Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 97
(#) doomkiller hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Sajnos nincs multiméterem de remélem karácsonyra fogok kapni 1et. Más módszer nem létezik rá hogy kideritsem mi a baj? Vagy esetleg próbáljam meg 1 másik sorkimenővel?
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Szia
Ha van másik próbáld azzal,itt sok dolog nincs ami elszállhat,ha mindent úgy építettél meg ahogy a rajzon.Vagy a tranzisztor,vagy a sorkimenő.
Bár ezzel a meghajtással,az utóbbit furcsállnám,de ki tudja.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
a sorkimenő van kimenve mert belül hallom hogy húz át az iv és kb 5perc múlva savanyú szag jön ki belőlle, a másik sorkimenővel is a probléma . Muszáj lessz valahonnan sorkimenőt keriteni.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Szereztem sorkimenőt(régi malomkerekes) + 2db BU508A -t, de van 1 olyan problémám hogy nem nagyon szikrázik csak 1 kicsit, olvastam valahol olyat hogy be kell állitani a munkapontot, ebben szeretnék segitséget kérni.
Jelenleg a pozitív oldali ellenállás 220 ohm 5W, a negativ oldali pedig 22 ohm 1W.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Szia!

Miért nem 2N3055-öt használsz? Kis C-E feszültség mellett jobb lehet. A BU nagyobb tápfeszültségnél hatékony. A tekercsek menetirányai jók (egymáshoz képest)? Szekunder tekercs nem zárlatos?
Gondolom innen az ötlet:Bővebben: Link
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Szia,miért nem építed meg ezt
Tegnap ennyit sikerül kisajtolni belőle Link
(#) Collector válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
40V-ra ne nagyon told fel, mert az esetek 90%-ban azonnal átüt a sorkimenő.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Azzal még nem próbáltam, próbáltam még tip122-es tranyóval meg bd243c vel, csak az volt a bajuk hogy nagyon melegedtek(2perc alatt annyira hogy az ujjam majdnem odasült, pedig régi proci hűtőbordán voltak ventillátorral, azokkal viszon szép volt az iv, valaki tudna segiteni az ellenállásokkal a BU508A val?
(#) doomkiller hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Ezt a ZVS drivert meg lehet oldani ezekkel? buk455-200A ebből van 2DB
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Itt felsorolnak néhány használható tranzisztortípust ehhez a kapcsoláshoz. a 3055 viszont az újabb trafókhoz nem jó.
(#) Gyimate válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Kérdezzem már meg, hogy ez a ZVS meghajtó olyan 20 -24V -on hány ampert igényel? Elég ha megmondjátok a sacc/kb értéket. Már régóta megszeretném építeni, csak eddig nem volt alkatrész...
Kösz a választ!
(#) Sanyesz5 válasza Gyimate hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Szia,nálam ha széthúzom az ívet maxra,akkor megy fel 9 9,5 amperra.Ezen a 40 voltos feszültségen.
(#) Gyimate válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Kösz a választ, akkor azt hiszem kissebb feszültségen kellesz használnom, nekem csak 4 A-es tápom van. Amúgy neked szép ívet húz! Bár abban egyet értek, hogy nem fogja sokáig húzni a trafó, nekem már rosszabb meghajtástól is volt, hogy átütött. Mostanra a 3. trafót használom.
(#) Sanyesz5 válasza Gyimate hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ez egyenlőre jól bírja,alig melegedik,mondjuk egyszerre nincs is sokat használva,ha tudok valahonnan,vmi nagyobb szekunderű sorkimenőt szerzek,azzal ki akarom próbálni.
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Egyértelműen nem. A ZVS driverhez meghajtó képéhez minden oda van írva egyértelműen, mit kell használni, mennyi áramot vesz fel, milyen feszültségen lehet járatni, ez mindenkinek szól.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Megcsináltam a sorkimenő meghajtóját 1db d13007k tranzisztorból a melléklet alapján, az ellenállás 22 ohm+100ohm Kb. 4-5W. A szekunder rész 1ik ágát pedig rákötöttem a negatívhoz.PC tápról hajtom 12V , a tranzisztort meg Pentium 1es hűtőbordával +ventilátorral hűtöm olyan 10-15 perc múlva is csak olyan meleg volt hogy kézzel is meglehetett fogni.Nem tudom milyen frekvencián jár de nem hallok semmi zúgást meg szörcsögést Szép ívet húz. Mellékelek 2 db villanykötés képet is. Valószínű hogy később megcsinálom a ZVS drivert is.
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Felesleges összeföldelni a szekundert és a primer oldalt, az ég világon semmi előnye, csak saját magadra, meg a meghajtásra nézve jelent nagyobb veszélyt.
(#) ferzoo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
9,5Amp 40V,az igen,370W,ív előállításához,jó nagy veszteséggel dolgozol,ezért érdemes élni.
Hatásfok 1-2% nem semmi.
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Akkor inkább lekötöm. Még az lenne a kérdésem hogy ne tegyek a kollektor meg az emitter közé 1 védő diódát?
(#) Collector válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Te valami telepatikus képességgel rendelkezel? Honnan tudod, hogy 1-2% a hatásfok? Láttál már hegesztőt? Ott meg 6kW is lehet a teljesítmény, és szintén csak egy ekkora ív van, akkor az is 1-2%???
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Lehet rakni.
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Ok. Köszi.
(#) Mallar hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok láttam ti találtatok datasheeteket a sorkimenő trafókhoz, de én egyáltalán nem leltem meg, egy HR 6113 -as sorkimenőnek a lábainak a kiosztását. Hogyha valaki ismer jó datasheetes oldalt, ahol ennek a példánynak is megtalálható a rajza és nem is fizetős a hely, akkor megírhatnátok
(#) doomkiller válasza Mallar hozzászólására (») Dec 27, 2009 / 1
 
Mellékeltem a datasheet-et. A HR -es sorkimenők rajzait itt meleht tekinteni: http://www.hrshop.es

HR6113.gif
    
(#) Mallar válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm Én tényleg akárhol kerestem sosem jött ki normális találat.
(#) doomkiller válasza Mallar hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szivesen máskor is
(#) doomkiller hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Találtam 1 kapcsolási rajzot ITT. Meg is csináltam, rákötöttem a sorkimenőre, a tranzisztort azt D13007 tettem be (mert ez volt itthon). Volt szikra csak kicsi. Az oldalon azt irják, hogy 30 Vrol hajtotta, de nekm csak PC tápom van ami +12V. Szerintem ezért volt kicsi a szikra. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogy lehetne átalakitani 12V ra rajzot, vagy pedig hanygoljam.

sstcsch1.jpg
    
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szia!

A szekunderre feltekerted az 1000 menetet?
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Mit kötöttél hova? Ez egy tesla tekercs, nem egy sorkimenő meghajtó.
(#) Mallar hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Próbálkoztam egy kapcsolást
készíteni, amiben a 15-30 volt feszültségemmel két sorosan kapcsolt
sorkimenő trafót hajtok meg, hogy mégnagyobb feszültséget kapjak
végül. Nemtudom lehetséges-e az ideám, hogy nagyobb áram felvétel és
több feszültség belefektetése nélkül tudnék készíteni két trafóval kétszerakkora magasfesz t.Mert így
ahogy elgondolom elég egyszerűnek tűnik, ám sajnos nem tudom, hogy a
tranyó meg az ellenállások hogy viselkednének, hogyha az oszcillációba
még egy másik sorkimenőt is bekapcsolnék. Ilyenkor a sorkimenőre úgy kell gondolni mint egy sima tekercs aminek van egy kis ellenállása?. Ezért gondoltam előbb
megkérdezek titeket.
Előre köszi.
Következő: »»   20 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem