Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   417 / 2500
(#) tanci válasza aflmor hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Köszönön! Kérdésemre választ kaptam.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Ja az előbb nem írtam.12V egyenáram.de van 28v váltó is
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
ezt találtam:http://www.hestore.hu/termek_10027685.html

Mi a vélemény róla.Egyedül ami gond hogy 48v kell neki.Atz hogy lehet megoldani hogy 12-ből 48legyen?
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Milyen 48V-ról beszélsz?
Én +-40V-ot látok.
(#) Robi85 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Hali.

28V válto az jólenne, de csak akkor ha a trafód szimetrikus. Azaz 2*28Voltos. Akkor lesz kb 2*39Volt egyenfeszültséged egyenirányitás és pufferelés után.
(#) csovalek hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Egy nagyon jó hír:
Hülye vagyok!
Rájöttem, hogy miért is zúgott a végfokom...
Megoldás: potméter
a 90k helyett 10k ós potit raktam és bevált az elmélet. :yes:
Mivel most, ha megáll a zene, akkor sem kezd el zúgni csak úgy dorombol mint egy normális erősítő ami nem kap jelet...
Kösz mindenkinek a sok fáradságot.
(#) saraha válasza csovalek hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 

Idézet:
„úgy dorombol mint egy normális erősítő ami nem kap jelet...”



Kötve hiszem,hogy egy normális erősítőnek "dorombolnia" kéne,dehát ízlések és pofonok...
(#) saraha hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Emberek.
A mai nap volt alkalmam meghallgatni egy ilyet .
Az ára a csillagos ég...
A hangja az csudálatos szép,hihetetlen.Eddig el voltam ájulva a csövesektől,de most ez megváltozott!
Teljesen elvette a kedvem az erősítőépítéstől.
Szerintem valahogyan beleintegráltak egy egésznél nagyobb zenekart abba a kis dobozba.
Kiszámoltam,ha ebben az ütemben folytatom a DiY projekt-emet akkor kb:15 év múlva tudok majd egyet csinálni.(nem venni)
(#) highand válasza saraha hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Én állok elébe egy tesztnek a saját építésű TDA2030-okból épített végfokommal.

Ha jobb lesz a Denon, akkor --- van másik...
(#) magitor válasza saraha hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Dobozát elfogadnám, Ismerem a cuccot, volt szerencsém meghallgatni többek közt B&W Nautilussal, Vagyis inkább a Csigát halgattuk denonnal, naddal b&w wel hogy milyen, és arra jöttem rá hogy a hangfal a jó.
(#) peter1995 válasza hapro hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Ja bocs 40
(#) peter1995 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Bocs de mint mondtam kezdő vagyok.Ezt a szimmetrikusat nem értem,de:a trafóból 5 vezeték jön ki:Kék-kék:9v
Sárga-fekete:12v
Sárga-sárga:28v
És mindegyik váltó.
(#) saraha válasza magitor hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Na,hát igen.
Kiváncsi lennék mondjuk,hogy szól pl:a VF2 egy B&W Nautilussal .
Valószínűleg igen meglepődnék...
(#) saraha válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szia.
Ezt olvasgasd át és megtalálod a kérdésedre a választ.
(#) csovalek válasza saraha hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Vagyis, hogy mikor árnyékolatlan kábelon jön ajel és öszeszed minden hülyeséget. :yes:
Ma-holnap dobozolom és kábelozom...
(#) Roby0086 hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok van egy arcam delta 290 -es erősítőm ezidáig rosszak voltak benne a tranyók , anno műküdött is, most cseréltem benne a mosfet n csatornás tranyókat(irfp240)4DB és 4 DB mur420 as diódát a tápfesznél. az a probléma hogy most már szól de halkan és nagyon torzít illetve szaggat a hang hogy ha emelem a hangerőt, vagy el is halkul.

Várom a hozzáértő válaszokat előre is kösz!
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
figyu.Van egy simbio420 ból egy komplett működő táp.Azt hogy lehetne átalakítani hogy 40et adjon Képet sajna nem találtam róla neten .papír szerint 5v és 12 voltot ad de én mértem már jóval többet is.Szóval ha megoldható hogy 40voltosra átalakítani akkor írjatok.
(#) hinar83 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Leirhattad volna bővebben is hogy milyen táppal állunk szemben.
Gondolom ez egy kapcsolóütemű táp.
A helyedben nempróbálkoznék az átalakításával mert nemegyszerű feladat.
(#) aflmor válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Gondolom az egy DVD játékos. Ha így áll a kérdés, akkor sehogy. Mert mire is akarod használni? A topic címéből itélve - erősítő táplálására? Nem 2x40 kellene? De úgysem bírná szuflával. Meg ha már kérded, úgyis nagyfalat lenne. Tehát, hagyd, nem érdemes. (újat építeni egyszerűbb is)
(#) peter1995 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
o-ó.Bocs hogy nem írtam.szóval ehhez kellene:http://www.hestore.hu/termek_10027685.html

1*40volt 2,5A
Hol találok ennek megfelelő kapcs.rajzot?
kb mennyiből jön ki egy ilyen 40-es táp?
(#) aflmor válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Lehet megvakultam, vagy kettőslátásom van, de én ezt látom ott: Tápfeszültség: + - 40V/ 2,5A
(#) csovalek válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Bocs, hogy így beleszólok, de nem tudja valaki, hogy ezeket külföldre is póstázzák-e?
És mennyi lehet a póstaköltség Vajdaságba?
(#) peter1995 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Bocs mondom hogy kezdő vagyok.A +-40v azt jelenti hogy 2*40 volt kell?Ha igen akkor kössz hogy szóltál.Szóval ehhez kell kapcsolási rajz.Ha valaki tud írjon.Kössz!
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Igen, neked 2x28 volt váltó feszültség kell. Abból egyenirányítás és pufferelés után lesz +-40volt egyenfeszültség. Itt a kapcsolási rajz:
Bővebben: Link
(#) Bütyk-örmester hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok, készitettem egy erősitőt TDA 2004-el a következő kapcsolási rajz alapján:Bővebben: Link
A problémám az hogy nagy az alapzaj.
10 voltról megy, az egyenáramitásnál 4700uFos kondit használok ugyhogy szerintem nem itt van a gond. Lehetséges az hogy a 2,2µF bemeneti kondi helyett kellett volna nagyobbat tegyek, mert láttam már olyan kapcsolást is ahol 10uFos volt a bemeneten.
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
De ez csak a puffer meg az egyenirányítás rajza nem?A 230 bemenete után aza hullámos dupla egyenes hullámos az mi?Vagy az egész a 2*40V rajza?Szóval 230be,ellenálás(az milyen erősségű),utána hullám,vonal vonal hullám(az mi?csak sima összekötés?)Aztán a két graetz egyenirányítás(milyen dióák?)azát a kondik(az hány voltra?)Szóval csak enny a kérdésem(bocs hogy sokat kérdezek de így tanul az ember)
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Bizonyos dolgok, mint pl. az elektronikában használatos jelölések ismerete, alapvetően szükséges ahhoz hogy elkezdj evvel a témával foglalkozni. Nem kell rögtön erősítőt építeni, hanem meg kell tanulni a minimális alapokat. Ha a vasmagos hálózati transzformátort Te
Idézet:
„hullámos dupla egyenes hullámos”
-nak írod le, akkor még nagyon messze vagy attól hogy bármit is építs. Meg kell tanulni az alapokat, nincs mese.
(#) CIROKL válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Idézet:
„aza hullámos dupla egyenes hullámos az mi?Vagy az”
Hoppá ! ezt tranzformátornak hivják
Idézet:
„230be,ellenálás(az milyen erősségű),”
Az meg aztán végképp nem ellenálás ! Amit annak véltél az biztosíték
Idézet:
„(az hány voltra?)”
A kondik meg amennyiben neked 40 Volt DC-re van szükséged akkor legalább 50 Voltosak legyenek !
Idézet:
„két graetz egyenirányítás(milyen dióák?)”
A greatz az meg lehet 100Volt min 5-10 Amp De javasolnám hogy a kezdő kérdésekben folytassuk ?
(#) ImiDj válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szerintem ki kellene probalni egy aksival(12V) es akkor lehet tudni hogy a tapal van gond vagy nem.Szerintem tegyel fel kepet akkor tobbet tud segiteni mindenki.
(#) peter1995 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Jó akkor már véggképp nem értem.A 2*28 AC-re kell kötni a többit?Tudom elég hülye vagyok dehát mit csináljak,evvan
Következő: »»   417 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem