Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   465 / 2500
(#) lapose válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Idézet:
„kikapcsolva normál benyomva pedig überbrückt”


Az a hidalt üzem kapcsolója. Hídban a két kimenet közé kell kapcsolni a hangszórót. Vigyázz, hogy a terhelő impedancia ne legyen kisebb a megengedettnél!
(#) lapose válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Valahol olvastam is, hogy vagy 2N3055-el, vagy BDy23-al adják. Szerintem jobban jártál.
(#) peter1995 válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
A 2N3055.tel adják.Én BDY 23 at még nem is találtam netem.
(#) amat válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia.
Köszönöm mindenkinek a választ, közben megtaláltam a gyártónak a honlapján a kapcsolást.ITT
Még annyit kérdeznék hogy kinek van ezzel tapasztalata, és hangminőségben hová sorolható.
Hasonlítás képpen pl: a vf2, quad, tda, -hoz képest
(#) louies hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Üdv!!
Valami, +-85v rol működő erősítő modul kellene.
1 db, aktív mélyládához.
Tud valaki eladót ilyet??

KÖSZÖNÖM!!! majd írjatok!!!


KÖSSSZ SZÉPEN!!!
(#) markopesz hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Sziasztok.egy elég érdekes kérdéssel állok elétek ma találtam keresztfaterom padlásán egy erősítőt.de nem tudok róla semmit képet mellékeltem.vki tudna segíteni hogy mi fán terem a dolog annak meg köszönném
(#) markopesz hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Jah és a hütőborda mindkét felén van egy IC
(#) Takikaa hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget. 4ohm van megadva akkor a nyomó is. Már csak az a kérdés hogyan kössem be mert nincs felrajzolva ,hogy bridge csak annyi van hogy l+ l- R- R+ ilyen sorrendben, melyikekre kössem? Mert a másik erősítőmön ami 240 es amit most javítottam ott rajta van hogy bridge és ott egyértelmű na hát itt nem.
(#) lapose válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Általában az L+ R+ közé kell kötni.
(#) Takikaa válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Meg tudnád írni melyikre kössem pontosan hogy nehogy tönkremenjen. Köszi előre is
(#) lapose válasza markopesz hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia! Szedd le az IC-ről a fémpántot, és írd le a típusát, akkor többet tudunk segíteni.
(#) lapose válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ennél pontosabbat nem tudok, mert semmit sem lehet találni az erősítődről.
(#) Takikaa válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Rendben én sem találtam semmit ezért fordultam a forumhoz. Mert odáig oké hogy a két kimenet közé de melyik két lábra vajon mert nálam a másikon úgy van hogy az egyiknek a a + másiknak a - lábára és akkor a kettőnek a másik két lába közös. De ennél nem tudtam úgy mérni hogy közös lenne. De még csak felrajzolva sincs:S
(#) Takikaa hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
A rajz szerint ha normál állásban van a kapcsoló akkor az R+ L- között rövid zár van. Ha viszont hidalt állásban van akkor meg semmi. Nem pont fordítva kellene lennie?
(#) Zenner hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Hali!

Ismét jön a a tavasz, és kicsit melegebb van a műhelyben így kitudok menni a nélkül, hogy befagy a .......
Szóval szeretnék építeni egy texas erősítőt, de mivel a trafó drága és nehéz és most itthon sincs, amit áttekerhetnék, viszont van sok AT-s tápegység. Erről szeretném hajtani persze megbuherálva, hogy nagyobb legyen a fesz. és a terhelhetőség.

Ebben az esetbe ugyan úgy kell huzalozni, mint a trafós megoldásnál a közös tápegységes jelenetben(KD mester cikke alapján huzaloznám) vagy itt nem tanácsos a magas frekvencia miatt? És még valami: NYÁK lemezből szeretnék neki dobozt csinálni(legalább is remélem). Ez okozhat gondod vagy nem, ha a csillagpontra kötöm a dobozt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#) szilva válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Nyilván az L-ek közé kell a bal oldali, az R-ek közé meg a jobb oldali hangszórót kötni. A hangszóró polaritását meg az L és R betűk mellé írt + és - jelölik. Hidban ne keress közös pontot a hangszórókimeneteknél.
(#) markopesz hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Ic típusa:TDA8567q jah és rávan írva hogy philips
(#) VIM hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Az unokatesóm kérdezte volna tőlem ezt az erősítőről, amit a napokban vett. Mivel nem vagyok jártas a felépítésében, hogy milyen osztályú és miért ennyi a készenléti fogyasztása, megköszönném, ha valaki tudna róla felvilágosítást adni.
Idézet:
„Hell! Figyu vettem 1 onkyo TX-SR507-es erősítőt. standby üzemmódban 30w-ot fogyaszt a szervíz szerint vem meglpő mert egy készenléti áramkört egyből kapcsol h melegedjen. A gyár ilyen tekintetben értéket nem ad meg. Szervíz sem tudta. Kikapcsoltam a hálózatból. Szerintem sok. Ha ilyen konstrukció oké,de ha hiba visszavinném. Szerintd? Fórumon ahol regizve vagy kérdésként esetleg? Ha tudnál segíteni. Kösz! (bekapcsolva Kb40-47w-ot mértem...)

Köszönettel:VIM
(#) kadarist válasza markopesz hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!
4x25 W-os autós erősítőről van szó. Az IC adatlapja:TDA8567
(#) markopesz hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
és megtudnátok nekem mondani hogy mi kéne a felélesztéséhez?kábelek stb.meghogy melyik kivezetésére mi megy?
(#) markopesz hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
kivezetéseiről kép
(#) kadarist válasza markopesz hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
A rajz alapján azonosítsd be a kivezetések jelentését. A beazonosítás rajz alapján elég egyszerű. Adsz neki tápfeszültséget(12V), megnézed, hogy a hangszóró-kimeneteken 0 volt van-e. Ha minden rendben van, akkor köthetsz hangszórókat is a kimenetekre.
(#) lapose válasza szilva hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia!

Nézd csak meg ezt a rajzot! Mostanában elég sok ilyen bekötésű erősítővel találkoztam, különösen az autós erősítők körében.
(#) markopesz hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
lehet hogy mos hülyeséget írok de mért van rajt akkor egyenírányítás?ráadásul elég szép méretű?
(#) markopesz hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Megvan az erősítő típusa!!!Philips A3.600
(#) markopesz hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
megvannak a kimenetek már igazság szerint ez egy pc-hez való 5.1:Sés az vele a gáz hogy ahogy náztem távíránítóval működik....elvileg.az meg nincs
(#) Takikaa válasza szilva hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Üdv azt tudom hogy normál módban hova kell kötni a hangszórókat. Engem most a hidalt állapot érdekelne. Ha rosszul kötöm be ne úgy ahogy kellene attól tönkre mehet a végfok? A hídba kötéskor nem úgy van hogy egyiknél a + ra a másik csatornán pedig a - ra?
(#) szilva válasza lapose hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Látom. De ha így van bekötve a kérdéses erősítő is, akkor hídban az L+ és R- közé kell kötni a hangszórót, nem a két + ág közé. Nézd meg, az R csatorna (alsó) kimenet normál üzemmódú hangszórója "fejjel lefelé" van.
(#) hapro válasza szilva hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
De a két opamp is fordítva van bennük. Ezért van a kimeneten a hangszóró megfordítva.
(#) szilva válasza hapro hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nyilván. De pont ezért a lenti kimeneten a melegpont a "-" jelölésű. Így nem a két "+" közé kell hídban a hangszóró, hanem az egyik "+" és a másik "-" közé.
Következő: »»   465 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem