Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Discolitez 32 Deluxe
 
Témaindító: Sly, idő: Szept 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 13
(#) raiman válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
köszönöm szépen a válaszodat alszok rá eggyet és holnap ill. ma mégegyszer átolvasom amit írtál, mert már nehezen boot-ol az agyam
(#) raiman válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Idézet:
„Amúgy szép munka!”

köszönöm
(#) _JANI_ válasza raiman hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Persze, az jó! :yes:
Mert elég nagy projektbe "vágtad bele a baltádat".
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
JA! A LED-modulok tápegysége...

Ha ragaszkodsz a 12V, stabilizálatlan feszültséghez, akkor négy LED-nél többet NEM célszerű sorba kapcsolni. S ezekből a füzérekből kell majd 5, hogy a MAX 25DB LED meglegyen . Én 15-20VA-(W) körüli toroid transzformátort javasolok ( 20mA / LED-sorral számolva ) egy LED-modul táplálására. 1A-s egyenirányító GRAETZ-híd és KB 1000-2000µF 25V-os puffer kondenzátor fog kelleni.

A 12V AC egyenirányított és terheletlen csúcsfeszültsége 16V lesz! S a LED-füzérek előtét ellenállását erre a feszültségre kell méretezni. A méretezésben ez a segédprogram tud neked majd gyorsan segíteni.


Tápfeszültség = 16V
LED-en eső feszültség = Ez színenként változik!!
Led en átfolyó áram = 20mA ( Títusfüggő! )
(Sorbakapcsolt) LED-ek száma = 4db.

S máris adja az előtét ellenállás értékét és teljesítményét is.
(#) raiman válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Idézet:
„Ha ragaszkodsz a 12V, stabilizálatlan feszültséghez, akkor négy LED-nél többet NEM célszerű sorba kapcsolni. S ezekből a füzérekből kell majd 5, hogy a MAX 25DB LED meglegyen . Én 15-20VA-(W) körüli toroid transzformátort javasolok ( 20mA / LED-sorral számolva ) egy LED-modul táplálására. 1A-s egyenirányító GRAETZ-híd és KB 1000-2000ľF 25V-os puffer kondenzátor fog kelleni.”


Itt a tápegységnél 1 led meghajtó modulra gondoltál vagy egy dobozban helyet kapó 8 led meghajtó modulra?
Egyébként én stabilizált 12 V-ra gondoltam, de már az is megfordult a fejemben hogy mi lenne ha mondjuk stabilizált 3 vagy 4 Voltot használnék? és akkor csak párhuzamosan kéna a kimenetekre ráaggatni a ledeket
Te, hogy csinálnád meg ha te készítenéd el?
tehát beszéljünk 1 db dobozról amibe 8 kimenet van, a vezérlő bemenetet a vezérlő áramkörről kapja.
A kimenetekre ledet szeretnék kötni 1-25db-ig (ez változó)
Tápegység a dobozban legyen, és a dobozban található mind a 8 led meghajtó modulnak szolgáltasson tápfeszt

Lehet hogy én bonyolítom már túl ezért vagyok kíváncsi hogy te ezt hogy oldanád meg.
Tehát 1 db 8 kimenetű dobozról van szó belső táppal.



Még egy dolog a vezérlő elektronikához jók lesznek 220ohm -os ellenállások?

KÖSZI
(#) _JANI_ válasza raiman hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Párhuzamos kapcsolásnál az áramok összeadódnak a feszültség változatlan.
Soros kapcsolásnál a feszültségek adódnak össze, s az áram értéke lesz konstans.

Mindkét kapcsolásnak meg van az előnye és hátránya.

Soros kapcsolás előnye:
Soros kapcsolásnál ha áramgenerátort alkalmazunk ellenállás helyett, akkor tetszőleges lehet a sorbakapcsolt LED-ek száma. Persze az áramgenerátor paraméterét és a tápfeszültséget figyelembevéve. Igy 1db LED-en is ugyanannyi áram fog folyni mint Xdb LED-en. A soros kapcsolás miatt alacsony terhelőáram jut a kapcsoló tranzisztorokra.

Soros kapcsolás hátrána:
Ha valahol megszakad az áramkör akkor az a LED-sor nem fog üzemelni.


Párhuzamos kapcsolás előnye:
Tetszőleges lehet a párhuzamosan kapcsot LED-ek száma. S ha egy LED kiesik az áramkörből, akkor az nem befolyásolja a többi LED-et. ( Kivételt képeznek a simán párhuzamosan kapcsolt LED-ek aminek csak egy áramkorlátozó ellenállása van. S Ekkor ha egy LED megszakad akkor annak az árama a többi LED-et terheli. Kiélezett áramkörnél ez egy nem kívánt folyamatot fog elindítani! Aminek eredményeként az összes LED ki fog égni. )

Párhuzamos kapcsolás hátrányai:
Az áramok összeadódnak és jelentős árammal terhelhetik a kapcsoló tranzisztort. Minden egyes LED-nek külön árambeállító ellenállás kell. ( Persze lehet simán párhuzamosítani és csak egy ellenállást alkalmazni, de ez szerintem nem túl szerencsés. !!! ) Viszonylag vastag tápvezetékek.


Számold ki melyiknél hogy alakulnak a feszültség és áramviszonya! Ennek ismeretében eldöntöd, hogy neked melyik fog megfelelni.



S igen! A vezérlőbe én is 220-ohm-osakat terveztem be. De nyugodtan lehetnek 330ohm-osak vagy akár 470ohm-osak is. Mert az OPTOk elég érzékenyek és a KONTROL LED-eknek sem kell 110%-on üzemelni...

Én igencsak a soros, áramgenerátoros kapcsolás mellet döntenék, ha tényleg ennyire szélsőséges lehet kapcsolt LED-ek száma...
(#) raiman válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
szia

Idézet:
„Én igencsak a soros, áramgenerátoros kapcsolás mellet döntenék, ha tényleg ennyire szélsőséges lehet kapcsolt LED-ek száma...”

nekem is szimpatikusnak tűnik az elgondolásod esetleg ezt egy rajzal is tudnád szemléltetni ha ben gond?

Egyébként megvettem ma a cuccokat a vezérlő panelhoz de 74HC574N helyett 74HCT574-et kaptam azt mondták hogy ez is jó lessz... szerinted?
(#) raiman hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
sziasztok
van egy gondom...
Vettem egy LTP port bővítő kártyát a gépembe mert az enyémbe már gyárilag nem volt
És sehogy nem tudom vele életre kaelteni a ledeket amit a párhuzamos portba dugtam
valaki segítsen legyen szíves
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
BIOS-ban átnézted, valóban nincs LPT társítva? Windows felismerte, telepítette? Lehet, hogy LPT2, vagy LPT3 lett.
Ha van integráltad, de csak tüskesoros, attól le kell tiltani a BOOS-ban, egyébként ütközhetnek.
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
igen látja az eszközkezelőbe! először lpt3-ra rakta azt átraktam neki 1-re! tüske sor sincs már sajnos!
userport nevezetű progin megakartam adni neki 1 új kimeneti kuminikácós számot, de csak 0-3ig engedi írni nekem meg 8-al kezdődik. ha jól rémlik még xp-nél itt lehetett megadni más kumminikációs csatornát amit képen mellékelek.
a kártya manhattan típusú egyébként ha ez számít valamit
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Az I/O tartomány az LPT1-nél 0378-037F. Próbáld erre beállítani.
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
valaki segítsen légyszi!
teljesen el vagyok kenődve, mert megépítettem az áramkört már csak ki kéne próbálni, megvettem az LTP vezérlő kártyát is meg minden és meégsem tudom életre kelteni mert az LTP vezérlő programok egyike sem látja a kártyát
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
de nem engedi átállítani
vagy hol próbáljam?
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
nem lehet hogy ehhez a kártyához egy külön plugin kellene???
(#) lapose válasza raiman hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szia!

Rakd át másik slotba, én már jártam úgy, hogy a gépnek nem volt mindegy melyik PCI slotban volt a kártya.
(#) raiman válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
maga a Windows látja a kártyát csak a programok nem
(#) lapose válasza raiman hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Az nem jelent semmit. Nálam is látta, csak használni nem tudtam.
És mivel nem tudod állítani az erőforrásokat, valószínű valami ütközés van.
Próbáld minél lentebbi slotba rakni.
(#) raiman válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
oké kipróbálom

de egy dolog még akkor sem világos hogy fogja ezt a kártyát a discolitez lekezeni ???
mert a port szám vafy micsoda az nem 378 meg ilyenek
(#) raiman hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
üdvözletem mindenkinek.
Lehet hogy hibát követtem el hogy ezt a topicot megnyitottam de ezzel kapcsolatosan nem találtam itt az oldalon semmit, de nagyon a neten sem

Szóval az lenne a gondom, hogy szeretnék LPT portal vezérelni 8 ledet vagy akár a discolitez nevezetű kapcsolást, de nekem nem volt a gépemben LPT port így aztán vettem eggyet. Ez egy Manhattan típúsú kártya, a számítógépen pedig Windows 7 van.
A problémám az lenne hogy nem tudom egyik LPT port vezérlésre írt programmal sem életre kelteni a ledeket ami az LPT csatin van a 2-9 lábig.
A programok nem látják a kártyát.
Nem tudom hogyan lehetne ezt megoldani, legyetek szívesek ha tudtok segítsetek nekem és azoknak akik hasonló problémával küzdenek.
Köszönöm: Krisztián
(#) tiggersoft válasza raiman hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szerintem a kártya memoriacimét kellene megnézni a tulajdonságainál, majd pedig a programban erre álitani.
(#) Stadi válasza raiman hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Ha tudsz Delphiben programozni, az oldalamon levő Parallel Port Unit-tal próbálkozz, ha C-ben tudsz, akkor az eredeti projekt oldalán levő forrást nézd meg.
(#) raiman válasza Stadi hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
szia
sajnos nem tudok programozni ahhoz teljesen hülye vagyok
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
ezt írja ki a windows rá....

nem kéne ehhez a kártyához is egy ilyen fájlnak lennie?

DLO.JPG
    
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
ja a windows ezt írja ki csak ez lemaradt
(#) zenetom válasza raiman hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Hali!
Itt bizony másak a címek mint az alaplapi LPT-nél és ezért nem működik egyetlen program se. Ahogy nézem a portcímet, gyorsan összedobtam egy progit, kattints a Start gombra, elvileg fél másodpercenként mindig más-más kimeneten lesz jel. Ha működik (vagy ha nem) írj!

pciosra.zip
    
(#) Stadi válasza raiman hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Ezt próbáltad: Bővebben: Link ?

dlo_lpt az oldal 2/3-ad részénél kb.
(#) raiman válasza zenetom hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
szia
kicsomagoltam a fájlt az input32.dll-t bemásoltam a system32-be és elindítottam a progit.
Sajnos semmit nem csinál
Nagyon el vagyok keseredve mert megépítettem a delux 32 -es változatot amit ki sem tudok próbálni hogy működik-e mert még simán a 8 ledet sem tudom életre kelteni az LPT kimeneten.
Amúgy köszönöm, hogy segítesz
(#) raiman válasza Stadi hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
szia
sajnos ez sem működik, berakom a discolitezbe annak is a dlop loader-be és etz írja ki (mellékelem a képet)
köszönöm a segítséget
(#) Action2K válasza raiman hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Az LPT kártyához adtak driver CD-t?
(#) raiman válasza Action2K hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
igen adtak hozzá

egyébként ezt a kjártyát vettem itt a CD tartalma is fent vanBővebben: Link
Következő: »»   7 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem