Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   42 / 118
(#) Dudus válasza bbatka hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Az a furcsa, hogy a magyar disztribútor azt az infót kapta, hogy nincs. Lehet, hogy nem adtak el belőle eleget és megszüntették a gyártást? Szét kell nézni más gyártóknál.......Amúgy ha lett volna pár forintal 1000HUF alatt tudott volna hozni, mert ez volt az utolsó listaára náluk....
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Dec 16, 2006 /
 
Ma szórakoztam a jelgenerátorommal meg a szkóppal. Rájöttem hgy iszonyatosan szedi a zavarokat a TLC5540. Most 30megával hajtotam, meg, ekkkor már jól dolgozott (10 megán még teletüskézte az ábrát). A jel kb 800Khz-lehetett. A képen látható az eredmény. (a színusz a ránézésre is torz, még nincs beállítva a jelgenerátor)

Még mindig gondolkodok az analógrészemen, mivel ha neminvertáló erősítővel csinálom meg a bemenetet meg az ofszetet egyszerre, akkor az a gond, hogy 1 szeres erősítésen össze van zárva az invertáló bemenet és a kimenet, de ha ilyenkör jön az offszet feszültség, akkor az megegyenesen rájut a műveleti erősítő kimenetére, és így mindkét erősítőt túlterheli, ráadásul sehova se tolódik el....
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Erre mondjatok valami okosat

A max1446, max1198-ra E-mailben azt mondta a maxim hogy elmegy akár 1kHz-en. Az adatlapjukban meg ez érdekesen néz ki. A minimálishoz van írva a maximális sebesség......... Ez így van a max1181-nél is amit fel akarok használni....
Ez most egy kicsit zavaró.....

max1181.JPG
    
(#) Dudus válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Nincs ellentmondás csak értelmezni kell:

A Maximum Clock Frequency- hez minimum 80MHz-van írva, ha jobban megnézed.

Tipikus ez a táblázatos megadásmód.....
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
őőőőő.....akkor ez a max vagy a min akar lenni?
(#) Dudus válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Jajj olvasd már el, amit írtam vagy az adatlapot!

A maximális órajel minimum 80MHz, az azt jelenti, hogy ezt biztosan elviseli.

A gyártástechnológia szórásából adódóan nem teljesen egyformák az áramkörök, de ezt az értéket mindegyik biztosan elviseli. ( És lehetnek példányok amik többet is, de nincs olyan ami ezt nem! )
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Jó így már világos, csak most azt nem tudom hogy mit csinálhat ez az AD konverter 1kHz-en, mert most itt az lenne a cél hogy olyan AD konvertert találjak ami megy nagyon kis sebességen.

De valószínűleg visszatérek az ad9059-hez, beleforrasztok egy állítható osztót a szkópba aztán mennie kéne
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
A képen a 30Mhz-en mintavételezett jel látható?
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Az, 30MHz. ugyanúgy be van "szőrözve" az ábra, mint amikor nem is kapcsolok rá jelet.

Rájöttem hogy muszály osztani a memória írás sebességét, és így mehet majd az AD9059-is. Most tervezem eagle-ba. 2 darab 74HC4040-van benne, ezek osztanak, 2 darab 74HC151-es multiplexer, ezekkkel választom ki a frekvenciát, és még van benne egy 74HC164-es shift regiszter ebbe meg AVR-rel írom be az adatot, hogy melyik frekvenciát használja. Ha beállítok az oszcillátoron 8,192MHz-et akkor le lehet menni egészen néhány Hz ig
Nem akarok most még CPLD-zni
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Ja.Én is inkább kicsiben kezdtem. Én meg még mindig a PC-s programot írom. Igaz a héten sem volt vele kedvem foglalkozni. A különböző képernyő felbontásokhoz való hangolás elvette a kedvem. Egyhangú. Remélem azért januárra elkészülök vele, mert egyébként jól állok.

A mintavételezési órajel betudja zavarni az analog áramkört. Sokat olvastam már róla.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Emlékszem hogy régebben az AD9059-né még 30-35 megán is szép egyenes vonalat húzott. Akkor az nagyon jól sikerült, nem zavarta semmi
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Máma kínomban rákötöttem az egyik adatbemenetre egy 74HC4040-es IC-t amit az órajellel léptettem.....
Szóval egy fűrészjelet kellett volna látni, de ez is be volt csíkozva.....Tehát memória írási probléma volt, egyszerűen más nem lehetett.
Nyilvánvalóvá vált hogy egy halom logikai kapuból nem lehet normális oszcilloszkópot csináni....

Egy évig szórakoztam vele, és végül nem megy, de lagalább sokat tanultam belőle.
Marad a CPLD, és memóriának meg FIFO-t kell használni, mert annál nem kell szórakozni az adatirány változtatgatással, meg a címzéssel meg miegyébbel.
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Én a függvénygenerátorba írom a programot. Holnap próbálom ki hogy milyen. Majd berakok egy szkóppal készült képet a jeléről, ha kipróbáltam.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
IDT7201-es FIFO-t honnan lehetne szerezni? Ráadásul olyat ami még gyors is ráadásul?
A RET-ben a könyves katalógusuk szerint 35ns-esek, de az nagggyon lassú.....
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
bbatka: Szerinted ez a kvaroszcillátor elindul 40megán is?
A te kapcsolásodból vettem
A CPLD tesztpanelhez kell egy oszcillátor, csak nem akarok 7-800Ft-ot rákölteni

osc.GIF
    
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Igen, de ha mondjuk felváltva használsz kettőt, akkor lehet hogy jó. Attól függ meddig kell tartani az adatot a bemenetén. Máshol nem láttam fifot. Ezért lenne jó az FPGA.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Vagy le kéne másolni a FIFO működését normál RAM-mal, kéne valami szinkron számláló a cím léptetésére, mert ez a 74HC4040-is szerintem közbejátszik abban hogy nem működik normálisan. Így lehetne csinálni egy "fifo modult" külön nyákkal, csak bele kéne dugni foglalatba
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Nemtom. Még nem próbáltam ki. Csak az IC-n múlik.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Ok, mindegy, 74AC14-el majd kipróbálom, az a HC-nél is gyorsabb. A memóriacímzést meg lehet hogy 74AC161-el oldom meg, ha nem CPLD, vagy FIFO lesz benne, vagyis CPLD biztos lesz benne, csak a címzést nem akarom vele csinálni.
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Összeraktam az oszcillátort breadboardon. Csak 36MHz-es kvarcot kaptam a boltban.
Bekapcsolom, 12MHz-en járt alapharmónikuson. Kísérleteztem egy kicsit, a kvarccal párhuzamosan kötöttem egy 100pF-os kondit, a 22pF-osat meg kiiktattam, ekkor a 3. harmónikuson, 36MHz-en jár Most már nekieshetek a CPLD tesztpanel tervezésének
(#) Allf hozzászólása Dec 31, 2006 /
 
Figyelem a témát, engem is érdekel.Keresgéléskor akadtam a neten egy érdekes dologra. Ajánlom figyelmetekbe a következő linket:
http://www.mindbend.ro/eoscope/eoscope_en.htm
Nekem nagyon tetszik - hozzáfognék az építéshez de a kijelző meghajtójának HD61830B kompatibilisnek kellene lennie én pedig eddig T6963A típusút találtam...
(#) MaSTeRFoXX válasza Allf hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
Üdv!
Sajnos akkor magadnak kell megírni rá a szoftvert ha nagyon ragaszkodsz hozzá. Vagy át kell tervezned az egészet. Amúgy egyetlen nagy problémája az hogy a bemeneti impedanciája 10kohm, ami nagyon kevés...



Én mostanában azon gondolkodok, hogy modulosra kellene csinálni a szkópot. Lenne egy alaplap, amin futna a tápsín egynesen, így a zavarszűrést könyebben meg lehetne oldani, és ebbe jönne bele a memória, a számlálók, meg a logika, tüskesoros foglalattal. Az alaplapon lenne az AVR meg 1-2 dolog. Meg még ehhez jönne a külön nyákon lévő analógpanel. Újra gondolkodok a logikai IC-s megoldáson, de most az egészet le fogom tesztelni. Beleforrasztgatnám a próbapanelon lévő egységeket a jelenlegi szkópba, és amikor jó lenne akkor az egészet egy új nyákra rá lehetne tervezni....
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
Hát én is ezt mondtam úgy 4 hónapja. Kell egy alaplapot csinálni és abba beledugdosni a modulokat. Kisebb nyákokat kell csinálni. Meg kevésbé sajnálkozik az ember ha kukába kerül a modul.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Mi különbség van a 74163 és 74161 között? AZ egyik binary counterként van nevezve a másik meg decade counter...
Mert elkezdtem szimulálgatni TINA-ban, és teljesen ugyanúgy működik mindkettő, még kaszkádban is. Az adatlapjukban is ugyanaz van írva gyakorlatilag.

A RET-ben találtam 74ACT163-mat. 88Ft-ért. Ez már biztos hogy jó lenne a memóriacím léptetetésére, mert csak 2-3ns a terjedési idő benne.
(#) potyo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
A 161-es aszinkron resettel, a 163-as szinkron resettel rendelkezik.
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
A törlési funkció a 74161-nél aszinkron, gondolom ez órajeltől független törlést jelent. A 74163-nál pedig szinkron.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Köszi mindkettőtöknek!
Ez a reset funkció, most hogy szinkron vagy aszinkron, itt most sokat nem változtat...
A lényeg hogy lehet kapni, meg hogy gyors :yes:
(#) potyo hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Az aszinkron reset azt jelenti, hogy a reset jel felfutásánál azonnal nullázódik a számláló, tehát a következő órajelciklusnál már 0001-re billen a kimenet, amennyiban addigra megszűnik a reset jel.
Szinkron resetnél a kimenet az eredeti állapotban marad egészen a következő órajelciklusig, és az órajel felfutó élénél törlődik a számláló.
(#) Tomee hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Üdv.
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy kétirányú adat busz adatvonalaiba bepakolok sorba 1K ellenállást akkor az nem fogja a busz átviteli jellemzőit jelentősen rontani?
Azért akarom berakni az ellenállásokat mivel hw fejlesztés közben becsúszhat némi hiba és ha ekkor 2 eszköz szeretne irni ugyan arra a buszra akkor abból nem fog jó kisülni .
Következő: »»   42 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem