Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   436 / 2501
(#) casshern hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Helló!
Lenne 1 kérdésem. Adott egy G-series G 475 típusú 2.1-es „hangdobozból” 1db 5W – 4ohm-os „mélyhangszóró” : ) és 1 db 3W – 4ohmos középsugárzó (a másik kinyúlt sztem – csak magas hangon serceg inkább, minthogy zenét szólaltasson). A kérdés az lenne, hogy tudnátok ajánlani milyen teljesítményű „erősítőt” kellene ehhez építeni, és kapcsolási rajz esetleg van e valahol. Próbálok szerezni vhonnan még1db 3W-os hangszórót, hogy ne csak ez legyen.
Másik kérdés, hogy ha van ilyen kis erősítő, akkor lehet e adapterről meghajtani (ha hülyeség nem szóltam ). Gondolom ilyen komoly cucc mélyhangszórójához felesleges hangváltót is kötni. (Amúgy teljesen kezdő vok, de szeretnék valami életet lehelni a cuccba, és gyakarolni a villamosmérnökire xD) THX, csáó!

(#) ImiDj válasza casshern hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Persze hogy lehet adapterről táplálni.Pontosan milyen adapter?(V,mA,stb)Azután lehet méretezni az erölködöt Igy ránézésre tda2003 vagy tda 2005 vagy tda 2822m ey ugyan kis telyesitmenyü de azokhoz a hangszórókhoz jó lehet(egyet sztereóban a mélynyómóhoz meg egy hidalt változatot).Irj az adapterről adatokat
(#) casshern válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Hát, én ugy gondoltam, hogy ha van nekem való kapcsolás, akk azt lehet e adapterről táplálni. Tehát, majd a végén szerzek adaptert, olyat, amilyet kell.
(#) Tetye válasza hapro hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Dobd át a nyákrajzot és paint ben rákarcolom hogy mi- mi aztán ráírod a progban .
(#) karika200 hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Üdv!

Van két 4 Ohmos 50/80Wattos hangfalam, és arra gondoltam, hogy építek hozzájuk egy relatíve egyszerűbb(valami TDA-s vagy hasonló egyszerűbb dologra gondolok) erősítőt. Tudna nekem ilyesmi teljesítményű kapcsolást ajánlani, aminek szép hangja van és relatív olcsón összerakható?

Köszi előre is, karika200
(#) hapro válasza Tetye hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Átküldtem a képet.
(#) zsozso72 hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Kedves Fórum társak!

Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok LM4780-ról ha valakinek esetleg volna informácíoja pontosabban kapcsolási rajz nyák terv müködő formátumban és esetleg a hidalt változat.A google-t ismerem és használom is de amire rábukkantam sajnos csak képek de elég komoly a cucc. A válaszokat előre is köszönöm
Üdv.Zsolt
(#) djgombi válasza zsozso72 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nézd csak!
>>>> KATT <<<<
(#) kadarist válasza zsozso72 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Szia!
Nem értem. Annyi rajz, meg nyákterv van, mint a dög.Bővebben: Link
(#) ImiDj válasza karika200 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Én a tda 7294-est ajánlom.Itt a topic-ja itt van kapcsolási rajz,nyákterv stb.Irj oda nyugodtan ha nem tudsz valamit
(#) MolnarG hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Valaki esetleg erre tudna valamit mondani?
(#) kadarist válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Szia!
Mondok valamit: borzasztó!
(#) Moderátor hozzászólása MolnarG hozzászólására (») Jan 13, 2010
 
De most komolyan! Olvastad a topic címét??
(#) MolnarG válasza (») Jan 13, 2010 /
 
juuj :bummafejbe: ezt a linket haveromnak küldtem, hogy mire számítson...már megint nem jól nyomtam a ctrl-c ctrl-v -t

Én erre szeretnék kapni egy választ..
(#) casshern hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítene valaki mondana 1 jó "paraméterű" adaptert a TDA2822 IC-hez? (2X3W, 4ohmos és egy 5W, 4ohos hangszórót akarok hajtani velük) A kisebbeket sztereo módban, a nagyobbat hidba kötve hajtanám. Mivel 2 erősitőt csinálnék meglehet oldani h csak 1 adapterről kapják a kakaót, vagy muszáj 2 adapter? Amúgy az IC adatlapján szereplő áramköröket építeném meg (van nyák, és beültetési rajz is, kössz az IC tippet ImiDj) THX
(#) magam hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
hello.
nekem az lenne a kérdésem hogy: egy 24 v-os tápegység a primer 2*110 v a sec 2*24 v-os 35va a trafó egyenirányított stabil feszültségű.ebből kéne csinálni valmilyen erősítőt nem nagyon bonyolult kapcsolással.(nyákot nem tudok hozzáépíteni nyákterv nem kell csak egy ákombákom kapcs rajz meg az alkatrészek neve típusa)
(#) ImiDj válasza casshern hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Persze lehet egy adapterről.Szerintem 9-12V 800mA-1A ezek közti adapter jó hozzá.Az Ick-re tegyél egy kis alulemezt hűtőnek.Sok szerencsét
(#) ImiDj válasza magam hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Ez jó lenne neked.A max tápfesz az +-25V neked ugyis esik 1-2V-ot ha ráteszed a végfokot.Ezt találtam hirtelen

tda2050.pdf
    
(#) CIROKL válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Idézet:
„2*24 v-os 35va a trafó”
Ezzel a trafóval ? nehezen lenne jó !
(#) ImiDj válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Idézet:
„egyenirányított stabil feszültségű”
Én igy vettem ki +-24V Igaz izzadna a trafó
(#) CIROKL válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Az lehet de nem biztos ? Viszont a 35Va az
(#) szabi83 válasza minmax hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Szia!

Bubuflex -től szerezted.
(#) Ronin hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Ilyen (IC) ből épített már valaki erősítőt. Egyáltalán be lehet szerezni valahol?

PA03.pdf
    
(#) Tomi20 válasza Ronin hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Heló

Kicsit érdekesnek tartom, ekkora hőteljesítményt hogy lehet elvezetni ilyen kicsi tokról... Arra gondoltam, hogy ezt úgy lehetne hűteni mint egy processzort, tetejére a hűtőt, esetleg vízhűtés. ebay-en találtam, nem is olyan drága.
(#) Ronin válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
A képen látszik, hogy az alját kell hűteni.
Azért nem is olyan olcsó. Bár ha tényleg tud annyit amennyi az adatlapján van, akkor igen egyszerűen építhető vele nagy teljesítményű erősítő. Valahol megvolt a kapcsolása is, de már nem találom. Hát nem nagyon bízom benne hogy bárki is épített ebből erősítőt itt.
(#) kisedison hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
hello

ezt már megépítette valaki? tudom hogy kicsit brutális a teljesítménye (20000W) de miért ne.

20kW.gif
    
(#) Tomi20 válasza kisedison hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Ez a rajz sokszor előkerül ebben a topikban, szerintem senki sem volt még olyan elvetemült és/vagy gazdag hogy nekikezdjen. Ha csak a végtranzisztorokat nézzük 50db kb 700-ért megkapni darabját a nagy tétel miatt ez 35e, a többi alkatrész is kitesz legalább további 10-et. A trafó sem egyszerű darab, egy fázisról nem is lehet ekkora teljesítményt levenni. Nameg mire kötnéd? Az sem biztos hogy működőképes a kapcsolás. Szerintem semmiképpen sem érdemes foglalkozni vele.
(#) frissadam hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Hi !

Valakinek nincs esetleg philips fa 860 végfokhoz service manual-ja? Nem működnek a bemenet visszajelző ledek , és elég nagy a szalagkábel rengeteg a cuccban...
(#) Bassmester válasza kisedison hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Már megint felbukkant ez az agyrém
A következő kérdés ezzel kapcsolatban, kb ilyesmi kéne hogy legye: milyen tápegységet tudtok ajánlani hozzá, hogy lehetőleg beleférjen egy 1U-s rackdobozba?
Bár ha egyesek már odáig eljutnak hogy egy végfokhoz táp is kell, az már külön pontot érdemel
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Jogos
Szétröhögtem magam, mikor a 10000 Wattos autos erősitöt néztem. Kapható !!!
Egy Trabantnyi lóeröt benyel a táplálása
Ja és hangszorót is kinálnak hozzá
Következő: »»   436 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem