Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   11 / 20
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szeretnék egy ilyen bemenetválasztót épiteni, de relékkel. PIC nélkül! Relékkel se baj. Az erősítőbe a bemenetválasztók ilyen IC-kből áll: TC9164, TC9162, és egy M37470M4-189SP. Az utólsó IC-be mennek a nyomógombok. Azt nagyon megköszönném ha valaki egy kapcsolást összedobna, nagyon megköszönném!!
(#) lóri válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A régi ic-vel akarod, vagy jó lenne más is? Elég az öt csatorna?Jó lenne egy pár fénykép a készülékről. Amit én találtam azt csatolom. Egy kicsit pontosíthatnád az elképzelésedet.

Preamp.jpg
    
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Miért nem jó a PIC-es? Sokkal egyszerűbb...
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia Vicsys!

Nekem jó lenne csak azt se tudom mi fán terem . Nagy dolog lenne amúgy? kapcsolást tudsz mutatni?
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Itt van az általam tervezett:
Bővebben: Link
Szerintem nem bonyesz.
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
És a PIC-hez milyenégetőt vagy egyáltalán mit kéne csinálnom? ezt meg lehet csinálni öt csatornásra? plusz némítás meg valami LOUDNESS amit nem tudok h mi.
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A picet beégetem neked vagy valaki akinek van programozó berendezése. Te is építhetsz magadnak, ha később is akarsz PIC-el foglalkozni.
Meg lehet csinálni. A loudnes-t inkább a hangerő potira szokták ráépíteni. Itt olvashatsz róla.
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Amit belinkeltél, ott a letölthető nyákterv biztos, hogy az amit fel akartál rakni? Valahogy nem egyezik a kapcsolás a nyáktervel
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hmmm. Tényleg elrontottam. Köszi, javítom.
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Vicsys, azt meg lehet oldani, hogy 12V-os relével menjenek? Abból sok van itthon.
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
különtápról. Nem az 5 voltra kötném hanem a 12-re. Szerintem megoldható. csak nem fog bezavarni valamiben?
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Naná, hogy igen!
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
de a testeket még véletlenül se kössem össze igaz?!?! Amúgy remélem nem baj ha átalakitom a tervet saját célra
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
De igen! A testeket össze kell kötni.
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Oké.
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hello!
Érdeklődhetek, hogy a leegyszerűsített távszabályzó milyen stádiumban van? Szívesen olvasnék róla.
Köszi!
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Vicsys, ha lesz egy kis időd átnéznéd légy oly szíves? Köszi
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Dobozolok, kötözgetek...
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nagyon szívesen! Mit?
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
De hülye vagyok
(#) Tetye hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Aminek én estem neki az úgy néz ki hogy bemeneteken soros kondi onnan be megy a bemenet választó ic-be az egy CD4066BE onnan még egy soros kondival megy a digit. potiba ami egy DS1669, erről egy kis TL071-es elő erősítőbe és egy szűrőbe onnan megy a kimenetre.
Ez nekem 5.1 ben van megépítve tehát 6-szor abból 5 egyforma szűrő ami a közép és a magasokat engedi át,
és 1 ami csak a mélyeket. Az egészet egy AVR vezérli, van rajta egy kijelző és egy RC5-ös vevő, és egy sima univerzális távcsit használok hozzá.
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nos, a védő diódákat nem látom a reléknél (talán beépített?) és a +12 valamint GND is hibásan van jelölve. Nem látom az átkötéseket a relékhez. (Amik egyébként nem is kellenének...)
Csatolom a jav. verziót.

is_mode_2.lay
    
(#) vicsys válasza Tetye hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Kíváncsi vagyok, szólj ha működik!
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Húha Látom, jól haladsz! Jól néz ki. Erősítő is lesz benne valami?
(#) roland0327 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
a feliratot fordítva csináltam, diódákat meg elfelejtettem. Köszike! Mennyibe kerülne a PIC + ha te felprogramoznád?
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nem. Mint láthatod ez egy be és egy kimeneti RCA. Amolyan infrás hangerő szabályzó. Ami pluszba van még, az a plazmacsöves kivezérlés mérő.
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Azt felismertem nagyjából, de nem mertem tippelni
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Az erősítő amibe bele fogom építeni, power nyomógombal kapcsol be. Gondolom ezzel a kapcsolással nem lehet már meg csinálni?! Keressek egy "Be-ki kapcsolót egy nyomógombal? Van eccerűbb dolog is van?
(#) vicsys válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Lehetne éppenséggel rajta, csak akkor már PIC-et kéne cserélni valami nagyobbra, mert elfogytak az I/O-k
(#) Kovidivi válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Van olyan kapcsolás, ami egy impulzusra meghúz egy relét, a következőre pedig elengedi. Simán megoldható pár külső alkatrésszel, így nem lesz 15féle program.
Következő: »»   11 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem