Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   48 / 188
(#) p_istvan válasza Beachway hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!
Átmenetileg jó lesz!
(#) patexati hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok! Köszönöm a fejlesztőknek a küldött programot most sikerült összerakni a műszert pár tesztet végeztem tökéletesen működik Már csak dobozolni kell és teljesen kész! Ha tudok teszek róla fel holnap pár fotót is!
(#) szepi003 hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Sziasztok. Most sikerült ősszerakni a LCM-3 .Bekapcs.után Fo=608.2KH Fcal525.2kH Re 0.228 mérni viszont nem mér .Kalibrálás után beáll 0 pf és magától elkezdi váltosztatni az értékeket. Elkó mérésnél mindig kb 85 uf mutat bármilyen kondival ERS-nél ? et Hol keressem ahibát Majd próbálok képet feltenni: köszönöm szepi003
(#) Beachway válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
köszönöm a választ. És lenne még egy kérdésem is. A feszültség stabilizátor helyett alkalmazható egy sima 100mA-es 7805 ?
(#) erdgab válasza Beachway hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
István helyett mondom (Bocsánat István) ,jó a sima 78L05 is,csak kicsit többet fogyaszt és nagyobb a droptja,az enyémben is ilyen van,bár én dugasztápról használom,ott nem számít.Előbb fog az elemed lemerülni.
(#) llaci56 válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
István! Megjött a cucc?
(#) djhans hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Elkészült végre az LCM3 műszerem. Itt vannak a képek. Köszönet mégegyszer az alkotóknak ezért a remek műszerért.
(#) Beachway válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Oké! Köszi a választ. Én az áramfelvétel miatt aggógtam. Az a tipus 150mA-os ,én pedig csak 100mA-osat tennék bele. És mivel nem ismerem az áramfelvételét felmerült a lérdés! Még egyszer köszi.
(#) p_istvan válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szervusz!
Megjött, kösz!
A spulnikon 10x0,1 litze van, ha jól látom? A szemem nem a régi már...
Még várom a többi magot, aztán méregetek.
Az EPCOS szimulátora szerint a 0,25-0,3 mm-es huzal is tűrhető a P14/8 as magra, persze a litze határozottan jobb, de ezen túl arra is kíváncsi leszek, hogy a kisebb parazita kapacitás mit fog jelenteni (a selyemszigetelés miatt)
(#) p_istvan válasza Beachway hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!
Az áramfelvétel miatt ne aggódj, átlag 6-8 mA, csúcsban 20 mA (elkó méréskor)
(#) p_istvan válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szervusz! A képek?
(#) deguss válasza djhans hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Jó lett, ilyet se épített még senki.
Majd a feltöltött (lementett) és elküldött képeitekből csinálok egy kollekciót, hogy hány féle kivitelben készült már el az LCM3. Most gyorsan utána számoltam, a KIT 4 különböző dobozzal került forgalomba, ebből 2 csak a színében tér el. Viszont itt a fórumon és e-mailekben pedig 18 féle kivitelről kaptunk képet, és legalább még kétszer ennyi visszajelzést a megépülésről és sikeres működésről képek nélkül.
A szoftvert pedig össz. 234 igénylő kapta meg eddig. Ez jelent valamit...
(#) Doncso válasza deguss hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
bezony! Azt jelenti :kalap:
(#) patexati hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Sziasztok! A képek! A nyák teljesen az eredeti LCM3 átkopírozott verziója Sprint Layoutban mert a régi nyákterv nehezen volt méretezhető így átkopíroztam Volt is egy hiba de javítottam egy zárlat volt a GND és a +5 V közt.
(#) dB_Thunder válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Patexati !
Feldobnád a .lay file-t is ha szépen megkérlek ?!
(#) patexati válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia! Hát nem tudom ide felrakhatom e a fejlesztők nem tudom mit szólnának de elküldöm emailben ha kell!
(#) elektromos válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia!
Nekem is elküldhetnéd, ha megkérhetnélek!
(#) dB_Thunder válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szerintem beleegyeznek, de várjuk meg a beleegyezésüket.
A mail címem a profilomban megtalálod.
Kösz !!!
(#) p_istvan válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Keresd meg (#617586) számú hozzászólást!
(#) dB_Thunder válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Megtaláltam ! De ott csak pdf-ben van a nyák..
Én meg nem véletlenül kértem .lay kiterjesztésben, mert egy kicsit szerkeszteni akarom ! De már megkaptam!
Ahogy megérkeznek a rendelt alkatrészeim összerakom, és teszek fel képeket !
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Húú !Ezen a .lay-on van mit dolgoznom ! A rajzolás túl lett bonyolítva, nem is kicsit... (pl dupla forrszemek a PIC-nél, és még sok helyen)
............továbbra húúúúúúúú wazze, smd padból (2x2mm-es!! )csinálni a nyák szélén található gnd felületet !!! Majdnem egyszerűbb ha újracsinálom!
(#) patexati válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Te kérted nem én erőltettem rád! Nekem tökéletesen megfelel ha nem tetszik egyszerű a megoldás! Ha annyira kell akkor miért nem csináltad meg magadnak te miért tőlem kérted? Amúgy saját magam részére csináltam és abszolút nem érdekelnek a te igényeid! Szia!
(#) dB_Thunder válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Bocs hogy megbántottalak ! Nem akartam ! A te célodnak megfelel, az enyémnek sajnos nem.. ezt előre én nem tudhattam. Gondoltam ha már valaki megcsinálta, nekem nem kell még egyszer..... de most azon vagyok, hogy megcsináljam.
Neked még sokat kell tanulnod A Sprint-ről.. nem azért van rajta az a nem is túl sok funkció, hogy aztán csak 3at használj belőle...
(#) elektromos válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Én nem kaptam meg, a nyák rajzodat. Én is átt fogom alakítani, főleg az LCD részt, mert be akarom pont középre rakni.
(#) dB_Thunder válasza elektromos hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Pár pillanat és felteszem ide (csak közben befigyelt 1 ebéd) amit én csinálok.
Úgy gondolom, hogy ezzel nem sértek szerzői jogokat mert egy nyilvános közzétett pdf alapján készítem. Az általam közzétett nyákterv további módosításához is hozzájárulok, illetve én is fogok alkalmazni néhány módosítást.
(#) elektromos válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
OK!
Várom.
(#) dB_Thunder válasza elektromos hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ime!
A körülölelő gnd részen még lehetne mit szépíteni, de nekem elfogyott a türelmem
Használat előtt ellenőrizzétek !!
(#) djhans válasza deguss hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Igen, nagyon jó kis műszer! Nálam a nagyobb tekercseknél nem mér (H nagyságrend) Remélem a 33nF cseréje után jó lesz. Most nekem Uesr 60mV.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Így egy lépésben beültetési oldal is felvasalható , vagy fotózható .

LCM3.LAY
    
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Hiba javítva , remélem már több nincs .

LCM3.LAY
    
Következő: »»   48 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem