Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   27 / 43
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Bocsánat.. érzékenység rovására.. hülye vagyok

Apropo: nem tudom, hogy +/-7mm-es Xmax-hoz minek "traktorbelső" gumiszél..
(#) shalafi.66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hja, az úgy rendben van kb. Használat közben idomul még egy kicsit.
(#) potenciameter hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Valaki találkozott már MNC bomb-al? Mi a véleményetek rolla?
(#) Zupp87 válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Most olvasom.
"..de tetszik a nagy membránkitérés"
Az a baj, hogy én sehol sem látom ezt a sal-nál publikálva.. sehol egy Xmax ill. Xmech érték. Még egy csévemagasság és egy légrésmagasság sem, amiből egyszerű kivonással ki lehetne számolni. Ha annyit tér ki, mint a Beast (+/-7mm, Shalafi mérése szerint), akkor én azt mondom, hogy az nem egy hűdenagy kitérés. (Mint említettem, annyit tudnak ezek is itt az asztalomon 17 centis létükre). Ha nagy kitérésről beszélünk.. akkor ott van néhány Ground Zero, vagy JL audio.. bár ezek nem tartoznak az olcsóságok közé
Pl. itt egy JL Audio..
Szerintem ez a NAGY membránkitérés És egy Tornado vagy egy Beast tuti nem mozog ennyit
(#) shalafi.66 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Mozogni mozog az többet is, de ha hallani akarod, nem a szemmel látható kitérés a lényeg, hanem a sebesség...

Egyébként a linkelt hszről jut eszembe, vannak ezektől a széles naaagy membránszélektől jobb módszerek is a nagy membránkitéréshez.
(#) skul0 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Tapasztalt emberek segítségét szeretném kérni!
Szeretnék építeni hangfalat, otthonra, zenehallagatás céljából, de olyat, ami egy kisebb házibuliba is megállja a helyét. Elsősorban a hangzás számítana, hogy szép telt hangjai legyenek!!! A keret nem túl nagy, szóval sal, mnc, vagy hasonló árkategóriás hangszórók jöhetnének szóba.
Én kb 25-30 centis hsz-re gondoltam. Sal és mnc érzékenysége sajnos nem az igazi, viszont mindkettőből szeretnék kérni egy javaslatot, hogy mégis melyik lenne a két márkából a legalkalmasabb.
A másik amit találtam az egy monacor hangszóró ami még jónak tűnik:
http://www.hangszorobolt.hu/?showid=646&level0=23#show
A tapasztalatokat, javaslatokat előre is köszönöm!
Üdv. SkuL0
(#) shalafi.66 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ha jót akarsz, a három közül egyik sem. Az a monacor egy fokkal sem jobb SALMNC-től.
(#) djgombi válasza skul0 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem sokkal drágább de fényévekkel otthagyja azt a két márkát: Bővebben: Link
(#) shalafi.66 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Attól függ miben. Hangnyomásban biztosan, de csak PA-ra használható, normális hangsugárzónál nem állja meg a helyét.
(#) levcso hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Melyik a jobb hangszóró? AZ mnc sunset vagy a sal xpro 2060-as?
(#) skul0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
De ha feltétlen választani kéne közülük valamit?
Esetleg más, hasonló árkategóriában lévő?
(#) goldscorpio07 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Viszonylag olcsón a H2000-es termékek között nézelődj!
(#) shalafi.66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Kivéve a magashangszórók. Azt másfelé kell keresni. Pl. olcsó peerlessek.
(#) shalafi.66 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Hogy ne kelljen hangváltóval küzdeni, és főleg ne háromutassal ezért 2*160 vagy 2*220mm-es mélyközép+dóm magas felállás mellett kellene maradni.
(#) skul0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Hangváltó építéssel nincs bajom, szóval lehet 3 utas.
Én két elsősorban és viszonylag szépen, és nem hangosan szóló hangfalat akarok csinálni, persze tudom hogy ettől az alsóbb árkategóriától nem lehet csodákat várni, de szeretném a maximumot kihozni belőle, ezért kérem a tanácsaitokat.
(#) Kovidivi válasza skul0 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
"Hangváltó építéssel nincs bajom, szóval lehet 3 utas." - A fázisokkal is tisztában van, hogy hogyan változnak? Tudsz mérni fázismenetet, frekvenciaátvitelt? Egy háromutas hangváltó azért nem csak egy tekercsből, és két kondenzátorból áll, mint ahogy 90%-ban előfordul a dobozokban!
(#) shalafi.66 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Az alsó kategória egyes hangszórói képesek csodákra, ha megfelelően használják őket; 4-5-ször magasabb árú hangszórókkal is felveszik a versenyt.
Elfogadható hangsugárzóra a legnagyobb esélyed akkor van, ha azt csinálod, amit írtam...
(#) skul0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Megfogadom a tanácsod, de akkor mégis milyen hangszóróból induljak ki??? Mert akkor elkezdenék terveket csinálni, persze a Klinger könyvében lévő képletek segítségével, mert ezekben a hangfaltervezőkben nem igazán bízok, amilyen reális adatokat adnak néha...
(#) Zupp87 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Azért tényleg én is kíváncsi vagyok, mit is értessz hangváltóépítés alatt. Ahogy Kovi mondta, azok a fránya fázisok.. a két hangszórónak nem egyforma a fázismenete, nem is egy tengelyen és egy síkban vannak.. Két, független, ráadásul nem egyforma lengőrendszer. Tehát az akusztikai keresztezés merőben más lesz egy szimplán x-frekire kiszámolt első vagy másod vagy sokadfokú váltónál, mint az elektromos. Ezenkívül a váltó is macerálja a fázisokat.. nem is beszélve a hangszóró korántsem konstans impedanciájárol, valamint rezonanciák esetén esetlegesen szükséges Notch-szűrőkről, vagy akár az emelkedő-csökkenő szakaszokat kikompenzáló tagoktól... Az már csak hab a tortán, hogy más a rendszer viselkedése közeltéri használatkor.. és más, ha messzebb van a miki vagy a füled..
(#) shalafi.66 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Klingert hagyjuk ki ebből, ha nem probléma. Mikor megírta is elavult volt nagy része.
A doboztervező programok jól működnek, csak tudni kell használni őket. Nem arra készültek, hogy kiszámolják mekkora az optimális-ideális térfogat az adott hangszórónak. Azt egy képlet vagy program sosem tudja megmondani.
Hangszórók terén ha olcsó kategóriában gondolkodunk, XT25SC magas, és HA17-634 vagy HA22 4/8 ohmos változata jöhet szóba.
(#) skul0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szóval videoton hangszórókat javasolsz? Egy üzletben is a három márka közül azt akarta rámsózni az eladó, azt hittem csak azért mert az volt a legdrágább.
Köszönöm a segítséget!
(#) shalafi.66 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nem. Videoton hangszóró nem létezik már kb. 15 éve. Ami most készül egészen más.
Viszont a három "márka" közül ennek árához képest 3-5-szörös a használati értéke, és úgy, hogy a vételár nem több, mint a másik kettőnél.
Mellesleg a magashangszóró az olcsó Peerlessek közül való.
Hogy az üzletben mit miért csinálnak, azt nem tudom, de én azért írtam pont ezeket, mert továbbra is ezekkel legnagyobb az esély az olcsó, de jól működő hangsugárzóra.
(#) skul0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Tudom hogy nincs már videoton, de ezeket a hangszóró2000-es termékeket nevezik a videoton utódjának, azért írtam.
Nagy valószínűséggel akkor azokra esik majd a választás...
Még egyszer kössz a segítséget!
(#) shalafi.66 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
De azért nagyon nem mindegy, hogy azok közül melyikre. És az sem mindegy, hogyan használod.
(#) Zupp87 válasza skul0 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nekem egyel van másfél év tapasztalatom.. 2008-ban vásárolt 582.. én szerettem őket.. érzékeny volt.. és hangos.. és viszonylag lágy, de pontos mélye volt.. ha azt a 48Hz-et annak lehet nevezni.. olcsó MNC-hez képest, mint ami nekem volt a 30206 a maga 60Hz-es F3-ával.. ahhoz képest szépen dolgozott. A mostaniak meg.. nem csak nekem tetszenek.. és nemcsak Loudnessel dolgoznak már szépen Épp ma este kértek fel a Vidi maga 30W-jával 70 fős szakestet hangosítani meglepődtem.. de mondom jólvan Kint muzsikáltak ma este am ma a dobozkáim a folyosón egész szintet beszórakoztatva.. nyitóparti volt.. És innen jött nekik az ihlet
(#) színészbob hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Van két MNC Eclipse 30112-es hangszóróm, még az első szériából, akkoriban erre volt pénzem.
Sajnos ma már nincs fent a hivatalos weboldalon a TS paraméteri, ezért ha valakinek van ilyen a birtokában, az legyen kedves ossza meg velem!
Köszönöm!
(#) djgombi válasza színészbob hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Meg kellene mérni mert ami fent is volt az se stimmelt a valósággal.
(#) shalafi.66 válasza színészbob hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Csak zártban működik, 1,0 körüli a Qts. 60-80 literig valami dobozt neki. A térfogat változtatásával a terhelhetőség-mélyátvitel arányt módosítod.
(#) soundsstem hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Hali

Potenciameter, megvan még a ládaterved az mnc sunflowerhez ? Nekem is van 2db 30cm -es, és kellene belőlük építenem egy "használható" mélyládát..
(#) potenciameter válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Megvan. Mire, vagyis hol szeretnéd használni a mélyládákat
Következő: »»   27 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem