Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   500 / 1682
(#) aderka válasza vicsys hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Sajnos a videon a pergésmentesítés még nem volt megoldva, már kész.
A kódot nem felejtettem el .
Technikusi munkám ez lesz, természetesen bemutatom készen is.
Teszek fel egy másik videot.
üdv: Dávid
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Itt is van: VIDEO Pergésmentesítve. Azóta a késleltetést is megoldottam, de nem volt erőm ujra videózni. Higgyétek el .

üdv: Dávid
(#) elektrorudi válasza aderka hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Hogy működik ez a kódzár?
Egyszer elfogadja a három csillagot, egyszer meg nem ?
(#) Zenner hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudom ez nem PC fórum, de mégis csak "Ki, mit épített?".
Tegnap elkészült véglegesen a PC-m. Került bele egy 4 csatornás ventilátor szabályzó(LM317-el), és befejeztem az átalakítást is(festés, ventilátor nyílások stb...).
Remélem tetszik !

A config erős, és most már a kinézettel sincs bajom

Üdv!
(#) zoly15 válasza Zenner hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Húúú!
Ez a ház állati lett!
Csak az a fekete venti valahogyan nem passzol oda
Még valami: ha már csináltad, miért nem legalább egy forrasztható próbapanelra szerelted?
Ez csak észrevétel.
Amúgy tetszik a ház színe!

Üdv!
(#) zenetom válasza Zenner hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Szerintem is jó lett!
(#) Zenner hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Hát az úgy volt...

A ventit majd átfestem, ha lesz türelmem

Köszönöm a dicséretet!
(#) klemo86 válasza Zenner hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Most nem kötözködésből, de tényleg…!
Valaki egyszer elmagyarázná nekem, hogy mi értelme ezeknek a potis ventillátor-szabályzóknak? Játék közben elkezd fűteni a cucc, és két lövés (vagy kanyar) közt beállítod a ventinek a megfelelő fordulatot? Akkor már miért nem automata? Csak azért mondom, mert azt sem sokkal bonyolultabb megépíteni, illetve kivitelezni Természetesen az előlapra kontroll LED-eket kell telepíteni, mert az úgy a jó Szóval ha már ventiszabályzó, akkor automata - szerintem.
Különben tényleg jó a ház, nekem az tetszik, hogy felismerhető a széria így különösen jól néz ki; egy tipp, hogy mit kezdj a ventillátorral az elején:
bár nekem nem tetszik ez a ház, de a venti ötletesen meg van csinálva
(#) Zenner válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
A vissza jelző azért maradt ki, mert nem akartam sok pénzt költeni rá.
Az automatára én is gondoltam, de mivel az alkatrészeket szeptember elején vettem(2 és fél hónapos a masina) és nem akartam kockáztatni a garanciával(valamivel rögzíteni kell az érzékelőt).

A ventilátor rácsok fejben már léteznek, már csak meg kell valósítani
(#) aderka válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ha az elötted lévő hozzászólásokat is olvastad volna, most nem kellene leírnom, hogy a 4 billentyű lenyomásakor nem volt betéve késleltetés, ezért a 4. csillagot nem írta ki az LCD, és úgy tűnt, mintha 3 karakteres jelszava lenne... A probléma azóta orvosolva.

üdv: Dávid
(#) aderka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Nem látom benne a viccet . De biztosan jó ...
(#) aderka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Akkor én nem értem a humorotokat
(#) lidi válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Automata szabályzást tudnak az alaplapok. De engem idegesít, hogy ha valami történik, akkor változik a hangmagassága a ventinek állandóan. Ezért nekem is kézi potis. Igaz ez csak 1 poti, és az összes ventit egyszerre állítja. Ha játszom, akkor előtte feltekerem, ha meg nem, akkor meg le.
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Én nem arra gondoltam, mert az nem jó nekem sem
Konkrétan amit hűtök, arra érzékelő, és oda, ahova ténylegesen kell! (Az Asus alaplai érzékelőm folyamatosan 60°C körüli értéket jelez pl Everesttel, ennyi meg kizárt, hogy bárhol is legyen benne.)
U.i.: nekem egy ventim van, a tápban, de az Corsair, úgyhogy nem lehet hallani semmit, a vinyó Samsung F1, úgyhogy annak sincs különösebb hangja. (CPU-n Scythe Ninja 2 - gyári ventije 45°C fölött kapcsol csak be az elektronikámnak köszönhetően-, északi hídon Noctura pipe, vinyóra nem kell semmi, mert nem melegszik csak szivaccsal körbevéve - tesztelnem kellett, fontos feladatot lát el)
(#) Zenner válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Amikor nem játszok, hanem mondjuk a HE fórumát bújom, akkor egyedül a hátsó ventilátor megy alapjáraton(néha megy a VGA ventije is, bár azon eleve van 2db 80mm-es).
Az alaplapé tényleg nem sokat és(nekem nem jött be).
Még régebben fedeztem fel, és akkor az a venti amit az alaplap vezérelt kb. 1341-et forgott, és az alaplapot 50 fokosnak mérte . Hát szerintem ilyenkor gyorsabban kéne mennie . Na ekkor döntöttem el. hogy kézi vezérlő lesz.
(#) klemo86 válasza Zenner hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Hát igen, nem megbízhatóak ezek a nagy számítógép-vezérelt dolgok Vagy manuális vezérlés, vagy elektronikus, de semmiképp nem szabad a gép gyári érzékelőire bízni
(#) Flatlander válasza Zenner hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ha ennyire zavar a hang akkor vízhűtés meg passzív táp

Amugy szabályzó nélkül is lehet jól álíltani a ventik fordulatát..... nekem pl 55fokig olyan halkan megy hogy alig hallni,55 fölött gyorsít kicsit de nem túl zavaró és 62fok fölött kapcsol maxra...... de ezt úgyállítod ahogy akarod.... de jól lekell terhelni hogy fölmenjen 55fok fölé ha jó cpu hűtőd van.....de ha neked így jó
(#) Flatlander válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nekem full tökéletesen mér az alaplapi érzékelő...... párszor már mértem ..... de lehet jólenne azért kivezetni valahova egy digitális hőmértő. bár akkr szebb lenne olyat venni amin van egybe minden..... nekem tetszik a két meghajtó helyére betehető spectrum analizátoros meg mindent kijelző cucc. azzal pontosan leolvasható mi menyi hány fok De hát engem nemérdekel a hő.... ha melege van majd lekapcsol Kb mint a passzív hűtésnél. Melegedvan? Sz@rok rá.Ezt hívják passzív hűtésnek
(#) klemo86 válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Pontosan! Amúgy nem nagyon szoktam játszani, most az alap funkciók (net, zene, DVD írás) mennek, a proci (2×2,4G) 30°C-os, a vinyó meg 32, de most jó meleg van a szobában is… A procihűtőmet csak ajánlani tudom mindenkinek, jó AMD-re meg Intelre is, és brutálisan komolyan veszi a feladatát! Szerintem lassan ki is tárgyaltuk a témát, mert ennek tényleg nem itt a helye, pláne lassan egy egész oldalon keresztül
(#) Zenner válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nem mondtam, hogy zavar
Csak fölöslegesen zajos ha nem melegszik.
Ezért csak játék alatt mennek a ventik.
Különben is játék közben lehet bármilyen hangos, amikor lövök elnyomja
(#) Flatlander válasza Zenner hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
[OFF]Én perpill laptopot használok asztali gépnek,mert elszált a vinyóm és lusta vagyok újat venni most bele..... majd talán jövőhónapba... Bár ennek is lenne mit kezdeni a hangjával pedig vadi új gép.... kicsit kéne szabályozni.... egy kicsit terhelőbb program és máris max fordulat.... [OFF]
(#) Zenner válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Az kellemetlen...
Még jó, hogy a laptopokkal nem vagyok kibíkülve
(#) Flatlander válasza Zenner hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
De itt a max fordulat is kb annyit tesz egy asztali gép mellet hogy síri kuss Ezennel befejeztem a topic offolását
(#) Moderátor hozzászólása Nov 22, 2009
 
Már akartam szólni, hogy ez nem a "Hogyan csendesítsük le a PC-nket, ha játszani akarunk" offtopic...
(#) Zenner hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Részemről is vége.

Elnézést a téma felhozásáért!
(#) Roy Jones hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Nem értem mi a gond ha egy picit elkanyarodott a téma.Amíg nem töltött fel senki új szerkentyűt nem értem mért nem lehet tárgyalni róla.Mi ez a szocializmus hogy ,hogy 2 más hozzászólás és már "offoljuk".Meg mért nem lehet magyarul írni,pl zárolva a téma,offoljuk nevetséges.
Azért is vissza fogom hozni a témát mert nekem is nemrég készült el a számítógépes hűtő rendszerem.
(#) Moderátor hozzászólása Roy Jones hozzászólására (») Nov 22, 2009
 
Te miről beszélsz? Milyen szocializmus? Nehogy már megmagyarázd nekem a szabályzatot... Ha ez neked nevetséges és mindenáron bomlasztani akarsz, akkor a további viták elkerülése érdekében javaslom, hogy más fórumokat látogass, ne a HE-t!
Ja, és ha nem ismernéd, javaslom, hogy alaposan olvasd át töviről-hegyire: Szabályzat
Ui.: Használd a Válasz gombot!
(#) Roy Jones válasza (») Nov 22, 2009 /
 
Engem nem érdekel a szabályzat,meg amúgy sem sértettem meg.Nem a szabályzat miatt járok ide,hanem a fórumok miatt! Ahhoz képes hogy modi vagy,nem kéne így háborogni 1 kérdés feltétele után ráadásul nem is válaszoltál.
(#) 18david18 hozzászólása Nov 22, 2009 / 1
 
Sziasztok!
Ma végre elkészült a 2x4W-os SE elektroncsöves erősítőm PCL86-al. Picit bajban voltam a hálózati brummal, de végre sikerült megoldanom 2 új kondival. Az anódfeszültség késleltetést kapcsolóval oldodtam meg. Nagyon tetszik a hangja, nagyon szép, szóban sem jöhet tranzisztoros, ic-s, fetes végekkel.
Néhány kép az építésről:
Bővebben: Link
Kapcsolási rajz:
Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 / 1
 
Na most kedvet csináltál hogy lassan építsek én is egy csöves erősítőt. Nagyon állat. Főleg az elrendezés, meg a kék megvilágítás tetszik benne. Gratula.
Következő: »»   500 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem