Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   429 / 2500
(#) hangszoros válasza hapro hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Gondolom a toroid nem a dobozba volt, a proba alatt
A trafo bekötéssel _drótózás_ is probálkozhatsz
De legelöbb, megnézném vajon a két trafo egyforma ? Ohm, feszültség, A nyugalmi áramból látszik menyire van gerjesztve a vas
(#) J-O-E hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Erre szánjunk még pár szót, otthoni körülmények között is lehet ilyet építeni! ez belülről is igényes nem csak a megjelenése.

8 Ohm / 350W
4 Ohm / 700W
2 Ohm / 1400W

Csatornánként, mivel 2db MONO Blokkot tartalmaz!
Valaki aki épített hasonló igényes kivitelt?!?
(#) thecyrus válasza saraha hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Hello!
Bocsika elnéztem!
- A VR1-el a bemenő fokozat offset feszültségét lehet állítani. Célja, az erősítő kimeneti feszültségének nullára állítása. Kivezérlés nélkül, 0V egyenfeszültséget kel VR1-el beállítani.
- A VR2-vel a végfokozat nyugalmi áram értékét.
Ütős kis erősítő lesz ha kész! Én egy hasonlót csináltam meg nemrég!
(#) J-O-E válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Bocs hogy duplázta az üzenetet.
Szerkesztés közben is véletlenül elküldtem egyszer
(#) saraha válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Rendicsek, én is így gondoltam de azért így biztosabb.

Nem semmi az amp.Biztos jól szólhat.

Nekem ugyan még nincs dobozban a legutolsó projektem de már hallgatható állapotban van PMA 202,ennek is nagyon jó hangja van.


Nekem az új végfok egy egész éves tervnek készülődik.
De remélem megéri majd.
Ez már azért az igen jó minőségű kategóriába tartozik,szerintem.
(#) szamóca válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem olcsó mulatság a házi megépítése. Az ívelt, fazonírozott, 10rétegben zongora lakkozott, csiszolt cseresznyefa előlapot sem egyszerű megcsinálni. Ha tudsz is valahonnan beszerezni ilyen fazonú hűtőbordákat, akkor még CNC-vel is meg kell dolgozni, majd porfestéssel beégetni. A perforált fedőlemez beszerzése, megmunkálása, festése sem egy egyszerű folyamat, hogy a falcolt cseresznye leszorítókat ne is említsük.
És akkor még ott a hibrid elektronika, ami nem egy különlegességgel van felvértezve. Pl. számolja (kijelzi) az üzemidőt, és figyelmeztet ha a 10 000 üzemórát elérted, ugyanis ennyi a csövek gyárilag meghatározott üzem ideje. De számos más érdekessége is van az erősítőnek. Ráadásul két ilyen készülék kell egy sztereó rendszerbe, ugyanis valódi párhuzamos kimenetű, bikábelezhető, monoblokkokról van szó, darabonként 54kg-os súllyal.
Ezt nagyon összerakták a kanadaiak, nem hiába kerül darabonként ~1millába.
(#) potenciameter hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Hello, körül-belül mennyibe kerül egy 1000wattos toraid trafo?
(#) peter1995 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Üdv.1*24V-os 20500-ért láttam
(#) szamóca válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Baracskán 18+fa.
(#) potenciameter hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Elég borsos az ára. És mennyibe jönne ki ha tekercseltetnék egyet?
(#) highand válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Kb. 50.000 -ért már lehet venni 1000W-os erősítővel egybeépítve, dobozolva.
(#) banyaiakos válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Van az olcsóbban is...
Bővebben: Link
Sok helyen kell kereseni
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Találtam neked egy jó kis jól terhelhető trafót : http://www.vatera.hu/240_80volt_2x35_amper_toroid_plasma_trafonak_1...2.html
ideális végfok építéshez. Ennek nem olyan sokat esne a feszültsége egy végfoktól.
(#) potenciameter válasza hapro hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Na ez igen.... ez már valami. De egyenlőre nincs rá keret. Nem gondoltam hogy ennyire drágák a trafok. Mennyibe kerül egy garantált 200wattos(4ohmon) erősitő?
(#) szamóca válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én is vettem 5000-ért 750VA, kiöntött, árnyékoltat, de nem jellemző hogy pont olyan értékekkel bírót kapsz mint amilyenre épp szükséged van. Ha pedig készíttetned kell, ők a legolcsóbbak.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Utánaszámoltál a huzal áramterhelhetőségének? (5A/mm2-nél lenne igaz a 35A)
Szép 5,6KVA-es példány lenne.

(#) Tetye válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Üdv.
Én kb 3 éve csináltattam egy 2*42 +2*46 +2*10,5 +1*4v /230 vos 1200va toroidot baracskán azt hiszem 23 volt kipostázva.
(#) highand válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Bocs, hogy én válaszolok: kb 20.000 Ft-ért már lehet venni használtan hibátlanokat.
(#) gleccser16 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én is baracskáról rendeltem. 320VA-es, 2x42V és kipostázva 12000Ft-volt leszorító szerelvénnyel együtt.
Ja és a rendelés után 3 nappal már meg is hozták.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nyilván nem kicsit búg már alapban..egyébként nem számoltam utána.
(#) hapro válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én még mindig a PA-300-at ajánlom garantált 200W reményében, mert az garantáltan jóval többet tud, garantáltan jó a hangja, és garantáltan megbízható.
Ára a félvezetők olyan 5000 oldalanként, relé 500 passzív elemek, IC-k, ALU, egyéb olyan 3-4000.
Oldalanként szerintem profi kivitelben kijön 8-10000Ft-ból.
Ebből lesz 4-ohmon 300W, ami zeneiben még több is.
Trafó ha érdekel, van egy "félkész" 1,2kw-os toroid óccsón, a részletekért keress privátban.
(#) J-O-E válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Tervezem a fa oldalap-os kivitelellel megépíteni az erősítőmet, elkészítem fenyő és tölgyből is.
Üveg előlappal külsejét tekintve biztos szép lesz, de ez is több hónapos projekt, a belbecsre töb esélyes van ami már adott van pár db. 400W.-os Német toroidom +egyéb apróság.
Cső nem lesz benne teljesen digitális kivitel de én a szubjektív megítélés híve vagyok, amelyik végfok hangzása és tulajdonságai a legjobbak az lesz beépítve.
Mellékelt képen valami olyasmi van amit én is szeretnék beérem földhözragadt elképzeléssel is. :yes:

KIVITEL.jpg
    
(#) szamóca válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én szeretem az ilyen jellegű kihívásokat.

T 001.jpg
    
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Idézet:
„Én szeretem az ilyen jellegű kihívásokat”
Laci ! ha szabad kérdezni a belvilág tartalmáról ?
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
Még nincs meg "a hang" amit keresek. Most rakok össze egy FET-est, de nem sok reményt fűzök hozzá.
Amelyik legjobban elnyeri majdan a tetszésem, az öltöztetem bele.
(#) banyaiakos válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Mindent bele! Bár annyit ne, hogy 54kg legyen.
(#) CIROKL válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Idézet:
„Üveg előlappal külsejét tekintve biztos szép lesz, de ez is több hónapos projekt”
Á nem kell azzal olyan sokat vacakolni ! Ez a gépezet alig 2-3 hét alatt készült . Az előlap is meg a két oldal lap is fával lett borkolva . Igaz csak gőzölt bükk de ez is megteszi ! Ja és a fedlap is 3mm -es üveg lap
(#) szamóca válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Á! Ez sokkal kisebb lesz. Szerény 16m2-embe nem lehet sokszázwattozni. Arra való a műhelycucc, bár a szomszéd miatt nem nagyon lehet hallgatni.
(#) J-O-E válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Egész jó gratulálok.
Én teljesen sajátot akarok, ha elkezdem összerakni a dobozolást nem nézek meg semmilyen másikat, hogy ne befolyásoljon ahogy én meg valósítom az az én alkotásom inkább hozzám hasonlót probáljanak majd építeni.

Más : "CIROKL" fújd le a belsejét matt feketére, a panelokat alkatrészekkel együtt fehérre, az aztán ütős megjelenést köcsönözne neki.
Persze így is egyedi és igényes kivitel.
(#) szamóca válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszi, de ez még távol van a készüléktől.
Én szeretem a különleges kialakítású készülékeket, ezért gyűjtöm is a fotóikat. Igaz van egyedi tervem is, ami igencsak meglepő formájú. De elég drágák ezek az egyedi fejlesztésű, gyártású kasznik. Mondhatni többe kerül a burkolat mint a benne rejlő elektronika.
Következő: »»   429 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem