Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   415 / 2500
(#) Robi85 válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Hali.

Köszi a tippet. Adtam a 25. lábra 3.3Voltot és megszólalt az erősitő. Jó nagy erő van benne ebben az ICben.

Megprobálok neki valahogy jelet adni, hogy szóljon. Ha hozzáérek a bementhez akkor frankón berreg, de ha bekötöm a potmétert akkor berreg és egyszercsak beszippantja a hangszórót.De ha leveszem a GND szálat a potiról akkor jo és ilyenkor nem huzza be a hangszórót csak egyfolytában berreg.
(#) wtc válasza martin96 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Egyenlére ottartok, hogy bekötöttem a tape1-be a stereo jelet, és anélkül hogy bekapcsolám a tape1, vagy tape2-t anélkül működik mindkét hangfalon de csak halkan. Ha a tape 2-re kötöm a stereo jelet, akkor hangosan szól mindkét hangfalon, de ittse számít semmit a két kapcsoló. Lehet rosszak a kapcsolók? Mindig zárják az áramkört? (hogyha bekepcsolom az fem-et akkor megy a rádió is, meg a zene is amit bekötök a tape2-be.)
(#) gsxr400 hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni (a kezdő kérdések topikban már kérdeztem, de nem kaptam választ )
Egy Pioneer VSX 908 RDS THX 5.1 erősítőre , frontra ráköthetem-e a Jamo Cornet II 80-st? (persze minden károsodás nélkül) Mert a Pio 8 Ω, a Jamo pedig 6 Ω...
A többi hangsugárzó 8 Ω-os. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) hapro válasza gsxr400 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Én a helyedben símán rákötném. Adatlapot és manualt nem találtam hozzá, de tesztgyőztes, meg hasonlókat olvastam róla, meg messze fölül múlja ezt-azt...így gondolom, hogy ha esetleg nehezére esne a kisebb impedanciát meghajtani, akkor van benne már eléggé kifinomult hővédelem, illetve egyéb figyelő áramkörök amik nem engednék meg a túl nagy áramfelvételt a végfok számára, hogy az megnyúvadjon. Mégsem fele akkora impedancia ez, csak egy kicsit kevesebb.
Bátran tedd rá, ha nem 90%-ig tekert potikkal akarod használni a nap 8 órájában folyamatosan, ha meg csak hallgatod emberi hangerővel, akkor semmiképpen sem lehet baja ettől.

Az a tákolmány JAMO úgyis hamarabb nyúvadna meg ha a fentebb említett potiállásban hallgatnád napi 8 órát.
(#) gsxr400 válasza hapro hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Köszönöm szépen a válaszod.
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Az a lényeg ,hogy szól nem?
(#) pucuka válasza martin96 hozzászólására (») Dec 9, 2009 / 1
 
Üdv!
wtc Ha a martin96 csatolt rajzának megfelelően küldted be a jelet, (5, 3, ami kimenet)
ami a tape kimenete, és min a két aljzatban ugyan az, akkor a kapcsolók után a kimeneten erőszakoltad be a jelet, és ezért nem kapcsol a kapcsoló.
Ha a rendes helyén küldenéd, (a bemeneteken 1, 4, ) akkor a kapcsolóval választhatnád is. esetleg.
bocs a wtc -nek szóló válaszért, de te vezetted félre
(#) martin96 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Én csak aztmondtam ahogy nekemvan bekötve és nálam rendesen működik.
(#) wtc válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Szia!
Én úgy kötöttem be ahogy martin96 rajzán van, de azt a rajzod én úgy értelmeztem hogy a dugó vége, ami belemegy az aljtzatba. Tehát hogyha martin96 azt a rajzot az erősítőn lévő aljzatról csinálta, akkor nekem a 1, 4 be megy a bement, de ha a dugóról, akkor pont az 5, 3 -ba. Mostmár az a kérdés, hogy miről csináltad azt a képet?
Köszi!
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
A bemenetről.Azaz az erősítő hátoldalán lévőn.
(#) wtc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Kipróbáltam már egyszer a brumm keresést, akkor nemcsinált semmit, most megint kipróbáltam, a kapcsolóktól függetlenül mindkettől brummolt, méghozzá a martin96 rajzával ellentétben, tehát jóhelyen van a bemente, azaz az 1-es, és 4-es. ezért csak arra tudok tippelni hogy a kapcsolók a rosszak. de akkor mit lehet kezdeni veli?
köszi!
(#) csovalek válasza mrex hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Üdv.
Már akartam írni, csak nem volt időm.
Kipróbáltam, hogy akkuról működtettem az erősítőt és nem zúgott egyáltalán.
Volt valami pityegés szerű állandó ritmussal.
De akkora, hogy a hangszóró egész járattal rezgett egyet bizonyos időközönként.
Ilyen: Tapp...tapp...tapp...
Szerinted mi lehet?
Én nagyon gyanakszom a stand by és a mute lábakra, mert azok ellenálláson keresztül vannak a tápra kötve...
(#) csovalek válasza mrex hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Nem PC táp, hanem egy halogén izzókat árammal ellátó tápegység.
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Holnap lefotózom ,hogy hogy is kötöttem be.
(#) mrex válasza csovalek hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nos A leirásodból egy dolog derült ki És mivel gondolom még eléggé ifjú lehetsz ,ezért kérdezel és nem következtetsz. Ha akkuról a zúgás megszűnt akkor a logika szerint egyértelműen a tápod alkalmatlan erre a feladatra. A stadby és mute lábakra nem táp kell ez rajta van az adatlapon egyikre ha jól emlékszem 1v a másikra 3v. Szerintem szedj elő egy régi PC tápot akassz le róla +12v-ot és próbáld ki a mute és standby lábakra az előirt feszt kapcsold gondlom itt az áramigény nem mérvadó tehát egy egyszerű feszültségosztóval meg tudod oldani mindkettőt. De igazából nem értem miért ragaszkodsz ennyire ehhez a kapcsoláshoz láttad a THD-jét az adatlapon? A feszültségosztó két sorba kapcsolt ellenállás ahol az ellenállások arányai a feszültségek arányaival lesz egyenlő
azaz ha a 12v és föld közé beteszel egy 10K ésorba 1K ellenállást és a 10k van pozitív felé akkor a két ellenállás közös pontjában a földhöz képest (1/10)*12 azaz 1.2 v lesz tehát a rendelkezésedre álló ellenállásokból átszámolokd és kész
vagy beraksz egy trimmerpotit.(az ugyanaz mit a feszültségosztó) Egyébként jel rákötés nélkül tedd tápra és úgy figyeld meg a hangját . a tápról csak súgnia szabad 50-100 hz t ha hallasz akor a táp nem jó.
(#) kadarist válasza mrex hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia!

A 3Volt az alsó érték. Ennél nagyobb kell, max. tápfeszültség.
A másik, az 1Voltnál pedig fordítva van a helyzet, kevesebb kell, mint 1Volt. Nem kell semmilyen extra tápellátást biztosítani az IC-nek.
Érdemes a dokumentum második részében ajánlott rajzos mute-stand-by megoldásokat alkalmazni.
(#) mrex válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
lehet hogy nem voltam egyértelmű A tápellátást a z egész kütyüre értettem. a feszleosztást csak elmagyaráztam. Viszont ha aa mute műkodtetéséhez t kevesebb mint 1 volt kell akkor a kollega okozza a hibát azzal hogy az írása szerint tápra megy ez a láb isegy áramkorlátozóval.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Na így van nekem bekötve.

Videoton.jpg
    
(#) kadarist válasza mrex hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ha a stand-by tápon van, akkor kapcsol be az erősítő.Ha a mute testen van, akkor szól az erősítő.
(#) wtc válasza martin96 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia!
Köszi, szerintem neked pont a kimenetekbe van kötve, de most így neked működik a tape kapcsolóval is?
Tehát külön kitudod kapcsolni a bemeneteket?
Köszi!
(#) csovalek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Azt mondod, hogy a stand byt csak kössem a + ra a mutet a - ra és kész...
És, ha így is búg, akkor a táp lesz a ludas...
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nálam nem dugóval van megcsinálva.Én leforrasztottam alul, és ott csak azokra tudtam rárakni amit bejelöltem.
(#) csovalek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Az a baj, hogy a mutet, ha rákötöm a testre akkor nem szól...
(#) csovalek válasza csovalek hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ha a mute láb a levegőben, a standby láb a +on akkor szól rendesen csak, ha nem kap jelet akkor búg.
Pl: számot váltok akkor az a kis idő alatt is elkezd búgni.
(#) kadarist válasza csovalek hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
És ha a mute a testen van, akkor mit csinál? Milyen egyenirányító van a tápodban?
Lehet, hogy kevés a puffer.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Hello.ez milyen erősítő rajza.?Vagy egyáltalán mié?Én Sub erősítőnek nézem de nem biztos.Ha valaki tudja írjon.Előre is kössz!
(#) csovalek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
A mute ha a testen van azaz a - on akkor nem szól semmi szoal mutte bevan kapcsolva.
a puffer: 47,1000,4700µF párhuzamosan kötve de ezt már írtam.
Szerintem ez biztosan elég, mert 1 ledet rákötöttem és, ha kihúzom a falból a tápot akkor még fél percig telyes fényerővel világít a led.
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szerintem egy sima szubszűrő.
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Megletet csak azért gondolom hogy erősítő mivel a bementetnél A táp van meg a audio L,R.Nem értek a sub szűrőhöz de szerintem akkor a bemenet is meg a kimenet is sub felirat lenne.De nem biztos.Ez csak az én elmém
(#) gubas hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Hali!

Videoton Cleopátrámban kicseréltem a végfok tranyókat itteni ajánlások alapján!
BD245-BD246 párokra!
Kölön-külön lepróbáltam az oldalakat hátha elküldi egyből és kisebb a veszteség! Nem volt semmi gond elsőre, ígyhát összeraktam!
Bekapcsoltam, rákötöttem a hangfalakat, bemenet neki és annyi hangerőt adtam rá hogy halljam hogy szól! Szólt is szépen ahogy az elő van írva ám kb. 1-2 perc után elhalgatott sajna! Megint elsütötte a baloldali végfokokat!
Nincs ötletem,se szaktudásom mi lehet a gond!
Esetleg valaki valami hasznos ifoval tudna szolgálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Sanyi
Következő: »»   415 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem