Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   428 / 2500
(#) színészbob hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Megnéztem a trafót. Le is fényképeztem, csatoltam róla 2 képet.
A következőkre jutottam:
- primer oldal 2*220V (azért 220, hogy a gyári adatokhoz tudjak számolni), 1-1A-re biztosítva
- szekunder oldal 2*28V (ez már mért érték)
- a primer oldalon a torzítás határáig kb 0,25A mérhető, mindkét ágban
- szekunder oldalon nem tudtam áramerősséget mérni, mert rögtön a nyákra csatlakozik
- a tranzisztorok a következőek: NEC D883A = 2SD883A és NEC B773A = 2SB773A

Őszintén szólva én a trafóra tippelek, de nem értem, hogy gyárilag miért raknak bele kisebbet.
Esetleg ha valakinek van még valami ötlete kérem ossza meg velem!
Köszönöm!
(#) Imi65 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Sajnos egy bonyolult IC-t (pedig még nem is annyira bonyolult) nem lehet egy multiméterrel kimérni, hogy az jó-e. Erre csak az marad, hogy megépíted a végtranyók elhagyásával a kapcsolást, és KIPRÓBÁLOD!
TV-ben is kéne lenni valamilyen végfoknak (TBA-TDA).
(#) thecyrus válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Mi a körülményes?! Van egy rakás online bolt alkatrészekben!
(#) Tetye hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
sziasztok!
Javított már valaki közülletek Eller végfokot?
Van nállam egy dds 200s tipusú de valami barom szétgányolta a belét.
Ebben kéne egy kis segítség.
(#) hangszoros válasza Joka hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Csodaszép
Ki csinálta ?
Godina szokott ilyen szépeket alkotni.
Eltaláltam ?
(#) hapro válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ez nem Godina...ez más kategória.
Bővebben: Link
(#) hangszoros válasza hapro hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Köszi
Gondolom az ára is más kategoria
Takács Jenő jobbhangú csöveket használ az OTL-jébe
De biztos ez is jól szól az orosz csövekkel
BUÉK
(#) Joka válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Üdv!
Azt sajnos nem tudom ki csinálta, de szamóca azonositójánál láttam a képet, és emlékeztem rá. Belinkeltem hátha segitek vele. Gondolom ö talán többet tud mondani.
(#) hangszoros válasza Joka hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Köszi
hapro lejjebb már küldte
BUÉK
(#) hapro válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Persze ne értsd félre a hozzászólásomat, még soha nem hallottam semmi cuccot Godinától, csak láttam újságokban a méregdrága kondijait. Egyik előző főnökömnek voltak "jó" véleményei róla, ő személyesen ismerte is. Volt egy jelzője amit előszeretettel használt rá.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Csak találnék valami kapcsolást, ami megérdemelné ezt a csomagolást. (Két millám nincs egy pár ilyen hibridre.)
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Esetleg ez?
Jókat hallottam róla. Bővebben: Link
Ha szeretnéd elviszem börzére a 8W-os Hiraga-t még nincs semmije, de addigra lehet, hogy lesz tápja, trafó nélkül, és azt kipróbálhatod, ha tetszik, megépíted. Majd vissza adod valamikor. Az nem fűt annyira mint a bolond 0,7A +-12V-ról ha jól emlékszem. Vagy ma szétnéztem és nem 5 hanem 7sztereo végfok vár dobozára, abból valamit kikölcsönözhetek
(#) highand válasza szamóca hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Egy highand féle TDA2030-s 100W-os kapcsolást én is fel tudok ajánlani dobozolásra, megépítve, bemérve...
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Jó, jó, csak nekem a 2x8W kevés. Legalább 20W/ch kellene. Eddig mindegyik végfok hangjában találtam valami kivetni valót.

Z^3: Ez az előlap-doboz design, inkább tranyós cucchoz illenék.
(#) szamóca válasza highand hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Sokat emlegeted ezt a kapcsolást Te Zoli!
Lehet erről valami bővebb infót kapni? Mitől más a Te kapcsolásod a kommersz variánstól?
(#) highand válasza szamóca hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Attól, hogy 100W-os és attól, hogy az oldalak egymás hibáját javítják, így a vezérlő jel gyakorlatilag visszacsatolás nélkül fut végig. ( A visszacsatolás közös módusban vezérli az IC-t!!!)

Tehát a kimeneten ugyan torz a jel, viszont a hibát azzal oltja ki, hogy a hangszóró másik felére is odajuttaja a hibajelet, így az ekvipotenciális vezérlést ad, tehát nem fogod hallani.

Magyarul egyáltalán nem termel kombinációs termékeket, elvben legalábbis. Az elv a hiba hibájára is igaz.

(#) szamóca válasza highand hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Publikus ez a fejlesztésed?
(#) highand válasza szamóca hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Persze

Nem én találtam ki, de ezt már leírtam itt. 1977-ben a TEXAS mutatta be, mint motorvezérlő alkamazást. Viszont észrevettem, hogy az elrendezés egyáltalán nem termel kombinációkat, bár a karakterisztika megmarad.
(#) szamóca válasza highand hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
És láthatnánk?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Kis Törpügyi.
(#) highand válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Zoli!

A nyák az stimmel, de a kapcsolás nem ez ( az általad csatolt is nagyon jól szól, de azért nem ez a különleges kapcsolás), hanem az amit korábban felettem, és amit azóta megnövelt teljesítménnyel is kipróbáltam. Most csak a Texas féle alapkapcsolás van meg ezen a gépen, de arra a nyákra felépíthető a megduplázott IC-s is, amivel kijön a 100W.

Maga az elv ezen képen is követhető. Látszik, hogy a diódával a kimenetbe beépítettem, egy "torzítás generátort". A szkópon az is látható, hogy a visszacsatolás erre hatástalan ( felső jel), viszont a kimeneti feszültség ( középső jel) mégis hibátlan, mert a hiba a másik oldali erősítő által ( alsó jel) van kijavítva.

Ennek a kimeneti teljesítményét 4x tem meg, azzal, hogy 4 db TDA2030 dolgozik.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ime a kapcsolás torzítása a Tina szerint.

Látható, hogy a felső erősítő torzítását nem csökkenti a visszacsatolás egyáltalán. ( felső jel ). Az alsó hídág nem torzít, viszont a felső torzítását azonos fázisban kapcsolja a hangszóró másik lábára ( alsó jel).

Ennek ellenére a hangszórón ( R5) a jel hibátlan....

Értelemszerűen a torzítások egyáltalán nem futnak végig azon az erősítőn, amelyikben keletkeznek, mert a visszacsatolás ezekre a jelekre közös módusban vezérli az IC.k bemeneteit.

Tehát elméletileg az olyan kombinációs torzítás keletkezése ki van zárva, amely a visszacsatolás késésére lenne vissza vezethető, ami minden más létező visszacsatolásos rendszerben keletkezik és amit a a nem csöves erősítők legfőbb hibájaként jelölnek meg.


Szerk: Az 5534 csak azért van a kapcsoláson, hogy a Tina torzításmérője számára asszimetrikus, tehát mérhető jelet állítson elő a szimmetrikus kimenő jelből.
(#) saraha hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok.
A szakiktól kérdezném,hogy az alábbi sematikán az RV1 ill. RV2 potival mit állítok?
RV2, az gondolom a nyugalmi,a másikra is van tippem de...
(#) nagy hoho válasza Joka hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Helló! Ez az! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Én azt hittem, hogy ezt valaki építette a itt a fórumosok közül, de már látom, hogy ez egy gyári. Ettől még csoda szép.
(#) thecyrus válasza saraha hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia! A kimeneti 0 V tudod beállítani!
(#) hapro hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Érdekes dolog van az egyik végfokomnál, amire nem tudok egyenlőre magyarázatot. 2db EI magos régi magyar Kaposvári villamosipari gyár trafójáról elő állítok szimmetrikus tápot, mert darabonként 1X24-ot tudnak a trafók Így lesz belőle 2X30pár volt. Nem is a feszültségek a lényegek, hanem az, hogy ha így csatlakozok rá a végfokra, akkor búg, ha pedig egy másik toroidról amin egymagán rajta van 2X az adott feszültség, akkor meg már nem búg. Elméletileg nem változott semmi, de aztán mégis.
Miért csinálhatja ezt velem ez a drága?
(#) J-O-E hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Ez érdemel még pár szót!
Belül is igényes, ilyet is lehet otthoni körülmények között is építeni de legalább is meg kellene próbálni célnak érdekes.
(#) CIROKL válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Idézet:
„Belül is igényes”
Hát az igazat megvalva igényesebb belvilágra gondoltam volna a külsőségről itélve
Idézet:
„de legalább is meg kellene próbálni célnak érdekes.”
Bele kell vágni , nincs ebben semmi különös ? ha csak a kapcsolás nem !
(#) saraha válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Üdv.
A kimeneti feszültség ha jól tudom akkor az az "ofset".
Javíts ki ha tévedtem.

Akkor szerinted RV1 a kimeneti 0 V szabályzó?
(#) hangszoros válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Guszta, gondolom az ára is
Következő: »»   428 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem