Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   481 / 2500
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Próbáld meg a bementei RC komplexum kondiját 470pF-ra cserélni.
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Ha jól értem, akkor ez az ne5534 melletti, jel és föld közötti kondi.
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Igen egy bemeneti szűrőtag, ami a nagyfrekit vágja.
A kondi cserével alacsonyabbra helyeződik a vágási freki.
Egy próbát megér, .
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Köszönöm a tippet, hétfőn megpróbálok szerezni 470pf kondit. Sajnos kerámiából elég kicsit, vagy túl nagyok vannak csak itthon.
(#) lapose válasza melorin hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia!

Idézet:
„Tehát a kábel árnyékolását ne közvetlenül az RCA hidegpontjához kösse, hanem vele sorba egy kondival?”


Nem. minden marad a régiben, csak az RCA árnyékolását egy kondival lekötni a a készülék házhoz.
Pont az RCA csati felett van egy furat, oda egy hármas csavar egy forfüllel.
A kondi egyik vége a fülhöz, a másik az RCA hideg pontjára.
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Nem muszáj oda 470pF, próbára amilyen van otthon 220pF-1nF-ig, aztán ha beválik, lehet megfelelőt venni.

Hangerőszabályzó-potid van?
(#) levi102 hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Üdv.Lenne egy hosszú kérdésem ami a képen le van irva.
Az erősitőt 2.1 hangrendszernek a szólója lenne.

Bővebben: Link

Névtelen.png
    
(#) tatabike válasza levi102 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Bemenetre sztereo poti kell. A potmétereket mindig úgy kell bekötni, hogy ha veled szemben van a tekerhető tengelye, és lefelé a 3 lába, akkor balról jobbra 1. GND (föld), 2. az a vezeték, ami tovább megy az erősítőbe (R vagy L), 3. az a vezeték, ami az előfokból/jelforrásból/bemenetről jön. A sztereo poti ugyanez, csak 6 lába van, értelemszerűen ott is ugyanígy kell kötni, csak külön van R (jobb) és L (bal) csatorna. A hangszórókimenetnél az R a jobb oldali hangfal + (piros) csatijára, az L pedig a bal oldali hangfal + (piros) csatijára megy, a GND-ből pedig mindkét hangfal - (fekete) csatijára kell egy-egy vezeték.
Szerk.: DVD-lejátszó tápjára ne köss semmit. Már ha arról megy maga a DVD-lejátszó is. Ha csak egy bontott táp rossz DVD-ből, akkor lehet rá kötni, ha jó egyáltalán, bár általánosságban elmondható, hogy a DVD-k éppen a táp hibája miatt romlanak el...
Potinak válassz egy sztereo 47kohm-osat, és B jelűt, vagyis logaritmikusat. Ez nem lineárisan változtatja az ellenállását, hanem jobban hasonlít az emberi fül érzékeléséhez, a lineáris nem egyenletesen fog hangerőt változtatni, legalábbis Te úgy hallod.
Igen, a GND a -, de így nem teljesen korrekt, a GND az GND. Ha sima tápod van, két kivezetéses, akkor a pluszt kösd a pluszra, a másikat meg a GND-re. Ha háromkivezetéses tápod van, az valószínűleg szimmetrikus, és ha van rajta 12V + és - is, meg GND is, akkor a + és mínusz ágak között 24 volt lesz a feszültség! Erre vigyázz.
(#) sprofan hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy jó kis végfok IC-t, ami viszonylag olcsó de jó tulajdonságokkal bír, viszont találtam a leírásban egy olyat hogy: Digital Audio Power Amplifier Class: T
Ez most azt jelentené hogy T osztályú erősítő? Az mégis milyen? Csak azért mert én ilyenől még nem is hallottam. Egyébként a kiválasztott IC: TP2050 (TC2000)
(#) melorin válasza lapose hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Ok, megnyugodtam, elég meredeknek tűnt
de szerintem petemazi nem úgy gondolta ahogy te, ezért " búgott mint az állat."
(#) lapose válasza sprofan hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia!

A class T a Tripath szabadalma. Bővebben: Link

Az mondjuk sajnálatos, hogy hogy a weblapjuk nem elérhető..
(#) A.d.r.i.á.n. hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni, és hogy jó topicban vagyok.Erősítőt szeretnék építeni, de ez így nem igaz... mert úgy szeretném hogy van egy 'LG LH-D6230' DVD lejátszóm, amiben van egy erősítő, és azt szeretném "kiszerelni" belőle.Körülbelül ez a terv tömören.
Röhögjetek nyugodtan de Inputnak a füles bemenetét gondoltam.Még ebben nem próbálkoztam, de hangfalat és fénytechnikát készítettem már.Szóval még kezdő vagyok de ne tántorítsatok el.Ha csak nem lehet megvalósítani a tervem.
Előre is köszönök mindent.: Adrián
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Van egy érzésem, hogy most a rádiózás a legkisebb bajom.
Bővebben: Link
(#) potenciameter hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Hello, szükségem lenne egy ''izmos végfok'' kapcs. rajzára. Valami megbizható, bevált végfokot szeretnék ami képes 300W RMS re 8ohmon és legalább 500W RMS-re 4ohmon. Tud valaki ebben segiteni?
(#) hapro válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Parancsolj...http://www.ptt.yu/korisnici/s/r/srmarkovic/poweramp.htm
(#) djgombi válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Tessék
(#) A.d.r.i.á.n. hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Vagy ilyet hogy kapcsolási rajz, készítsek?Mert én nem találtam az interneten.
Valaki segítsen!
(#) szamóca válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Egy meglévő készülékből akarod kiszerelni a végfok egységet ahogy írod. Ez már nehézkes, hiszen valószínű hogy nem különálló panelen foglal helyet. A tápegységet is ki kell szerelned, hiszen ez látja el feszültséggel a végfokot. És akkor újra dobozolod? Mert az nem világos hogy mit akarsz, főként a fejhallgató kimenetes bemenetes ötleted miatt.
És visszarajzolnád a panelból a kapcsolási rajzot? Akkor már nincs is szükséged a mi tanácsainkra, ha ezen a szinten vagy már.
(#) hangszoros válasza djgombi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Hát lekellene birkozni ezt a winraros tömöritést, meg a doc-ot, meg a fene tudja hányféle van
(#) djgombi válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ez a rajz de van hozzá minden.
(#) hangszoros válasza djgombi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ez tetszik, bár védelem nincs
(#) sprofan válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Értem már, tehát tulajdonképp ez is D osztályú ahogy gondoltam, csak egy sokkal "jobb hangú", hatékonyabb rendszer. Egyébként van valakinek valami tapasztalata/véleméyne ezekről az IC-kről? TP2050/TC2000 Két darab meghajtó, és a két darab végfok IC kerül kb. 2700Ft-ba, egyenként 50W-ot tudnak. Itt egy pár fontosabb adat, szerintem egész jók:
Audiopile quality sound
0.007% THD+N @ 30W, 8Ω
0.005% THD+N @ 70W, 4Ω (paralled outputs)
High efficiency
92% @ 60W, 8Ω
85% @ 46W, 6Ω
89% @ 117W, 4Ω (paralleled outputs)
Dynamic range > 100dB
(#) djgombi válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Kívánságod teljesítem
A panelterven már kapott helyet a védelem is.
(#) hapro válasza djgombi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szerintem nem erre a védelemre gondolt.
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Nekem a rövidzár védelem ami egy végfoknál beugrik mint védelem.
Sajnos nem találtam hasonló vicces képet, és kedvem nem volt gyártani egyet, de lett volna rajta felirat, hogy rövid, utánna meg egy valamilyen zár, és a végére meg valami védelmet szimbolizáló kép.
(#) hapro hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Valaki elmagyarázná a működését ennek a védelemnek? http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_655586.html?highligh...655586

Odáig eljutottam, hogy lett egy csomó nem értem miért van ez meg az ott típusú kérdésem.
pl: a relét kapcsoló tranzisztor bázisára azért kell a testet kapcsolni a Q4-es tranzisztorral, mert PNP a Q5? És negatívabb fesszel lehet kapcsolni mint az emitterén van?

Ha jól gondolom, akkor ha kiül a végfok kimenetére a pozitív tápfesz akkor a Q3 a védelem +12-ját lehúzza a testre, és így Q4 elől elvezeti a teljes tápot, így Q5, lezár, és a relé elenged?

De mi van akkor ha negatív táp ül ki a végfok kimenetére? Gondolom azt valahogy a Q2 figyeli, de hogy is? Egyáltalán a Q1 minek kell oda? Nem értem mi szerepe van ott.
És a bipoláris kondiknak mi a funkciójuk miért épp bipoláris kell ide?
(#) hangszoros válasza djgombi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Köszi a sziveséged.
Nem kértem, és nem erre gondoltam, mert ez a hangszorót védi. Ha ez müködik akkor már gáz van, és füst
Elektronikus áramkorlát a kivánatos .
Visszahajló karakterisztikával, ha tartós zárlatvédelem a kivánatos. Igaz, hogy ez belemaszatol a hangminőségbe, ha nem kellő rátartással van csinálva
(#) lapose válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2010 / 1
 
Szia!

Ez egy DC védelem a kimenetre.
A bemeneten az RC körök állítják be az időállandót.

Ha a kimeneten pozitív egyenfeszültség jelenik meg a Q3 nyit, ezért a Q4 lezár, a Q5-nek emiatt nem lesz bázisárama szintén lezár, a jelfogó elenged.

Ha negatív egyenfeszültség kerül a kimenetre, akkor a Q1 földelt bázisú tranzisztor kinyit, nyitja a Q2-őt, innen pedig a folyamat ugyanaz, mint pozitív egyenfeszültség esetén.
(#) hangszoros válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Off
Szöke nő takarja a .... a védelemhez ötlet
Esetleg lakat helyet erényöv ? Vagy lakattal kombinálva ?
Na még a rövidet is bele lehet húzni a pikkantériába ...
Találjuk ki, de melyik topikba ?
(#) hapro válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
A Q1 mitől nyit ki ha negatív fesz lesz a kimeneten?
"A bemeneten az RC körök állítják be az időállandót" ezt sem értem.
Következő: »»   481 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem