Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   85 / 308
(#) csikinkyra hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
A napokban láttam az egyik Praktiker újságban egy oszlopos fúrót, Budget típusú 350W-os. Bővebben: Link Mi a véleményetek róla, érdemes megvásárolni ? Leginkább nyák fúrásra szeretném használni.
Csikinkyra
(#) Krisz03 válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ugyanilyen van nekünk is, de panelt fúrni kényelmetlen vele. Bár ez lehet a nagyon körbepakolt satupad okozza, székkel nem férek oda, hogy leüljek mellé. Egyébként fémmunkákhoz nagyon gyenge, csúszik az ékszíj. Szóval ha csak panelfúráshoz kell, és megéri neked, akkor vedd meg, ahhoz használható lesz, 0.8mm-es fúrót is meg bírja fogni.
(#) llaci56 válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Idézet:
„csúszik az ékszíj.”


Miért nem húzod meg?
(#) szamóca válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ezek a kici oco gyártmányok nem jók.( 2mm alatt nem is hiszem hogy befogható fúrószár, és még az is üt.)
Nyák fúrásra magas, minimum 15-20 000f/min feletti gép kell, a sorja mentes furatok készítéséhez.
Minél magasabb fordulatút vegyél. ebben az árban már kapsz Proxxont is, igaz állvány nélkül.
(#) csikinkyra válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Nagyobb fémeket nem tervezek fúrni vele, inkább csak vékonyabb lemezeket, alumíniumot meg esetleg fát. Mennyire kotyog, nem töri a kisebb fúrókat?
Az ára nem vészes szerintem(~14000).
(#) llaci56 válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
"Nagyobb fémeket" is könnyen lehet vele fúrni. Meg kell húzni az ékszíjtárcsa rögzítését, (mert az csúszik, nem a szíj!) és nagyon jó kis gép, - de ahogy Szamóca mondja, nem panelfúrásra való!
(#) csikinkyra válasza szamóca hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Van nekem egy szintén budget típusú minidrillem eddig azzal fúrtam, csináltam hozzá egy állványt is de az nem a legjobb. Azzal viszont mást nem lehet fúrni, ezért szeretnék egy oszlopos fúrót is. Akkor valószínűleg marad az panelfúrásra és ez (vagy ami lesz) a nagyobb furatokhoz.
(#) Krisz03 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
A lehető legjobban meg van feszítve. Cserés lesz a szíj, de lehet, hogy inkább az egész gép.

A sorjamentes furatokra meg annyit, hogy nem érdekel, mert csiszolószivaccsal víz alatt átdörgölöm, és szép, könnyen forrasztható felületet ad. Egyébként HEstore-os akciós panelfúrót használok, de nem merem maximum fordulaton pörgetni, nehogy szétessen. Alig használtam, de már fura hangja van, pedig nem is kínzom, 1/2-3/4 fordulaton használom. Valamelyik nap nem akart elsőre elindulni, pedig nem is szorult.
(#) szamóca válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Nekem lehangoló véleményem van ezekről a fúrógépekről.
A cég is beleinvesztált egy ilyen 35eFt-os 450W-os csodába.
Nos az ékszíjat alapból cserélni kellet, Az asztal erősebb fúrónyomásnál elmozdul, a tokmány a kúpos tengelyen üt, amihez a pontatlan C-s? illesztésű csapágyazás még rá is dob egy lapáttal, pláne ha jól előtolod az orsóhüvelyt. 10-es fórószár már nem törik ha megakad az anyagban, csak megáll a gyengusz motor.
Én inkább használt ipariban gondolkodom, bár ezt nehéz beszerezni.
(#) bankimajki válasza szamóca hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
És nekem van is egy, 5000ért vettem bibí (lehet 7e, már nem emlékszem pontosan). Meg 1000ért rá egy 13-as tokmányt. Igaz nem mai darab, de utánaállítással 0 lett a kottyanása. A csapágyazás is kiváló benne.
(#) patexati válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
A csapágynak van szerintem erős hangja! Nekem egy Kinzo van igaz 33000 pörög max de iszonyú hangja van de bírja! Az indulási nehézség a triakos szabályzás miatt lehet szerintem néha nekem is nem indul el ha bekapcsolom de ha ki/bekapcsolom elindul
(#) llaci56 válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Mi az, hogy 0 lett a kottyanása? 0 micsoda?
Többnyire század mm-ben szokták mérni, és kell lennie valamennyinek, mert különben szorul.
(#) levii válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szia!
Kinézetre ugyanilyen csak éppen Güde címkével ellátott fúróm van. Hát nekem csak negatív véleményem van róla.
A motor nagyon gyenge, a tokmány mindig leesik a helyéről. Magas fordulaton erőtlen és remeg az egész gép, egyszer fúrtam vele eddig nyákot az is ronda lett.
A napokban tervezem a lecserélését valami jobb gépre.
Mondjuk most az erővel nincs gond mert raktam rá egy másik motort, de a többi gond megmaradt. Ami még zavar hogy az oszlop és a tokmány közti rész elég kicsi és nem sok minden fér be, alacsonyan van az egész ezért magasabb cuccok sem férnek be. Összeségében nagyon nem szeretem a műhelyemben ezt a gépet, a pénzét nem érte meg nekem, mindig csak felbosszant.
Amióta ezt megvettem és láttam hogy milyen minőségű azóta csak használt régi, jó gépeket veszek.

Üdv!
(#) Krisz03 válasza patexati hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
De alig pár hete vettem, és talán 4db kisebb panelt fúrtam vele eddig. Az már csak hab a tortán, hogy alapból rossz volt, de ha visszaolvasol kicsit, elolvashatod: Bővebben: Link. Nem triakos szabályzású, hanem egyszerű átertőtranzisztoros, disszipatív (bár a motor jobban fűt). Mindez egy zárt, alig szellőző tokban. Egész jó kézmelegítő...
(#) bankimajki válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Jó ez teljesen jogos, akkor nem 0,000 de elég kicsi kottyanás mivel úgy oldottam meg a kopást, hogy egy imbusz fejű csavarral összébb húztam azt a részt amelyikben mozog a tengely, meg maga a csapágyazás. Amúgy a csapágyazásnak sincs kézzel érezhető kottyanása. Nagyon frankón működik a kis gép. A készülődő esztergámnál is használtam már ezt a gépet és sikeresen veszi az akadályokat.
(#) patexati válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ha már szétszedted akkor csinálj neki egy tápot és abban legyen a szabályzó! Meg kicsit megzsírozod azt megy utána frankón! (nem néztem,hogy ez törpefeszültségű)
(#) llaci56 válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Pont ezért "szóltam". Láttam, hogy gépészkedsz, akkor nem mondhatsz ilyet, hogy 0 a kotty...
(#) szamóca válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Oszt most legyek irigy?
Nem. :schmoll2:
De!
(#) Krisz03 válasza patexati hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ennyit nem ér az egész. A fő gond a motor melegedése. Rajta van a gyári kis ventilátor, de ha kitarja a motort tartó öntvény, akkor semmi sem ér. Ott egye meg a fene, ha tönkremegy, így jártam, amúgy is nagyon kényelmetlen.
(#) csikinkyra válasza levii hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Levii és Szamóca
Ha ilyen rossz tapasztalataitok vannak ezekről a gépekről, akkor inkább én is egy jól bevált régi gépet keresek. Pedig már beleéltem magam hogy lesz egy oszlopos fúróm.
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
(#) SALáta válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
54000 res fordulatú ipari használatra tervezett levegős gép van 14000 ért, igaz 3 as patron van hozzá de lehet hogy lehet kicsit is kapni. Igaz kell hozzá kompresszor de azt a 100 panelt per év 100 évig is kibírja neked, nem lönyög és ipari használatra szánták. Ha a cégnél két évig bírja a durva kiképzést akkor ennyit 100 évig illik bírni.
Az óriási hátrány hogy levegős, és az nem igazán ingyen van.
(#) elektrorudi válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nekem nagyon bejött!
Fúrtam vele több száz d=20mm-es furatot vasba!
(M20-as anyáknak kifúrtam a menetét)
Mostanában NYÁK-ot fúrok vele úgy hogy vettem egy 100,- -os Tesco-s tokmányt, ami 0,45-ös fúrót is képes megfogni, majd esztergáltattam bele egy csonkot, és ezt fogom be az oszlopos fúró tokmányába...
Érdekes látvány, de működik.

No persze..., hogy sorjás a NYÁK furata...
És... ??? Akkor nem megy bele az ellenállás ???
(#) szamóca válasza SALáta hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nagyon nehéz ma már régi, 230-as asztali, vagy állványos ipari fúrót jó áron kifogni. Én már 2hónapja körözöm a net-en és ismerősök által, de semmi eredmény.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
És a jó ár mit jelent?
Meg a régi 230-as?
Mert valaki árul egy "régi 230-as" gépet itt csak a motorja épp nem megy mert szét van szedve.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Hol hapro majszter?
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nem kérdeztél még engem... Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ilyet ne vegyél Szamóca! Olyat vegyél, amelyik függőleges!
(#) SzervízMacska válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ez komoly volt, Laci!
(#) llaci56 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ilyennel hogy lehet fúrni?
Macska! A múltkor imába foglaltam a nevedet. Itt!
(#) szamóca válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ekkora poént még nem olvastam tőled!
Következő: »»   85 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem