Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   3 / 29
(#) zsolesz088 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
nagyon köszi a kapcsolást ez alapján kiválloan müködik. örök hála
(#) Programmer válasza zsolesz088 hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
A témaindító kérdésre írnék. A XP enged portot kezelni. Azonban nem mindennek engedi. Felhasználói programnak nem engedi ezt meg és jön a Priviliged instruction. Ez nem csak portkezelésnél van így hanem minden olyan rutinnál (főleg ami assemblerbe van írva) ami alacsony szinten akar nyúlni a géphez(megszakítások leállítása pl). Az IO.dll lehet hogy megoldja a port kezelésést de ez nem minden. Ahhoz hogy minden alacsony szintű rutin menjen, létre kell hozni egy olyan kis *.sys fájlt ami saját magát kernel szintű meghajtóként állítja be(*.dll hozol létre és átnevezed). Ez a *.sys/*.dll fájl tartalmazza az alacsony szintű rutinokat is. Az XP a kernel szintű meghajtóknak pedig mindent megenged.
(#) zsolesz088 válasza Programmer hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
most tudnám miröl beszélsz az jo lenne. ha a progival kapcsolatosan akartál valamit akkor elmondom hoy én zipben kaptam 4 progit amit mindet le lehet tölteni a linkröl amit adtam csak nállam amit letöltöttem az nem müködött csak amit kicsomagoltam a zipböl. de nem raktam semmit sehova és müködött. bocsi ha nem erröl beszéltél csak nem vágom miröl beszéltél nem vok annyira méllyen benne a számitogépes progikban.
üdv zsolesz
(#) ZLED hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
BASIC-be hogy tudok kiküldeni jelet az lpt portra??
(#) Balázs válasza ZLED hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Legegyszerűbben ennek a DLL-nek a segítségével: http://www.geekhideout.com/iodll.shtml
(#) Manyoc válasza ZLED hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Az http://mselectronic.uw.hu megtalálod. BASIC, VISUAL BASIC, PASCAl, DELPHI, C nyelvre, hogy hogyan tudod az LPT portot egyszerűen vezérelni.
Sok sikert
(#) ZLED válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Kösz.
(#) speki hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Én LPT VU métert szeretnék csinálni ha valaki tudna segiteni bene
(#) n0nam3 válasza speki hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Hali!

Én így csináltam:
(#) speki hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Ez winamp-hoz való??
(#) sirály12 válasza speki hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Az előző oldalon van winamphoz való leírás. Kicsit olvass vissza.
(#) ZLED hozzászólása Jan 27, 2007 /
 
Valakinek nincs olyan leírása lpt porthoz amiben levan írva hogy melyik vereték milyen színű???
(#) n0nam3 válasza speki hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Igen! Winamphoz való!

De a leds flashing machina az lehet h a billentyűzet ledjeit villogtatja már nem emléxem rá
(#) ZLED hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
Nem tudja valaki hogy lehet fluoreszcens kijelzőt rakni LPT re??
(#) kyrk válasza ZLED hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Olyan szinu amit odaforrasztasz....

Nezd meg a labkiosztat es az alapjan tudod majd kovetni.
(#) kyrk válasza ZLED hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Ennel kicsit konkretabb legyel! Labkiosztas? Van konkret tipusod?
(#) ZLED hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
HL-D331C
Ez van a hátuljára írva....
(#) Dietrich válasza phc hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Sziasztok,

PHC, nincs részletesebb rajzod, alkatrészfelsorolással? Szeretném megépíteni, mert több mint 8 ledet kellene vezérelnem...


Köszönöm előre is
(#) phc válasza Dietrich hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
hi
ja igen. kicsit összecsaptam
szóval tulajdonképpen eggyetlen ic "fajtából" áll: CD4094 kb100Ft/db
a többi csak a kimeneti csatlakozó és az LPT csatlakozó.
végülis 2db ic felhasználásával is megoldhatod 1db ic nek 8 kimenete van ha jól emlékszem ttl szintű (de nekem nem úgy tűnik)
a programozása viszonylag egyszerű. (nekem mégsem megy)
Találtam hozzá egy kisebb kapcsolást, és bedobtam az adatbeviteli szekvenciákat.
(#) Dietrich válasza phc hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Köszönöm a gyors válatsz!

Nincs esetleg valakinek egy komplett áramköri rajza a "TÖBB MINT 8 LEDes" LPT vezérlésről? Nagy segítség volna
(#) phc válasza Dietrich hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
ezt a "kis" kapcsolást a másik könnyebb megértéséért raktam fel
a strobee közös a clk közös a dat külön-külön fut szal nagy sebességgel van 48 leded.
(#) ZLED hozzászólása Feb 2, 2007 /
 
Valahogy meglehetne csinálni hogy egy fekete-fehér laptop LCD-jét az LPT portra dudjam kötni és vezérelni??
(#) Kera_Will válasza ZLED hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
felejtőS gondolat !!!

Hacsak nem akarsz majdnem 1 másik PC szerűt csinálni avagy 1 komoly mikroszámcsit építeni esetleg 1 propeller picből az akár vga-t is tud kezelni.

Prograsmozási és hardver építési tervezési gyakorlatnak jó de más értelmét nem látom hírtelen ...
(#) Hujikolp válasza n0nam3 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
hali! felraktam én is ezt de hibát ir ki rá :S milyen verzió tipusu winamp kell hozzá? vagy te hogyan oldottad meg?

winerr.png
    
(#) Hujikolp válasza Hujikolp hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Xp alatt nem fog futni ez a plug-in. korábbi rendszereken elmegy, de xp-n nem, megcsináltam a cuccot, és millenium alatt ki is probáltam ott szépen megy. és mind1 h milyen a winamp verziója.
(#) n0nam3 válasza Hujikolp hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Nekem simán ment XPvel Winamp 2.91 el
(#) Hujikolp válasza n0nam3 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
ennyire nemmentem le a verziós számokkal, most a legfrisseb van, meg találtam egy régebbi cd-n egy winampot, de azzal sem ment, igy hagytam, majd találtam egy oldalt ahol mondta h win 98 alatt tök jó meg miinden és akkor millenium alatt is kiprobátam, ott ment
(#) Programmer válasza Hujikolp hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Hali! Nekem van egy saját program ami pont erre készült: 8 led mint kivezérlésjelző. XP alatt garantáltan működik, és nem WinAmp al megy hanem a mixertől veszi a mintát. Így akinek más playere van az is használhatja. Ha valakit érdekel, szívesen megosztom.
(#) n0nam3 válasza Programmer hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Engem érdekelne
(#) Programmer válasza n0nam3 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Holnap vagy holnapután felteszem, nincs olyan állapotban hogy most megosszam. Meg kell hozzá valami telepítési útmutató. Ugyanis nem minden hangkártya támogatta a mixer lekérdezősdit ezért egy kis trükkel van megoldva hogy minden gépen menjen. Amint tudom felteszem.
Következő: »»   3 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem