Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   362 / 1385
(#) gulasoft válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Már bocsi de nekem sikerült. Fel is raktam.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hát én nem csak játszom. Ezért nem jó nekem a vasalás.
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Tényleg kell egy külön laminálós topic
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ezt mi megértjük, csak azt nem, hogy mit keresel egy hobbi fórumon, bizonygatva, hogy a nyomdába kéne járnunk, és most nem sorolom tovább azon indokaidat, amiket mi nem tudunk és nem is akarunk elfogadni.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nem kell, a laminálás is és a vasalásos görgőzés is beletartozik a nyákkészítés mikéntjei közé egy hobbi fórumon. Csak észre kell venni, meddig érdemes elmennni. Pl. nekem eszembe nem jutna a munkámmal kapcsolatos dolgokat hobbi fórumokon kitárgyalni!
(#) pici hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Úgy gondoltuk páran, hogy ez a téma megér egy topicot.
Főleg a békesség kedvéért, hogy elkerüljük az örökös vitát, melyik a módszer a jobb.
A lezernyomtatós vasalást továbbfejlesztve alkalmazunk egy egyszerű és már nem költséges, de annál inkább minőségi módszert.
A vasalás bizonytalanságait laminálással helyettesítjük. Egy kis átalakítással egy laminátor alkalmas a lézernyomtató tintáját átnyomni nagyon jó minőségben a NYÁK panelre.
Vannak még megoldandó kérdések, de már sok szép eredmény is.
Jelenleg a laminálással 600 DPI-s lézernyomtatóval 2-3 pixel széles vezetőt is szépen lehet maratni.
Ez 3-5 mil azaz 0,08-0,12 milliméter.
Laminátor átalakítással kapcsolatban olvashattok majd sok trükköt, megoldást.

rezcsikok.jpg
    
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Csak azért vigyorogtam, mert teljessen a lényeget fogalmaztad meg.
Új dolgokkal kisérletezünk, fejlesztgetünk, játszunk
És nem sok hobby van ami olcsó, ez se...
Asszony ruhákat varr és swarovski kristállyal díszíti... az se olcsó...
Így főleg télen elektronika a hobbi... de nyáron ha jó az idő és kék az ég...
(#) pici válasza (») Jan 23, 2010 /
 
Páran egy ideje kutatjuk/fejlesztgetjük, keressük a laminálással való festékfelhordást a NYÁKra.
A lényege egyszerű, a műnyomó papirra lézernyomtatóval kinyomtatjuk a NYÁKtervet tükrözve.
Majd ezt nem vasalóval vasaljuk a NYÁKra, (amit, ha nem elég erősen nyomunk akkor nem tapad fel, ha meg túl erőssen, akkor szétfolyik a tinta), hanem egy gyári megbízható eszközzel, egy laminátorral (két forró gumi/szilikon henger présel rá, ami közben forog) végezzük.
Előnye, hogy egyenletes a nyomás, kicsit deformált NYÁKkal is működik. A hőmérséklet jól kalibrálható, de ehhez kicsit alakítani kell a laminátor vezérlésén, mert gyárilag 105-135 fok között melegít, a lézernyomtatók tintája pedig 160-200 fok között olvad, de talán még nem forr.
(#) sucuka válasza pici hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
OFF
Tavasszal, meg nyáron, és ősszel is geocaching.
Az egyetlen "technikaközeli" természetjárós hobbi.
OFF vége
(#) pici válasza sucuka hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
OFF
Az se rossz... én is műszereket nézek a kezemen...
Az egyik magasságmérő 4000m
A másik mélységmérő -50m
ON
(#) sucuka válasza pici hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
(#) pici hozzászólása Jan 23, 2010 / 1
 
Sziasztok
Nyitottunk a laminátoroknak (azok akik laminálóval lézernyomatolnak) egy új topicot: Nyákkészítés lézernyomat laminálással
Remélhetőleg elkerülve a melyik jobb módszer vitáit.
(#) Zozi85 válasza pici hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia!

Ez egy érdekes próbálkozás, magáról a folyamatról teszel fel képeket?
(#) Attila86 válasza pici hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Oké, akkor költözzünk át oda!
(#) (Felhasználó 4577) válasza Zozi85 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ennek a témának a vége felé találhatsz pár képet a Tesco-s laminátorról, azt is elolvashatod, hogy miken kell módosítani.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Ilyen infra érzékelő kellene ahhoz, hogy a görgők vagy a nyák hőmérsékletét mérjük (érintés nélkül):
Bővebben: Link

Már csak beszerzési forrás kellene.
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Jó ötlet, bár most hogy mutattad, sokminden másra használnám
Itt még kapni is lehet... $20
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Bár én még nem kezdtem neki, de a lamináló méréseit egy ehhez hasonó hőmérővel végzem majd.
A vasaló beállításakor is nagy hasznomra vált.
Ha valahol valaki lát hasonlót, érdemes beruházni rá, mert rengeteg helyen használható, ahová nem férsz oda "hagyományos" hőmérővel, még lézeres célzókája is van.
(#) bujan válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ha még teszel hozzá 5$-t, akkor ezteztkapod készen!
(#) pici válasza bujan hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Igen egy olyat már kinéztem és rendelni is fogok, de nem a laminátorba, hanem a gyerek fülébe pici és nem szereti a hőmérőket.
Persze apa is használná néha errearra, mert 33-220 C-ig jó 0.1 pontosággal.
Jó ez az infra hőmérő szenzor is. Digitális -70-382 C...
A laminátorom közvetlen a hengeren méri a hőmérsékletet egy hődiódával. A saját vezérlését nem bántanám, csak meg kellene emelni a hődióda ellenállását és akkor a fűtési tartomány is feljebb tolódik. Erre elég szerintem egy 1K-s poti, amit az elöbb beszélt infrás hőmérővel lehetne bekalibrálni.
Bár csak kb tudom hogy hova lőjjem a hőmérsékletet (160-200), lehet egyszerűbb és célravezetőbb, a tapasztalati teszt, azaz áttolom apróbát, és amelyik jobban sikeről, azon a hőmérsékleten hagyom.
(#) csapoka válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nem találtam a kínálatukban biztos van?
Ha van a 8-ker üzletben, lehet kapni??
(#) sucuka válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Na igen, júliusban nálunk is jön a baba, és kíméletesebb, mint a hagyományos...

Te hogy témánál maradjunk:
Az én laminálóm elég egyszerűnek látszik, csak egy kapcsoló van rajta, semmi hőfokállítás, meg egyebek, remélem megfelelő lesz majd. Direkt ezért vettem vaterán. Délután "belebújok" és megnézem mit tud.
(#) Peppe hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Üdvözlet Mindenkinek az új témában!

Ígértem teszteket hétvégére és meg is csináltam.
TQFP80 tok 10mil-es vezetők. Tökéletes lett!
Csak halkan jegyezném meg, már gyártattam pár nyákot cégeknél de 10mil-re már húzták a szájukat.
A képek magukért beszélnek.
Ja a másik kísérletezem egy vezető ragasztóval is a kétoldalas nyákokhoz
Arról majd késöbb tudok beszámolni.
Visszatérve a laminálóra.
-csináltam egy kapcsolást amivel a hőmérsékletet lehet állítani.A teszkósból kivettem középről a bimetált és oda tettem a termisztort. 200fokra lőttem be.
3szor küldöm át és profi minőség.
Ja és a papír sem ragad rá annyira a lemezre mint a vasalásnál.
Külhonból rendelek 0.7 0.8 0.9 kemény fúrókat és azzal fogok viákat csinálni, ha beválik ez a vezető ragasztó.
Fel rakom a kapcsolást is a hőmérséklet állítóról.
Termisztort régi Pc tápból lehet kitermelni.
Az értékek nem kritikusak.

Üdv Peppe
(#) edison14 válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szerintem poti helyett tegyél be egy ilyet és minden lábához köss egy 50-100 ohmos ellenállást és minden pozícióban próbáld ki. Szerintem sokkal jobb megoldás mint a potenciométer.
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Széprajzulatú a paneled.
A viák közepén nem szoktad meghagyni lyuknak? Én könnyebben beletalálok fúróval, ha van. És kevésbé eszi a fúróhegyet.
(kölcsönadjam a fényképezőm? )
(#) BarnaPili válasza csapoka hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ezt kerested?Panton műnyomók
(#) pici válasza edison14 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
nos a helyzet az, hogy belevágni egy potit egyszerűbb, mint konkrét ellenállásokkal összeforrasztgatni...
De a laminálón van állítási lehetőség gyárilag. Ezért amit hozzárakok, az fixen bentmaradhat, vagy a kitapasztalt ellenállás értékre kicserélem.
Lehet csinálok hozzá egy hőmérséklet kijelzőt lcd-vel, de sima ellenállásdiódával amit majd kalibrálok.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Az imént kint a műhelyben "kiengedtem az összes füstöt" a Tesco laminátorból, már nem füstöl magas hőfokon.
Bejöttem nyomtatni valamit, hogy kipróbáljam.
A lézernyomtatómmal eddig kb. 15 oldalt nyomtattam, Karácsony előtt vettem, tehát még új.
A NyÁK tervben az egyenes vonalakat mindig hullámosan nyomtatja ki, a görbéket (pl. betűk) viszont szépen kinyomtatja.
Vajon miért ilyen hullámos?
Nem hiszem, hogy azért mert koszos lenne, hiszen most vettem.
Eddig nem volt zavaró, de most, hogy áttértem az SMD-re, már nem túl jó.

PIC_0002.JPG
    
(#) patexati válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia! Próbáld meg valami másik programból (mondjuk Sprint Layout) Kinyomtatni ha hullámos akkor egyértelműen nyomtatóhiba mert a legrégebbi (mint nekem is van) az sem nyomtat így! Olyan mint ha a nyomtató lenne termikus hibás és azon terül szét a tonerpor a ráolvasztáskor! Lehet a papír a baj nézd meg másikkal illetve sima A4 nyomtatópapiral!
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Pici!

Ez csak teszt volt nem törődtem a furatokkal mert nem akartam kifúrni. Amúgy szoktam lyukat hagyni minden furat közepén.!
Ha van olcsón géped átveszem Makróra jó lenne.
Felesleges ennyi macera a hőmérséklet méréssel!
Egyszer be állít és használ. Bent a cégnél megmértem 200fok. És ennyi!
10-20 fok hiszterézise van de annyi nem baj, mert 160fok felett van.
Még annyi hogy a burkolattal nem megy fel 200fokra.
Ezért azt már ki is dobtam
Következő: »»   362 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem