Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
sziasztok
Kérdésem a következő volna: 0,4 kv távvezetéken a fecske (lábak távolsága 4cm) rászáll 1 fázisra mekkora a fesz esés a lábak között? elméletem szerint lábak közötti vszabadvezeték reaktancia Xvez=400x0,00004=0,000016 Ω most h a fecske impedanciája mennyi az jó kérdés ötletek várok a kiszámításhoz. előre is köszönöm. szép napot
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni eme feladat megoldásához és leveztéséhez,a feladat határidős (nov 22) ,A kapcsolási rajzot (3. ábra) és a feladatot mellékelem. A segítséget előre is köszönöm! Tisztelettel: Hetfield
Nem nehéz feladat, hiszen csupán DC generátorok vannak benne (dU is az) és ellenállások, a levezetése viszont hosszabb lélegzetvétel, és a hálózat számolásakor szép hosszú képlethalmaz fog adódni, amiben könnyű apró hibát véteni. A N-T kép felbökése ezek alapján már móricka, de megmondom őszintén, hogy ha egy ilyen szintű feladattal komoly gondjaid vannak, akkor az...Baj. Ez ugyanis nudli, második félévben lesz majd váltakozóáramú, reaktív tagokkal, fázorábrák, Bode-diagrammok, szóval ha ehhez külső segítség kell, az nem jó jel. Segíteni szívesen segítek az alapokban, a levezetésben, de a megoldást saját érdekedben neked kell felvázolni.
A megoldáshoz Kirchoff törvényekre lesz szükség és Ohm törvényére. A N-T képekhez kell számolni egy eredő ellenállást és üresjárati kapocsfeszültséget vagy rövidzárási áramot, ami feladat is. Ezek az értékek a Norton képben az áramgenerátor kimeneti áramát(irányát) és belső, párhuzamos ellenállását adják meg, illetve Thevenin szerint a feszültséggenerátor kapocsfeszültségét és soros belső ellenállását. Az eljutáshoz praktikusan a csomóponti törvényt vesszük elő, az áramkörben összesen négy csomópont van, amire fel lehet írni áramirányokkal jelölve elfolyó és befolyó áramokat. Ezek menni fognak? Ohm törvénye alapján minden ellenálláson folyó áramot, eső feszültséget, amihez van adat/ami következtethető kiszámolsz, célszerű felrajzolni, az ilyen grafikus ábrázolás nagyban segíti a megoldást. Ezután a csomópontokra felírod a Kirchoff egyenletet (Nagy szavak ![]() Erdős tanárúr?
Csatlakozva az előttem szólóhoz: milyen jellegű megoldást vársz? Láthatóan nagyobb lélegzetű egyenletmegoldásban kellene gondolkodni.
Elindulni nem tudsz, vagy N-T átalakítás megy, az elvek tiszták, csak a többismeretlenes egyenleteknél akadsz el? Pontosítsd mi a probléma. (szerintem már néhány hálózat hurokegyenleteinek felírásán túl kell lenned novemberig!)
Szerintem próbáld meg a gyakorlati példák alapján megoldani, azzal fogod megérteni mert akkor ha már itt elakadsz akkor a továbbiakban nagy gond lesz.
Gyakorlás nélkül nincs semmi, meg lehet oldani vagy hat fajta képen próbálkozz. Töltsd le a tina áramkör-szimulációs programot és azzal le tudod ellenőrizni az eredményt. Érdemes a generátorok összevonásával kezdeni ,hogy minél kevesebb hurkot kapj ,és akkor kevesebb lesz a mátrix is. Áramgenerátorból lehet fesz generátort csinálni és fordítva is és akkor két egyformát a tanultak alapján már össze is lehet vonni. Szerintem érdemes egy 3 hurkosra leegyszerűsített hálózatot csinálni és hurokáramok módszerével megcsinálni vagy Millmannal miket beszélek... ![]() ![]() Gyakorolj és nézd át a régi példákat mert akkor zh-n bukó lesz.
Sziasztok!
Nekem a Codeblocks programmal kell megírnom egy kis programot, de még sohasem használtam. Tud valaki segíteni? Köszi, Zoli
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. A légvezetékekről kellene csinálnom egy 30 diás prezentációt, a megtervezéstől az átadásig, de a neten alig találok róla valami anyagot. Aki tud ezzel kapcsolatos magyar oldalakat vagy valami dokumentumokat az legyen szíves ossza meg velem. Köszi előre is!
![]()
Amógy sokat segítene, ha leírnád, hogy mit csináljon a program. Úgy már talán tudnék segíteni.
De ha csak magával a Codeblocksal nem boldogulsz, akkor File menü/New/Project/Console Application itt kiválasztod, hogy C vagy C++ nyelven akarod. Arra vigyázz, hogy a Codeblocks csak az angol betűkészletes fájlneveket szereti.
Igen, tudom, de először megvártam hogy egyáltalán van-e valaki aki tud majd segíteni.
Szóval a feladat: 1: Adott egy ablak, amiben van 3db különböző színű téglalap. 2: az ablak átméretezésekor a téglalapok is méreteződjenek át. 3: legyen 1 db menü, 3 db opcióval 4: az adott opcióra kattintva a hozzátartozó téglalap színe sötétedjen körbe-körbe (túlcsordulással)., az időzítéshez Timert kell használni. Ami biztos, hogy a project-nél a WIN32GUI-t kell választani. De csatolom a feladat pontos szövegét is. Az a baj, hogy ebből a tárgyból összesen 2 konzultáció van. Az elsőn bemutatták a Codeblocks-ot, majd kiadták a feladatot, a másodikon kell bemutatni. C nyelvet sem használtam még soha. Egyedül ezt nem fogom tudni megcsinálni. Köszi: Zoli
Hát azt kell, mondjam, ez nekem még kicsit magas. A jelenlegi tudományom abban merűl ki, hogy karakterekkel szórakozok, majd ezekkel csinálok dolgokat. Ezt kb ahhoz hasonlítanám, mint mikor 6-7 évesen az alkatrészek nevei tanultam.
Szóval a Kerninghan & Ritchie könyv kb első harmada. Pl ma tanultam meg pointert használni. Szóval majd a remélem nem is olyan távoli jövőben. Van még mit tanulnom. ![]() ![]() ![]()
Valaki?
![]()
A levegőben lévő távvezetékekre gondolsz?
Mert arra a témára van itt az oldalon fent egy elég komoly leírás, legalább 10oldal pdfben. Az diákban legalább 50 lenne.
Igen pontosan arra gondolok
![]() ![]()
Tessék, ezt olvasd végig, nem túl sok, és sok érdekességet fogsz találni. A csatolt pdfre gondoltam. Érdemes használni a keresőt, pár perc alatt meg lehet, találni, igaz kicsit más szavakkal kerestem, mint Te eredetileg kérdezted.
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni az alábbi feladathoz. Feladat szövege: Rajzoljuk meg a feszültség-áram vektorábráját. A feladat mellékelve. Meg tudná nekem valaki rajzolni és magyarázni, hogy hogyan kell egy ilyen feladatot megoldani? Köszönöm előre is!
egyszerű ez:
belülről kell indulni, tehát a párhuzamos RL ről. Ezen a feszültség a közös (UL=UR2), lerajzolod valamilyen irányba, tökmindegy. Erre a feszvektorra merőleges -90° al az IL, és egyirányú vele az IR2. Ezek eredője adja a bemenő áramot IR1 (UR1 egyirányú IR1 el). Ube vektor pedig az UL és UR1 eredője. Eredőket grafikusan palalelogramma módszerrel kiszerkeszted. forgásirányt nem rejzoltam fel: balos (jobbmenetes csavas kifelé tekerve) ..igen SPL5 el rajzoltam.. ![]()
Sziasztok!
Van egy beadandó feladatom, aminek az utolsó kérdésére nem tudom a választ. A lényeg, hogy ki kellett számolni egy áteresztő szűrőt, most pedig ezzel kapcsolatban kellene megválaszolni a kérdést. Felrakom a feladat összes dolgát. Ha valaki tudja a megoldást, az írja le ide. ![]()
Sziasztok!
Kerestem a neten rá választ de nem találtam.(Lehet rosszul kerestem nem tudom) A mágnesességnél mit jelent az,hogy telítettségi állapot?
Sziasztok!
Ne haragudjatok a hülye kérdésem miatt de a mágneses fluxus jele most Φ vagy F ?
Szia!
A görög "fi" betű. mágneses fluxus
Köszi szépen.Csak mert valahová nagy "F "betű van írva.
Heló!
Szakközép suliban kaptunk egy olyan házifeladatot, hogy KE-erősítőt kell tervezni. Sajnos az alsó határfrekinél elakattunk mert a képelet,amit leírtunk úgyszóván nem működik. Úgy tanultuk, hogy az Emitter ellenállással (Re) párhuzamosan kötött kondenzátor (Ce) megad az 1/(2*3,14*Ce*Re) képlet segítségével egy fe frekvenciát. Ebből kilehet számolni az Au/Auv=fhe/fe egyenlettel az fhe frekvenciát. Az Au az erősítő erősítése, fe előbbi képletből következik. Az fhe pedig az erősítő tulajdonképpeni alsóhatárfrekvenciája amitől 20dB/dek el csökken az erősítés az fe frekig, amikor is Auv az erősítés. Az Auv erősítés képlete pedig : Auv=Au/(1+h21*Re). És EZ a képlet nem működik. Az órán nagyon kapkodva oldottunk meg 1db feladatot amikor használtuk, és akkor kb -1,6 ot kaptunk eredményül, csak sajnos ha újra számolom akkor közel sincs annyi 10 a mínusz 6.on nagyságrendű csak úgy mint most. Az erősítő alsó hatráfrekije pedig 82Khz kb. Szerintem az egyik képlet rossz, de fogalmam sincs hogy melyik. Ha tudnátok segíteni akkor egy osztályt mentenétek meg!!! Előre is köszönjük! Adatok: Re=37Ohm Ce=680Uf Au=|80| h21=350
én a következőképp ugranék neki:
Elős lépésnek kiszámolnám a törésponti erősítést (-3dB = 0,7 avagy 1/gyökkétszeres) azaz 56-ot kell erősíteni. erősítés képlet Auv= Au0/ ((h21+1)Ze) Ze kifejtése (4,07mohm) Ze= Xc X Re (replusz!) replusz visszafejtéssel Xc kifejetése (de nagy a különbség, ezért Ze kb=Xc) f=1/(2pi*C*Xc) = 57,5KHz egyéb ötletem nincs... csá
Az alsó határfrekvenciát a CE illetve az RE elemek értékei határozzák meg. Találtam a szakközepes füzeteimben egy olyan képletet, mely a következőképpen számolja ki az alsó határfrekvenciát:
![]() Ez alapján az eredmény 6,3257 Hz, ami ilyen értékű alkatrészek alkalmazása esetén simán hihető. És valóban az alsó határfrekvenciák egyikét adja meg. A másik képlet az egy másik szemszögből vezeti vissza az alsó határfrekvencia kiszámolását. A két fő képlet nem összemosható egymással! A számítások szerinti alsó határfrekvencia értékek között az lesz az áramkörre valóban jellemző, amely a legmagasabb eredményt ad.
Ha a bemenetre vagy a kimenetre kellene számolni hatráfrekvenciát, akkor ez a képlet jó, viszont itt ha jobban megnézzük egy visszacsatolást láthatunk (soros áram, a Vcs ben van a frekifüggő tag)
Ezért itt nem elég egyszerűen csak ez a képlet. Visszacsatolt erősítés képlete ![]() A B ben van a trükközés, csak nem tudtam mit kezdeni vele, ezért elindultam hátulról (ha itt lennének a füzeteim, akkor valószinűleg meg tudnám csinálni, de most csak azt tudom használni, ami a fejemben van).
Heló!
Középiskola 3 évfolyamán kaptunk egy házi feladatot amit sajnos az órán nem sikerült teljesen megértenem. A feladat egy Gate - kapcsolású erősítő számolásáról szól. Adatok: Ut=16V UGS=-3v Ube=5mV Uki=116.5mV RG=1M(ohm) Rt=1.5K(ohm) IDo=1.5mA Y21=6.5mA/V a kérdés pedig: UDS=? RD=? RS=?. Nagyon megköszönném ha segítenétek megcsinálni és ha valaki tud egy olyan oldalt ahol rajzal és mindennel együtt megvan és le van írva akkor azt is szívesen fogadom! Előre köszönöm! szel.balazs!!
Földelt gétes, biztos nem földelt szorszú?
..biztos.. sajnos képet nem tudok csatolni hozzá.
Sziasztok!
Ez nem elmélet hanem gyakorlat de új topikot nem akartam nyitni ezért ide írom. Segítségeteket szeretném kérni.1. Oszcilloszkóppal meg kellene mérni egy 24V transzformátort. 2.Egyenirányító után is meg kellene mérni milyen lesz a görbe. 3.Meg kellene mérni egyenirányító puffer után 100ohm-os ellenállással. 4.Meg kellene mérni egyenirányító puffer után 150ohm ellenállással. A dióda típusa BY135 vagy 1N4007. Nem tudom mennyire befolyásolja a dióda a jelalakot de ha nem befolyásolja akkor lehet másfajta dióda is csak 1A-legyen.A puffer kondi pedig 470µF-os. A beállított "érzékenység" és az "időeltérítési sebesség" is kellene.Ja és a transzformátor 50Hz-es legyen. Nagyon megköszönném ha valaki lemérné nekem. ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |