Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   467 / 2500
(#) saraha válasza szilva hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet, nagyon rendes vagy,hogy foglalkoztál velem.
Mindjárt ki is próbálom.
(#) saraha válasza szilva hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Kísérletezgettem kisebb nagyobb értékekkel is de nem sikerült valami jó végeredmény.Vagy az elején vagy a végén volt egy intervallum amikor semmi nem változott.
Pedig jó pár ell.áll értékkel próbáltam.

A balance pototit kicseréltem 10K lin.-ra az jó lett így már OK.
Közben találtam 4x50K ALPS lin. potit megpróbálom azzal csak úgy beteszem a 4X100K log helyére.(hálisten jó nagy a padlás úgyhogy találtam ugyanolyat...)
(#) saraha válasza saraha hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Na csak ,hogy meglegyen a keretes szerkezet.

Kicseréltem a potit,50K lin.-ra.
OPA 2134-eket leváltottam AD 826-okra (ezt is úgy találtam a padláson) és ez is marad benne!
Nagyon tuti lett.

Kösz a segítséget "szilva"
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Na ez az ami nincs hozzá.

Kapcsolási rajzot keresek topicban is kértem, hogy segitsenek, de senki nemtud ehhez rajzot.
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A helyedben kipakolnám a belsejét annak az erőlködőnek és csinálnék a 7294 -hez valami jó kis előfokot. A táp talán maradhatna, ha megfelelő.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Ezen gondolkodom énis. LM 1036-al felépülő előfok az jólenne szerinted?

Tápja az tökéletes.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Az IC szimplatápos, tehát féltápfeszen van a kimenete. A 10V esetén 20V a táp. Ezt választja le a kimeneten lévő csatoló kondi. Ha ezt nem teszi, hanem átereszt, akkor zárlatos és cserélni kell.
Érdemesebb javítani mert olcsóbb, egyszerűbb, az Ic paramétereiből vonatkoztatva jobb minőségű mint a feszvezérelt borzadvány (1036)
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Köszi a segitséget.

Akkor kicserélem az összes elkót benne biztos ami biztos. Kettőt már kicseréltem, de akkor kicserélem az összeset. Az IC kimenetén cseréltem kettő 4.7uFes elkót, de ugyanugy 10V van a kimeneten.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Az érdekes. Nem lehet hogy nem az IC felől van ott jelen az a 10V? Méréssel meg lehet állapítani. Vedd ki a kondit, és mérj rá mindkét oldalra.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Kivettem a kondikat. Az IC felől is 10V jön és a kivett kondi felől is. És igen 20V a tápfeszültsége.
(#) djgombi válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A kicsatoló kondi meg tudja hülyíteni a multit. Ha kicserélted attól még mérhetsz féltápfeszt. Én is jártam már így kicsatolókondis végfokkal. Azt hittem hibás a végfok de semmi baja nem volt.
(#) Robi85 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
De ez nem végfok, hanem előfok. Csinálnék róla képet, de szerintem felesleges, mert kapcsi rajz nélkül nemhiszem hogy előrébb jutunk.
(#) szinten hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
hali van egy kenwood kr-v7070-es erölködőm, tudom nem ide illik, de kérdeznék, mert máshol nem nagyon válaszolnak...
szóval van ez az erőlködő és ezek a transistorok vannak benne:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/38049/SANKEN/2SD2390.html -->1db van belőle és nem 2sd2390, hanem 2sd2380 de azt nem talált sajnos
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/2588/MOSPEC/BDV66.html --->ebből is 1db van
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/63007/HITACHI/2SD1470.html --->3 db van belőle
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/13144/PANASONIC/2SD2222.html ---->3db van belőle

4 db bár az egyikből az egyik láb kitört
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/108666/ROHM/2SC4137.html

van még 1 nagy gyári transzformátorom ami hajtotta az egész eredeti erősítőt és egyéb alkatrészek a régi erölkődőben, annyi lenne a kérdésem, hogy lehetne-e ebből összehozni egy új erősítőt és ha igen, akkor ehhez kapcsolási rajzot hol keressek, vagy tud e vki csinálni egy szimpla hangerőszabályzó és egy bass és magas eq kéne bele, ami eredetileg is volt benne...
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Zoli ! [OFF]Fából vaskarikát ? Ezeket a kis fa alkotó elemeket ha meglátnád élőben biztos más lenne a véleményed , és remélem az előlap majd még érdekesebb lessz "talán " Bővebben: Link [OFF]
(#) djgombi válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Attól még a működési elve ugyanaz. Kösd rá a végfokot nyugodtan. Már alapból nem lehet tőle semmi baja mivel a végfok bemenetén is van csatoló kondi.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Akkor pontosítok, a két fa illesztése nem tetszik az, hogy a bütünél az élek le vannak csiszolva, és így összeillesztésnél rés látszik köztük. De ezt ne vedd a szívedre, csak megjegyeztem, hogy láttam már sokkal szebb munkákat is tőled, és azokhoz vagyok szokva. És az is lehet ez csak nekem szúr szemet.
(#) Robi85 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Na hát szól ez. Lehet csak a multi mutogat hülyeséget. Elég komolyan szép a hangja és semmi bugás meg stb... Még alapsistergés sincsen.
(#) djgombi válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 20, 2010 / 1
 
Mondtam, hogy megszívatja a multit
(#) Robi85 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Köszi szépen. Össze is rakom akkor már.
(#) szinten hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
háát... ugy néz ki sikerült embert találnom a problémára azért köszönöm
(#) bereczk.jans válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Kincseket tartalmaz az RT ÉK1980-s kötete. Megnéztem az 55. oldalt. 1983-84-ben Szegeden egy GMK-ban "gyártották" előerősítővel egybeépítve gitárerősítőnek aktív hangfalként, amiben szélessávú hangszóró volt. 56. o. szerint készítették hozzá lemezekből a hűtőbordát. Én akkor az 53. o. egyszerű 3 - 5W-s erölködőjét csináltam meg 5W-s Tesla hangszóróval, + magas kiegészítéssel. Egy lokátoros katonatársam 1986-ban az 57-58 oldal diff. bemenetű kapcsolását megelégedéssel elkészítette. Hála Sipos úrnak. Megjegyzés: Nyugat-Eu-s weboldalokon is többször láttam -e kapcsolást, igaz nyák. és beült. nélkül. Kiváncsivá tettél milyen lett a 21.sz-ban amiről hangfal és trafó hiányában lemondtam.Trafókat itt vidéken akkor nem lehetett kapni. Ma nem hiánycikk, de ha tekerni szeretnék 100Km-eket kell érte menni a drótért.
(#) bensepeter hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Hali! Van egy végfokom amiben hiányzik a végfok panel. Házilag épített. Nem én építettem hanem így került hozzám is. Nem tudtok hozzá nyák tervet, vagy konkrétan a bele való panelt. Ez van rá írva az elejére: PCR800 Power Mosfet Amplifier, ha ez segítene valamit. de rakok fel képet is, úgy csak jobb. a vezetékek végén én szalagoztam le, de csak azért hogy kipróbáljam mit csinál, vagy egyáltalán működő képes-e, de megy. Várom válaszaitok és bármilyen tanácsaitokat

Előre is köszönöm.
Üdv: Petya
(#) bensepeter hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Itt vannak azok a képek amik jobban sikerültek.
Remélem így már tudtok segíteni.
üdv: Petya
(#) bensepeter hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Itt vannak amik jobban sikerültek. remélem evvel tudtam nektek segíteni.

üdv: Petya
(#) CIROKL válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Ez egy maszek gyártmányú szerkezet , ha így kaptad ,szerezted akkor nehéz lessz kideríteni mi lehetett a végfok panelen ? Annyit megtehetsz hogy megméred a tápfeszt mennyi az annyi , és akkor én a helyedbe lennék keresnék a táphoz igazodó kapcsolást . Egy kis restaurálás a dobozoláson meg a meglévő alkatrészeken , a pufferek jóságát is megkellene nézni ?
(#) gsxr400 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Tiszteletem mindenkinek! Lenne egy kérésem, a Pioneer erősítő topikban felvetettem egy problémát amit orvosolni szeretnék. Mégpedig azt hogy nem ad hangot egyik csatornán sem. Volt egy csavar miatt rövidzárat okozott, ami egy áthidalást olvasztott el. Kicseréltem, de még semmi eredmény. Sajnos nem értek az elektronikához, de szeretném megcsinálni sikerélmény gyanánt. Ha van vállalkozó szellemű fórumozó, szívesen veszem a segítségét. Előre is köszönöm!
(#) marone hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Üdv !
A hifi erősítőmből szeretném kiiktatni a "BASS" és "TREBLE" valamint "BALANCE" potikat.
Nem használom őket, és azok nélkül szerintem jobban szól. (gondolom én)
Az első kettő 2x3 helyen van beleforrasztva a nyákba, a "BALANCE" 5 helyen. Sorban 4 , vele szemben 1 helyen.
Nem tudná valaki megmondani, hogy melyik csatlakozási pontokat kellene összekötni hogy ki legyenek iktatva ?
Köszi !
(#) Imi65 válasza marone hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Rendesebb készülékekben erre direkt van egy kapcsoló.
Annyiban igazad van, hogy a hangszínszabályzás (középállásban) egy veszteséges fokozat, aminek a csillapítását vissza kell "erősíteni", és ez zajt, torzítást visz be a láncba. Ha nincs kapcsoló, rajz kéne.
(#) Imi65 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Nm valószínű, hogy hozzáértés nélkül le lehetne Neked "vezényelni" a javítást.
Elöljáróban annyit figyelj meg, vannak-e relék a kimeneten, és azok a bekapcsolás után behúznak-e.
Sajnos fatális meghibásodást is kiválthatott egy durva zárlat abban a készülékben, mérni kéne a tápfeszültségek meglétét, a kimenet DC beállását, ha ezek rendben vannak, akkor lehet tovább lépni.
Rajz is kéne.
(#) marone válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Hát rajzom az sajnos nincs, azt hittem hogy ezek a potik ilyen "egyformák".
Hogy a potigomb felőli sorban a két szélsőt kell öszekötni, vagy ilyesmi.
Ezek szerint nem.
Multiméterrel nem lehetne valamit kiméricskélni ?
(mert az van)
Következő: »»   467 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem