Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   416 / 2500
(#) wtc válasza martin96 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia!
Az rendben van, de elől a két kapcsoló, a tape1, tape2 az tudja kapcsolni a csatornákat ezzel a bekötéssel?
Köszi!
(#) kadarist válasza csovalek hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Akkor kapcsold tápra, vagy feszültségosztóval a táp és test közé a mute-t. Ilyen faramuci egy IC-t. Honnan jutottál hozzá?
(#) Alkatel válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Tokeletesen mukodik. Koszi az otletet.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egy Pioneer SA-6500 II erősitő nálam, hangerő potit kellet cseréljek benne mert a gyárit ugy ahogy volt lerugták a helyéről, és letört a tengelye.

Vettem is bele egyet de most az a helyzet hogy a Balance és a loudness nem müködik. A régin volt még két láb kivezetve külön felül és arra ment két vezeték ami gondolom a balance szabályzás miatt volt. Az uj potin nincs ilyesmi és most az a két szál vezeték lóg a levegőben.

Nemlehet valahogy bekötni az uj potira is?

Ilyet vettem bele.
(#) nikolatesla válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Helló!
Nem azért kérdeztem meg mert mindenképpen meg építeném,hanem azért mert érdekel,hogy a jó istenben lehet egy erőlködő 20Kw!
Ezeket a TDA erősítőket meg már nagyon unom sokat csináltam már most inkább a fetes mos fetes és csövesek érdekelnek de azért köszönöm a válaszod!
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Az a kivezetés, a loudness szabályzó pálya megcsapolása. E-nélkül nem lesz fiziológiai hangerőszabályozásod. A balanszhoz ne sok köze van, ott valami más gebasz van akkor.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Aha. Mondjuk a Loudness nemzavar engem se és a gazdályát se. Sose használta.

Akkor holnap még megnézem, de aztán lehet h jó a Balance csak valamit nemfigyeltem.

Elég pici ez az uj poti, de a célnak megfelel, mivel ezis 2*100k Log potméter. Ekkora volt benne gyárilag is.
(#) szamóca válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ahhoz +-400V tápfesz kellene 4Ohmra, és 27kW-os táp csatornánként. A rajz egy vicces ember fantáziája, amolyan humorelektrusz bazilikus maximus-é.
(#) csovalek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Próbáltama tápra,elemre,LM317Tre,és mindíg bekapcsolja a mute-t.
És autórádióból.
Szétszedtem, nem tudtam megszólaltatni, mert tele volt érthetetlen dolgokkal... ezért ujra építettem az alap kapcsolást az adatlap szerint.
(#) aflmor válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Úgy, ahogy szamóca is mondta: két fül a loudness. lásd:

pio.jpg
    
(#) Robi85 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Köszi. Mindegy, az nemlesz. Sok értelmét ugyse látom. Meg ugytudom, hogy csak a fél hangerőig müködik, vagyis ha a potméter közép állásig van tekerve. Onnantól meg már nem. De lehet, hogy rosszul tudom. Amugy Loudness nélkül szebben szólnak a zenék. De ez szigoruan magán vélemény .
(#) _ampervadasz_ válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Ne haragudj, hogy most válaszolok!

Az a helyzet, hogy nem tudtam, hogy mennyire értesz az elektronikához, így csak az adatlapodon leírtak alapján tudtam következtetni.
Minden jót.
(#) kadarist válasza csovalek hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Kösd az 1-es lábat(mute)a RIP lábhoz(8). Az adatlapon van ilyen megoldás is.
(#) mrex válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Bocsi csak egy picit csipkelődnék Mintha azzal kapcsolódtáv volna be hogy nem kell semmilyen extra tápellátás .....
(#) csovalek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Tyű a mindenit...
Én már azon gondolkodok, hogy a mute maradjon csak a levegőben.
Bárhova kötöm mute on...
Szerintem inkább a stand by miatt zúghat az most a tápon van.
Ha megszólal a zene elhalgat a zúgás.
És ha lestoppolom a zenét, akkor kb 1-2 másodperc mulva kezd el zúgni.
(#) Kovidivi válasza gubas hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Hőmegfutás lépett fel? Nézd meg a bal oldal nyugalmi áramát! Ha túl nagy, akkor csökkentsd! Esetleg gerjed? Tápfeszülséggel minden rendben van? Forrasztások, egyéb? Én a nyugalmi árammal kezdeném. Üdv!
(#) mrex válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
ez a rajz az InnétValó keresd meg melyik projektből való a rajz majd a böngésző címsorában található url-t bemásolod egy új ablakban lévő google-ba a fordítójával szépen lefordítod magyarra én így csinálom. Szinte mindent erről az oldalról építek és eddig csak a miniosc nem működött de annak még a multisim szimulációja sem indult el. Szóval ez egy subwoofer szűrő de a pontos leírása a linkelt oldalon található.
(#) mrex válasza mrex hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
az esp a srác védjegye onnét tudom illetve már felismerem a rajzolási stílusát is
(#) kadarist válasza mrex hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Mert kell? Nem kellene semmilyen trükk a stand-by-hoz meg a mute-hoz. Nem kell se 3volt, se 1Volt. Vagy test, vagy +
Csovalek áramkörénél valami akkor sem OK. Én már nagy ívben a szemétbe dobtam volna ezt. Inkább egy sztereó TDA-val építenék valamit, legalább azoknál egyértelmű minden, ráadásul nyákrajzot is szoktak adni hozzá.
(#) mrex válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Igazad van persze csak olyan jólesett egy picit gonoszkodni bocs én már levittem volna a műhelybe és és a hidraulikus présen 160 báron megmértem volna a nyomószilárdságát ez egy bóvli . csovalek kolega kezdő és meg akarja csinálni. amit leírtam neki az csak egy lehetőség a sok közül. Nem ér meg ennyit ez a cucc.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Üdv.
Meg akarom építeni a csatolt kapcsolást a nemes egyszerűsége miatt. A benne szereplő JRC4558d IC helyett tudna valaki ajánlani olyat ami beszerezhető és betehető a helyére?
(#) mrex válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
(#) kadarist válasza mrex hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Én a kalapácsos verziónál maradnék...
(#) mrex válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Ha hiszed ha nem az segít. Én egyszer amikor a számológépem nem működött kontakthiba miatt kalapáccsal ripityára vertem de egészen porrá sokkal jobban lettem tőle.
(#) tanci hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Szevasztok.
Olyan kérdésem volna ,hogy lehet-e az erősítő attól zárlatos ha a TDA rossz benne?
(#) Robi85 válasza tanci hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Hali.

Milyen erősitőről van szó?

(#) aflmor válasza tanci hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Milyen kérdés ez?
Természetesen lehet.
(#) tanci válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Típusát nem tudom ,de TDA 7250 van benne. 2x50watt,1x100watt/100v.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Hello.Szeretnék építeni egy kb.100watt körüli erősítőt.12voltról szeretném hajtani.Ha valaki tud hozzá rajzot az írjon.Előre is kkössz
(#) Robi85 válasza tanci hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Ha jól sejtem akkor ez egy meghajto IC és ez vezérli a végfok tranzisztorokat,persze ha ilyen erősitőről van szó. Ha ez nemjó, akkor nem fog müködni az erősitő.
Következő: »»   416 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem