Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3-4 lejátszó építése
Lapozás: OK   3 / 10
(#) huba válasza m.joco hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
én ugyanigy jártam az mp4 lejatszommal.1G-bol lett 499M. Probaltam frimewaret frissiteni de ezzekel a cd-n felelhetö kinai progikkal nem baldogultam. minden gombon három kérdöjel. De az enyém felejtett is egyik nap le tudtam olvasni a számot és masnap már nem. Szerencsére garis vot. Ez decemberbe történt. Akko viszavittem s aszonták január közepén telefonálnak. Most meg várok ....
(#) MaSTeRFoXX válasza m.joco hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Lehetséges hogy elhasználódott már a memória benne és lekorlátozta a maximális méretet 115MB-ra.
Mert bizony ezek a flash alapú ezsközök is kopnak. Pic-et, AVR-t pendrive-ot stb..... is csak véges számszor lehet írni.
(#) huba válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
én egy hétig használtam s max 50x irtam rá. Azé ijen hamar csak nem kopik. Én gyári hibára gondolok.
(#) Müszi hozzászólása Jan 12, 2007 /
 
Sziasztok!

Nem akartam új topicot nyitni ezér ide írom:
Én ojat szeretnék csinálni, hogy van egy P2-es gépem és ebből mp3 lejátszót készíteni.
Úgy szeretném majd hogyha benyomom a bekapcsoló gombot akkor, már rögtön menjen a lejátszás.
Szerintetek megoldható?

Üdv.: Müszi
(#) Tomee válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
Persze megoldható.
Linux a te barátod!
Alapból kezeli a T6963C vezérlővel ellátot grafikus kijelzőket.
Csinálsz hozzá pár funkció gombból álló "billentyűzetet" és akkor nagyon tuti lesz. Esetleg érintő képernyő...
(#) Müszi válasza Tomee hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
A Linuxot hogy kell hazsnálni?
(#) Tomee válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
Letöltőd, felrakod, bekonfigurálod és kész is.
Bevallom összintén, hogy én sem tudom, de már barátkoztam vele.
De egy ilyen kis gépen egy kicsi pár Mbyte-s linux változat simán elmenne MP3 lejátszó gyanánt.
(#) dilan válasza Tomee hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
Egy egyszerü dosos lejátszót is be lehetne izzítani hozzá - akár floppyról - egy egyszerü boottal...
Csak nemtom, hogyan lehetne a hangkártyát dosból beindítani...
(#) Y2K hozzászólása Jan 13, 2007 /
 
Nem tudjátok, lehet-e valahol Mo-n MP3 lejátszóhoz alakatrészeket venni?
Sajnos elég gyakran előfordul, hogy egy lejátszóról letörik egy gomb/"kar" én is szereztem egy ilyet. Illetve, ha 3 mikrokapcsolóval helyettesíteném okozhatna-e kárt az a 600mV, ha egyszerre van lenyomva a jobb és a bal gomb?
(#) isamisa válasza Y2K hozzászólására (») Jan 13, 2007 /
 
Az ilyen lejátszókat úgy gyártják hogy ne nagyon tudd szerelni... VEnni kell ujjat( ilyen szemetek ezek a gyárak)

Alkatrészt hozzá meg max csak a gyártól tudnál szerezni hozzá. Ilyen fröcsöntött anyagokat csak speckó rendelésre gyártanak.
(#) Y2K válasza isamisa hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
THX => mikrokapcsolók
(#) huhuu hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Valakinel lattam egy olyan mp3 lejatszot,
amit a kocsi 12 voltos szivargyujtojaba kellett
bedugni es volt rajta egy USB- amibe pendrĺjvot lehet
dugni, amiröl lejatsza a szamokat, ugy, hogy van benne egy kis radio ado amivel sugarozza az adast es a kocsiradion be lehet fogni.
Arra gondoltam, ezt otthon hasznalnam csak egy usb-s vinyot kotnek ra, szerintetek azzal is menne?

rengeteg zenet halgatok es hosszutavon
sok energiat lehetne megtakaritani, hogy nem kell a gepnek csak a zene miatt mennie...
(#) Istike88 hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
sziasztok!

van 1 halál 1szerű átlagos mp3 lejáccóm... az az alap lejáccó ami olyan népszerű a kispénzű emberek körében, 1,5 voltos AAA elemmel müxik többek közt nálam is és azt szeretném megoldani h autó szivargyújtóra kellene kötni és egy táp átalakító kellene hozzá (tulajdonképpen 1 dc-dc konverter) tud valaki ilyen kapcs rajzot vagy valamit?

előre is köszi
(#) Slope válasza Istike88 hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
(#) Y2K válasza Istike88 hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Én nem bonyolítanám túl.
Ha USB-ről akarsz, tölteni, akkor szerintem ez is megteszi:
http://www.instructables.com/id/E7NY7843WIEQHOAXQ7/?ALLSTEPS
http://static2.instructables.com/pub/FQC/TYJT/FQCTYJT37CEV2ZCHUV.medium.jpg
http://www.hobbielektronika.hu/katalogus/files/2143.pdf
Én a legfelsővel töltöm az MP3 lejátszóm, igaz, hogy itt 9V van, de az IC-ből van 1A-os: 42 HUF és van 3A-os: 336 HUF.
Egyébként az akksiban is csak <12V fesz van.
Ja meg hát simán elfér a szivargyújtó csatlakozóban.
(#) Istike88 válasza Y2K hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
köszi a segítségeteket!
az első link az tetszik... sztem meg is csinálom

üdw
(#) Istike88 válasza Y2K hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
hello

újra itt

akadt 1 kis problémám! megépítettem a kapcsolást amit belinkeltél és müködik hibátlanul csak az a probléma h az mp3 lejáccó azt hiszi h gépre van kötve és arra vár h adatcsere történjen, nekem pedig az kellene h tudjon lejáccani... én úgy csináltam géppel hogy usb-s eszköz eltávolítása a rendszerből --> aztán mikor már levolt választva tudott lejáccani úgy hogy usb-ről kapta a szuflát
hogy lehetne ezt megoldani hogy az mp3 azt higyje h a rendszerból levan választva? nem lehet h ha a maradék két csatlakozó közül valamelyiket foldre viszem akkor azt fogja hinni? (ez csak találgatás)
(#) Y2K hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
nemtom, én data vezetéket nem nagyon kötnék földre, körbekérdezek osztályban hátha van valakinek tippje
(#) Istike88 válasza Y2K hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
előre is köszi
(#) Y2K válasza Istike88 hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
http://static2.instructables.com/pub/FUQ/LKW8/FUQLKW86AXEP27XMQC.medium.jpg
Ezt találtam. A data vezetékek egy kiegyenlített hídba vannak kötve, vagyis nem kapnak feszt (gondolom akkor van szerepe, amikor a lejátszó jelet küld a portra). És ha valaki jobban ért hozzá, akkor elmondhatná, hogy miért van benne egy marék kondenzátor.
Pontosabbat nem tudok (bocs), ki kell próbálni.
(#) Istike88 válasza Y2K hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
köszi a kapcsrajzot!

megépítem, kipróbálom és leírom h mi a helyzet...
a nagyobb (pl 1000mikrós) kondik az esetleges a fesz ingadozások simítására szolgálnak benne, a kicsik (0,1mikrós) pedig a nagyfrekis zavarok szűrésére....
ja és szerintem hülyeség h 7 volttól müxik a kapcsolás mert ha jól tudom akkor az ilyen stabil tápoknak 4 voltal nagyobb fesz kell minimum mint amit át engednek, de javítsatok ki ha hülyeséget mondok...
még egy megfigyelés a kapcs rajzal! a kondik értékei mikróban értendők nem miliben ha valaki esetleg félre értelmezné (elősször én is miliben gondolkoztam de aztán rájöttem h furán is nézne ki 1egy 1 farádos kondi a bemenetén )

üdw
(#) galamb113 hozzászólása Jan 31, 2007 /
 
sziasztok
Van 1 laser mp3 lejátszóm és az a gond vele hogy a menu kar/gomb "beragadt" szoval ha bekapcsolom a lejatszot nem tudom a zeneszamokat halgatni mert csak szoknek jobbfele mintha a gombot jobra nyomnam

szet i szedtem kivettem a kart de ugyanaz (a kapcsolot nem szedtem ki a nyakbol csak a mozgathato reszet)

szerintetek mit lehet csinalni

a nyakon ezt a feliratot talaltam:

tpcb 552a



505af ver 1.6drm

es ezt:
hy27uh088g2m
azt hiszem ez a memoriaja
(#) Y2K válasza galamb113 hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
a rugót is kiszedted?
(#) galamb113 hozzászólása Feb 1, 2007 /
 
igen a rugot is pontosabban az egesz kart e utana bekapcsoltam RUGO ES KAR MEG MINDEN HOBELEVANC NEKUL de csak futott es futott
(#) Y2K válasza galamb113 hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
rövidzár az érintkezők közt?
nézd meg multiméterrel!
esetleg kép közelről, szétszedve
(csak azért mert én se veszek mindig mindent észre: 2 éve szilveszterkor 20 perc alatt jöttem rá, hogy nem dugtam rá a vinyóra a tápot és azélrt nem indul a gép; szóval, ha velem megtörténhet, akkor veled is,) hátha észreveszünk valamit, amit te nem
(#) galamb113 válasza Y2K hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
a vinyora a tapot mar is felejtettem el radugni nemegyszer de ha valahol zarlat lehet az talan a kapcsolo alatt lehet de azert megprobalom lefotozni es akkor haatha tobbet fogunk megtudin en semmit nem lattam sajnos multimeter sem vot ep kozelben

de nem is igazan ertettem hogy hogy mukodik az a kapcsolo ki kit is zar rovidre igaz nem volt sok idom bibelodni vele de talan a jovo heten...
(#) Y2K válasza galamb113 hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Nekem volt már rá időm, mert feljebb már írtam, hogy nekem meg kapcsolóm sincs, nem hogy fusson jobbra-balra...
De annyira nem bonyolult, annyira, hogy majdnem csináltam "pót-kapcsolót" 1 rugóból + 1 gyufaszálból, de az nagyon homemade lett volna, de egy képet feldobok, az enyém így müxik, de valszeg az összes (made in china)

mp3.jpg
    
(#) galamb113 válasza Y2K hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
na persze persze ugyanaz de 1 d olgot meg mindig nem ertek a foton amit melekeltem jol latszik hogy kiszedtem a kapcsolot es ugy is fut
(#) ciw hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
Üdv !

Olvasgattam a fórumon az mp3 player építők írásait és gondoltam én is leírom tapasztalataimat.

Anno amikor elkezdtem az mp3-as fejlesztést, akkor én is ata wincseszterben gondolkodtam, de szerintem ez meglehetősen lassú adatsebességgel dolgozott. (akkor még csak 16f877 volt).

Nembeszélve a rengeteg portlábról, amit felemészt egy ata hdd kezelése.

Ekkor áttértem a CD/DVD meghajtókra, de a lábszám itt sem csökkent, ráadásul még adatpuffert is kellett volna alkalmazni, mivel a pc-s drive-ok nemnagyon szeretik a mozgatást (autó).

Inkább az MMC/SD-s megoldást dolgoztam ki FAT16 fájlrendszerrel és teljesen meg vagyok vele elégedve. MP3 dsp-nek egy VS1001K-t szoktam használni.
Ezzel a megoldással kevesebb portlábat használok és a pic is kényelmesen tud dolgozni, nem kell kapkodnia.
Ja és a másik fontos dolog, hogy nem kell disznó tápegység mint az ata hdd- nél (5V,12V) 3v3-ról is elmegy a cucc.
Az sd kártyát pedig egy kártyaolvasóval pc-ről bármikor lehet kezelni, ha másik zene kell a kártyára.. Ennél fogva az USB-nek nincs is jelentőssége, bár nem nagy dolog megvalósítani azt sem.
Már nem olyan drágák pl. az 1Gb - os kártyák sem és, ha ez nemelég akkor vesz az ember mégegyet és bármikor egy mozdulat kicserélni. Autósoknak is ideális, mert nem érzékeny a rászkódásra.

Röviden ennyi, remélem sikerült néhány érdekes dolgot leírnom, ami hasznára válik valakinek.
(#) Norberto válasza ciw hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Az én érdeklődésemet máris felkeltetted. Nekem egyetlen gondom van!

Hogy a fenejbe lehet FAT16-tal dolgozni? Én már egy csomó dokumentációt átnéztem a neten, de valahogy abszolut nem áll össze a kép bennem

Pedig nagyon érdekel a téma...

Amit te megvalósítottál, azt hogyan tetted? Saját FAT-tábla-kezelést írtál? Ha igen, milyen prog. nyelven valósítottad meg? Ha nem saját az a része, akkor honnan szerváltad?

Hirtelen ennyi kérdésem lenne.

Valamint foglalkoztat még egy dolog: ugye a VS10XX dekóderek SPI interfészen dolgoznak...ha megnézzük az SD-kártyákat, azok is pont ezt a kommunikációs formát használják. Meg tud férni egymás mellett a 2 db külső IC külön-külön kommunikációja egy vonalon? Bár ez csak amolyan fél pontot érő kérdés volt, ugyanis tanulmányoztam az SD-kártyák doksijait, és azt írják benne, hogy az SPI módon kívül is lehet vezérelni, pl. 4 bites módban. Ennek az a legfőbb előnye, hogy sebességben sokkal gyorsabb, mint az SPI-módos megoldás, viszont nem olyan egyszerű kezelni, mint az SPI-t. Ezt a részét hogy látod?
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem