Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Discolitez 32 Deluxe
 
Témaindító: Sly, idő: Szept 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 13
(#) raiman hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
egyébként már arra is gondoltam hogy veszek egy lpt-USB átalakítót, de lehet hogy azzal ugyanígy járnék
mondjuk ahhoz találtam a neten DLOP-t csak kérdés hogy vajon lekezelné-e ráadásul Windows 7 alatt
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Ok, nézem!
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
nos mit gondolsz?
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Néztem a drivereket, így elsőre nem találtam olyan pontot, ahol fixen írná, hogy mi legyen a port cím.
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
pedig az eszközkezelőben nem tudom állítani
(#) raiman hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
nincs senkinek ötlete???
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
sziasztok
Még azt elfelejtettem mondani, hogy ráadásul 64 bites rtendszer van a gépen.

De látom hogy ez nem fog így menni
Ötlet valakinél, hogy mit kéne venni hozzá, LPT -> USB átalakítóval vajon működne?
Mondjuk azért alaplapot nem vennék ha nem muszály
Bármilyen ötletet szívesen várok.
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
USB -> LPT átalakítót felejtsd el, az nagyon kizárt, hogy menjen. Ennél a PCI-osnál is furcsa, hogy drivert adnak hozzá, hisz a windowsnak alapból kellene ezeket ismerni, hisz ugyanolyan PCI-os eszköznek kellene lennie, mint az integráltnak. Az a gyanúm, hogy ez a cég valamilyen szoftveres LPT emulációt csinált, s azért ilyen az egész.

Na megnézem a 64 bites vistás driverpakkot is.
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
oké
akkor lehet hogy másik kártyát kéne vennem?
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szerintem igen, mert manapság is létezik olyan ami full hardweres. Bővebben: Link A részletes leírás harmadik pontjában a varázsige:
Idézet:
„Configurable for standard ISA parallel port adddresses (0278 and 0378) for compatibility with legacy peripherals (e.g. Zip Drives)”

Konfigurálható szabványos ISA párhuzamos port címekre (0278 és 0378), a régebbi perifériákkal való kompatibilitás érdekében (pl. Zip meghajtók).

Próbáld meg a boltban, ahol vetted kicseréltetni egy ilyen tudásúra (ha betudják szerezni).
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
okés megpróbálom

egyébként sz az érdekes hogy felraktam a gépre virtuális XP-t és az alatt 378-nak látja de ott sem villogtatja a legeket
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Azért lehet, mert ez a kártya már csak nyomtatóparancsokra reagál, direkt hw szintű utasításokra nem.
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
értem
ha nem gond néznél nekem egy olyat ami budapesten beszerezhető és szerinteg jó lenne hozzá???
előre is köszönöm
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
na néztem kártyákat ezek közül melyikre mondanád hogy jó?
Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
A Sunix SNX4008T van nekem, kipróbálom, hogy megy-e. A SNX4018T ugyanolyan mint az előző, csak 2 portos. A MP952PR2 ismeretlen, hagyjuk talomban. USB-sekkel nem próbálkoznék, még ha netán kompatibilitást is ír.
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
oké

köszi

közbe vettem egy 100%-ban hardveres kártyát azzal sem műkodött.
Így végső elkeseredésemben beruháztam egy USB-sre is hátha, ugyanis a neten találtam egy DLOP-t hozzá de azzal sem megy
pedig másnak megy vele
itt a DLOP de nem megy ezzel sem
pedig nézzétek meg a videót hogy elvileg működöképes kellene hogy legyen Bővebben: Link
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
sziasztok ismét

Az lenne a kérdésem hogy valaki tudna nekem írni egy DLOP plugint a discolitez programhoz hogy felismerje a PCI-os LPT kártyámat???
Előre is köszi
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
senki semmit
(#) Stadi válasza raiman hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
PÜ ment.
(#) Stadi válasza raiman hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ma ki tudtam próbálni az általam használt és javasolt párhuzamos port kezelési módszert Win7 (32bit) alatt. A helyzet az, hogy működik, az alaplapi LPT portot gond nélkül hajtja, és ebből következően (mivel nem a port címével, hanem a számával operál) mennie kell PCI kártyával is. Hacsak...

A nálam levő PCI LPT kártya NetMos/MosChip NM9835CV chippel van felszerelve. Driver van hozzá Vistához (azzal nem próbáltam), és ez felmegy Win7-re is, méghozzá hibátlanul, de a portot nem hajtja meg! (Erre mások is panaszkodnak a neten.)

Magyarul ott tartunk, hogy van ez a szép új oprendszer és az ilyen alapvető hardverekhez nincs működő driver! És ezek után várja el a M$, hogy a cégeknél, ahol esetleg gyártó hardvert hajtanak a géppel, álljanak át Win7-re??? Megjegyzem, a Sunix sem nagyon akar a végfelhasználói termékeihez Win7 drivert írni, az iparibb kártyáihoz viszont már létezik ilyen (közel két hónapja).
(#) zenetom válasza Stadi hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Lehet azt akarják hogy álljunk át az USB programozásra
(#) raiman válasza Stadi hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
szia
akkor most milyen kártyát kéne vennem hozzá hogy működjön?
Már két félével és egy USB -LPT átalakítóval is próbáltam de semmi
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
látom semmi fejlemény a lémában
(#) Stadi válasza raiman hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Sajnos csak olyan megoldás jöhet szóba, ahol a gyártó kifejezetten említi, hogy van hozzá Windows 7 driver. Magyarországi forgalmazónál nem találtam olyan Sunix kártyát, amihez van. Más gyártó javarészt szerintem a NetMos/MosChip IC-kkel szereli a termékeit, ezekhez pedig úgy tűnik, nincs működő driver. Habár én még futok egy kört a saját kártyámmal, mert úgy vettem észre, egyes alaplapokban mintha nem akarna működni.
(#) raiman válasza Stadi hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Értem, és köszönöm szépen a választ
Meg köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de hát lehet, hogy akkor várnam kell mig ki nem jön ezekhez a kártyákhoz Win 7 driver
(#) Rakloo hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok

Az alapkapcsolást valahogy nem igazán tudtam megérteni, s azt szeretném kérdezni,hogy egy darab
74hc374-el egy sort vagy oszlopot vezérlek?
(#) Dancsi válasza Rakloo hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Helo! Ez attól függ, hogy hogy rakod a ledeket... Gondolom 4 sor, 8 oszlopba akarod. Így egy ic egy sort (8 ledet) vezérel, minden sorhoz egy ic...
(#) Rakloo válasza Dancsi hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Akkor lényegében,mehetnek egymás fölé a sorok ,s úgy kapom meg a 8 oszlopot .
Remélem nem tévedek.
(#) Action2K válasza Rakloo hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Igen, jól gondolod.
(#) Rakloo válasza Action2K hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Még valami.
A legalsó sor a clock1-es lábra megy.Ugye?
Nagyon szépen köszönöm segítséged
Következő: »»   8 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem