Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   40 / 137
(#) melorin válasza Mayan hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hú, megnéztem a képet Ebből én ki nem nézném, hogy működik is, annyira egyszerű Az én fejhallgató erősítőm ehhez képest egy űrhajó-vezérlőnek néz ki
(#) Imi65 válasza Mayan hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ha ezt a áramkört építette meg, akkor a két tranzisztor soros kapcsolása miatt "kötelezően" azonos áram folyik mindegyiken. Ha a két féltápfesz megegyezik (miért ne egyezne, mikor egyformán terheled őket!?), akkor a feszültség is megegyezik rajtuk. A csatornán belüli tranzisztorok melegedésének különbségéhez semmi köze a bétának, legfeljebb ahhoz, hogy mindkettő mennyire melegszik.
(#) Mayan válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Két problémája volt: korábban monoban építtette meg és az egy csatorna 2 tranyója is különbözően melegedett ,pc-tápról... ezért gondoltam... a mostani viszont a két csatorna közti különbség, ami viszont lehet különböző béták miatt.
(#) Imi65 válasza Mayan hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ez így ebben a formában......igaz.
(#) bölcsész válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hi Mindenki!

Leírná valaki ezt a folyamatot kicsit részletesebben?
Hogy nullázom ki az RMAA-t, illetve hogy kötöm rá az erősítőt a hangkari mic bemenetére(mert csak az van)?

Köszi
(#) bölcsész válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Helló Imi!

Igen ezt csak PNP-vel.
Az első problémám hogy egy csatornán belül különböző a melegedés.
A logikád alapján gondolkodtam én is, és pont emiatt nem értem. Nem látom okát, hogy különbözőképp melegedhetne.
Mindegy le...om, mert műkxik.
Csak nem értem....
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
:yes:
Láttam a képeidet már korábban használtam az építés során.
A problémát az jelentette, hogy én a borda szembenálló lapjaira (U) építettem a két-két tranyót. Ekkor még ugye tükrözni is kell a lábakat, mert szemben vannak.
Szóval csinos kis drótgubanc lett az eredmény.
Ez persze csak esztétikai problémát okoz és a feleség ijesztgetésére is jó(miután pár FET-et lerobbantottam TV-nézés közben ) - mondtam is neki, hogy remélem most nem durran el ez a kupac drót, mert egyébként semmi hangproblémát nem okoz.
Áramot megmérem megint, de úgy rémlik tök szimmetrikusat mértem mindenhol.
(#) bölcsész válasza melorin hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hát pedig működik szépen.
Nekem inkább filozófiai problémáim vannak ezzel.
De még dolgozom az álláspontom kialakításán.
(Főleg, hogy Párhuzamosan kész lett a Gainclonom is)
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Most (már) mindkét probléma fennál.
(#) melorin hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
EZT az erősítőt készítem épp, és azt szeretném kérdezni, hogy ha sztereóban építem meg az OPA részét is, akkor mely alkatrész az ami közös lehet a két csatornában? Főleg az alsó részre gondolok, ahol az a 100k "temető" van. Van az a csomópont, ahol összeér a 3db 100k lába és az 1µF kondi. Azt a pontot fel lehet használni a másik csatornához is, vagy ahhoz is meg kell építeni ezt a gubancot?
(#) p_istvan válasza melorin hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Igen, fel lehet használni.
Két ellenállást és egy kondenzátort megspórolhatsz, bár egy kicsit megnövekszik az áthallás a két csatorna között, döntsd el (többletköltsége jelentéktelen)!
Viszont az erősítése lehet túl nagy lesz -10 szeres- talán érdemes lenne a 10k ohmot addig növelni, hogy a hangerőszabályzót ne keljen nagyon letekerni 33k - 100k ohm közé (2 - 4 szeres erősítés)
(#) melorin válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Csak megoldottam, hogy minden alkatrész a helyén maradjon. Hagytam a 10K ellenállásokat benne, először hadd induljon el, gondoltam, aztán majd változtatok rajta ha kell.
Működik, szól, csak sajnos az alapzaj jócskán megnőtt ami engem nagyon tud bosszantani. Ha rövidre zárom a bemenetét, akkor szinte semmi zajt nem ad ki, de ahogy leveszem a zárlatot és csatlakoztatok egy jelforrást rá, rögtön sisteregni kezd. Úgyhogy egyelőre kiiktattam az előfokot, aztán majd ha találok megoldást a zaj eltűntetésére, visszarakom.
(#) highand hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Kicsit tovább fejlesztettem az A minimum kapcsolásomat. Mayan majd leegyszerűsíti, ha bonyolultnak látja.

Mindenesetre ez így egy komplett QUAD405-nek felel meg, csak sokkal egyszerűbben...
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Figyelem az előző kapcsolásnál T3-T4-et vagy komolyan meg kell hűteni, vagy ki kell cserélni nagyobb teljesítményű tranzisztorokra.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem egyszerűsítem le... mert nem igazán vonz ez a quad-os dolog... Maradok a mostaninál, nemigen tudnék jobbat építeni, ez nagyon bevált, hihetetlen ahogy szól. Amúgy mi ez a highand technik céget alapítottál német nyelvterületen ?
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ez a feleségijesztegés tök jó móka lehet csak drága mulatság... fetekkel Én ezt a tesztelési fázist a munkahelyen csinálom, csak akkor viszem haza a cuccot ha már tökéletes. Amúgy nálunk kisfeleség csak azért szokott nyafizni hogy minden nap másik erősítő van bekötve és nem tudja hogy kell bekapcs...
Na mondjuk mióta a mostani kis A-osztályút megcsináltam, nincs több cserélgetés... ez marad, bár kicsit csúnyácska... kéne valami profi doboz...
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Jo reggelt!
Nem alapítottam céget, csak mostanában elég sok új kapcsolást publikálok és nem akarom, hogy félreértéseket szüljön az eredetük.
(#) hugi00 válasza Mayan hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
[OFF]

Kicsit OFF
De mivel rendszeresen olvasom a forumot, esetleg segithetek az esztetikai megoldasokban.
- ha mar nem tudok osszerakni magam egy A-Classt. ;((

Hidegburkolokent dolgozom es keszitettem mar par granit, meszko es marvany "munkat".

Ha erdekel ilyesmi anyagbol egy elolap, keress meg batran. )
- en leginkabb a granitott ajanlanam erre a celra.

roze
sutoi meszko
sutoi meszko (keszuloben)
sutoi meszko (keszek)
granit 1(nerozimbabwe)
granit 2 (nero zimbabwe, nero muarquant marvanymozaikberakassal)
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Megmértem az áramokat, 40mA asszimetria van a + és a negativ ág között(0,86A és 0,82A). Azt hiszem ez belefér a mérési hibába is.
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Az tényleg jó... viszont akkor nincs több ötletem... hmm. És hogy szól ?
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem tudom hogy szól.
Ez most a fő problémám. Nem tudom megitélni.
Elkészült a GainClone is és közvetlenül össze tudom hasonlitani.
Hallom a különbséget, de nem tudom mit hallok.
Ebben kéne valami segitség.
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Namost ha már hallottál valódi hangszereket, élőben, akkor tudod hogy mik azok a rezgések amik hozzá tartoznak egy adott hangszer hangjához, és mik azok amik nem. Amikor a hifi láncon át hallod ezt a hangszert akkor már hallod hogy "helyesen" szól-e. Ugyanígy az énekhanggal is. Vagy szöveggel a rádióból. Hogy természetes-e amit hallasz. Egy gép szól, vagy el tudod hitetni magaddal hogy élő. Na persze ehhez jó hangsugárzók is kellenek... És többnyire nem két erősítőt kellene összehasonlítani, bár azt is lehet, hanem inkább mindkét erősítőt a valósággal, az élő zenével. Merthogy ez lenne a cél. :yes:
(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Ja és persze nem csak a hangszerek hangjai, mint különálló elemek vannak, hanem ott van a hangtér is amit a hangvisszaadó rendszernek le kell tudnia képezni, és vissza kell tudni adnia az élő felvétel helyén lévő atmoszférát. Szóval ez bonyolult dolog, de érezni lehet.
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Hát igen, bonyolult.
Hallottam már élő hangszereket persze... na majd fülelek.
Érzem azt, hogy a hangsugárzó valszeg döntőbb, mint a végfok.
(Mert most könnyű lenne azt mondani, hogy a GC jobban tetszik, de nem tudom, miért. Illetve sejtem. Azt mondanám, hogy talán hatásvadász hangja van. )
Aztán lehet, hogy egy másik hangszóróval más a helyzet.
Úgyhogy most egy ideig csak a tiedet hallgatom és majd lesz valami.
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Nem egy vaktesztről hallottam már, ahol a legjobban torzító erősítő tűnt a legjobbnak.
Lehet, hogy butaságot írok, de szerintem ennek az az oka, hogy egy jónak mondott erősítő hozzáadja a hangzáshoz azokat a fínom rezgéseket, amelyek a felvételkor a mikrofon tökéletlensége miatt lemaradtak a hanghordozóról.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Szia!
Ahhoz a csoda TDA2030 végfokodhoz tudsz adni nyákrajzot? lehetőleg egy oldalas nyákra, mert ahogy láttam a képeken két oldalas nyákon van a tiéd.
Érdekel, a leírásod alapján megér nekem egy próbát.
köszi
(#) Mayan válasza varttina hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Ennek amúgy az is lehet az oka hogy az emberek ízlése eltolódott a valóságtól kicsit az effektek felé. A valóságos hangzás talán már uncsi, lapos, érdektelen lett, és akkor persze hogy azt hallják jobbnak páran ami némi kis pluszt ad a zenéhez. És ami mellett a teljesen lineáris átvitelű, rendkívül alacsony torzítású végfok hangja olyan semleges. De huzamosabb hallgatáskor minden kiderül. Van ez a "listener fatique" jelenség, hogy a zenehallgatás bizonyos rendszereken fárasztó. Na az ilyen torzítósan kellemes hangú rendszer csak rövid ideig nyújtja azt a csodaélményt, hamar fárasztó lesz. Nem így egy jó erősítő, ami semmit nem tesz hozzá, csak zenél. Kellemes, nyugodt, nagyon hosszan is hallgatható, nem fáraszt. Na az én mostani erősítőm ilyen.

Ja, most ilyen retró/antik kapcsoló, lámpa és potigomb van rajta... szerintem cool...

IMAG0003.JPG
    
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
OK. Megtervezem egyoldalasra, de akkor lesz benne már átkötés. 1-2 nap lesz.

Egyébként nem akkora csoda mert a gyári adatlapon is ezt az elrendezést ajánlják, igaz nem audióra, ( mert nem jöttek rá ).
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Így mindenképpen kipróbálom.
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Most látom csak, hogy téged nem a hibajavítós, hanem QUAD féle kimenetű A osztályú érdekelne. Kvázi A osztály persze. Ehhez nincsen nyák, mert azt 2-3 alkatrészt, ami még kellett, lábtól lábig forrasztottam fel. Neked is ezt javaslom, a gyári nyák és a többi a bedrótozásban.
Következő: »»   40 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem