Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   361 / 1385
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Egyetértek a potis állíthatóságban. Kicsit hiányzik a kijelzett hőfok, de az már a következő verzióban lesz benne, ami már kényelmi funkciókat is el fog látni. De szerintem ilyen verzió csak akkor lesz, ha nem használható a potis.
Egyébként épp most terveztem meg a panelt, hamarosan legörgőzöm...
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Idézet:
„Lépésenként. Az erős túlzás, hogy tökéletesen megtaláltam a hőfokot, inkább egy tartomány ez, ami kb. 10..20°C sáv lehet.”


Nem erre gondoltam hanem arra, hogy honnan tudod azt hogy a festék most csak épphogy megolvadt és honnan azt hogy már "folyik"?
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hát a nyákon látszik. Láttad a két nyákot amit linkeltem? Az egyiken szétfolyott a vonal, a másikon egyáltalán nem. Ha a vonalak szélesége mindenhol megegyezik a papíron lévővel, lassú sebességnél, akkor jó a hőfok!
(#) gulasoft válasza dinokal hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az a baj, hogy a legtöbb meló már 3-4 mil környékén megy, ott fóliázni kell.
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hogy nem folyt szét a tinta?
(#) patexati válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Azért már ne keverjük a hobbi szintet egy professzionális nyákokkal foglalkozó több millió forintos berendezésekkel rendelkező céggel! 3-4 mil az nagyon ritkán kell és az már nem nevezhető hobbi szintű nyáknak mivel hiába is jó a vasalat azt ki is kéne maratni mi nem fog szerintem sikerülni!
(#) patexati válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Itt nem az a cél,hogy olyan nyákot gyártsunk mi szinte lehetetlen hanem az,hogy amatőr körülmények között olcsón egyszerűen megvalósítható megoldást találjunk és a másik kritérium,hogy olcsó is legyen! Ha valaki professzionális cuccokat gyárt az nem áll le ide a topicba ezen rágódni mert ilyesmivel nem is foglalkozik hanem gyártja a nyákokat a több millás berendezéseivel és szerszámaival mi természetes dolog hiszen más a hobbi más a megélhetés! Az árakban bent van vastagon ha valaki professzionálisan gyárt nyákot! Lehet jobban jár ki gyártat egy nagyobb céggel!
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Milyen melóról beszélsz? Mi játszunk, nem melózunk!
(#) bakondi hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Azokat kérdezném akik oki b2200 nyomtatót használnak. Nekem nagyon kevés festéket nyom, pedig minden a maximumon van. Amikor új volt akkor is keveset nyomott, de most már nagyon világos. Eddig 100 lapot nyomtam vele, megnéztem a tonert , szinte nincs is benne por. Amikor új volt akkor sem volt benne 1-2 cm3-nél több. Kb mennyinek kellett volna lenni benne. Millyen porral lehetne feltolteni, esetleg Hp-hez valóval megpróbálkozzak-e. Köszi a válaszokat.
(#) patexati válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Sajnos ilyet én nem töltöttem de tényleg kérdezz ne vegyél bele akármilyet mert tönkre is mehet tőle! Valami szakit keress ki tölt is tonereket nem javaslm a kísérletezést mert lehet,hogy az új toner olcsóbb lenne ha OKI az kicsit más sajna!
(#) bakondi válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Sajjnos az új toner kb 12-15 ezer, az egész nyomtató (új) 10 ezer volt. A chip még 80%-os töltöttséget mutat, tehát érdemes lenne megtölteni. Lehet hogy gyárilag kispórolták belőle a festéket, hiszen 1-2 ml-t nagyon keveslem, ez alig 1 gr lehet.
(#) patexati válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 / 1
 
Aza a baj,hogy nem egyforma a porok olvadási hőmérséklete! Van kb 20Celsius szórás! Ez kevésnek tűnik de a lézer és led nyomtatók igen precíz hőmérsékletű "kemencével" olvasztják rá a port a papírra! watt próbálkozásaiból ítélve az OKI magasabb hőmérsékleten olvad HP port semmi kép ne rakj bele! valaki itt írt jópár oldallal ez előtt,hogy neki meg nem olvadt rá a HP nyomtatóban a vásárolt por és kidobta na tőle kérdezd meg az milyen volt inkább azzal próbáld ha más ötlet nem lesz!
(#) watt válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nekem is ilyen OKI van, és én is fel vagyok készülve, hogy hamar ki fog fogyni. Ez már magától értetődő, hogy még 700 lapnyit sem tesznek bele, amit ígérnek az új nyomtató esetében, valamint 5%-os lefedettségre írják az új tonereknél is a 2k lapot, és valjuk be, egy nyák legalább 40%-os, de semmiképpen nem 5. (Bár az is számít, hogy egy lapra mekkora, és ha kicsi, hány darab nyákot nyomtatunk.)
Azt hiszem, én új tonert fogok venni, bár már előre fáj!
(#) bakondi válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Várok, hátha valaki próbálkozott OKI töltéssel. Közben nézegetem mennyiért vannak oki porok. Hp és Samsungok olcsók (150 gr 2000 alatt), okihoz 75 gr 5000 körül.
(#) bakondi válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Te megnézted mennyi por volt benne amikor új volt? Nekem akkor is halványan nyomott mikor megvettem.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az ultrabrite festék nem folyik szét.
(#) Hp41C válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Sokáig használtam egy OKI Page 14 Ex nyomtatót, de kb. egy éve leállt és hosszabb időre szervízbe került. A pótlására vettem egy OKI B2400 nyomtatót. A vásárlásakor kérdeztem a tonerről: két féle van a "Starter" (kis töltet) és a normál. Felmerült bennem, ha nem lesz sikeres a javítás, hogyan lehetne megmenteni a majdnem új 14Ex tonert. A javítás elkészültekor (főmotor csere - azóta is nyomtat rendesen) beszéltem a szervízesekkel. A 14Ex toner feltölthető, de a B2400 toner házában már eeprom van, amiben tárolják a kinyomtatott lapok számát, a toner típusát. Azt is állították, hogy a nyomtató csak első tonernak fogad el "Starter" -t...

Sziasztok
(#) bakondi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Találtam b2200-2550-hoz port 130 gr 2300 ft. Chippet nem kell még cserélni, mert 80% töltöttséget mutat.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Idézet:
„Azt is állították, hogy a nyomtató csak első tonernak fogad el "Starter" -t...”

:violent:
(#) watt válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Link?
Hol tudod megnézni, hogy mennyi van a tonerban? Én nem találom.
(#) bakondi válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az állapot ablakban, katt a nyomtató beállítás fülre, nyomtató beállítás konfigurálása Végrehajtás gomb, aztán nyisd ki a használat menüt.
(#) bakondi válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
(#) bakondi válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az állapot ablak a tálcán az óra mellett van, ha előtte nyomtattál, Ha nem, akkor leírom hogy hozod elő.
(#) watt válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Köszi, megvan. Gondolom nem jelent semmit, hogy azt írja ki, hogy 100% 2k...
(#) bakondi válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Akkor valószínűleg 10 lapnál kevesebbet nyomtattál. Ott van felette a lapok száma is.
(#) watt válasza bakondi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Igen(14), de nem ez a kérdés, hanem az, hogy 2k az egy teli nem starter toner tartalma, itt 700-at kéne kiírnia nem? Fullos tonert kaptam volna?
(Aztán lassan hagyjuk aba, mert jogosan ránkszólnak! Köszi az eddigieket!
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Watt!

Ma volt időm egy kicsit foglalkozni a laminálóval.
Átküldtem rajta egy 1.5 mm vastagságú 5*6 cm-es NyÁK lapot. Ha a közepén ment át, akkor a két szélénél még kb. 0.3 mm-t mehetett volna feljebb a henger, ha a szélénél ment át a NyÁK, akkor egy picivel kisebb szabad út volt felfelé, de még volt, de éppen hogy csak.

A 0.7 mm vastag NyÁK lemez használata nem lenne jobb?
Vékonyabb, könnyebb fúrni, könnyebb laminálni, nem kell reszelni, könnyebben átmelegszik.

Az 556-os áramkörödet meg fogom építeni, amint megjön a tirak-om és az optocsatolóm.
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Idézet:
„Milyen melóról beszélsz? Mi játszunk, nem melózunk!”

(#) watt válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nemsokára kész a végleges változat(holnap) nyáktervvel, érdemes megvárnod, mert amit feltettem az még nagyon nyers!

Én úgy láttam. hogy nálam felütközött a görgő tengelye, ezért reszeltem a járaton, most tuti nem ül fel, és biztosan a rugó ereje határozza meg az erőt.
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Meg fogom várni!
Leghamarabb a jövő hét közepén lesz triakom és optocsatolóm.
Pont most szórtam ki belőle minden elektronikát, csak azt hagytam benne, ami kelleni fog, a motor és a fűtőszál vezetékét pedig kivezettem.
Ha mostanában lesz kész a cikked, akkor még azt is meg fogom várni, most úgyis van mit csinálnom.
Következő: »»   361 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem