Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   458 / 2500
(#) CHZ válasza gleccser16 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Itt :
Bővebben: Link hamarabb kapnál tanácsot .

Bővebben: Link

Bővebben: Link Kis hiba van a rajzon , 2db. 1M kell a foglalat 1 kivezetése és a GND-re , vagy a C5,C9 rövidzárral helyettesíhető .
(#) hangszoros válasza gleccser16 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nem értem ?
Akarsz 1db erösitöt csinálni. Miért kell ahoz nyák probára ?
Rakd össze légszereléssel
Ha tetszik hagyd úgy. Ha bármit változtatsz, máskép fog szólni
(#) nagy_david1 hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Üdv!
Na a gerjedéses problémám megoldottam. A 741-et kihajítottam és tettem helyébe egy LM358-at és még szűrőkondikat is lehagyva tökéletesen működik zavarok nélkül. Lehet a régi erősítőkben is nagy hangsúly volt fektetve a 741 szűrésére. Valamilyért selytettem, hogy az lehet a gond, de, hogy ennyire instabíl lenne testvéreihez viszonyítva arra nem gondoltam. Lehet másnak tökéletesen működik, kicsit zavar is, hogy már nem előszőr szívat meg engem. Ezalatt azt értem, hogy még volt eset rá, hogy LM358-al kiváltva egyből indult az ami 741-el nem, és nem az volt a gond, hogy a 741 nem tudja megközelítei a kimeneten a testet és az LM358 igen. Esetleg hálás lennék ha valaki jelzést adna ha tapasztalt 741-el olyan bonyodalmakat amit mással nem.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!
A 741 csak pár kilohertzig jó, a magasabb frekiken nem erősít, legfeljebb gerjed. Direkt be van lassítva, hisz mérőerősítőnek tervezték a hatvanas években.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!
Hát gondoltam régi de, hogy ennyire Akkor nem az én hibámból gerjedt be minden, hanem a 741 hibalyabol, igaz? Elvégre más műveleti erősítővel egyből ment (pedig pl. a 358 se mai darab ha jól tudom). Csak azért gondoltam, hogy beválhat mert találkoztam pár régi erősítővel (pl. orosz) ahol 741-el volt megoldva előerősítés, hangszín és szépen szólt. Lehet ott sokkal nagyobb hangsúly volt fektetve a gerjedésgátlásra mint nállam? Köszönöm.
(#) hangszoros válasza nagy_david1 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Piszokul függ a gyártotól, évjárattól
Még a nagy gyártók (RCA) ipari fámtokos kivitelű IC-ék is a sorozatszám függvényében nagyon másképp szólnak
Az egyebbek is tranyók is
Egy bontott egézséges sokszorosát éri a mostani boltinak
Ez már régen is igy volt: Szét szivtam magam a farokcsoválja a kutyát ertősitő épitésénél.
A 741-es a sötét ló (a 2N3055--el eggyütt) van ami ***** jó, de többnyire ******.
Az őskorba USA-ból hozattam TL075-ös IC-ét eszement jól szólt. Soha többet nem találtam olyan jót. A rablóáras BB sincs sehol

Moderálva.
Mellőzd a vulgáris szavakat!
Ide járnak 10 éves srácok is.
Köszi.
szamóca
(#) nagy_david1 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszi a hasznos infókat, sokat segítettél. Tényleng 2N3055-el is jártam meg, hogy 60W-nál eltávozott, mikor az adatlap 115W-ot ír elő és se a megadott áramot se feszültséget nem haladtam meg, és hűtés is volt rendesen. Pedig milyen híres alkatrészek, kár, hogy annak idején egy-egy marékkal vettem belőlük. Persze legtöbb helyre ilyen gondok miatt mégis más testvérét tettem be. Csak sokszor gondolom, hogy ha már megvannak miért ne használjuk fel, de eddig többször bevettem az ilyen jellegű cseleket, mint ahányszór működtek. Mégegyszer köszönöm.
(#) hapro hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Létezik az 1N4148 dióda. Ezt előszeretettel alkalmazzák a tervezők sok-sok végfok kapcsolásában. Miért pont ezt? Csak mert olcsó? Miért nem mondjuk 1n4007, vagy akármelyik másikat? Miben más ez a végfok szempontjából, mint egy ugyanolyan képességű, hasonló, csak más nevű dióda? Persze a másik nem biztos, hogy pont ugyanolyan paraméterekkel fog rendelkezni, de a kérdés lényege nem arra vonatkozik, hogy egyik 149mA-t képes elviselni a másik meg 152-t-e...
Ez csak olyan ráértemben elgondolkodtam ezen típusú kérdés.
(#) kadarist válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!
Az üvegtoknak jobbak a hővezetési tulajdonságai, mint az epoxi-tokozásnak. És mert kis méretű, olcsó, meg ilyenek.
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Zolikám, a ki mit épített-ben van egy kép, Neked itt.
(#) hapro válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Tetszik...csak még semmim nincs hozzá 2db junoszty trafón kívül.
Azért is nem kerestelek még meg ez ügyben.
Legalább még két trafó és a csövek legyenek meg, aztán jöhet a megbeszélés, és utána beszerzem a hálózatit, aztán meg építkezés. Ezt a témát végképp nem szeretném elsietni, mert a végén agyon vág az áram... :guluszem1: Tudod ebben mennyire vagyok otthon...semennyire.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
4Darab trafó meg csövek is vannak 500-504 !
(#) szabi83 válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 

Nekem van egy ilyen trafóm, mi a mérete?
(#) Kovidivi válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Plusz az 1N4148-on kisebb feszültség esik, mint az 1N4007-en, és régebben böngésztem az adatlapját, és azt láttam, hogy nagyfrekvencián is jól érzi magát. Ez a két különbség bőven elegendő ahhoz, hogy egy erősítőbe 1N4148 kerüljön!
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
[OFF]Van még Junoszty trafóm, 2 biztosan.
(#) hapro válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszönöm! Gondoltam, hogy az adatlapban van a kutya elásva. Ez a két dolog már nekem is elegendő lenne hogy ezt építsem be.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Laci: majd ha találkozunk valamelyik börzén, akkor ezekre igényt tartok, és addig a részleteket megbeszéljük.

Imi: esetleg akkor így egy kapcsolási rajz megbeszélésre, és tanácsokért elmegyek valamikor a közeljövőben. Majd írok mikor is.
(#) hapro válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
90*54*19mm a vasmag, ezen van 2db 110V-os primer, és ha jól emlékszem akkor 2db 10V-os szekunder.
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
[OFF]Rendben, Zolikám.
(#) bereczk.jans válasza nagy_david1 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Helló Dávid!
Csináltam egy vázlatot a tegnap leírt előfokozat szűréséhez stabilizátor IC-kkel. Van benne 1 - 1 szűrődióda is. (Nem engedi hogy a töltés visszaáramoljon a nagy pufferkondik felé az állandóan lüktető terhelésváltozásra). A szkenelés nem lett valami minőségi. A fokozat erősítése a kelleténél ne legyen nagyobb - igaza lehet a kollégának. Ha van kéznél 2 db 9V-s 6F22-s telep akkor pillanatnyi gyors átmeneti sikerben lehet részed az előfok telepes táplálása esetén. Kevés idő alatt megoldható tesztelési módszer. Utána jöhet a végleges kiépítés.
(#) hangszoros válasza hapro hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Meg is Válaszoltad "Csak mert olcsó "
Egyébbként a diódák is lehetnek nagyon cifrák, az alap paramétereken túlmenően
Személyszerint a 4148-at utálom a vaslába miatt. Ha lehet mellözöm
Jártam úgy, hogy az üveg mellett a lába elkorodált. Totál elfogyott a két csonk állt ki a panelból Egy év alatt sorba hordták a cumot vissza
(#) hangszoros válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nemrég irtam a RIAA topikba, hogy gyári HK fonóját bedrótoz, akkuról és megtáltosdott. Stabról járt gyárilag
(#) nagy_david1 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszi, ez így világos, de ha neminvertáló kapcsolással váltom fel akkor is működnie kéne, elvégre. Amúgy a problémám megoldottam mint láttad másik IC-vel, de azért zavart mégis a 741-el való hibás működés. Amúgy nekem is a tápból csak, a 220µF hiányzott, gondoltam a labortáp ezt megoldja, de ezek szerint még sem.
(#) bakaruha hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok szerintetek?
(#) bereczk.jans válasza nagy_david1 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Örülök a probléma megoldásának. Az tény nagy minőségi különbségek vannak 741-741 között. Az RCA gyártmánnyal nem volt problémám. Sőt Texas végfokhoz vidéken évtizedekkel ezelőtt 709-t, TL071-t nem tudtam beszerezni és jól szólt. Mások a uA741-el kűzdöttek kevésbé eredményesen féláron. Igaz korlátozott a frekvenciaátvitele, de kis erősítésnél javulnak ezek a tulajdonságok is. Az invertáló erősítő kevésbé érzékeny a zavarokra, hátránya a kisebb bemenő ellenállás.
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
RCA 741-t is csak régi kapcsolás első próbájához használok, majd kikapom a foglalatból és beteszek egy kompatibilis bekötésű jobbat. A hatása olyan amikor a Wartburgból átülünk az Opelba. Az áramcsatolt végfoknál valamivel jobban vizsgázik a 741. uA741-t kb 15 éve kukába dobtam mert a "kétszemű" fénykövető kocsi ablakkomparátora megbokrosodott. RCA-val éppen - éppen működött. A problémát két 071 ill. egy 072 profin megoldotta.
(#) nagy_david1 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hogy örülök, hogy UA vezetéknévre hallgat szinte az összes 741-es Mégis megmaradnak a fiók aljában, pedig gondoltam pár egyszerűbb kapcsolásban megspórolom a jobb IC-ket, főleg ha már van egy marékkal 741-ből.
(#) Bassmester válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Mire vagy kiváncsi? Ha építeni akarsz valamit, akkor bőven akad arra érdemesebb kapcsolás is. Szerintem...
(#) hangszoros válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Azért ugrottam annak idején rá a tápból vezélésre, mert a sebeséget nagyon növeli (a jelemelkedésit)
Sipos féle elnevezés "farokcsoválja a kutyát"
(#) hangszoros válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Biztos jó ez ?
Szerintem hibás rajz
Következő: »»   458 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem