Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   715 / 3959
(#) Tuky válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
És ilyen hangváltót hol lehet beszerezni,és mitől függően kell kiválsztani a fajtáját.. ha van egyáltalán több fajtája.. nem nagyon értek hozzá
(#) kadarist válasza Tuky hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Például itt lehet beszerezni hangváltót:Bővebben: Link A Watthoz mérten kell kiválasztanod a megfelelőt. Ja, és Neked háromutas kell, és persze az ohm is számít.
(#) kiskacsa2009 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Üdv!
Készítettem hozzá rajzot, és megcsináltam rajta amit mondtál, csak a nagy sietségembe lefelejtettem a diódák után a 10k-s lehúzó ellenállásokat...
A programozót már használtam, és működik.
Megpróbálom majd minél kisebbre megcsinálni a programozót, hogy kis dobozban elférjen, a tápot, meg a relét (ha már akkora hely van a vezérlő egységen) rápakolom a vezérlő egységre...
Üdv.: Litldákk

gomb_PIC.png
    
(#) Tuky válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hogyha mindegyik 4Ω , az első 2.75w a második 10w a harmadik 5.25.... összesen:12Ω 18w akkor ezekből hogyan kell kiszámolni a hangváltó teljesítményét?
(#) kadarist válasza Tuky hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A mélyhangszóró hány wattos? Mi van ráírva?
(#) Tuky hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
5.25w és 4Ω
(#) kadarist válasza Tuky hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hát nem tudom! Ez nem szélessávú hangszóró? Miben volt benne? Ilyen kis teljesítményű mélyhangszórót szoktak gyártani.
Inkább a magas elé kellene tenni egy pár mikrofarádos polarizálatlan kondenzátort, fázishelyesen, párhuzamosan összekötni ezzel a "mély"-el, aztán hagy szóljon!
(#) qvasz2 válasza Tuky hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A HEstore-ban mind 8 ohm-os, neked az nem jó! Olyat keress, ami 4 ohm és legalább 10W-os. (ha nagyobb W-ot írnak az se baj, ilyen kicsit lehet, nem fogsz találni)
Google a te jóbarátod !!
(#) Tuky válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
egy 5.1 es ben volt eredetileg a mélynyomó... nem nagyon értem a végét nem tudnád elmondani úgy hogy megértsem mint egy kezdő...?
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Helyesen:Ilyen kis teljesítményű mélyhangszórót nem szoktak gyártani.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Csak kevesellem a teljesítményét. Számítógéphez volt?
Képes segítség hangváltók bekötéséhez:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Tuky hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
akkor a hangváltó az amibe bemegy a + meg a - az erősítőből és a hangváltóból kijön három + és három - ami aztán bemegy három külömböző hangsávú hangszóróba..?
(#) kadarist válasza Tuky hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Úgy bizony!
(#) Tuky válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Ja egy 5.1 es hez amit számítógépbe lehetett bekötni.
(#) Tuky hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
megmutatom képen...

2.jpg

1.jpg
   
(#) Tuky hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Van egy régebbi hangfalm amibe kettő hangszóró van bekötve,de csak egy kicsi ellenállás van a kettő között

4.jpg

3.jpg
   
(#) Tuky hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
és az baj hogyha 4Ω os hngfalakat 8Ω hangválltóba kötöm?
(#) kadarist válasza Tuky hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Az a 5,25 nem a hangszóró átmérő vagy a mágnes átmérő centiméterben? Kétlem, hogy a teljesítményérték lenne Wattban. Először tisztázzuk le a hangszóró-kérdést, utána a hangváltót.
(#) wtc válasza nagy_david1 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Köszi!
Ez nagyon jó IC, a két ellenállással lehet szabályozni

Pajti2:
Sajnos nem tudom a motor áramfelvétélét, mert nincs ráírva, kimérni meg jelenlegi műszerhiány miatt nem tudom. De ha ellenállást kötnék, az csak az áramfelvételt korlározná nem? (Amúgy nem lehet sok áram felvétele, nagyon pici motorok)
Üdv!
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Ja és szerintetek érdemes ilyen kis motorhoz tranyós fordulatszám szabályzót csinálni, vagy elég egy sima poti?
Üdv!
(#) qvasz2 válasza Tuky hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Az nem ellenállás, hanem kondenzátor. Ezt próbálta neked elmagyarázni kadarist :
Idézet:
„Inkább a magas elé kellene tenni egy pár mikrofarádos polarizálatlan kondenzátort, fázishelyesen, párhuzamosan összekötni ezzel a "mély"-el, aztán hagy szóljon!”

(#) nagy_david1 válasza wtc hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Miért nem raksz R2 ellenállás helyébe potmétert az lm317-es kapcsolásnál (de most látom, hogy amit linkeltem, annál is potméter van). Egy legyet két csapásra. Sok kapcsolás van a neten, hanem nézd meg a gyártó adatlapját, szerintem itt az oldalon is fennt van.
(#) Tuky válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Ja... mostmár értem ilyet a teljesítménytől függően kell kiválasztani? meg hogyha három hangszórót akarok bekötni akkor is jo ez a mikrofarádos polarizálatlan kondenzátor?
(#) saraha válasza Tuky hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia.
WhiteFül oldalán többet megtudhatsz az akusztikai dolgokról.
Nagyon jó kis oldal.Nekem sokat segített.
Jó olvasgatást hozzá.
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Rajzoltam egy táp részt.
A kérdésem az lenne, hogy a két GND azonos potenciálon lesz-e, tehát összeköthetem-e?

Röviden vázolom a tényeket: Erősítő menne a szimpla tápfeszültségről, viszont lesz egy hangszínszabályzó, aminek szimmetrikus tápfeszültség kell. Új trafót nem szeretnék berakni.
Szerintetek melyik megoldással adjak tápot a hangszínnek? Legrosszabb esetben létre tudok hozni a szimpla tápfeszültségből szimmetrikus tápfeszt, de akkor a GND feljebb lesz tolódva, és kicsatoló kondit kellene tennem a hangszín után, vagy pedig a csatolt rajz alapján (ha a GND azonos pot.-on lesznek)?
Köszi a segítséget!

tapegyseg.jpg
    
(#) dolfin hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Üdv

Megoldódott a USART probléma. A terminal program nagyon sokat segített. Köszi.
Serin-Serout-tal software-es UART-lett csinálva és azzal működik.
Köszi
(#) Tuky válasza saraha hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Köszi szépen
(#) Tuky válasza saraha hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Ezen az oldalon nem találtam információt a mikrofarádos polarizálatlan kondenzátorról
(#) saraha válasza Tuky hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Kár,hogy nem olvastál bele rendesen...
Pedig a válasz ott rejtőzik és elég kézenfekvő.
(#) saraha válasza Tuky hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 

Akkor itt van
subvoice oldala.
De most már aztán tényleg olvasgass!
Következő: »»   715 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem