Fórum témák
» Több friss téma |
Igen igazad van mert csak az elméleti sikot irtam , a valóság az 13, vagy akár még egy csöppet több ! 13,5 üresen Csatornánkénti min trafó teljesítményt a valóságban mennyit ajánlanál neki / nem a számolás szerinti érdekel azt tudom én is !/
Jóvanna! Csak segíteni akartam. Minimum trafó teljesítmény meg kb 600 watt oldalanként.Biztos elég lesz. Nekem a nyugalmi áramom 100 miliamper helyett lett 160,kicsit jobban fűt, de a prociborda ígyis hidegen tartja.Berecsegni nem szokott, csak az akáriumban szoktak hülyét kapni a halak.De nekem lehet valami földelési problémám is, mert kicsit ciripel a végfok, ha letestelem a bemenetet.
Köszöntem a segítséged [OFF]de mi rosszat írtam ? Ezt a csatornánkénti 600 wattot nem jó helyre irtad , ez a vicc topikba jobban beillne [OFF]
Nekem egy 100VA-es van sztereóba, 8Ohm terheléssel. Mert ilyen volt, meg hátha lesz rátéve 4Ohm is valaha, így azt is bírja majd lazán.
No kellet nekem mutogatni hogy milyen jól szól a többihez képest. A főnökömnek is kell egyet készítenem.
Ha a ME-t kicserélnénk mondjuk LM143-ra, vagy más magas tápfeszűre, akkor vajon mennyiben változna meg a hangja?
Már paneled van is hozzá meg ez különben is csak olyan délutáni időtöltés , egy fél óra és kész Az NE-t szerintem meg lehetne csereberélni hátha találnál jobbat tőle . Ha jól emlékszem a hapro csinált valami összehasonlítást , mérést ? de majd ő megmondja ! De említetted az összehasonlitást , mit állítottál vele szemben ?
Conduktort, a B5-öt,és egy CAV A8M-et.
Ez az LM 143 +-36V tápig jó, de van az LM343 az meg +-40V-ig.
[OFF]Nos akkor már ezek a repertuárból kilőve ! De azt a CAV A8M-et nem is ismerem csak nem ez az Bővebben: Link neked van olyan ?[OFF]
Helló
Nekem voltak olyan kisérleteim hogy olyan +- 10-13 volt körül próbáltam beüzemelni a vf3-at de nem volt jó akár mit is csináltam vele. A legjobb ha az ajánlott tápfeszt használod.
Hy!
Szerintetek jó lehet így hídban a vf3? Valaki hidalta már ezt a végfokot?
Szia!
Nem jó! Az 1-es erősítő kimenetét kell a 2-es erősítő invertáló bemenetére visszavezetni egy 22Kohmos ellenállással. De én inkább külön OPA-val megvalósított invertáló kapcsolást raknék elé.
Valami rajz esetleg? Gondolom egy harmadig direkt invertáló fokozatra gondolsz? Pluszban egy külön IC-vel.
Szia!
Itt a két megoldás.
Nem láttam elkötést rajta, de azért nézd át..
Ez miért így van....?
Így a torzítás is megkétszereződik. Nem? Csak mert amit torzít az első végfok, azt a másik is megkapja. De ami nagyobb gond: Ha a kimeneten van valamennyi DC, az a másik kimenetén is megjelenik, csak ott a ellentétes mérőirányban. Tehát a kimeneti nyugalmi teljesítmény (ugyan akkora terhelés mellett) négyszereződik. Vagy nem? Amúgy én már hidaltam VF3-at. Elkészítettem a nem invertáló kapcsolást, aztán átalakítottam invertálóra oly módon, mint ha egy közönséges műveleti erősítős áramkört méreteznék (persze arra figyeltem, hogy az erősítése ugyan úgy 23× -os maradjon) Beállítottam végfokonként a nyugalmi áramot 80mA körülire. De amikor hídba kötöttem őket, akkor furcsaságok jelentkeztek. Torzított egy kicsit, meg nem is tudom már, hogy mi volt... De arra még tisztán emlékszem, hogy az erősítők nyugalmi áramát nem pusztán be kellett állítani, hanem egymáshoz kellett őket állítani. (és azt hiszem, nem is egyformára lettek beállítva) Hát amint készen lettem, egyből tettem rá egy 6ohm -os hangszórót. Jól szólt, tisztán, erősen. Bevittem a házba (LEHÜLTEK A FETEK A ~35°C-ról kb 28-ra) nagy izgalmak közepette rákötöttem a 4-ohmos mélynyomómat, és elszállt az egész Azóta nem volt kedvem foglalkozni vele, de majd előveszem.
Szia!
Idézet: „Így a torzítás is megkétszereződik.” Persze ilyenkor a torzítás megnő, azért írtam, hogy a korrekt megoldás, a második rajz, amikor külön fázisfordítót használ az ember. Idézet: „Tehát a kimeneti nyugalmi teljesítmény” Kimeneti nyugalmi teljesítmény nem létezik, az-az hibátlan erősítő esetében nulla. A kivehető teljesítmény elvileg négyszeres lenne, de ekkor a végfokokra kétszeres áramterhelés jut, ami nem biztos, hogy szerencsés. Ezért kell kétszeres impedanciára járatni a hidalt erősítőt, mert így az áram nem nő, a teljesítmény pedig az eredeti duplája lesz. Persze, ha megnöveljük az eredeti kapcsolás terhelhetőségét, akkor járathatjuk az eredeti terhelésre is, de ekkor ez már nem egy sima hidalás. Ha az erősítők korrektül vannak elkészítve, illetve a hidalás kialakítása is kifogástalan, nem szokott gond lenni vele. A VF3, VF2 kimenetén nincs pl. gerjedésgátló(boucherot szűrő), előfordulhat gerjedés.
Szerintem az én esetemben a gerjedést az okozta, hogy nagyon spórolósra vettem a nyugalmi áramot.
Középiskolai ismereteim alapján a VF3 -nak még +-18V mellett is bírnia kell a hidalást 4ohm impedancia mellett.
A nyugalmi áram csökkentése miatt nem fog gerjedni az erősítő.
Lehet nem ártana a kimenetére rakni egy gerjedésgátló tagot.
//Király Tibor//:
"A 47 kOhm-os trimmer potival segítségével megnöveljük az átfolyó áramot úgy, hogy mindkét FET egy kicsit kinyisson. Pontosabban annyira, hogy a kapcsoláson keresztül, alaphelyzetben 80-100 mA follyon. Ez azért szükséges, mert kis kimenő jelek esetén, 0 pont környékén hatalmas torzítás jelentkezik, ha mind a két FET le van zárva (egyébként tapasztalat, hogy ilyenkor az áramkör mindenféle gerjedésre is hajlamos)."
Az nem feltétlenül a kis nyugalmi áram miatt van, hanem a gerjedésgátlók hiánya miatt.
A VF3 elég minimál koncepció.
Sziasztok!
csak annyi kérdésem lenne, hogy az hogylehet kideriteni hogy a fet jó-e vagy sem? köszi
Multiméterrel megméregeted a kivezetések között. (dióda mérés üzemmód)
Ha növekményes MOS FET-et mérsz: Bármely két kivezetést ha vizsgálsz, akkor nem nyithat ki. Ha kinyit, akkor kuka.
Szóval a multimétert dióda mérésre állítom és akármelyik lábat vizsgálom sehol se szabad 'sípolnia' ugye? ÉS mi van akkor hogyha nem sípol de egy bizonyos értéket kiír?
Nem!
A D-S láb közt nem mérhetsz 0Ohm-ot! IRFL9540 és 540 esetén kb. 550-nek kell lennie. Használd a válasz gombot.
Bocsánat, igazad van variszabi, én elfelejtettem, hogy van a FET-ben egy antiparalell dióda a source és a drain között.
Viszont a gate és bármelyik másik kivezetés között ha valamilyen nyitófeszültség, vagy ellenállás értéket tudsz mérni, akkor baj van (vigyázz, hogy a szondák fémes részét ne fogd meg kézzel, mert meghamisítja a mérést) Egyébként arra is figyelj, hogy a D-S között mérhető (variszabi szerint kb 550mV) nyitófeszültséget mindig csak az egyik irányban mérve kell elfogadni, (540 és 9540 esnél külömbözik az irány) ha mind a két irányban van nyitás, akkor szintén baj van.
Hát szerintem én egy irf540-től elbúcsúzhatok..ha a D és az S lábát diódavizsgálóval nézem sípol..
Hát akkor az tényleg tönkrement. Fogadd őszinte részvétemet
Sziasztok! Annyi kérdésem lenne, hogy mi lenne akkor ha a FET-ek számát megdumláznám (2db irf540 és 2db 9540)
kimenő teljesítményben mennyi jelentősége lenne? köszi |
Bejelentkezés
Hirdetés |