Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK4048 erősítő
 
Témaindító: kmil, idő: Jan 31, 2006
Lapozás: OK   3 / 9
(#) PiperR válasza PiperR hozzászólására (») Okt 21, 2006 /
 
És 4 ohm-ról is hajtod?
(#) szabi83 válasza PiperR hozzászólására (») Okt 21, 2006 /
 
inkább az stk-t.

üdv
(#) kmil válasza PiperR hozzászólására (») Okt 21, 2006 /
 
Sziasztok!
Tudom, sok idő telt el, a panelok megépítése óta, de a doboz még sajna nincs meg. Én fa dobozra gondoltam, mert az ugye hamar megvan, erre egy ismerősöm mondta, hogy intéz nekem alu dobozt. Persze ebből nem lett semmi. Meguntam a várakozást, és kértem árajánlatot egy lemezmegmunkáló cégtől, amit jövő héten kapok meg. Ígérem, ha készen lesz, teszek fel képet, és tapasztalatot is.
(#) frissadam hozzászólása Dec 20, 2006 /
 
üdv!
Én építetem egy stk 4036-os végfokot.Az alapja egy sony erősítő volt.Az erősítő szólt de a végfok szalagkábellel volt bekötve és megtört a kábel.Ki kellett cserélni a végpanelt mert a panelról elkezdett lebomlani a réz forrasztáskor.Az adatlapjához mellékelt panelt csináltam meg.Az erősítő meg se mukkant.Nem lenne valakinek valami más kapcsolása ehez az ic-hez?Habár nemtom h mi működne jobban mint a gyári rajz?
(#) calibra válasza frissadam hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Üdv
Az adatlapokon nem szoktak fals kapcsolási rajzokat megadni,úgyhogy csak te ronthattál el valamit !!!
(#) pumpi hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Csáó mindenkinek!
Az van,össze kellene dobnom egy erőlködőt,úgy 150w körülit.
Hiányzik valami,egy jó kis rajz!
Mivel van egy trafóm,szép jószág,az ő tudása 2x48v,természetesen AC.
Szóval aki tud az szánjon meg egy IC tipussal,és a hozzá tartozó rajzal!Mert eddig csak az STK4080-at találtam.
Köszönet!
(#) Slope válasza pumpi hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
ha lehet ne magadat pontozd... továbbá használd a keresőt!
(#) pumpi válasza Slope hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Magamat pontozom!
És úgylátom csak magamra számithatok!?
(#) Slope válasza pumpi hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nem csak magadra... hanem az oldal számtalan erősítős topikjára, és a gyűjteményre is.

Önmagadat pontozni meg nem szokás, legalábbis itt!
(#) qssty válasza pumpi hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
IC típusnak az STK4048 szerintem jó...sőt mi több...0,4 thd mellett szerintem egész jó...

De van már NEM EGY ERŐSÍTŐS TÉMA. Először keress, utánna nyiss csak új topikot!
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 / 4
 
ITT egy kapcsolás!
(#) Slope válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Erről beszéltem! (nála is működik a gyüjtemény)

pumpi: légy oly kedves és add át a pontot, ha már qssty helyetted keresett. köszi!
(#) isamisa hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Sőőt.
Majd a Modik. áthelyezik, vagy törlik.
(#) pumpi válasza Slope hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Bocsika minden bonyodalomért.
Én nem voltam elég pontos.
Nem FET-eset keresek,hanem IC-s erőlkődőt!
(#) Slope válasza pumpi hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
(#) frrrrr válasza isamisa hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Zároljátok a témát.
Lusta emberek ne rongálják a szememet és ne lopják az időmet.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 15, 2007
 
Idézet:
„150w-os erőlködő”
című téma áthelyezve ide!
(#) pumpi válasza Slope hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Az STK 4048 jó,csak érdeklődtem,hogy tud e valaki ezen kívűl egy másik kapcsolást!
(#) xray hozzászólása Máj 1, 2007 /
 
Helló!
Itt olvasgatván a hozzászólásokat én egy valamire nem jöttem rá hogy mekkora áramerősség kell ennek a STK 4048V-nek? Vagy a feszültség változó? A kapcsrajz csatolva.
Előre is köszi
(#) kmil hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Sajnálom, hogy régen jelentkeztem, de a munkámból kifolyólag nem tudtam haladni az erősítővel. De ma sikerült befejeznem, és mondhatom, megérte a munka. Nagyon szépen és hangosan szól
Remélem bírja majd hosszú távon is. Több képet a "Ki mit épített" fórumon találtok.

er1.JPG
    
(#) fbence hozzászólása Jún 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen erősítőt szeretnék csinálni de nem tudom hogy milyen táp kell hozzá (a rajzon +/- 55V vanmegadva és 205W. Tehát egy 110V os 205Wos trafó kell?
(#) Peti_85 válasza fbence hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Hát nem pont 110 volt (110/gyök2= kb. 77 volt!)
Ebből lesz +/- 55 kb...
Meg valamivel nagyobb trafó, mint 205 W pl 250 vagy akár 300 W
(#) fbence hozzászólása Jún 14, 2007 /
 
Kmil!
Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy az erősítődhöz milyen trafót és egyenirányítót alkalmaztál, és hol vetted?
(láttam a beültetési rajzon, hogy a nyák lapba építetted bele.)
(#) kmil válasza fbence hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Szia!
Az egyenirányítót elektronikai boltban vettem (400V, 15A) és a kondikat is. A trafó valami bontott kütyüből van, 300W/db, de át kellett tekercselni. Az nem kis munka volt. Ha nem lett volna trafóm, talán neki sem állok az építésnek, mert ugye az a legdrágább az egészben. Viszont ha mégegyszer csinálnám, nem középleágazásosan, hanem külön-külön egyenirányítani, és a végén egyesíteni. Ez utóbbi kevésbé zavarérzékeny.
(#) maTaKee válasza kmil hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
üdv!
te milyen biztosítékokat "alkalmaztál"??

(#) maTaKee hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
ehez ti mekkora biztosítékot ajánlotok??
(#) Zupp87 válasza kmil hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia Kmil!
Azt szeretném kérdezni, hogy hol sikerült ilyen alu dobozt csináltatnod és milyen áron? Házilag próbálkoztam én is, volt sok szép ötletem, de valahogy mindig elég gyászosan sikerültek... ez van.. nem vagyok valami ügyes a lemezmegmunkálásban
Köszi a választ!
(#) kmil válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Hali!
Én Érden lakom, és ebből adódóan egy érdi dobozgyártó embert kértem meg, hogy csináljon egyet. Az enyém került kb. 7500 Ft-ba . Én is letettem a saját készítésről, mert sokára lett volna meg, és nem is olyan minőségben. Ha gondolod előkeresem a számát, de ha találsz egy lakatost, az is meg tudja csinálni.
(#) fbence hozzászólása Dec 26, 2007 /
 
Szia Kmil!
Megérdezhetem, hogy mekkora kondenzátorokat alkalmaztál egy-egy egyenirámyító után?
( Számításom szetin kb 9000 mikro F os elég kell hogy legyen, ugye? )
(#) szamóca válasza fbence hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Szia fbence!
Bár nem én vagyok akit kérdeztél, mivel én is megépítettem párszor ezt az áramkört, azt tanácsolom minél nagyobb értékű kondikat tegyél bele.
Az ökölszabály szerint 100W-ként 10000µF-ot.
Én sztereoba 2X30000µF-ot raktam.
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem