Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   356 / 1385
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Kérdés, hogy tényleg szükséges-e ez a tortúra. Szerintem ha egyszer áttolod gyorsan, majd utána egyszer lassan, tökéletes lesz.
Ha nem lesz igazam, akkor jön a PIC és a tortúra!

A lehűtéssel van egy kis gond, most hűtöm éppen, hát nem arról híres, hogy gyorsan hűlne(20 perce hűl 210°C-ról és most 130°C)! Erre tennél egy ventillátort és vezérelnéd? Végül is. De mennyi lesz a végén. Nem szeretném, hogy túl sokba kerüljön és nehéz legyen megépíteni.
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Igen, gondoltam ventilátorra is! De elég ha csak megvárja a PIC míg lehűl. Ráérünk, nem gyártósor ez.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szerkesztettem a hőfok adatokkal az előzőt...
A gyártósorral igazad van, na de egy fél napot nem várhatsz, ha több nyákod is van...
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ma sikerült eljutnom a Tesco-ba és megvettem a laminátort.
Az első bekapcsolás nekem is nagyon szagos volt.
Még nem volt időm fele foglalkozni, de majd estére lesz.
(#) watt válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ha feljebb fűtöd, erősen füstölni fog. Engem majdnem kivágtak miatta!
Van mivel mérd a hőfokot? Ha nincs, akkor vigyázni kell, mert elég hamar felfűt és nagyon meleg tud lenni, félő, hogy elolvasztja a műanyagot. 200°C esetén és fedél nélkül(szigorúan), nem akar még elolvasni semmi, de ez simán elfűt 300°C-ra is ,vagy még talán többre...
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Én azt a PWM-es motor lassítást szeretném majd kipróbálni optocsatolóval és egy triakkal, de sajnos csak a jövőhéten lesz hozzá alkatrészem.
Szerinted működőképes lehet?
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Akkor azt majd inkább kint csinálom.
A kb. 200°C-t azon a fém lemezen mértétek?
(#) watt válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Igen a fém lemezen mértem, meg a hengereken is.

A PWM nem fog működni, ha a freki nem nagyon alacsony.(0.2-2Hz)
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Köszönöm.
Tehát nagyjából azonos hőmérsékletűek.
Ha 1Hz-es frekvenciát választanék, attól még rendesen (0-4 fordulatig) tudnám szabályozni a motor fordulatszámát a kitöltési tényezőtől függően?
Vagy nem ez a legkorrektebb megoldás ide?
(#) mrsad válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Királyságos lett a nyomat, gratulálok. Attól eltekintve, hogy jó vastag, meg buborékos (ami nem baj, ha nincsenek benne lyukak), az tetszik, hogy valóban egyenesek a kontúrok, egyenletes a vezetősáv szélessége. Ha ez a minőség tartható folyamatosan, hosszú távon is reprodukálható, akkor tökéletes a dolog. Mégegyszer gratula, és hajrá!
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ahha! Hát samsung nincs a látkörömben.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Hogyan van ebben megoldva a fűtés? Egyszerű fűtőszál lenne? Mert ha igen, annak az ellenállása változik a hőmérséklet hatására...
(#) kenikl hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam a neten egy egyszerű soros portra csatlakozó PIC programozót.

Az lenne a kérdésem hogy a mellékelt nyáktervet ha vasalásos technikával szeretném csinálni akkor kell-e tükrözni? vagy ez már egyből vasalható.

A weboldal ahol találtam :
http://sfprime.net/pcb-etching/index.htm

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Kenikol
(#) watt válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ez a motor egy szinkronmotor. Nem indul el akármilyen rövid impulzusra. Van egy minimum, ami kell, hogy megtegyen pár lépést, különben meg se moccan. Így 1-2mm-erenként lehet előrébb ugrattatni a görgőt. Két ugrás közötti időt lehet állítani potival, amivel a görgetés sebességét lehet meghatározni.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Úgy néz ki nem fogunk ezen variálni semmit.

Ha valamit meg akartok nézni akkor most szóljatok, míg össze nem rakom!
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Idézet:
„Egyszerű fűtőszál lenne?”

Persze. Mit tervezel a fűtés ellenállásával? Egy kantál fűtés nem változtatja márvadóan az ellenállását, főleg nem 200°C-on. Nem beszélve arról, hogy nem túl egyszerű megmérni, érintésvédelmi okokból.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Ha van kedvetek akkor lehet ezzel tesztelni. 5*5-ös elég kicsi, az enyémet láttátok már. Ha az összes szám látszik maratás után akkor sikerült a fotózást elérni, és az nagyon szép eredmény lesz. Szerintem próbáljátok meg.
Az eagle demóval is használható ha valakinek esetleg nem lenne eagle-ja. Ráadásul csak egy tantálcsep kondi kell még rá, és mehet, mert a szűrőkondiknak rajta van hely, és ott van a tápbekötésnek is hely, ha valaki akarja össze is kötheti a tápvezetéket is.
Érdemes nekifutni, mert ennél finomabbra nem nagyon van szükség, ugyanakkor nagyon jó teszt lehet (nekem max a számokkal gyűlt meg a bajom, de mostanában már azokat is nagy biztonsággal meg tudom tartani. Előhívásnál még mind tökéletesen látszik, de a maratás során nehéz nem lemaratni őket.
(#) watt válasza kenikl hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ez igen! Valóban nem fogunk variálni!

Közben érdekes mérést tettem, bár annyira nem lepett meg.
A mérési pontnak a falat vettem, ami ugye kívülről a hideg levegővel érintkezik, így nem meglepő, hogy a beállított hőfok 180°C addig a hengeren mért hőfok 210°C. Elég jó belső klíma alakul ki a fűtésházak között, így ott a hőfok magasabb. Gondolkodok, hogy hol lenne jobb mérni, de az érzékelőt nem egyszerű felszerelni máshová...
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Az érintés-védelem nem gond. A mérés idejére egy relé leválasztaná a fűtőszálat.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ez nekem túl körmönfont. Nem egyszerűbb egy érzékelővel? És akkor mi van, ha nem is a fűtőszál hőfokát kéne beállítani, hanem a hengerét?
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Gondoltam az ilyen motorra is de nem gondoltam,hogy besürítik egy ilyen kis házba sajna itt a forgórészt kell megfordítani elektronikusan nem fordul az irány! Másik megoldás DC motor de az már nem egyszerű mechanikailag! Azért megoldható lenne Ez egy "morgótrafós" motor!
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Elfelejtettem válaszolni, a multiméterem tud hőmérsékletet mérni, azzal mértem.

Most felmentem 180°C-ig, feljebb nem mertem, mert már egy gyárkémény volt az asztalomon.
Mindig ennyire fog füstölni? Vagy egy idő után kimegy belőle az összes?

A fém fűtőszál házába is bedugtam a hőérzékelőt, de nem értettem hozzá a fűtőszálhoz, 250°C körüli hőmérsékletet mutatott.

Lusta voltam kimenni, inkább szellőztetek, most az ablakpárkányon hűl és füstöl.
Holnap nyomtatok egy NyÁK tervet tele SMD alkatrészekkel, TQFP32 és hasonlók és kipróbálom.
0.9A-t mértem a fűtőszálon, ez kb. 207W. A triak kibírja ezt hűtés nélkül, vagy valami kis bordát tegyek rá?
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
A KTY84-et nem lehet becsúsztatni a henger közepébe a tengelyén keresztül?
Valamilyen tartót lehetne neki csinálni fémből, hogy ne érintkezzen se a vezeték se a szenzor a forgó tengely belsejével.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
rakjatok bele helyette egy léptetőmotort. Csináltok neki egy 24 v-ot és piccel mozgathatjátok előre hátra. Kell még egy motorvezérlő, egy amper körül jó lehet abból van pár száz forintos és akkor akár tizedmiliméterenként is léptethetitek előre hátra. Az egészt vezérlés kijön egy 1000-esből, plusz a motor amiből vaterán is van egy kiló, vagy ki lehet termelni egy régi nyomtatóból.
(#) watt válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Erről már volt szó, nem jó ha bent van, mert nem érzi meg időben a hőmérséklet vátozást.

A füstölésről említettem, hogy egy idő után már nem füstöl, de egy ideig büdös lesz. Ez felróható hátránynak, de egy műhelyben ez nem gond. Egyébiránt én is most szellőztetek!

A triak simán viszi hűtés nélkül, de ez ügyben még referálok.

Én is most vasaltam le egy TQFP64-et. Vagy túl meleget adtam neki, vagy nagyon erősek a görgő rugók(ezt itt már említették, és ez bizony valószínű nálam is), mert néhány láb elnyomódott. Ez ügyben holnap teszek lépéseket. (Érdekes, hogy lassú sebességen meg már túl meleget csinálunk?)
(#) Attila86 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Beszélgettem Skori barátommal és azt mondta, hogy tized akkora frekvencián (5Hz) elég lenne a motornak a feszültség tizede (23V). Így tízszer lassabban forogna.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Csináljunk egy meghajtót? Megcsinálnám, de így, hogy jól szabályozható a sebesség, nem látom értelmét.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Csak leírom ,hogy a lézernyomtatókban nem csak a fűtő hőmérsékletét méri az elektronika hanem egy hosszú a teflonhenger alatt hosszában végigfutó kerámia az egész szenzor és érzékeli a teflon felőli hőmérsékletet is a tökéletes egyenletes hőtartás miatt! Ha ott kell a nagy pontosság a hőszenzoroknál akkor itt sem fogja megállni a helyét egy "mezei" szenzor! A festék kb 10 Celsius tartományban van olyan szinten,hogy nem folyik meg de még tapad! Ez elég szűk tartomány! Az lehet,hogy fellaminálja a festéket sőt ez biztos is de nem mindegy akárcsak a vasalásnál a hőmérséklet! Tapasztalataim szerint ha a vasalatban van fekete rész akkor megfolyt a vasalatnak szürkének kell lenni leáztatás után akkor jó! Ha valahol kicsit is fekete ott folyás van! Ezt tapasztalatból és megyőződésből állítom!
(#) edison14 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Hello !

A KTY84-130-as hőszenzort milyen hőszenzorokkal lehet helyettesíteni?
Következő: »»   356 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem