Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   24 / 62
(#) zoly15 válasza saraha hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Köszönöm!
Tény, nagyon nagy az erősítőse, kis hangerőn (gép) üvölt mint a bolond

Üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Készítettem a B8 végfokomat.. amit bemutattam.
Most szeretnék bele hangszín szabályozót.
A választásom az LM1036N-re esett..
A panel kész ki lett próbálva, zajmentes.
Betettem az erősítőbe de valamilyen okból kifolyólag egy szép földhurkot kaptam :no:
Az a gond, hogy a hangszínszabályozó "jel GND" -je egybeesik az erősítő táp GND-jével.
Én úgy csináltam (hangszín szabályozó nélkül) hogy volt a táp GND és a "jelföld" úgy kitűnően működött.
Valaki tudna eben segíteni hogy hogyan kéne bekötnöm a hangszín szabályozót?
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) (Felhasználó 46585) válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Inkább a Lomexben vedd meg, ott jóval olcsóbb.
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Már késő. az áramkör már kész, csak az erősítőnek nem tetszik :no:
(#) dj.csont hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Üdv. Fel merült egy olyan hogy komoly zene hallgatása mennyire felel meg hozzá ez az erősítő hogy kellemes komoly zenei művek hallgatására? ÉS lenne még egy kérdésem! KD mester és Alkotó kapcs. rajza miben tér el? azt küllemre látom hogy Alkotó-nál igy az összes melegedő alkatrész egy bordára rá lehet csavarozni! Hangminőségbe ugyan az kettő??? Választ előre is köszönöm!
(#) lamalas válasza dj.csont hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Udv,

Picit fura a kerdes ...

A lenyeg: barmilyen erositovel lehet barmilyen zenet hallgatni. Az erositok nem tudjak milyen zenet hallgatunk . A musorforras + erosito + hangsugarzok (+ szobaakusztika) egyutt alakitanak ki adott esetben olyan erzetet amire azt mondjuk, hogy ez alkalmasabb v. kevesbe alkalmas mondjuk komolyzenei muvek hallgatasahoz. Szoval ez az erosito is tokeletesen _alkalmas lehet_ komolyzene erositesere ha megfelelo musorforras es hangsugarzo van hozza csatlakoztatva.

A kapcsolasi rajzok mindket esetben megegyeznek, Alkoto tudtommal csak a NYAKon valtoztatott. Epitsd azt amelyik neked szimpatikusabb.
(#) zoly15 hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Korábban elkészült a B8 végfokom.
Egy külön szekunderre rákötöttem egy LM1036N-es hangszín szabályzót, majd a B8 bemenetére.
Eredmény? Egyik oldalamon 30V DC
Kicserélem a végtranyákat, aztán hallom hogy torzan szól.
Méregetem, megkapja a tápot rendesen. Aztán az egyik "kimeneti" ellenállást szakadtnak mértem. Kicseréltem, indítom --> 30V DC.. Ilyenkor mi van?
Eddig működött nekem egy darabig a végfok.

Üdv!
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Vagy elkötöttél valamit, vagy a gerjedés miatt lehet.
Mindig tedd fel a kérdést, mi változott ahhoz képest amikor jó volt?
Ha rákötötted a szabályzót és akkor krepált be, akkor a hibát ott keresd.
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Gondoltam hogy vele volt a gond, de nélküle is elszálltak a végek
Egy darabig sajna nem lesz B8
(#) saraha hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Sziasztok.

Itt valami fennforgást észleltem.
Vagy már megint értetlen vagyok


Ezt KD mester írta de nekem nem világos:

Idézet:
„Ez azt jelenti, hogy a legtöbb jelforrás (CD-lejátszó, tuner, stb.) kimeneti jele elég a teljes kivezérléséhez, tehát nem szükséges külön előerősítő használata. Ilyenkor elég egy jó minőségű 2x10 kohm - 50 kohm-os sztereó, logaritmikus potenciométer és egy bemenetválasztó kapcsoló is elé. Ekkor a bemeneten található 470 pf-os kondenzátort ne ültessük be, a 2,7 kohm-os ellenállást egy átkötéssel helyettesítsük. A 2,7 kohm/470 pF-os aluláteresztő szűrőt a potméter elé tegyük,


Ezt KD mester írta de nekem nem világos.

Lerajzoltam.
Akkor most,hogy is van?

B5 poti.LAY
    
(#) hangszoros válasza saraha hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Bele az akármit, nem tudom megnyitni
Mi a francnak az ilyen olyan tömörités egyébb marhaság ?
(#) hangszoros válasza saraha hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ha azt akarod, hogy elovasák, segitsenek akkor ne variálj, egyszerüen küld
(#) lamalas hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Nyugi hangszoros, az csak egy SprintLayout file ... en sem szeretem megnyitni az ilyeneket (lehetne sima kepet csatolni!!!), de most ez van. Legkozelebb biztos tudni fogja saraha is hogy inkabb kepet csatoljon ... igaz?

Egyebkent en sem bogaraszom azt a filet amit kuldtel saraha. Lerajzoltam neked hogy gondolta KD mester amit irt. Az ilyesmit inkabb kapcsolasi rajzban szokas (szoktuk) "megadni" nem NYAK rajzban.

Azert erdemes igy kialakitani a nagyszintu bemenetet (amihez nem szukseges elofok) mert igy a bemeneti RC alulatereszto szuro toresponti frekije nem vandorol a hangeroszbalyzo tekergetesevel.

bemenet.png
    
(#) DJ Szabcsa válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Sprint Layout nyáktervező nyitja meg
(#) hangszoros válasza lamalas hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A póti megoldásod Oké
Tapasztalatom szerint 200mV érzékenységgel lehet elkerülni az előfokot. Hiába mondják a CD játszókra a 2 V-ot
(#) hangszoros válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nekem nincs, ha lenne se biztos, hogy tudnám használni
Ezért nem kell variálni ha elakarod olvastatni irkád.
A jövöt illetően
(#) Alkotó válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nagyon érdekes a megközelítésed. Ha megfigyeled, észre fogod venni, hogy szinte mindenkinek van ilyen programja, ez talán az egyik legáltalánosabb nyákrajzolat formátum. Sok egyéb mellett ennek egyik oka, hogy létezik hozzá egy teljesen legális, ingyenes nézegető szoftver (viewlayout50.exe). Ez egy 2 megás program, és teljesen korrektül megnyitja a LAY formátumú SL fájlokat. Sőt nem csak megnyitja, hanem még nyomtatni is engedi őket.
Számtalan helyről letölthető, de ha nem találod én is elküldhetem neked.
Ez a helyes irány, nem pedig a többieknek kell hozzád igazodni.
(#) water hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Ezt nem mondanám... Sokan nem ilyet használnak, én sem.
(#) Alkotó válasza water hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Én nem azt mondtam, hogy "mindenki ezt használja", hanem, hogy meg tudják nyitni! Ez a lényeg! Ebből a szempontból lényegtelen, éppen kinek mi a bevált nyáktervezője. Ezzel együtt is Az SL a legelterjedtebb, a legtöbben ezt használják, vagy ezt IS más programok mellett.
Zárjuk le az OFF-olást
(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Igazad van , ez csak egy hasonlat lesz: Olyan az elektronikában a LAY formátum , mint a képszerkesztésben egy JPG. Ezt ismerni kell mindenkinek. Mondjuk én sem azt használom. Nekem az EAGLE jött be. Sőt énsem tudtam megnézni

Egyébként az én B5 -öm ben 10 k-s poti lett simán bekötve az RCA csati után , a kondi és az ellenálás maradt a panelon.

Engemet is érdekelne mekkora jelentősége van ennek.
(#) saraha válasza lamalas hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia.

Igaz..legközelebb majd kép formátumban csatolok ilyen stílusu doksikat
(nekem ez tűnt egyszerűbbnek)

Köszi a segítséget.

:wave:
(#) Alkotó hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Mandeza-nak
Valóban nincs itt, most pótolom. Ez nem az egyetlen lehetséges tápegység kialíktás, de egy biztosan jól működő változat. Pontosan illeszkedik az Alkotós átrajzolaton lévő tápegység+védelem kialakításhoz.
(#) Mandeza válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a gyors reakciót!
Hétvégén le is vasalom és ki is maratom.


Köszönöm a segítséget!
M.
(#) paszulycsi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Üdv Alkotó!
Kérlek, segíts a relé beszerzési helyében! Sajna nem találtam pontosan ilyen relét a neten.
Köszi előre is!
(#) szamóca válasza paszulycsi hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
A Lomexnél és a HQ-nál is kapható. Omron Finder Shrack vagy bármi más típusban.
(#) Alkotó válasza paszulycsi hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Ez egy viszonylag járatos alapméret.
mellékeltem a lomexes részletet a választéklistából, de biztosan más helyeken is beszerezhető. Az adatlapot is ide csatoltam, aminek a 7. oldalának a felső részén van konkrétan ez a típus.
Igaziból ez nem közvetlenül nyákba van kitalálva, hanem foglalat kéne hozzá, de ettől én most eltekintettem, nekem nem okozott gondot a csatlakozó "kések" helyét kialakítani a panelban.
Egyébként ha nem "késes lábút" használsz, akkor a sima forrasztótüskés láb is beleillik a panelba, csak akkor elég egyetlen lyuk neki (jó helyre) lábanként.
Sok féle relé létezik, elég vegyes paraméterekkel. Azért szeretem ezt a típust, mert már szemre is stabilnak látszik. Igaz nincs nemesgázzal feltölteve, de a cirka 1000Ft-ot maximálisan megéri.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Az Omron standard MY 2-nek jelölte anno. (A szám a kapcsolható áramkörök számát jelezte.) Mint írod, PCB lábakkal, vagy foglalat adapterrel is kaphatóak. Ezek előnyösebbek lettek volna szerintem a furatkészítés szempontjából.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Nem hagyott nyugodni ez a relé Típus keveredés. Utánanéztem az OMROM-nál.
Az LY és az MY két külön relé család. Igazából nem tudom mi köztük a különbség a lábaik alakján kívül. felületes szemlélődés alapján azonosak az adataik. azonos a tokozás, csak a "lábalak" tér el.
(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Mennyibe kerül? Ha szabad megkérdeznem.
(#) Alkotó válasza ptesza hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Minek az árát kérdezed?
Itt van egy lomexes hivatkozás képként
Következő: »»   24 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem