Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   520 / 1682
(#) gtk válasza zsolt20 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Tetszik
(#) roland0327 válasza zsolt20 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Nagyon jó lett! Érdekelne engem is, tudnál feltenni nyákot és kapcsolást?

Köszi
(#) zsolt20 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Itt a kapcsolása, de a nyáktervem elveszett sajna..
jó bütykölést mindenkinek!

Kódzár.JPG
    
(#) z2s hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Én egy 64 LEDből álló kockát építettem, a galériát egy külön linkre raktam, ide 1-2 ízelítő képet gondoltam feltölteni.

Galéria
Videó
(#) Roy Jones válasza z2s hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szép munka!
(#) patexati válasza z2s hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nagyon jó lett! Nekem is egyre jobban tetszik lehet ez lesz az első AVR-es kapcsolásom (a dopler után)
(#) vicsys hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok
Bemutatom a legújabb mérőeszközömet.
Megrendelésre készítettem el egy termosztát kapcsolást. Az igény az volt, hogy 2 szenzor mérje a hőmérsékleteket és ezekhez be lehessen állítani 1-1 bekapcsolási hőmérsékletet. A hiszterézis 1fok C. Külön jelzi egy leddel, ha bármelyik szenzor hőmérséklete 3 és -15fok C között van (fagyveszély). Természetesen a beállított hőmérsékleti pontokat elmenti, hogy áramszünet után is jól működjön.
Itt van egy kis videó róla:
Bővebben: Link
U.i: Az időt NEM mutatja.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nekem tetszik, lehet én is megépíteném ha lenne cikk belőle, mert ami nálam van termosztát, sima analóg, és olyan hiszterézise van, hogy az agyamra megy már, nagyon lehűl a lakás amikor bekapcsol, és nagyon felfűt amikor le kapcsol. Már régóta tervezek építeni egy normális termosztátot, ami digitális. Ez tetszik nekem. Szuper.
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Te barátom nagyon billegsz a hourofília és a thermofetisizmus között...
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Vazz Topi! Ilyen szavakat is csak Te tudsz kitalálni. Kép: Hivatkozás
(#) Moderátor hozzászólása Jan 6, 2010
 
Csabessz kérdése áthelyezve.
IDE
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nagyon jó a mérőeszközöd. Tavasszal építem a sörkollektoromat oda is valami hasonló kell majd. Mérni a külső-belső hőmérsékletet indítani a ventilátort, nyitni- csukni a zsalut.
(#) kbalazs018 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hello

Nagyon tetszik ez a termosztát. Esetleg nem teszed közzé? Én is pont sörkollektrot kezdek építeni, jó lenne hozzá.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Analóg termosztátot a mai világban nem szabad használni, különösen ebben a gazdasági helyzetben! Mi is cseréltük csak le, és nagyon feltűnő a kettő közt a különbség! (nem csak optikára)(csak azért nem házi, mert ingyen volt, meg a kazán így garis)
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hogy érted, hogy ebben a gazdasági helyzetben? Csak nem arra gondolsz hogy többet eszik a kazán is?
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Amikor építettük a házat, nem volt olyan jelentősége a dolgoknak, ott teljesen tökmindegy volt, hogy 3-4°C-ot csal a termosztát, meg mikor kapcsolgat… A digitális nem hagyja annyira lehűlni a rendszert, stb stb. Régebben is figyelemmel kísérte faterom, hogy mennyit zabál meg egy hidegebb napon, most meg pláne. Ha minden ilyen apróságot összeadsz, amivel csökkenteni lehet a fogyasztást, akkor meglepődsz magad is! Épp most gyártok egy halom LED-es fényforrást, mert a bolti ára még nem szimpatikus, eBay-en sincs semmi ócsó még. bla bla, de ne is hallgassatok az öregre, bolond, nem tudja mit beszél
(#) M63-002 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Mai kontárkodás eredménye: életem első, kétoldalúan huzalozott NYÁK-lemeze, és az ebből felépített CMOS Logikai ceruza
Tökéletesen működik. A forrasztás ronda. De a NYÁK szépen sikerült.
(#) vicsys válasza M63-002 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Klassz lett! Miért kellett ehhez 2 oldalas panel?
(#) aderka hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Üdv!
Kérésre építettem egy Riasztó berendezést.
Az elvárás annyi volt, hogy legyen a riasztónak aktiv ill. inaktív állapota. Egy gombnyomással 10 másodperc mulva váltson át aktívra, magyarul lehessen élesíteni a dolgot. Ezután ha jelet kap az ajtótól, induljon el egy újabb időzítés ami 20 másodpercig tart, de ez alatt be lehessen ütni a 4 számjegyes kód-ot, ami kikapcsolja a riasztót. Ha ezt nem tesszük meg 20 másodperc mulva bekapcsol egy szirénát, ami addig szól amíg be nem írjuk a kódot.
A logikát PIC végzi. Felteszek néhány képet milyen is lett.
dobozba még nincs beépítve, ha szeretnétek kaptok képet a végleges állapotról is.

üdv: Dávid
(#) huba válasza aderka hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szép lett.
Egy-két pozitív kritika. Az lcd- és a gonosz nagy processzor szerintem pazarlás számba megy, azért fejlesztettek kisebb mikrovezérlőket, hogy kisebb feladatokra azok kerüljenek felhasználásra.

A végtelen riasztást nem tartom túl jó ötletnek, legyen inkább 10-15 perc maximum, következő zónasértésig, mert fentáll a véletlen riasztás veszélye. Ha riasztás történt jelezze vissza az esetet, de ne kürtöljön a végtelenbe, mert rendőrségkihívás lesz, meg a szomszédok nincs mit kezdjenek az átokkal, ha a gazda csak 2 hét múlva jön vissza.

Mi a helyzet az áramszünettel? Eltárolja hogy riasztva volt, és beriadva kel fel? Itt az lehet a gond, hogy az általam szerelt mozgásérzékelők tápráadás után egy darabig mozgást jeleznek vissza, erre is tévesen beriadhat a ketyere.
(#) aderka válasza huba hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nah erre annyit tudok neked válaszolni, hogy ezt kérték . Nem magamnak csináltam, én a vevő kérését teljesítettem. A PIC az övé volt, ilyen típusa volt otthon ezért került bele ez .

üdv: Dávid
(#) vicsys válasza aderka hozzászólására (») Jan 7, 2010 / 1
 
Szép munka, gratula!
(#) Rumcájsz válasza huba hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Legfeljebb leverik a falról a dudát mint vak a poharat!
(#) Mzolee válasza aderka hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

Pazar lett, de engem rögtön a tasztatúra beszerzése érdekelne. Mennyibe került?
(#) nagy hoho válasza aderka hozzászólására (») Jan 7, 2010 / 1
 
Gratulálok! Ez minden tekintetben profi munka. A gyári már sehol sincs, főleg mióta csak ocso kinai sz@r van mindenből.
(#) Tomka007 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok
Én még nagyon kezdő vagyok, nem is olyan rég kezdtem el foglalkozni ezzel a "hobbival"

Gondoltam egy két "művemet" felrakom.Várom a véleményeket
Harmadik képen egy fényorgona látható.Sajnos a panelja még nem müködik teljesen ahogy kéne.
Másodikon egy érdekes LPT elosztó van 1böl 3mat csinál. Semmi extra ez nekem azért jo mert 8 control bitet elosztja 3felé (8-8-8) (több ledshine,vagy valami ledes cucokhoz stb...)
Első az egerem (tudom már megcsinálták páran) de nekemis eszembe jutott még elöbbis mint, hogy megismertem volna ezt a jo kis oldalt
(ha valakit érdekel feltudok tenni egy másik egeremről képet ahol egy ventilátor lett beszerelve ki-be kapcs gombbal. xD
Ledshine-omrol majd csinálok képet ha lesz rendesebb doboza mert most egy karton dobozzal meg egy kis foliával lett megoldva szilveszterre
Meg amikor unatkoztam akkor az egyik kulcstartos led lámpát ami fehéren világitott, azt kicseréltem RGB ledre hát viccesen néz ki (kis disco fíílingxD ).
Kb most ennyi. Majd ha még kész lesz egy két projektem akkor felteszek róluk képeket
(#) llaci56 válasza Tomka007 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
A fényorgonát értem.
A printer elosztót már kevésbé... Kiszerelted az egyik DB-25 -öt, - és ez miért jó így?
Az egeret sem értem. (Kicsit homályos is a kép.) És minek a ventillátor bele?
Egy kicsit részletesebben is bemutathatnád amit csináltál, - esetleg némi magyarázattal! Ha megnézed az itt bemutatott munkákat, rendszerint láthatod a nyákot, a kezelőszerveket, stb. Egy fekete dobozban 4 színes égő még nem elektronkia. Van annak belseje is!
(#) Tomka007 hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Jó tudom de az elektronikáját leirtam hogy még nincs teljesen kész mert hibás csak érdekeségböl tettem fel:S
Az eloszto azért jo mert pl nekem van már egy ledshine-om és akarok majd épiteni egy hozzá hasonlot akkor mind a kettö megtudja kapni a jelet.
Az egérnél meg egy egyszerü LED csere volt piros led helyet kék van benne.
A ventilátor.. hát... egy nyári napon hasznos lehet xD
Eléggé unatkoztam
(#) llaci56 válasza Tomka007 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Biztosan nehéz a felfogásom, de akkor sem értem, hogy miért kellett ehhez kiszerelni az egyik csatlakozót az LPT elosztóból. Ott fog kijönni a leendő ledshin -hez a jel?
(#) dizi hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Hello urak!
Gondoltam felteszem a mostani projektem, ami egy sorozat gyártott termék.az egyik színház kért fel egy olyan elemes MŰ cigaretta gyártására ami ugyan úgy működik mint egy igazi ,szép lassan fel izzik majd ugyan úgy lassan kialszik füstmentesen.
Semmilyen nyomó kontaktus nincs benne még az elemeket sem kell kivenni mert csekély a nyugalmi áram felvétel.
A működése egyszerű két szenzor egy idejű érintésével felizzik elengedéssel kialszik.
(Fogja a kezében és a másik szenzort ami a szipka végében van a szája széléhez érinti és működik.)
Mind ebből 40 darabot kellet gyártani. üdv DIZI
Következő: »»   520 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem