Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MOSFET-ek
 
Témaindító: Dzót, idő: Okt 1, 2005
Lapozás: OK   4 / 38
(#) steelbird válasza p_istvan hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Igen, a meghajtón még gondolkodom, bár nekem +/- 33 V az üresjárati tápfeszültségem. Most azon variálok, hogy a végtranyó darlington lesz, van rengeteg olyan darlington, aminek csúcsáramnál is garantált az 1000 -szeres béta. Könnyebben kézbentartható egy darlington nyugalmi árama, mint egy feté. 8 Ohmos hangszóróra kb. 5 A max. áram kell, ahhoz szerintem elég lenne ez a kis fet is meghajtónak. A differősítőnél a drainek tápon vannak, a source -k pedig áramgenerátorosan a másik oldali tápon. Inkább 80 V -osat tennék be, ha lenne..
(#) p_istvan válasza steelbird hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Tényleg Te tudod.
De a bemeneti differenciálerősítőn kb. csak max tápfesz fele az igénybevétel, mert a gate mindenképp a földpotenciálon van (+/- 1-2V a bemenőjel) ezért a source is a földpotenciál közelében van, a többi az áramgenerátoron esik.
Az IRF610-9610 pedig szinte bármit meg tud hajtani.
(#) lgyk válasza steelbird hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia!

BSS92-nek nem tudom, hogy van-e komplementere, de kapható a HEStore-ban rendelésre, és nekem is van jópár darabom (Infineon gyártmány), amitől megszabadulnék egyéb alkatrészek fejében.
(#) steelbird válasza lgyk hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Köszi, néztem ott is, de nincs komplementere.
Majdnem lett megfelelő, az IRFD120/IRFD9120 páros, van is a HQ -nál, 100V/1,3W/1,3A határadatokkal, de a bemeneti kapacitásuk 460pF, ami sok.
(#) fater964 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Jó napot mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az IRFZ44-nek milyen a láb kiosztása.Ugyan is nem találom sehol.
Segítséget köszönöm.

Sziasztok:fater.
(#) fater964 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm a választ! Most már ezt is tudom.
Szia:fater.
(#) KipKap hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is belefutottam abba a problémába, hogy nem nyit ki teljesen a FET-em. Beszereztem egy IR2121 típusú FET meghajtót ( Bővebben: Link ) és a csatolt képen látható módon úgy néz ki végre sikerült teljesen kinyitni a tranzisztort.
Az lenne a kérdésem, hogy helyes-e így a kapcsolás (vagy véletlenül sikerült így a FET-et vezérelnem) illetve, hogyan tudom meg, hogy mennyire terhelődik az IR2121. Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy hány darab FET-et kapcsolhatok párhuzamosan az IR2121 kimenetére?
Elnézést a rajz minőségéért!
(#) KipKap hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Upssz, kimaradt a rajzból. Source láb természetesen negatívon van.
(#) szkrep hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Gyors kérdés: IRF530 és IRF9530 egy H-hídban lakik. 12V 500mA mászkál rajtuk. Az 500mA nem is állandó terhelés, annál inkább kevesebbet vesz fel a motor.
Szükséges hűtőborba? Tudtommal iszonyatosan túl van méretezve, így elhagyható a hűtés, nem?
(#) kadarist válasza szkrep hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia!

Melegszik, vagy nem? Ha nem sütős, akkor nem kell borda.
(#) szkrep válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Még nem sikerült kipróbálni, hogy melegszik-e; most át lesz rakva az egész egy jobb nyákra, és mielőtt beforrasztom, próbálom megtippelni, hogy maradhat a nyákon, vagy csavarozzam alulapra. Gondoltam hátha van valami általános tapasztalat, képlet, ötlet... Szerintem beteszem a nyákba, aztán legfeljebb kap egy hűtőzászlót.
(#) kadarist válasza szkrep hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Rövid időre kapcsold be az áramkört. Azonnal kiderül, ha igényli a + hűtést.
(#) Axoa hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
hali
Egy amatőr kérdés
P csatonás fetek pozitív gate-source feszültségre ugye nem nyitnak ?
N csatonással próbálgattam, adatlapom +- 20 v szerepel, de csak pozitív fesz-re kapcsol.
(#) kadarist válasza Axoa hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia!

A p-típusú MOSFET negatív gate feszültség hatására vezet.

A mínusz 20Volt a korrekt, gyors lezárásra való, mintegy kiszívja a + töltést a gate-ből.
(#) bbalazs_ válasza szkrep hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Igy latatlanban felesleges a hutes. Kiveve, ha a motor resz gyakran megy rovidzarba.
Gondold csak meg, ezeknek mekkora a nyitott csatornaellenallasuk? 0.1 Ohm mar tulzas. Igy ha 0.5A esik rajta mondjuk 0,1 Ohm mellett, akkor a P=I^2xR, kb 0.25x0.1, azaz 25mW. Ez nudli...
(#) Axoa válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
köszönöm
még akkor annyit kérdeznék hogy a pozitív előjelű feszt. hogyan tudok megfordítani ?
invertáló fet meghajtóval ? nem lesz túl nagy neki a bemeneti feszültség ?
(#) kadarist válasza Axoa hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Komplementer-tranzisztoros meghajtással.
Ennek a doksinak a 9/12-es oldalán látsz erre példát. Bár a példában IGBT szerepel, de a lényeg ugyanaz.Bővebben: Link
(#) beton cipő hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani egy p és egy n csatornás FET-et, amelyik legalább 150V-ot és 50mA-t bír? Illetve persze megtalálható a boltokban, mert ma kerestem, de csak 400V-os, 9A-est tudtak ajánlani, ami meg drága is.
Segíségeteket köszönöm!
Üdv
(#) p_istvan válasza beton cipő hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Szia!
HEStore: N -> BS107, BS108; P -> BSS92
Üdv: P István
(#) beton cipő válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Felírtam őket
(#) zenetom hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Hali!
Mi a különbség az IRL és az IRF jelzésű FET-eknél?
(#) potyo válasza zenetom hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Az IRL alacsonyabb feszültségnél már nyit. L mint Logic, vagyis 5V-os logikai IC kimenetével közvetlenül kapcsolható.
(#) zenetom válasza potyo hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Köszi! És az IRF-ben az F micsoda?
(#) pako válasza zenetom hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Egy betű, ami arra szolgál, hogy meg tudd különböztetni az "L" típusútól!
(#) zenetom válasza pako hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Lehetséges...
(#) Georgee válasza pako hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Most akartam irni
(#) zaza99 hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Én egy 7812 stab ic-t szeretnék erősíteni mosfettel hogy bírjon 10-14 ampert, de ha változik a rendszer bemeneti feszülsége akkor a kimenet is változik a mosfet után ha tranzisztorral csinálom akkor meg nem. Kérdésem az lenne hogy hogyan kell a mosfetet bekötni a stabic után, hogy ne változzon a kimeneti fesz. Mindenképpen mosfettel szeretném megoldani.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!
Így MOSFET-el is meg tudod csinálni:Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Még egy verzió:Bővebben: Link
(#) bernula hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Irf641-es fetem, rajza szerint nincs benne se szupresszor, se védődióda(bár az adatlap ir diódaparamétert, és maximális drain-source feszültséget 150V-ot). Létezik ilyen fet, mert úgy tudom gyártástechnológiailag minden fetbe bele van integrálva. Végülis az a kérdésem, hogy kell-e külsőleg védeni az eszközt, vagy benne van-e a védelem, és ha benne van, akkor sima dióda, vagy supresszor?
Következő: »»   4 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem