Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv Amatörp. Ha nem tul messze laksz tölem szivesen megmutato az apritékégetöm elektronikáját magamkészitetem mindent tud. Engem az apritogép érdekelne, Izsákon lakom.
Köszönöm a linket. Ezt a videót már én is megtaláltam, ez a biottomat apríték égetőről van koppinva csak itt a vezérlés mechanikus. Az eredetin meg mikroprocesszoros.
Nos --a linket csak azért bátorkodtam segítő szándékkal
ajánlani -mert én tettem fel s az én kazánomat eteti
Szia,az tartály alján ez cellás adagoló vagy csak a csiga benyulik a tartály alá(az a fajta szokott visszaégni áramszünetkor)?Az enyém is hasonló
Ezt a részét jól elhalgattad, pedig elég sokat agyaltam hogy lehetne a készítővel beszélni. Nagyon jó egyébként, csak azt sajnálom pont a vezérlés ütemében nem látható a rudazat hogy mit kapcsolt az a két kapcsoló és milyen elven.
Valami formában lehet róla többet tudni fotók esetleg? Vagy még több videó. Előre is megköszönöm a segítséget.
Hi--
a csiga lóg be a tartály alá -kép órás teszt áramszünet alatt sem éget vissza -de ha mégis vissza égne van egy lehetőség amit ugyan nem haszáltam ki -egy 5l víz trtály olvadó betéttel norris53
Mekkora méretű apríték megy át ezen a csigás elvű égetőn, mert ha vékony gallyak akadnak hosszabak is az aprítékban. Esetleges beszorulás miatt kérdezem. Egyszerűbb és biztosabb lehet esetleg egy olyan rendszer mint a brikettálók munkahengere. Csak itt villanymotor hajtaná ás úgy működne, és a munkaütem végén bent maradna dugatyú és ez gátolná a visszaégést is. Az esetleges nagyobb darabok miatt gondolkozom ilyeneken, nem kötözködésből . És hamarabb megcsinálnám mint csigát vadászni méhtelepen vagy esetleg kombánj kihordócsigát venni. Ami viszont elég vastag.
Valaki gondolkozott már ilyenen?
Megtaláltam a fórumon a fotókat is. Nagyon jók. Az anyagválasztás érdekelne még, síma kazánlemez vagy esetleg saválló? A kiürülés esetén a motorkikapcsolás hogy van megoldva, mert olvastam 3 perc után leáll.
Az enyémen két csiga visszi be az anyagot egymástól eltolva kb 8cm-re igy amikor áramszünet van csak megáll az alsónál az anyag és a felsö nem ejt bele.De ilyet is láttam már mint a tiéd egy nagy lemez volt a tartály alján egy kivágással és ha a kivágás a csiga felett volt akkor tudott leesni az anyag.Egyébként elég sok kisérletezés egy ilyen müködö szerkezet megcsinálni hogy ne visszafelé füstöljön ,az enyém is vagy 1évig készült mire beépitettem. De egyébként ügyes gép
Csiga emelkedése olyan100mm körüli átmérö:90mm,a dugattyus azért nem jó mert ha azt akarod benne hagyni a tüztérben nagyon felmelegszik és a tömités amit rá akarsz tenni gyorsan leég a melegben,ha meg nem raksz tömités akkor ugyanaz mint a csiga azzal viszont egyszerübb dolgozni.Ezek az égetök nem éppen gallyak égetésére vannak,inkább ocsu,rostaalj meg hasonlók égetésére .Mondjuk azért 5-6 honap fütésére elég nagy erdöt kellene megkopasztani hogy legyen elég gallyad,de ha ilyenhez tudsz olcsón hozzá jutni akkor ugy kell megcsinálni a gépet
Most készültem el az aprítógépemmel. Próba képpen vágtunk ki fákat a területünkről amit leve ki kell tisztítani és az kiderült hogy sokkal több apríték keletkezik mint amennyi fa kijön belőle. Egészen 4-5 cm ágakig leaprítok mindent Ezután fogunk egy hektár erdőt kitermelni, szóval nem félek hogy ne lenne gally a közeljövöben.
A dugattyú nem menne be a tűztérig csak 20-25 vagy esetleg 30 cm mozogna előre hátra. Ilyen elvű gépet nem láttam még de nem lehetlen szerintem.
Hali !
egy kis segitség előzetesen A két mikrokapcsoló a vezérlés lényeges része -a tűztérben -égető vájú -ban egy tűzáló-saválló lemezbőlkészült kar ami egy rudazatot mozgat s ezáltal a csiga betólazégetőbe apritékot ami megemeli a lemezt s a rudazaton keresztül a mikrokapcsoló kikapcsolja a csiga motorját -mikor leégett tehát parázs -hamu lesz belőle -térfogata csökken a lemez le süpped s inditja a csiga motorját ......... a másik kapcsoló -mikor elfogy az apriték s a vezérlést végző lemez méjobban lesűjjed mert teljesen el égett az apríték kikapcsolja a csiga motorját és a ventillátort is
Sziasztok! Látom, hogy itt többnyire csigás meg hidraulikus megoldásban gondolkodtok. Nekem sikerült levegővel 5x10cm papír-fűrészporbriketteket előállítani, 4-5Bar nyomással.
Szia Norrisz!
Na ezt a gépet nézd meg és nem is láttam még a tiédet csak ma vettem észre! Elég sok közös dolog van bennünk. Már az egész telet ezzel a géppel fütöm, csak nekem a csigát egy frekiváltós hajtóműves motor hajtja amit mechanikusan tudok állítani /mármint a fordulatát a csigának/ Először én is ezzel a billenőlapátos módszerral próbálkoztam, de ez jobb! http://kepfeltoltes.hu/view/091119/111_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Pontosítsunk kérem, mi az az ez?
A képen nem látszik!
De ezt is én csináltam!
http://www.youtube.com/watch?v=jkNQzHgKPNU
Üdv!
Na ez rendes brikettáló gépnek néz ki! De lehetne egy két adatot kérni róla (csak simán ide a fórumba)? Nagyon érdekesnek tűnik. Végre egy házilag készített gép itt a fórumon, ami (legalábbis látványra) jó minőségű brikettet csinál. Üdv!
Üdv.
Engem is érdekelne a vezérlése ami jobb mint a billeőlapátos. Látom sok vezeték van erre is arra is de nem jöttem rá hogy mi lehet. Ezért kérnék egy kis szöveges segítséget. Egy ilyen brikettálógép azért nem olcsó még ha magának gyártja az ember. A végeredmény meg ki tudja mennyire jó, mármint van égetőd amivel el lehet tüzelni minden olyat ami brikettálható is. Lesz annyival több értéke a brikettnek mint amennyi energiába belekerül az előállítása?
Szia
Nekem nem annyira értékes maga brikett, mert az égetővel gazdaságosabb fűteni a lenti kazánban kétszintes társasházban lakom és egy kazánról megy a fűtés! Nekem viszont van egy (vízteres) cserépkályhám fent és abban tüzelném a brikettet ez abban jobb a kazánnál, ha felfűtöm reggel még meleg. Az égetőt viszont csak addig használom amíg fent vagyok este 10 kb mert ugye azért pakolni kell néha a puttonyát!
Nem írtál semmit az aprítékégető vezérlésével kapcsolatban. Pedig nagyon érdekel.
Előre is kösz a választ.
Szerintem egyszerübb a lefentyüs vezérlés, mert mindegy milyen tüzelöanyag van a tartályba. Sokkal olcsobb.
A billenőlapátossal az a baj, hogy nem tudod szabályozni az anyag mennyiségét!
Elég lebillen elég lebillen! Az enyémen pedig egy frekvenciaváltós hajtóműves villanymotor van aminek a fordulatát ha akarom 2ford/percre is le tudom venni egy kis tekerő segítségével. Tehát, ha fűrészpor megy bele akkor lassabra állítom, ha pedig forgács akkor gyorsabbra. Plusz a kazánban a víz hőfokát is ezzel a fordulattal szabályozom. Pl ha hidegebb van akkor gyorsabbra állítom, ha pedig már jó idö van a lakásban akkor meg már csak tartatom a vizet olyan 40-50fok körül. Ilyenkor 200liternyi anyaggal el van a gép van mikor 3-4 órát is!
Mindenkinek az a jo amivel dolgozik, a lefentyüst nem kell álligatni nekem 4 éve müködik hibátlanul. Persze a legjobb az lenne ha biztos lenne hogy nem ég vissza. de a napraforgo ocsuval vigyázzni kell.
De tudod szabályozni egy idörelét kell bekötni a leffentyü kapcsolója után és amikor felér az adja az adag hosszát(enyém is igy van :yes: )A te motorod meg egész nap folyamatossan megy,csak arra figyelj hogy a nem speciálisan frekiváltóhoz gyártott motorokat 50Hz-re készitik tehát ha ez alámész kényszerhütést kellene alkalmazni,egyébként a vizhöfokot a venti kapcsolgatásával is lehet szabályozni
Én egész télen napraforgó ocsuval fűtöttem és egszersem égett vissza.
a lényeg az hog csak akkor ég ha megy a ventillátor.
200liter 3-4 óra?
50liter napraforgó ocsu 8-10 óra ,70fokos víz,150nm lakás. |
Bejelentkezés
Hirdetés |