Fórum témák
» Több friss téma |
Itt az oldalon egy két HSZ -ben már olvastam hogy használható .
A számunkra megfelelő hullámhosszú UV fény bőrrákot és kötőhártyagyulladást okoz. Valószínűleg ennek nem tennék ki a pénztáros néniket, így elég csekély a valós UV tartalma ennek a fénynek.
Ezt te sem gondolod komolyan ! Nekünk jó a szolárium cső és a bl cső is amit reklám világításoknál is használnak !
Sziasztok!
Én ma póbáltam ki a LED-es eljárást. Eddis a pénzvizsgálókban is használt 8 W-os "BL" csövet használtam. Előre lakkozott paneleket (nem mindegyiket) kb 30-60 percig kellett vele megvilágtani. 5mm-es plexit használtam leszortásra. Nem annyira száraz (tehát nem jóformán ráégetett) POSITIV-20 lakkal 15-20 perc volt a megfelelő levilágtási idő. Ezzel a CREE LED-es megoldással 10 perc bőven elegendő volt a gyárilag lakkozott panelekhez. Az előhívó 1 percen belül határozottan lekapta a felesleget. A maratás használt vas-klorid alapu gyorsmaratóval történt. A film tintasugaras fólián volt (ezen sajnos kicst látszik a fólia tulajdonsága/inődége). Az eredmény nagyon jó lett! A nagyon vékony határt jelölő vonalak is egészségesek maradtak, a hasonlóan vékony hézagok szintén (ami két SMD alkatrész között maratd, mert tervezéskor kisebb nagytásnál nem vettem észre, hogy nem ér össze). A LED-eken a tesztelésnél 175mA folyt, úgy tűnik ez elég is. A LED-ek kb. 6cm távolságra voltak a NYÁK-tól. Bár a NYÁK olyan kicsi volt, hogy csak az egyik LED-et kellett fölé helyezni.
Annyit változtattam még, hogy 3mm-es üveglappal szortottam a filmet a NYÁK-hoz.
Én cree leddel 5 perces időket futottam !
Kb 30 cm volt a távolság 2db leddel dolgoztam , és a 20x30 panelt még le tudtam világítani .
Ez bizony nagyon jól hangzik!
Ma kipróbáltam lézernyomtatós nyomatot. Élesebb vonalakat kaptam, ahogy vártam is, ám a nyomtató toner-e miatt a szélesebb sávok közepe nem fedett elég jól. Azért használom ilyen közelről, mert egy Ikeás zsanéros, zárható fedelű tárolódoboz volt kéznél és a távolság ennek a méreteiből adódott. A hőelvezetőt, melyen a LED-ek vanak, egyszerűen kétoldalas rugalmas ragasztóval rögzítettem a dobozon belül. Kipróbálom majd távolabbról is a fotózást.
Én egy régi íróasztalban használtam , egyszerűen kivágtam az asztallapot és beleépítettem a lukba egy fénymásoló üvegét , majd arra a film és a nyák lezárva a fénymásoló tetejével . A zárható ajtó mögé pedig beraktam a laedeket . lehet hogy találsz is képet róla
itt vagy az uv-s nyák levilágító témában .
Üdv.!
Ehhez a fényérzékeny bevonattal ellátott NyÁK-hoz milyen UV LED-et használjak? Ez megfelelő? Emitted Colour : UV Size (mm) : 5mm Lens Colour : Water Clear Peak Wave Length (nm) : 390~395 Forward Voltage (V) : 3.2 ~ 3.8 Reverse Current (uA) : <=30 Luminous Intensity Typ Iv (mcd) : Average in 2000 Life Rating : 100,000 Hours Viewing Angle : 20 ~ 25 Degree Absolute Maximum Ratings (Ta=25°C) Max Power Dissipation : 80mw Max Continuous Forward Current : 30mA Max Peak Forward Current : 75mA Reverse Voltage : 5~6V Úgy gondoltam, hogy a scanner motorja tologatna kb. két sornyi LED-et. Ez elég lehet?
Szia
Ezt már én is megépítettem és sajnos csíkos lett a nyák. Jobban jársz CREE ledekkel fixen és távolabbról megvilágítva.
Vagy a szuperflux 100mA es uv ledek is jók !
Hol lehet kapni ilyen UV CREE LED-et,szegeden lehet valahol kapni,vagy honnan tudnék rendelni és kb. menyibe kerül?
elöre is köszönöm a válaszokat
Szervusztok!
Megtudná valaki mondani,hogy milyen típusú UV fénnyel kell világítani a NYÁKot. A,b,C?
Miért nem olvasol? Itt a válasz a témában ! Egyébként B
Köszönöm. Ez az izzó jó lenne?
Nem ! Ez az izzó csak kék nem uv . Nézz szét itt a témában , találsz 4-5 működő megoldást ! Uv led vagy 3 féle , uv fénycső 3 fajta . csak választani kell .
vagy keress meg priv. Éppen most került eladósorba a levilágítóm .
UV-A a legjobb
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni megvilágító építésével kapcsolatban. Elszántam magam, hogy építek egyet, ami majd egy scanner házában lesz benne. Viszont nem tudok dönteni, hogy csövekkel, vagy LED-ekkel készítsem. Ahogy számolgattam, LED-ekkel olcsóbban kijönne, és talán egyszerűbb is elkészíteni, de a csövekkel ellentétben kevés tapasztalatot lehet olvasni a LED-es készülékekről. Valakinek van esetleg pozitív tapasztalata ilyen megvilágítóval kapcsolatban ? Köszi előre is.
Ha vissza olvasol a fórumban az elején és közepén is találsz részletes leírást a LED-es megoldásokról árakat is.
Pl: Superflux UV LED-es levilágító Szerzo: Kaqkk Az övé jól sikerült darab, és a Superflux UV LED egy jó és olcsó megoldás.
Nekem is led-es van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Lapos sima uv ledek vannak benne, jó sok. De így is olcsóbb lett a kétoldalas levilágító, minha csővel csináltam volna. És a mérete is aránylag kompakt.
Bővebben: Link Bővebben: Link
Köszönöm a válaszokat, elég biztatóak voltak.
Viszont néhol a Cree LED-eket, néhol pedig Superflux LED-eket ajánlanak inkább. Első körben a különbséget kérdezném a meg a kettő között, mivel semmi érdemlegeset nem találtam róluk. Emellett mire kell figyelni a LED kiválasztásánál? Mennyire játszik szerepet a fényereje (mcd), a fény szórási szöge, stb... ? Köszönöm előre is.
A szuperflux led 100mA áramfelvételű és 3.2v feszültségű
(az 5 chipes) amit én használtam . A fénykibocsájtási szöge 120' ára 200ft körül van . Egy 20x30 levilágítóhoz 24db kell és kb 6-8 cm re kell elhelyezni az üveg alá . A cree led 1500ft körül van és 3000mA árammal hajtható de mivel hogy max3-4 db ot használnak egy levilágítóba , sokkal messzebb kel elhelyezni az üvegtől .
Még szót ejtenék a sima ledről is...
Hátránya, hogy nagyon sokat kell használni belőle, de cserébe már a LED-től 3cm-re teljesen homogén felületet kapsz. És olcsó is. 3*3 as mátrixban kell elhelyezni... egy 20*30cm-es panelhoz 6*9db led kell, ami 54db*40Ft = 2160Ft
Köszönöm a gyors, és kielégítő válaszokat.
A levilágítás minősége mennyire tér el a különböző típusú LED-eknéll ? Ez a sima LED megfogott egy kicsit. Mivel egy szkennerbe lenne beépítve, szerintem számomra ez lenne a legmegfelelőbb a célra.
Ezt a 24 db superflux ledet egy oldalra kell érteni?
Minősége semmiben se különbözik, max a levilágítási időben. De az még egyforma ledeknél is más kiviteltől függően.
Sziasztok!
Én is szeretnék átérni erre a fotós eljárásra, ezért szeretnék építeni egy levilágítót a közeljövőben. Átolvastam a fórumot, és azt szűrtem le, hogy a ledes levilágítókról sokkal jobbakat írtok mint az uv csőves módszerről. Ezért mindenféleképpen ledekből szeretném megépíteni a levilágítómat. Bőven elég lenne a számomra egy 20*30-as méretű levilágító. Írtátok a különböző ledeknek (szuperflux, Cree, sima led) a tulajdonságait, miből mennyi kell.stb. Én a szuperflux-okban, vagy a sima ledekben gondolkozok. Nagyban befolyásol az ár, valamint az egyszerűbb megépítés. Olcsóbban kijönnék sima ledekből, amint azt írtátok, ebből elég lenne 54db ami kb 2160 Ft. Na most, ha jól értem ez egy sima mezei led, aminek egy deka uv kibocsájtása sincs (pl.:sima led), mégis használható levilágításra, és minőségben sem tér el a Cree ledes és szuperfluxos levilágításoktól? Mert ha ez így van annak nagyon örülnék. :yes: Ha a fent említett eljárás működik, akkor ennyi erővel egy sima 100W-os izzóval, vagy más (nem UV-s) fényforrással is exponálhatom a panelt? Köszönöm a segítségeket!
Szerintem Te valamit félre érthettél, mivel a "sima" LED-en sima UV LED-et értettek a hozzászólásokban, ugyanis amelyik LED-nek nincs UV fénye azzal levilágítani nem is lehet. Ráadásul az említett ár is UV LED-re vonatkozott (45-48Ft) mivel a sima LED-eknek pár forint darabja.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |