Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   50 / 148
(#) emmzolee hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
itt vannak jelalakok:

1. Üresjárati jelalak a fet G/D lábán
2. 160W-al Terhelt táp jelalakja a fet G/D lábán
3. 200W-al terhelt táp jelalakja a fet G/D lábán

A cuccot járattam vagy fél órát a 160W-os terheléssel, és a végén lemértem, hogy mi mennyire melegszik.

Az smd SG3525 ic 42°C
A trafó huzalát mértem közvetlen 69°C
És a hűtőbordát is meg mértem, bár azon a nagy bordán biztos voltam, hogy nem fogok számottevő változást mérni. Az 30°C-ra melegedett. a műhelyben 22 fok volt.

Terhelés nélkül 88,7mA-t kajált, üresjáratban. AZ 1W ! ! !
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nagyon jó lett és nem is akarom bagatelizálni, ne így értsd, de nem nehéz ilyen stabilizálatlan tápot építeni. A gond akkor kezdődik, mikor 800W köré érsz és nem akarod, hogy az erősítőd, ami pl. +-47,5V-ot visel csak el, elszálljon, de közben leadja a max teljesítményét, azaz akkor se essen a fesz le egy tizedet se.

Fix négyszögjel nem okoz zavarokat és nem okoz gondot a melegedésben sem, mert a felfutó él időtartama sokkal kisebb, mint a jelé.

Egyébként tényleg tök jó kicsi lett és jól sikerült megtekerni a kis trafót, hogy lejön róla ez a teljesítmény. A vezérlés is pöpec! Gratulálok!
(#) zn4416 válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nem véletlenül G/S jelalakok ?
(#) Csaszu válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Hogy Tibi szóhasználatával éljek TOP !
Ez melyik Etd mag? Mekkora frekin megy ?
Tali bt.-nél a nagyobb gyűrűtoroidokkal volt már valakinek dolga ?
(#) zn4416 válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Mit jelent a nagyobb ?
6cm külső méret, vagy ?
(#) Baliszoft válasza Subwoofer hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Igen azt látom (sejtem), hogy ez egy bontot erölködő, de mivel én nem tápot illetve erősítőt tennék bele, innentől kezdve mint műszerdoboz funkcionálna.

A bontás számomra nem járható út .
(#) emmzolee válasza zn4416 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
De! Jaj de F.... vagyok.
(#) emmzolee válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ez egy EF32/9 -es mag AE= 0.882 cm2

A táp 55 KHz -en megy.

Múltkor vettem a Talinál egy AE= 3,66cm2 toroidot M2TM-C, de nem csináltam még vele semmit. Azzal 8-900W is simán meg lesz.
(#) cimopata válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Idézet:
„Múltkor vettem a Talinál egy AE= 3,66cm2 toroidot M2TM-C, de nem csináltam még vele semmit. Azzal 8-900W is simán meg lesz.”


Azzal 2kW is átmegy.
(#) banyaiakos hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Volt egy kis szabadidőm a hétvégén, úgyhogy átterveztem az előző rajzom. Próbáltam figyelni a vezetősávok vastagságára és, hogy a vezérlő tápja és gate vezetősávok ne legyenek közel a nagyáramú részekhez.
Az előzőnél biztosan jobb, de jó lesz így 150Wattra?
Köszi.
(#) Csaszu válasza zn4416 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
8 cm körül 250-300-as keresztmetszettel
Valahol 40-50 khz környékére gondoltam, ezért talán nekem is M2tn-c anyagű kellene. Mondjuk azt próbálgatom majd merre stabilabb.
Ellenütemben ilyen nagyobb magoknál 50 khz körül szoktatok 0,2 T fölé menni ?
(#) Csaszu válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Nem találom az adatlapon.
Egy árat tudnál írni, mennyi körül mennek ezek ?
válaszod előre is köszönöm
(#) Csaszu hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Tényleg, ti mennyire favorizáljátok a Litze huzalozást ?
Egyik gyári tápban sem láttam még, pedig ezt mindenhol felhozzák már-már aranyszabálynak.
(#) emmzolee válasza cimopata hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Lehet. Mondom nem próbáltam.

Figyeljetek már. Azt szeretném megtudni, hogy egy magnál mennyire befolyásolja a mag térfogata a teljesítmény átvitelt? Tehát úgy mint a keresztmetszet, ugyanúgy van-e hatása egy magra a térfogat.


Például itt van egy X36T mag, aminek a

keresztmetszete: Ae= 210 mm2
Térfogata: Ve=13860 mm3

Mivel másabb tud lenni mint egy ETD49?
Az ETD-nél az Ae=211 mm2, és a Ve=24000 mm3

Most vonatkoztassunk el a többi paraméterétől. Ez, hogy befolyásolja?

Rakok képet az X36T-ről is, meg az ETD-ről is.
(#) emmzolee válasza banyaiakos hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Hello
Meg néztem, és még lehetne a panelon kicsinyíteni, mert a + táp, még azért hosszú, és a puffer kondikat is oda tehetnéd a 12V-os táp csatlakozókkal együtt a fetek tövébe. ha toroidot akarsz, akkor azzal viszonylag egyszerű oda helyezni a kivezetéseit, ahova akarod.

Kicsit bizarr az a driver, de miért ne?

Én is csináltam egy 200W-os tápot azt láttad? Az hogy tetszik? Abban SG3525 iC van, és nem kellett meghajtó se, és úgy is szép lett a jel. Ha érdekel, elküldöm a nyáktervet (Sprint Layout) Azt viszont kicsit át kell szabni, ha szabályozható kimeneti feszt akarsz.
(#) emmzolee válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Hello

50KHz körül már kell az M2TN-C
Én egy kicsit soknak találom a 0,2T-t . Én 0.125 -re szoktam méretezni. Abban nem csalódtam még. Nagyobb T kevesebb menet, de szerintem akkor nagyobb terhelésnél hamarabb eléri a vég. Nem tudom ki mit szól hozzá?

A toroidról? hát nem tudom pontosan, mert már volt vagy 2 hónapja, hogy vettem, de a_sszem 1200Ft körül volt.
Nagyon olcsó volt minden. Vettem vagy 20 magot, az ETD29 -től, a nagy toroidokig mindenfélét. 10000FT alatt maradtam. Csak nehéz az emberrel zöld ágra vergődni.

Litze huzal? Ha lehene kapni olyat, amiben 0,5mm es szálak vannak, akkor is csak abban az esetben használnám, ha toroidot tekerek, mert az ETD, vagy más zártabb magoknál nagyon ki kell használni a helyet, és a Litze huzal egy vastagabb henger lenne, ami mellett sok hely kihasználatlan maradna. Toroidnál ez nem gond, mert sok ráfér.

Mit tervezel?
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Tudom, hogy nem ez a táp a csúcs, de kísérleti céllal építettem ezt is. Ebben akartam megnézni, hogy a vezérlés, mit okoz a jellel. Hát teszteltem, és bizony van különbség. Betettem a BD139,140 meghajtós vezérlő panelt, és a négyszögeim sarkai elkezdtek le kerekedni.

A jelalakokról képek alul. 160W terhelés mind a kerttőnél.
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
képek a jelalakról:
(#) zn4416 válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Mit csinálsz, erőművet ?
Sose mentem 0.13T fölé...
Sub végfok tápot akarsz szerkeszteni ?
1 maggal több szívás lesz a nagy teljesítmény miatt.
( Igaz csináltam már 220V-ra 1 magos 800W-os tápot.....legalább 20-szor tekertem meg a trafót mire összeállt ).
(#) Csaszu válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Most többmindent akarok, de egyszerre úgyis csak 1 megy.
akkutöltő, 12-->24 soros motor mézpörgetőbe, stabil táp méregetni, ilyesmik
Erre a térfogat-keresztmetszet összefüggésre én is kíváncsi lennék.
Jó áron adják, most az 1360-ast néztem ki
Szűrőméretezésre esetleg tudtok képleteket adni ?

(#) zn4416 válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Szerintem a nagy freki miatt konyul, de nem tudom.
Nálam ilyen probléma nem volt, igaz én 494-et használok.
(#) zn4416 válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
(#) zn4416 válasza banyaiakos hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Próba cseresznye
(#) gulyi88 válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
szűrő, egyszer levezettem.
környéken szerintem mindent megtalálsz.
(#) cimopata válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Idézet:
„Ebben akartam megnézni, hogy a vezérlés, mit okoz a jellel. Hát teszteltem, és bizony van különbség. Betettem a BD139,140 meghajtós vezérlő panelt, és a négyszögeim sarkai elkezdtek le kerekedni.”


Akkor pakold meg az SG kimenetét 4 IRF3205-el mint ahogy zn4416 tette és akkor hasonlítsd össze a BD meghajtással.
Az SG ben kisteljesítményű tranyók vannak amik alapjában sokkal gyorsabbak mint a BD139/140.
De amikor 1-2A-t kellene kapcsolni az SG-nek letörne a szája.
(#) Csaszu válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Isten vagy
(#) gulyi88 válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Azért olvasd végig a levezetést, az a hsz még csak akezdet, most visszanéze kapásból nekem sem ugrik be minden lépés , hiába gyorsan tömört, és lomtalanít az agyam
És a kiszámoilt értékek statikus ohmos terhelésre hozzák a megadott paramétereket.
(#) emmzolee válasza Csaszu hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Trafó térfogat hogy változtatja a dolgokat kérdésre tud valaki valami okosat?
(#) banyaiakos válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Köszi. Láttam a tápod, tetszik. Meghajtót azért tettem, hogy megkíméljem magam a sok szívástól... Nekem ez megér ennyit A +sáv hosszán én is gondolkoztam, aztán lehet túlzás, de oda jutottam, hogy mindegy, hogy a nyákon vagy egy dróton viszem oda delejt. Mert nem kilowattokra törekszem és megfelel nekem az alacsony kapcsolási freki is. Pont ezért gondoltam a torroidra mert egyszerűbb így a nyáktervezés. Igaz beszerezni a ETD-t egyszerűbb mert mondták, hogy a Talinál nehezen megy... Nemtudom, hogy szerezzek valami pici magot kb 200W-ra.
Még én sem tudom, hogy a véglegesben lesz-e szabályzás. Mert inkább kis hangerőn szólna mivel édesanyámé az autó és őneki nemszokott elszállni az agya mint nekem. Majd pontosan méretezem a trafót kb +-40Voltra aztán majd meglátjuk mennyit fog esni ha hangosabban szól...
Az MBR diódák azok milyenek? Mármint a típusuk.
köszi
(#) emmzolee válasza banyaiakos hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
A Lomex-ben jártam vagy 1-2 hete vásárolni, és láttam ETD34 magot a csévetestel, és a fém klipszekkel együtt kompletten 500Ft-ért Ha jól emlékszek N27 volt. Azzal meg tudod csinálni a frekit 30KHz-re. Annyiért szerintem nagyon megéri. (Ha bemész a boltba, akkor balra az üzlet végében ahol a hangszórók vannak. Ott volt.) Abból ki lehet hozni akár 250-300W-ot is. :yes:

Idézet:
„inkább kis hangerőn szólna”


Ezt meg se hallottam. A zene elleni merénylet ha a tápod nem tudja a szükségeset. Ezzel az erővel vehetsz valami nevesincs erősítőt a kocsiba a piacon is.

Igazából nem MBR diódát tettem bele, mert nem olyan volt otthon, csak azért látszik a beültetési odalon, mert a tervező progimba olyan macro volt- Én a HQ Video-ban vettem MUR1620CT, és MUR1620CTR dupla diódákat, és azzal oldottam meg. Az egyik közös katódos, a másik közös anódos. Nem túl drága. kb: 250Ft/db amúgy 200V-os, és 2X8A-es.

Fesz esés: Nekem üresjáratban 85V a fesz, nulla terheléssel. Amint ráteszek egy pici terhelést, egyből le esik 70V-környékére. Onnantól elég stabil.
200W -nál 60,5V jött ki belőle, viszont az akksi, amiről hajtottam, eléggé le volt szívva, mert 11.55V volt a táp bemenetén. Ha az 12 fölött lenne, mint nimden normális kocsiban, akkor a tápom is stabilabb lenne, és szerintem nem esett volna 63V alá. Figyelj, fölteszem a nyáktervet, mert látom te is Sprint Layout-ot használsz. Jól tudom?
Következő: »»   50 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem