Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   431 / 2500
(#) djmatdom12 hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
bocs elég szar a bilenytyüzett de nem tudnátok olyat mondani amit nézek meg rajta ami sokszor elszkott romlani?
(#) CIROKL válasza djmatdom12 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
A shifted az biztos működik ! Vagy eggyáltalán tudod az mi ?
(#) zomatt válasza djmatdom12 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Amúgy látod, amit leírsz?!
(#) J-O-E válasza djmatdom12 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
A kérdésedre a válasz röviden ...nem...
De ez így nem teljesen igaz, ha sikerül megfogalmazni pontosan a kérésed "és azt le is tudod írni" akkor lesz segítség is a problémádra.
Az első két kép egy sztereo STK IC.-s végfok, a másik végfok panel pedig egy több csatornás TDA IC.-snek tünik és a probléma egyértelmű azonkívül hogy szemmel láthatóan leégett a TDA IC, több infó kellene hogy kiderüljön hogy javítható.
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
A használati útmutatójából....

Tube Life
The Tenor 350M is designed to operate within design specifications for a period close to
10,000 hours. As a typical example, a Tenor 350M used each and every day for 3 hours under
normal use will last almost 10 years before it will need a tube refit and calibration. A meter
is located on the back panel showing the hours of enjoyment this amplifier has delivered and
will be shipped from the factory reading “zero” hours. Most owners will experience a lifetime
of listening pleasure without ever reaching the 10,000 hour maximum. When the 10,000
hours of use has been achieved, the amplifier should be returned to the factory for re-tubing
and calibration.
(#) saraha válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
(bocs az off-ért)

Idézet:
„Az intelligens ember, a magyar helyesírás szabályai szerint írja le a mondandóját, a többieknek meg kötelező.”


Váá.. ez szép volt.

Szerintem kéne nyitni egy topic-ok a "A hét bekérdezése"
címmel.
Nekem már van innen egy-két nagyon tuti anyagom...
(#) csapoka hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Sziasztok

Szeretnék készíteni egy hangosításra szánt erősítőt
Min. 2x150w
FET-es re gondoltam de nem tudok jó kapcsolást
Atom biztost de meg építhetőt

A tápom meg van 500W toraid táp
(#) szamóca válasza csapoka hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Milyeneket néztél meg ezidáig, és miért nem tetszettek neked?
(#) water válasza csapoka hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hangosítani szinte bármelyik kapcsolás jó, de ha nem akarsz sokat költeni és szívni akkor a Vf2-t javaslom 2x55-60V táppal IRFP-kkel és egy visszahajló áramkorláttal. Ez fetes és szerintem abból is az egyik legjobb. Max. 2000Ft-ból megvan egy oldal alkatrészkészlete.
(#) hangszoros válasza water hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Megnézném az ajánlott VF 2 kapcs rajzát. Fent van itt valahol ?
(#) CIROKL válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Parancsolj ! Van saját topikja a VF2 -nek
(#) hangszoros válasza water hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szerintem ez egy óriási tévedés.
Speciális igénypont a túlvezérlés állóság, mert például a nagy kereszvezetésü erösitők nyirják a tweetereket.
A normál hangszoróknak meg törik a drótját a lengőcsévén.
Ahelyet, hogy jobb erősitőket használnának, rézszalaggal erösitik meg,. Nem kis munkával kivitelezve
Szivtam vele mit torkos borz anno, hogy mi a franc van
(#) csapoka válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ez nagyszerű
De fogja bírni a 10órás hajtást 150w-on
(#) CIROKL válasza csapoka hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Talán a topikjában kérdezz tovább róla , nekem nincs olyan erősítőm így ebből adódóan nem is tudok róla semmit mondani
(#) water hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Miért ne bírná? Megfelelően kell hűteni ugyanúgy mint bármelyik másik végfokot. Hangosításra én biztos nem csinálnék mást, de persze te azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz.
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Köszönöm szépen
Sokkal okossabb nem lettem, annyi féle rajz van. Nem tudom melyik a tuti a sok közül.
Bár a fetek nyúzhatobbak a tranyónál, ( a SOaR miatt) de még nehezebb komplementert találni. Már a katalogusban ajánlottak közt is eszement különbség van
(#) peter1995 hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Hello.Haverom szeretne építeni egy kb.400-450w-os erősítőt.Valaki tudna hozzá kapcs. rajtot?
(#) magitor válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Haverod ismeri a Google-t? vagy a kereső gombot?
(#) peter1995 válasza magitor hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nem biztos
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Építhet bátran, csak ne Te segíts neki!
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nem is tervezetem csak megkért hogy szerezzek neki rajzot.Az öregapja segítene neki elmondása szerint ő már épített jópár hasonló dolgot.még annak idején.
(#) mxsxs2 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Hello.
Most kaptam egy SONY TA-AX320 hibásan.
Az a hibája hogy a hangfal kimeneteken 44V jön ki.
És fogalmam sincs mi lehet a hibája.
Valakinek nincs ötlete?
(#) Imi65 válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nem lenne az hiba, ha tápegység volna. Így azonban zárlatos a végfokozat, sajnos. Meg kell nézni, mi van benne, és annak rendje-módja szerint megkezdeni a hibás alkotóelemek cseréjét.
(#) mxsxs2 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Tehát szerezzek leírást és méregessem ki a végfokot?
Amúgy jobb pillanataiban hanghullámok jönnek ki az egyik oldalon.
(#) Imi65 válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Bizony, ezt kell tenned. Ne erőltesd, mert nem fog magától megjavulni. Meg a hangdobozodat is kinyírhatja.
(#) mxsxs2 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nem találtam elírást. Csak fizetőset.
Szóval nagyjából hol kezdjem? Tápnál vagy csak a végfoknál?

(A végfok ic 2db stk4036x ha jóltudom ezt már nem nagyon lehet beszerezni se.)

Esetleg ha segít a segítség nyújtásban tehetek fel képeket. A nyákon szépen minden "blokk" körbe van vonalazva és oda van írva hogy melyik blokk mi. (Pl.: Power AMP)
(#) Imi65 válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ahogy Vágó mondaná: Megérkeztünk. Ha STK a vég, az a rossz, 90%. Esetleg azon lehetne gondolkodni - ha tényleg beszerezhetetlen - mivel lehetne kiváltani. Esetleg valami TDA-val, ami bírja itt a "kiképzést, bár hangminőségre - valószínűleg - kicsit gyengébb lesz, de nem számottevően.
(#) Tetye válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hali!

STK4036II 2-CHANN.AF-POWER AMPL 50W
Ez van benne?
Amugy szerintem ez lessz a hunyó a hibáért de a siniben 1800 pénz...
(#) mxsxs2 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Egy pár kép.
Volt benne egy relé. Olvastam hogy ez valamiféle védelem. Na most a relé helyén most két kábel van.
Töltök fel néhány képet is hogy vizuálisan is tudjuk miről van szó.
(#) mxsxs2 válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
És a relé + a helye.
Bocsánat a rossz képminőségért és a sötétségért de lusta voltam elő keresni a fényképezőt, így maradt a teló.
Következő: »»   431 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem