Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   64 / 316
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Na ezt kipróbálom holnap ! 1nF es wima van egy pár darab, MKT vel párhuzamba vajon mit fog csinálni ?
(#) ZSozsóó válasza _Peti_ hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
OI!

Én volnék az, aki azt merészelte állítani, hogy érdemes válogatni. Érdemes. Nálam a mérleg 50 db fetből kb 10 nagy erősítésű, a többi negyed akkora kb. Buffernek a kis erősítésűt alkalmazom, erősítő fokozatba meg a nagy erősítésűt. Visszaosztani még mindig könnyebb, mint erősíteni a semmiből. Legalábbis szerintem. Persze én nagyrészt próbapanelre építkezek, csak deszkamodelleket csinálok, csak nem nagyon dokumentálom De most is rajta vagyok, ezt jobban nyomon követem

Kis közvélemény kutatást tartanék, ki melyikre szavaz?
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Köszi!
Zsolti
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hali!

Jó lesz, párhuzamosítsd csak, ahogy növeled, veszel el a "high zizi"-ből. érdemes kipróbálni, csak próbaképpen nézd meg

Zsolti
(#) kefe13 válasza _Peti_ hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ugyanott, ha sokat veszel jelentős kedvezmények vannak.
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A K1 jobban odabax, nagyon kellemesen "röfög" , ellenben a K2 kicsit lágyabb, érthetőbb, több hangszer mellett valószínűleg jobban megállná a helyét, személy szerint az elsővel jobban el tudnék szorakázni
Bár holnap lefülelem a DoZ on is megkenve kicsit
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ok ok, köszi!

Kb erre jutottam én is! Milyen láda szimet használsz a GR4-ben? Nekem ugyan csak 3 van, de szerintem be lehet állítani hasonlót, bár nem ugyan olyan a gitárunk, de hasonló klippeket tehetnénk fel, hogy lássuk mi a móre mio
Mi a véleményed?

Zsolti
(#) kefe13 válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Még egy kérdés, húrok.
Mivel operálsz ? Én próbáltam elixírt, tompa volt a hangja, bár kényelmes (10-46), de nekem nem elég fémes, most 10-46 os örni van a motyón, ez kifejezetten tetszik, bár keményebb, de csattogós blúzon is jobb a hangja szerintem.
(persze fél hanggal lehangolva az egész )
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Remélem ez, ill remélem nem tekergettem el mielőtt elmentettem, de láthatod semmi extra ! Képen !! ( így tűnt a legegyszerűbbnek )
Ez simán benne van hármasba is

rig_set.JPG
    
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hali!

Sima 9es ernie ball, ezelőtt használtam pl hybrid s.- et az örniből, annak a 3mély 10es- a három magas 9es szett. Az sem rossz , csak után kell állítani a gitárt.

Ezt a szettet szerintem én is be tudom lőni, mindjárt meg is próbálom. Lehet lehangolom én is fél hanggal holnap talán..

Zsolti
(#) JnCon válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Gitárfüggő is.
9-es húroknál szinte mindegy is milyen fából van a gitárod mert leginkább a hangszedő hangja dominál. Én ernie ball vagy d'addario 11-48-as húrt teszek az összes gitáromra azokkal szólnak a legjobban.
(#) Bassmester hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Én meg 45-105 -ös RotoSound-ot használok. Az ám a jóóó... még sohasem szakadt el
(#) magitor válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
K1 egyértelműen így möpö3 ból.
(#) Csiszdave hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Szevasztok!

Nos, a millennium bypass egyenlőre parkolópályán, idő hiányában.
Viszont keresnék a képen látható SIL-DIP átalakítót...
Ha valaki tud ilyesmi létezéséről, fellelhetőségéről, kérem szóljon...

(#) rognork válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hali!

Én az 1-esre szavazok.
(#) Bassmester hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Hali ZSozsóó!

Sikerült kiküszöbölnöm a brumm problémát (a buffer ícé tápja volt összeveszve az anód táppal )
Viszont most hogy "csendben van", újabb gondom akadt vele. Ha feltekerem a magas hangszínt, akkor eléggé sustorog. Lehet ezzel csinálni valamit, vagy ez a csöves motyó velejárója? Csőcserékkel kismértékben változik a jelenség, de nem szűnik meg.
Az eredeti kapcsoláson annyit változtattam, hogy az első két fokozat katódellenállására ráraktam egy-egy 22µF elkót és az utolsó fokozatét kicseréltem 22-ről 100µF-ra. Így szebb, teltebb mélye lett és hangosabb is. Csak ez a sustorgás lenne egy kicsit mérsékeltebb... van ötleted?
(#) ZSozsóó válasza Csiszdave hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hali!

Ez egy kultúrált megoldás, csinálj egyet, nem olyan nagy ügy!
Szerintem találni ilyet Magyarországon elég nehézkes, max valami multi cégből lehetne kinyerni egy ott dolgozótól szerintem.
Ha más nincs, akkor csináld azt, amit régebben írtam, a SIL tokos műveleti erősítők lábkiosztása általában olyan, mint a DIP eseké, csak ki van "egyenesítve". Még régi DIY metál zónomban így vannak az iccék, nem túl jó a kép, de látszik szerintem a lényeg, egyik fele a panelben, a másik oldala meg vezetékkel. Persze, ha ma készíteném, rövidebbek lennének a vezetékek, de akkor örültem, hogy egyáltalán megszólalt. Eredeti panel + tolómérő + sprint layout, mire bevittem ..

Zsolti

Kép(47).jpg
    
(#) ZSozsóó válasza rognork hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hali Magitor, Rognork!

Köszönöm, akkor marad az 1es, nekem is az jön be jöbban, ahogy kefe13 írta, "röfög", ez a jó szó rá.
Más kritika esetleg a hangra? Valamin javítani?

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hali!

Hogy érted, hogy össze volt veszve? Földvezetéken keresztül?
A magassal kapcsolatban még nézelődök. Milyen jellegű a sustorgás? Folyamatos? Tudsz róla esetleg valami demót csinálni, csak pár másodpercest?

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Igen folyamatos a sustorgás. Magyarul zajt hallat a cucc, főleg magas tartományban. A brumm megszűnt, rádióvétel sincs, semmi más zavar nincs csak a magas zajszint. Felvételt most nem tudok csinálni, mert melóhelyen vagyok, a cucc pedig otthon.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2010 / 1
 
OKi, oki, nem úgy értettem most aztán azonnal Csak gondoltam majd ,ha van rá lehetőséged, meg kedved persze!
Szerintem valahol nem ártana bele némi alul áteresztés, lehet az utolsó trióda anódellenállására tennék párszáz pF-et, csak úgy kísérlet képp, mit mutat akkor. 100-220pF re gondolok, az 10kHz körül elkezdi letörni az erősítést, ha nem lesz nagyon tompa és csökken a sistergés, akkor ilyen irányba kellene elmenni. Egyelőre ilyesmi jut eszembe

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Oké, köszi. Majd kisérletezgetek vele. Tehát az anód ellenállásra, amelyiken a tápot kapja, arra párhuzamosan? Léteznek esetleg kis zajú csövek? Milyet lenne érdemes beszerezni? Egyre jobban tetszik ez a cucc és lehet hogy a végleges beépítése előtt vennék bele két zsír új csövet, hátha ezek a 40 éves tungsramok ilyen zajosak. A 12ax7-es sylvania nem olyan zajos, de halkabb és túlságosan puha, tompa hangja van, tehát nem való ebbe.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2010 / 1
 
Igen, közvetlenül az anód ellenállásra, de lehet az anód meg a föld közé is akár, teljesen mindegy.
Persze, mindegyiknek meg van a maga tulajdnosága, igazából az az ideális eset, mikor rengeteg áll rendelkezésre és hangolgatod az ízlésedre! Van, amelyik jobban hajlamos a mikrofóniára meg zúgásra, van amelyik kevésbé. Nem tudom, hogy ezek a tungsramok melyik csoportba tartoznak, de lehet, hogy hajlamosak erre.
Amik tuti jó csövek, azok pl a tung-sol, sovtek, ezek relatíve nem horror áron mennek, és tuti jók. JJ is jó, EH-t már nem nevezném a legjobbnak, legalábbis amiben eddig próbáltam nem nyerte el a tetszésemet, minden ízlés és cucc függő, nem akarok én leírni egy gyártmányt sem!

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
A mikrofónia az megvan rendesen, mert ha csavarhúzóval kocogtatom, akkor csilingel.
Na addig is utána nézek a sovtek-nek, meg a tungsol-nak. Köszi
Igaz amit erről írnak? Ez tényleg mentes lehet a "parajelenségektől"?
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2010 / 1
 
Hú, ez egy jó cső, szerintem ezzel baj nem lehet. WA-t, WB-t meg WC-t próbáltam, azokkal sem volt semmi gond.

Zs.
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hi, belevágtam a bugiba 2 db 1nF wimát, szal a 3. fokozatnál 3 nano van, érdekes, így elsőre kevésbé fuzzos (bár idő kell) megpróbálom kapcsolhatóra, a változatosság kedvéért
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hi!

Érdemes vele játszani, mert ott sokat lehet hangolni a dolgon.

2 alapvető dolog van egy ilyen higain torzítónál,
- elején levágni a mélyet
- végén a magasat

Ezzel a kettővel lehet aztán formálni a hangot. Ha megnézed, semmi más frekvencia formálás nincs benne, mindenhol 22nF megy 1M-ra. 330k-ra, hasonlók, ezek nagyon mélyre lemennek.

Dobjak fel mintát az enyémről úgy, hogy 1nF van benne, meg ami most van?

Zsolti
(#) rognork válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szerintem az úgy volt jó, esetleg magasakról is tehetnél fel mintát.
A tranyó párba válogatás hogy is megy? Kézi műszerrel meg tudom mérni a hf-et? Melyik legyen azonos, ilyenek?
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Jaja !! s írd meg mennyi van most
(#) ZSozsóó válasza rognork hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hali!

jFetnél nincs hf, csak Ugsoff meg Iss, ezek a fontos paraméterek. Én őszintén úgy csináltam, hogy fogtam 2 ellenállást, egyet a source-be, egyet a drain-be, a gate-et meg letettem a földre. Mint egy közös drainű alapkapcsolás. Rs= 1kOhm pl, Rd= 20k pl .
Ezután mértem a drainon a feszültséget. Amik magasan voltak, azokkal lehet nagyot erősíteni, mert ,ha azt akarjuk, hogy a drain feszültség lejjebb menjen, ahhoz növelni kell az ellenállást. Az erősítése meg kb Rd/Rs (persze csak a lineáris régióban) .Tehát a cél a lehető legnagyobb Rd, adott Rs mellett. Fogtam lomexes zacsikat, feliratoztam őket, és mentek bele a fetek, a kapott eredmények alapján osztottam 5-6 csoportba őket. Kb így csináltam

Remélem tudtam segíteni. Persze egy ekkora erősítésű motyónál ezt nem kell túllihegni, de azért jó tudni, hogy mik a lehetőségek.

Zsolti
(#) rognork válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hát ez túl sokat nem mond, majd ráirodalmazok. A magas feszültség a drainen kb mennyi? Milyen táp mellett??? Minden fokozatnak nagy erősítés kell? Amúgy azt látom, hogy a hestroe-on ez kifutó termék, kereshetek boltot.

Másrészt nézegetem motyókat a kapcsoláshoz, ilyenekbe fémházas potit raksz? Megszólal első körben akármivel, de nem szeretnék többször nekifutni az árnyékolással, mert a szarozás el szokta venni a kedvem. Amit meg az etronicon láttam az szép, csak elég drága.
Következő: »»   64 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem