Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   464 / 2500
(#) Badinszki válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Az igaz csak én szerettem volna az eröstökimenetre egy mélynyomót kapcsolni erösitön keresztül.
(#) szilva válasza nagy_david1 hozzászólására (») Feb 16, 2010 / 4
 
Nem kifejezetten a TDA IC-k, hanem a végerősítők működése általánosan az, amit figyelembe kell venni. Ilyen adatot látok megadva: +/-16V, 4 ohm, tipikus kimenőteljesítmény 1% THD-nél 20W. Ebből kiindulva kell számolni. 20W 4 ohm-on 8.94Veff, ami 25.3Vp-p (sinus). Ez azt jelenti, hogy 2*16-25.3=6.7V, ami "benne marad" az IC-ben, ennyire tudja csak megközelíteni a tápfeszültséget.

Ha hídkapcsolásnál, ugyanilyen tápfeszültséggel, és ugyanennyi "benne maradás"-sal számolunk, akkor kétszer ekkora lesz a csúcstól csúcsig kivehető feszültség, azaz Vp-p=50.6V adódik, ami sinus esetén 17.89Veff. Ez a feszültség 8 ohm-on 40W. A 8 ohm-os terhelés ugyanazokat az áramviszonyokat jelenti a hídkapcsolású erősítőnek, mint a simának a 4 ohm jelentené, tehát nagyot remélhetőleg nem tévedtünk.

+/-13V esetén a 6.7V maradékkal számolva Vp-p=38.6V lesz a kimenet, ami sinus esetén 13.65V effektív érték, ez 8 ohm-on 23.3W.
(#) doomkiller hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy sony erősítőm a végfoka stk 465, az van ráírva a kimenetre, hogy 8 ohm. Erre lehet kötni 4 ohm -os hangfalat? Esetleg minek lessz baja tőle ha rákötöm az erősítőnek vagy a hangfalat szétvágja?
(#) szamóca válasza doomkiller hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nem. Ha megküldöd, leég a végfok.
(#) bereczk.jans válasza melorin hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Az 5,1Ohmos ellenállás helyett jó a 4,7Ohmos is kb 10% eltérés. Valószínű nem okoz gondot ha nem egészíted ki soros kapcsolással 5,1-re (0,47Ohm 0,2W-tal is megtehetnéd). Szerintem a kimeneti 0V DC szintre igen kicsi a hatása. Mindenesetre mérni kell és beavatkozni munkapont beállító ellenállás cseréjével. Én a bemenetre 22Kohmos "B"-s hangerőszabályozó potit tettem. Rádiónál, tape és Cd kimenetre csatlakoztatva nem okozott gondot ez az illesztetlenség. A JLH hallgatóerősítő 2. szimmetrikus jellegű kapcsolása is nagyon jó lehet, csak egy marék tranzisztort szimmetrikusan párba illik válogatni.
Szerintem buffer nem kell még közvetlen csatlakoztatás esetén sem. Ha mégis nagyon szeretnél akkor 1 tranzisztoros emitterkövetővel megoldható.
(#) doomkiller válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Esetleg ellenállással lehet korrigálni a dolgot vagy az már ront a hangminőségen? Esetleg meg lehet oldani, hogy a 4 ohm-os hangszórót 8ohm-ossá tegyem? Mert szeretnék erősítőt épiteni tda7560 végfokozattal arrol szeretnék meghajtani 2db 4 ohm kétutas közép-magasat és egy subládát dupla mély-sugárzóval, csak nincs kedvem venni még pluszba 8 ohm-os hangszórókat és azoknak is külön ládát építeni .
(#) nagy_david1 válasza szilva hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Köszi szépen a kielégítő választ, mindenre kiterjedt. Most látom, hogy el is felejtettem írni " ohm -os adatokat". Hát sajnos a 25W-al elég közel jártam. De van egy olyan is, hogy zenétől eltérően más más fekvenciákat kell erősítsen, amik másképp veszik igénybe a tápot, szóval ha megint optimistán gondolkozok akkor 23W min leadására képes olyan körülmények közt, ahogy te írtad. Szóval ha mázlim van és olyan zenéket játszok amik stabilan nem veszik annyira igénybe a tápot akkor pufferben is nem esik ennyire le a feszültség. Tévednék? Én sokat mértem műszerrel pufferkondira rá működés közben, és zenéktől eltérően más-más volt az átlag feszültség a kondiba. Durván fogalmaztam, de ha vannak teljesen rossz eszméim akkor légyszives javíts ki.
(#) Bütyk-örmester válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Megépitetted a 2N3055-ös tranyos erősitőt? Milyen a minősége? Én is megépiteném.
(#) soos csaba válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A lényeg az hogy neki pont olyan tokozású tranyók kellenek a PA300B típusú rajzhoz mint az MJL 21194, MJL 21193 (TO 3PBL), vagy 2SC 2922, 2SA1216 (TO 247(3P) párokkal. Egyszóval ilyen tokozásban.
(#) peter1995 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Hello.Mi a véleményetek erről a hangerőszabályzóról.Működhet?Ha a 100n-s kondi helyett egy 1 mikrósat teszek csak próba képen.mivel van itthon egy régi rossz erősítőnek a volt szabályzója és van benne egy IC de foggalmam sincs hogy mi van ráírva mert lecsiszolták :duhos2:

De sikerült kibogozni:SJ3358 elvileg
(#) amat hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Ez a csomag mit tartalmazhat? Mármint a kapcsolást tekintve. Ha valaki tudja a kapcsolási rajzát be linkelné?
Ha kategórizálni lehetne hová lehet sorolni?
Estleg link ahol ezzel kapcsolatos infó van.

Teljesítmény erősítő 100W
(#) Imi65 válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Van annak már 25 éve, hogy megépítettem, akkor jó volt a VT hangsugárzóhoz. De az emlékek - sajnos - fakulnak.
(#) djgombi válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Működik! Nekem van is pár ilyen ic-m itthon. Van sztereó is.
(#) lapose válasza amat hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!

Ha jól emlékszem ez az:Bővebben: Link
(#) szamóca válasza doomkiller hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ha a szobát is fűteni akarod, akkor jó a soros ellenállás.
(#) djgombi válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
És tudja ez a 100 wattot 4 ohm-ra? Mert ha igen akkor jó árban van.
(#) peter1995 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Az jo.Nekem monoba is elég.
(#) peter1995 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Tudja
(#) bakaruha válasza tomika1986 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia nézd meg ezt szerintem valami ilyenre gondoltál

amp1-1-1.jpg
    
(#) Bassmester válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Az a tápegység érdekelne. Van róla kapcs. rajz?
(#) bakaruha válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Sajnos nincs de keresgélem hátha rálelek szerintem másoknak is kellene
(#) deejay hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Hali!
Egy kis segítséget kérnék egy dióda beazonosításához.
Sajna a feliratok már eléggé megkoptak így nem tudom rendesen leolvasni. Ennyit sikerült kibogarásznom: 102 78 2v6 a 8-as lehet B-is nem látni rendesen. Előre is köszi.
(#) doomkiller válasza szamóca hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Az ellenállásnak nem lessz semmi baja? Nem fog esetleg izzani vagy valami? Hány W-osat használjak? Az erőlködő 2x80 W-os.
(#) szamóca válasza doomkiller hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ha 80W-al hajtod meg, ennek a teljesítménynek durván a fele tehát 40W alakul hővé az ellenálláson. Ezt kell elviselnie. És igen, az ellenállás igencsak melegedni fog.
Én nem ajánlom az ilyen téren történő kókány kötözgetéseket. Inkább használj a végfokhoz illeszkedő impedanciájú hangdobozokat. Cserélj, vegyél, vagy bármi más.
(#) Imi65 válasza deejay hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
A 2V6 felirat arra enged következtetni, hogy az egy 2,6 Voltos Zéner (Egyszerűbb 2,7-est szerezni), abból is a 400mW-os fajtának tűnik.
(#) deejay válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Köszi szépen
(#) Takikaa hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Üdv mindenkinek. Vettem egy Galaxis vek4151 típusú erősítőt és rá van írva hogy 2X75 watt na most felette ott van hogy 300 watt azt mondták hogy híd-ban tud 300-at na most nem tudom hogy hogy kell bekötni hídba mert nincs feltüntetve. Ez lenne az első kérdésem hogy honnan tudom ezt kideríteni? Valamint van egy kapcsoló az elején amihez az van írva hogy kikapcsolva normál benyomva pedig überbrückt na hát erről fogalmam sincs hogy micsoda ha bekapcsolom nem szól az erősítő. Mit akar jelenteni ez a szó?Ehhez a két dolog kérnék segítséget.

Segítséget előre is köszönöm.
(#) Directors válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged de azt hiszem,hogy csak nem ez lesz mert túl kicsi a trafó teljesítménye hozzá csak a fesz a hatalmas.
Keresek egy másik erősítőt meg egy jó kis trafót.
(#) lapose válasza djgombi hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Tudja minden további nélkül, csak én kicsit szűknek érzem a BDY23-at 4 ohm-ra(60V 6A 87W). Inkább két pár, vagy nagyobb teljesítményű tranzisztor.
(#) peter1995 válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Nekem ahhoz 2N3055 adtak BDY 23 helyett
Következő: »»   464 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem