Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   427 / 2500
(#) peter1995 válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Igen kivéve mértem és mind a 3 tranyónál zárlatot kaptam mivel összeköttetést jelzett.Ma rendeltem meg a 3 új tranyót de csak jövő hét végére jönnek meg
Ha megjöttek és van valami változás (nagyon remélem) akkor majd jelentkezem.Addig is boldog újévet mindenkinek.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok.

Kaptam ismerősőmtől egy Unitra WSH-110es erősitőt. Müködik is meg minden, de az egyik kivezérlés jelzője nemugy mozog ahogy kéne. A ball oldali megse mozdul csak akkor ha teljesen felhuzom a hangot, de akkor is csak egy picit. De viszont a zene mindkét oldalon rendesen szól, egyforma hangerővel. Mi lehet a baja vajon? És még annyi, hogy a ball oldala csak akkor szól, ha a hangszóró negativ vezetékét a jobb oldali negativ kivezetésbe dugom. Vezeték nincs leszakadva sehol. De ettől függetlenül sztereóben szól a zene.

(#) highand válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm, ezeket tudom és használom is. A nagyobb autós végfokoknál szokták írni, hogy mondjuk 2x200W , vagy 1x400W hídban és láncbakötve 800W.

Na ezt nem tudom mit jelenthet.
(#) Dj TSM válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Addig mig vársz az alkatrészekre,mérj le minden ellenállást is,azok a tranyók nem oknélkül égtek ki.Mérd át a nyákon lévö utakat is,nincs e zárlat vagy hideg kötés.
Boldog ujévet viszont
(#) ibpeti hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Hello! Lehet nem pont ide tartozik, de nem találtam megfelelő témát erre a dologra. Van egy SAL WRC200 Autóerősitőm ami egy 500W-os subládát hajt egyedül hidba kötve. Pár honapja észrevettem egy olyan problémát, hogy egy bizonyos hangerön elkezdi libegtetni a hangszorót ki-be, ha még feljebb hangositom akkor minden basszusnál berántja és akkor hatalmasokat reccsen de a zene ugyanugy megy benne tovább. Az erősitő sose volt szerelve piszkálva, forditott táp stb... mi lehet a baja? A hangszoró tökéletes, más erösitövel kiváló. Köszi!
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Üdv!
Nem tud valaki egy kapcsolást nekem BD249 és BD250 -es tranyókból csak ez a 2 tranyó legyen mert ismerem a TDA 2030-as kibővítettet de nekem csak a "tranyós" végfok kéne. esetleg ebből visszafejteni(kép)

erosito2.gif
    
(#) Imi65 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Itt próbálkoznak a fiúk, kisebb-nagyobb sikerrel ilyet alkotni.
(#) thecyrus válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Szia! Remélem az alábbiakkal segítettem! Kb 130-150W 2ohm +- 30V-on!
(#) Imi65 válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Idézet:
„Nem tud valaki egy kapcsolást nekem BD249 és BD250 -es tranyókból csak ez a 2 tranyó legyen”

Szerintem a kollégánk ebből a 2! tranzisztorból szeretne kihozni valamit. Aztán az is lehet, hogy én nem értettem pontosan, mit is szeretne.
(#) thecyrus válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hmmm. én úgy értelmeztem ilyen tranzisztora van! Vezérlőnek akkor is kell valami! Ha nem ic akkor tranyó!
bd 242 243 nem egy ökör ára van kb 100 ft
(#) Imi65 válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Ezt én is tudom, de vannak az "egyszerűséget" kedvelő fiúk, Ők ezt a "macerát" ugyancsak ki akarják kerülni.
(#) hangszoros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Egyetértek
(#) rammeradrian válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Valami olyan kéne ami csak ezt a 2 tranyót meg esetleg egy két olyat amit itthon ki lehet buherálni valamiből mert vásárolni azt körülményes mostanság.
(#) Imi65 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Nézz körül, mi az, amit ki tudsz buherálni. Így hiába ajánlunk bármit, ha nem tudjuk, van-e.....
(#) hangszoros válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Arra gondolsz, hogy milyen silányak az alkatrészek ?
(#) rammeradrian válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Mit kéne kiszednem? Nem is tudom miket kellene kibontanom?
(#) Imi65 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Miből tudsz kiszedni alkatrészeket?
Tranzisztorokat, ellenállásokat, kondikat, mindenfélét...
(#) Mitag Csaba hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Üdv!
Nekem abban kellene segítség, h van egy LG 5.1-es hangfalszettem és ezt szeretném rákötni a PC-mre. Na ezzel több gondom is akad:
1; A hangfal külön részekből áll, és mind a 6 része (mélynyomóval 1ütt) + - -val kapcsolódik egy összekötésbe (nem tudom mi a pontos megnevezése ennek az összeköttetésnek )
2; Amennyire konyítok az elektronikához, arra rájöttem, hogy egy teljesítmény erősítőre lenne szükség, csak nem tudom pontosan, hogy hogyan kellene kinéznie úgy, hogy egy olyan beépített "összeköttetés" legyen a bemeneten amibe beletudnám kötni a hangfalakat és az erősítő kimenetén egy jack dugó lenne amit rálehetne kötni a PC-re.
A hangfalak tulajdonságai:
- Modell: LHS-25SCS
- IMPEDANCE: 6ohm
-MAX.POWER: 60W(PROGRAM)
Mélynyomó tulajdonságai:
-MODEL: LHS-25SCW
-IMPEDNCE: 8ohm
-MAX.POWER: 140W(PROGRAM)

Elöre is nagyon köszönöm a segitséget, már ha van erre lehetőség!
És ha még valamilyen információra szükség van akkor kérem jelezzétek és elküldöm!
(#) rammeradrian válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Holnap átnézem a "leltárt".
(#) Kovidivi válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Jan 4.-től már általában nyitnak a boltok. Ha nem hamarabb... Ezért felesleges szétszedned mindent, ami működik... Egy tranzisztor 15Ft körül van...
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Szevasztok! Múlt év második felében láttam valamelyik topikban egy végfokot aminek az előlapja egy fa dombormű volt semmi sallang még potméter sem volt rajta. Gyönyörűen lakkozva volt és a közepén volt egy kör alakú mélyedés talán ott volt az embléma, nem tudom. Az oldala fekete hűtőborda volt ha jól emlékszem. Sajnos azt sem tudom ki volt az alkotója ennek a remekműnek. Tud Valaki segíteni? Már egy hete keresem a topikokban.
Köszi: nagy hoho
(#) színészbob hozzászólása Jan 2, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Van egy asztali erősítőm, típusa Pioneer SA-520.
Az erősítőn 65W-os teljesítmény van feltüntetve 8Ohm esetén.
Belenéztem, a végfok tranzisztor adatlapján 70W-ot írnak, szóval valószínű, hogy ez a 65W-os teljesítmény reális. Legalábbis gondolom én.
A problémám az, hogy ezt a teljesítményt nem tudom kihozni belőle, durván 60-70%-ot, mert elkezd torzítani.
Lehetséges, hogy a buffer kondik vannak kiszáradva? elég régi darab...vagy esetleg valami más lehet a gond?

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kokozo hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Lehet hogy a trafója se bírja, azt kellene megnézned, hogy az hány wattos.
(#) aflmor válasza kokozo hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Minek nézegesse hány wattos? Gyárilag kisebbre tervezték mint ami kellene bele?
(#) aflmor válasza színészbob hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Lehet az is. Vagy valamely másik... a korából adódóan, meg pláne. (az egyébként: Puffer, nem buffer) Itt a rajza, ha kellene:

SA-520.pdf
    
(#) DJ Szabcsa válasza színészbob hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
A tápot kéne szerintem megnézni. Nem lehet hogy túl kicsi a trafója? De lehet pufferkondi is ahogy mondod, viszont én a trafóra gyanakszom hogy alul van méretezve...
(#) Joka válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Tiszteletem!
Szerintem ez az: Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) színészbob hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Megvizsgálom a trafóját. Az erősítő adatlapja szerint 220V mellett 220W hasznos teljesítményt vesz fel.
Úgy vélem ennyi is elég, hogy a 2db 70W-os tranyót kiszolgálja. Feltéve ha tényleg felveszi ezt a teljesítményt.
Mivel nincs watt-mérőm, ezért csak látszólagos teljesítményt tudok majd mérni, de az is jó, ha 220VA felett lesz.

Egyébként közben rájöttem, hogy nem a pufferrel lehet gond, mert az LCD kijelzőn nem észlelhető feszültségesés. Lehet ha sikerülne a maximális teljesítményt kiszedni belőle, akkor jelentkezne a puffer probléma, de úgy érzem ez még odébb van.

Később még jelentkezem!
(#) potenciameter hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Hello, van egy STRATO A-9009 es erősitőm, amit egy haverom átalakitott, már 2 éve használom, nagyom megbizható volt eddig, nagyon erős, több bulit is csináltam már vele. De a multhéten elromlott, vagyis még most is megy de ha a potenciametert 25%nál fentébb tekerem, vagy ha a hangszinszabályozon, tobb melyet adok rá, akkor begerjed. Nem tudjátok h miért csinálja ezt? Tudom h nem irtam le tul pontosan, de nem tudom pontosan leirni h milyen a végfok, tranyo stb, mert nem en csinaltam hanem a haverom, annyit tudok rolla hogy 4x200watt 8ohmon, 4x380 4ohmon, az rms teljesitménye. ha tudtok kérlek segitsetek.
(#) rammeradrian válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Benéztem a dobozaimba és van:
-2 Lézernyomtató panelem komplett.
-1 Tv-nek a paneljai
-Monitor panelja
-Mátrix nyomtató
-Videó
-Rossz végfokok:-TDA 1015 elsült benne valami fordított táp polaritás miatt
- UL 1431 Nem tudom mi a baja
(Ha esetleg érdekel valakit valami írjon privátot!)

és egy TDA 2030-as ic-ről honnan tudom meg hogy működik-e nem tudom h jó-e pedig ha működne meglenne az erősítőm !
Következő: »»   427 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem