fürésszel vágdostam ki laminált parkettából. A betűket is. Előtte A4 lapokra előrajzoltam a kijelzőt. Aztán 5mm vastag 5cm széles leceket gyártottam, a megfelelö hosszú darabocskákat faragasztóval rögzitettem. Nagyon sok munkám volt vele, de megérte. Egy PIC16F877 a lelke és DCF77 vevötől kapja az órajelet. A PIC program nem az én müvem azt "tibiiii00" kolléga alkotta. Ezuttal köszönöm neki, nélküle ez nem születhetett volna meg. Azt hiszem a képek sokmindent elárulnak, ha mégis valakinek kérdése lenne nagyon szivesen válaszolok.
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Még egy pár kép róla. Azért csak a dátumot tettem fel most mert az óra része már 2 éve készen volt, most csak kiegészitettem.
(#) mate_x hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az UV-ledes levilágítómat.
Nem volt kedvem nyákot csinálni, meg így olcsóbb is volt úgyhogy "deszkamodellnek" csináltam meg.
Egy autó akkuról működtedtetem, de világíthatna erősebben is csak akkut még fel kéne tölteni.

Képek:
Következő: »»   501 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem