Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   28 / 43
(#) soundsstem válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Igazából egy 30 m2 -es nappaliban szólnának, de ha úgy van akkor néha fenn, hegyen is használnám őket kültéren... :yes:
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szinte mindegy, a 60 liter zárttól nem nagyon lehet elmozdulni ennél a hsznél.
(#) potenciameter válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia.A nappaliba bőven elég lesz szerintem. 65 liter körüli zárt dobozban használd, ha egyenletes mélyet szeretnél, viszont ha a hangerő fontosabb mint a mélység, akkor tehetsz bele egy reflex csövet és igy lényegesen hangosabb lesz magasabb frekvencián,100hz körül.
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Ennyi erővel ha csak hangosságra vágyik, egy UFO leszállópályát is beköltöztethetne a ház elé.

Ui: reflexben kifejeztetten rossz az MNC hszek többsége. Ez is. Ilyen 1,0 körüli jósági tényezőkkel szóba sem kerülhet.
(#) soundsstem válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Épp nézegetem a bassboxot, a beírt T/S értékekkel nézve optimumnak kb 50L -es ládát ad meg 59x36x22cm zártnak. Reflexbe szerintem nem lesz jó ott fals értéket írt...

shalafi.66.:
Nem nem szeretnék ufókat a ház könyékén, és házat bontani sem szándékozok, csak ha már dobozt csinálnék neki, legalább hozzá való legyen.
(#) shalafi.66 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Miféle T-S-t adtál meg?


egyébként a prog. nem képes meghatározni mi az "optimális" térfogat...
(#) soundsstem válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Visszaolvastam a fórumban, amit még te adtál meg azt írtam be a bassboxba.

Beírva minden adatot és a box desingnél, ha rámegyek az optimumra, úgy adta meg az 50L -es ládát.

Name: !30312
Fs = 38 Hz
Qms = 5
Vas = 95.82 liters
Cms = 0.27 mm/N
Mms = 65 g
Rms = 3.104 kg/s
Xmax = 3 mm
Xmech = 6 mm
Sd = 500 sq.cm
Qes = 1.41
Re = 7.2 ?s
Z = 8 ?s
BL = 8.901 Tm
Qts = 1.1
1-W SPL = 87.7 dB
(#) shalafi.66 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Lehet 50-től följebb menni.
(#) potenciameter válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Kell neki a 60-65 lier, hogy szép mélyet nyomjon.
(#) potenciameter válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Emlékszel még, kb 2 hete csináltam egy ki mélyládát sunflowerrel. Az egyik haverom megvette és beszereltük az autója csomagtartójába, és szerintem elég sz.rul szolt, szobában sokkal jobb.
(#) soundsstem hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Egyébként amit én csináltam volna hozzá az biztos nagyobb lett volna mint 50L ..( 58x41x35 - gondoltam neki ) csak mivel nem tudtam a qts értékét, így reflexnek gondoltam, de már tuti zárt lesz a doboz.

(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hol van az a széptől.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Egy rövid történetet szeretnék elmesélni:
Elektronikai üzletben vásároltam, már éppen menni készültem, amikor valami furcsa dolog történt: Belépett az ajtón egy nő, és előhúzott a táskájából egy 20cm-es hangszórót (hogy fért bele?). Kirakta az asztalra, majd felolvasott egy papírt: 150/180w-os mélysugárzót szeretnék, 8 "o há em"-est. És ennyi. Az eladó rutinszerűen nyúlt a sal/mnc teljesen fekete, felirat nélküli hangszóró után (még képet sem találtam róla ), és azt ajánlotta, a következő indokokkal: ez méretre jó, és a mágnese is elég nagy. Gratulálok. Ilyenkor mindig elkezdek gondolkodni, hogy segítsek-e, de akkor én lennék a srác, aki mindenbe beleszól (hasonló példa: hangszóró vásárlás így nézett ki: Kérek két legolcsóbb 20cm-es mnc hangszórót...)
Harmadik érdekesség, mnc hangszóró szavakra ezt a találatot adta ki google: Bővebben: Link. A lényeg, hogy ez egy Unitra doboz, az eredeti hangszórók 15VA-esek, és egész jó mélyet nyomnak. A magas pedig belülről van felfogatva, így el tudom képzelni, hogy hogyan szólhat egy piezo, ami tölcsérrel van "hangolva", majd van egy 12-15mm hosszú egyenes "cső" utána (vagyis a doboz vastagsága)...
(#) soundsstem válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Hali

Szerintem biztosan lehetett volna javítani az eredeti hangszóróikat, nem kellett volna egyből futni az újért, mondjuk az végképp érdekes, hogy sal és mnc egy ládában.. akkor inkább vett volna csak az egyik márkából.
Nekem sajna nincsen retro cuccom, de ezek addig viselnek értéket míg az eredeti hsz van bennük. :no:
(#) Kovidivi válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Hát így van. Egyébként egy H2000-es 20cm-esre kicserélve javulás érezhető a hangzáson, és terhelhetőbb, mint az eredeti hangszóró, csak ezt még nem mondta senki az unitra hangfal eladójának... De lehet, sosem tudja meg
(#) soundsstem válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Na igen ennyi erővel vehetett volna a h2000 től is hsz-t bele..

Olyan kérdésem lenne, hogy mindenképp vennem kell majd az mnc -k hez hangváltót, akkor már nem lenne egyszerűbb ez.:

http://audiovideocity.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=1763&cikk=ter...771028

Vagy inkább egy végfok ? Szerintetek ?
(#) gery20 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Mindenkit üdvözlök.

Mi a véleményetek az alábbi hangfalról és hangszóró- roll kíváncsi vagyok nem leszólást várok.

6 éve használom őket gond nem volt vele buliztam és kisebb hangosításokat csinálok vele és még nem jött panasz.

Szerintem nem olyan rosszak az M.N.C
(#) soundsstem válasza gery20 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Hali

nekem sunflower van, de tieid jobbak valamennyivel szerintem (PA), sokat én nem használtam a sajátjaimat így sokat nem is tudok róluk mondani, hamarosan ládát építek majd nekik...
(#) djgombi válasza gery20 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nekem is voltak ilyen 4ewer hangszóróim csak 15"-os ban. Mai napig üzemelnek mély ládaként W tölcsérben. Valamivel jobb hangszórók mint a többi MNC.
(#) gery20 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A sunflowerek roll csak jót tudok mondani nekem volt két 20 cm két 22 l ládám volt meg SAL TDF12 egész jól szóltak
(#) Tyutyu válasza gery20 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Helló!
Nekem is van egy pár ilyen mnc hangszóró.
Most akarok csináni belőle mélyládát.
Azt hiszem ez 4ever enroute 15" 4ohm és 350w-os.
Úgy látom reflex csöves ládába raktad. Aládát és a csövet méretezted? Mekkora végfokkal hajtod?
(#) gery20 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Kár hogy, most nem gyártják már ár\érték ezeknél a legjobb
(#) gery20 válasza Tyutyu hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Helló! neked is

Igen a reflex méretezve van ahogy a láda is nem csak ki talált sokat próbálgattam hogy jó legyen de pont meg felelő.

Nem mélyre van hangolva így egy kicsit jobb hatás foka van.

2*300w vég fokom van kb mert házi gyártmány én csináltam hozzá
(#) soundsstem válasza gery20 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
ha az mnc sub erősítőt nem ajánljátok, akkor még ez jöhetne számításba, .:

Bővebben: Link

mondjuk 300w -s erősítővel azért már szólhatnak a 4everek
(#) saosin hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Helló!

lenne egy kérdésem.

mi a véleményetek a sal spa3040 és spa4050-es hangszórókról?

lehet ezeket próbaterembe alkalmazni énekhangosításra?
(#) soundsstem válasza saosin hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Üdv

Őszintén biztos kísérletezéssel lehetne kihozni belőlük valami jó ládát, csak a nem megfelelő T/S paramétereket tekintve nem lesz könnyű... de shalafi majd megmondja mi a helyzet velük..
(#) Tyutyu válasza gery20 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Az egyiket már beleraktam egy ilyen mélytölcsérbe (lent). De mintha nem menne le túlságosan mélyre, úgyhogy a másiknak valamilyen más jellegű dobozt állítok össze.
(#) ptesza válasza djgombi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A 4everről meg annyit lehet tudni, hogy autós hangszóró, csak textilszéllel, ugyanolyan érzéketlen, mint egy bigbull, 85-6dB@1W átlagban, és ha normális mély-tartomány a cél, akkor zárt doboz jó neki, reflexben van pár rezonáns kiemelésük. (PL13)
(#) ptesza válasza gery20 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
sunflloewer volt az MNC legrosszabb hangszórója eddig, és sem b-reflexben, sem kétutasként nem működtek normálisan. (PL13)
(#) soundsstem válasza Tyutyu hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Pedig nem apró ez a mély tölcsér..
Következő: »»   28 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem