Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   17 / 141
(#) kereszke hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
vagyis most arrol a csillámrol beszélunk amit a látni a beltérből az a kis lap?
(#) zoly15 válasza kereszke hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Igen, azon az oldalon van amelyiken a kezelőszervek..
Nincs ott égésnyom? Feketeség?
(#) kereszke hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
húúú hallod dehogyisnem.Akkor szóval nem lehet már megmenteni?
(#) kovacspista válasza kereszke hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szia! Dehogy nem! Meg kell tisztítani, vagy megfordítani!
Ez annyi időre elegendő lesz hogy szerezz egy másik
csillámot.
(#) patexati válasza kereszke hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szia! Vedd ki tisztítsd le a helyét és vágj egy kartonpapírt bele a csillám helyett és próbáld ki! Ha jó akkor érdemes venni bele egy csillámlapot! Addig mehet a kartonpapírral is
(#) gszabo1 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Szeretnék segítséget kérni, régebbi nagyméretű (Samsung RE-1100) mikro javításához. Kiverte a nagyfesz biztit, cseréje (1200 Ft) után egyből kiverte megint.

A Dióda nem zárlatos, kimértem. Valahol olvastam, át lehet kötni a biztit, ezt szabad? Mi lehet a rossz még?
Kondi lehet rossz? Vagy a magnetron?

98-ban már volt benne bizti csere, azóta jól müködött. Kidobni nem akarom, mert egy csúcsmodellt vettem anno 92-ben és nagyon szeretjük, bár tejesítménye csak 700W.
(#) zombee válasza gszabo1 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Magnetron leéghetett, kondi átüthetett.
Ezek cserélhetők, igazából minden cserélhető
(#) gszabo1 válasza zombee hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
utolsó használatnál kiskanál volt a kávésbögrében, de nem szikrázott.
(#) SKY válasza gszabo1 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
A biztosítékot hiába kötnéd át, attól még nem oldódik meg a probléma, ha képes kiégni a 0,7A-as biztosíték, akkor több, mint 1,5KW-ot is leadhat közbe a trafó. Mérd meg a kondit, és a diódát, a magnetronnál meg az egyik kivezetés és a test közt mérj ellenállást. Ha kell alkatrész, akkor szólj.
(#) gaben62 válasza gszabo1 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
A vezérlésnél relé 0,8A bizti van,a nf.trafó magnetronnál 8-10A-os.
Ha ezt is kiveri cserélj trafót vagy magnetront.
(#) gszabo1 válasza zombee hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Azt olvastam egyik beírásodnál, hogy a XI. kerületben vagy. Meg tudnád nézni (javítani) a mikromat?
(#) titi hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Hali!
Kedves fórumtársak! Úgy tűnik, megadta magát a mikrónk.
Bevallom, eddig ilyennel nem foglalkoztam, ezért lenne pár kérdésem.
Visszaolvasva a topikban, azt már tudom, hogy a nagyfesz. biztosíték ment ki.
Az lenne a kérdésem, hogy elképzelhető-e, hogy minden más rendben van?
Vagy a bizti kiégése mindenképpen valami más hibának a következménye? (Mert ugye pl. erősítőknél is lehet olyan, hogy a bekapcsoláskor fellépő nagy áram miatt simán kiég a bizti, és nem feltétlenül utal más hibára.)
A másik kérdésem inkább Ampervadász kollégához szólna, nem tudja-e véletlenül, hogy itt a környéken hol kapnék alkatrészt hozzá?
Köszönöm a válaszokat!
(#) zombee válasza titi hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Üdv.

A nagyfeszbizti legalább 500mA-os és a trafó ha nem égett le akkor legalább 2500V-ot lead.
Azaz, kb. 1250W - nál valamivel nagyobb teljesítményű terhelés kell neki.
Ezt bekapcsoláskor elérheti, de csak rövid időre. Ez nem képes megsütni a nagyfesz biztit.

Hétvégén szereltem két mikrót is, egyiknél a kondi égett át, másiknál a magnetron.
LEhetséges még a dióda is, illetve előfordul hogy a trafó primerkörében egy külön bizti is van(bár ez ritka).
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Idézet:
„Azaz, kb. 1250W - nál valamivel nagyobb teljesítményű terhelés kell neki.
Ezt bekapcsoláskor elérheti, de csak rövid időre. Ez nem képes megsütni a nagyfesz biztit.
Ez nem minden esetre vonatkozik,nekem például gyakran előfordul,hogy a magnetron túlárama(egy-két beIvelés az anódnál létre hozhatja azt)végez a nagyfesz biztosItékkal.
(#) gszabo1 válasza titi hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Egy bizti cserét megpróbálhatsz, évekkel ezelőtt nekem is csak ennyi hibám volt. (hqvideo kft 1200 Ft.)
(#) zombee válasza gszabo1 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
1200ft azért - valljuk be - nem túl olcsó ahhoz hogy valaki próbaképp rádugja. Én átkötném és megmérném a primerkörben az áramot.

Igaz, legutóbbi ilyen próbálkozásomnál volt egy kis szikra és felmelegedett a multiméter kábele...
(#) titi hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Ma szétkaptam kicsit jobban...
Szerintem ránézésre a magnetron, és a trafó is rendben van. Viszont a magnetronra menő egyik vezetéken találtam egy kis barnás foltot. Nem lehet, hogy itt esetleg áthúzott az oldallemezre, és ezért ment ki a bizti?
(Az egyik képen kékkel bejelöltem.)
Azért nem gondoltam volna, hogy ennyit elkérnek egy biztosítékért...
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én például csak is átkötéssel szoktam megoldani,egy 0.1mm-es rézhuzal épp olyan jó mint a nevetséges áron kapható biztosIték(kész pénzkidobás),a lényeg az,hogy a huzalt a biztosIték belselyébe kell helyezni,nekem már évek ótta bevált,és szerencsére eddig még panasz sem volt rá.
Üdv!
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
A főbiztosíték ilyenkor még mindig véd, a biztosítékot mégis tudom ajánlani.
Szerintem meg lehet venni a biztosítékot szerelvény nélkül egykét százasért, csak jó helyen kell keresni.
(#) titi hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Találtam egy kis érdekes infót: Bővebben: Link
Találtam biztosítékot még 3800-ért is, tehát az az 1200 még nem is sok. De akkor is pofátlanság egy 6*40mm-es üvegcsőért ennyit elkérni, még akkor is, ha van benne egy vékony vezetőszál.
Ja, igaz, ezeket vezetékkel, burkolattal adják...
Na mindegy, azt hiszem megpatkolom. Természetesen nem 100-as szöggel, hanem egy vékony szál vezetéket belefűzök.
Aztán amint lehet, azért szerzek hozzá boltit.
Egyébként korábban semmi előzménye nem volt a hibának, kifogástalanul üzemelt, semmi szikra, meg ilyesmi.
Viszont az ajtó tényleg elég "keményen" záródik.
Köszi mindenkinek a segítő szándékot!
(#) Hodinka válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Idézet:
„azt hiszem megpatkolom. Természetesen nem 100-as szöggel, hanem egy vékony szál vezetéket belefűzök.”

De azért még egyszer szólok,vedd figyelembe,hogy a szekunderáram olykor elérheti a 700mA-t is,0,1mm-nél semmiképp se legyen véknyabb a huzal,de sokkal vastagabb sem ajánlott,ha a következő alkalommal nemszeretnéd a biztosIték helyet a trafót cserélni,+-0,05mm még beleférhet(néha amikor időm engedi szoktam MOT-okkal kIsérletezgetni hogy mit bIrnak és mit nem),szóval a 0,1mm bizonyul a leg ieálisabb huzalvastagságnak nagyfesz biztosIték gyanánt.
Üdv!
(#) titi válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Sodrott rézdrótból vettem ki egy szálat, szemre kb. olyan vékony, mint a bizti eredetije. Lemérni nem tudom...
De érdekes ez a biztosíték, az egyik végében van egy rugó, az feszíti a szálat. (Még nem láttam ilyet...)
Persze mint már írtam, amint lehet szerzek gyárit.
(#) titi hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Na, összeraktam a mikrót.
Próba egy pohár vízzel megtörtént.
Ahogy kell, szépen meg is melegedett, és közben semmi rendellenes dolgot nem tapasztaltam.
Persze azért a következő néhány használatnál még alaposan figyelni fogom, aztán amint lehet szerzek biztit.
Még egyszer köszönöm mindenkinek!
(#) Hodinka válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Idézet:
„De érdekes ez a biztosíték, az egyik végében van egy rugó, az feszíti a szálat.”

A rugó az Iv fennmaradása gátlására szolgál,de ettől nem kell félned nem fog megtörténni.
Üdv!
(#) help hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Sziasztok, kipurcant a mikróm.

Visszaolvasva itt, úgy látom ti "csillámlemez"-nek hívjátok azt a kis fehér műanyag lapocskát, ami szépen átégett nekem. Egyébként mindig letakarjuk a kaját egy másik tányérral, szóval nem fröccsent rá semmi, meg takarítjuk is néha, szóval tiszta, csak hát már vagy 15 éves gép, gondolom kifáradt az anyag.

Na most ez egy GoldStar nevű mikró, a lemezke 10,02 x 5,00 centi, 4 kis foggal kapaszkodott a helyére, meg most hogy kiszedtem az is látszik, hogy oda is volt ragasztva.

A gondom az, hogy neten keresgélve pont ilyen méretű, és pláne a megfelelő helyen lévő 4 pöcökkel ellátott csillámlemezt nem találtam. Tehát a kérdésem az, hogy ha veszek egy nagyobbat, kivágom a megfelelő méretűre, és a odaragasztom, akkor az úgy oké?

Köszi a választ.
(#) Hodinka válasza help hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Oké persze,de mindenek előtt feltétlenül tisztItsd meg az égéstől a magnetron anódsapkáját és környékét,addig is ideiglenes megoldásként,ha gondolod vághatsz bele nyák lemezből,természetesen a réz bevonattól megfosztva(egy mm-nyi se maradjon rajta!).
Üdv!
(#) help válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia Hondika,

természetesen alaposan meg fogom tisztítani a környéket, bár pont a magnetronhoz nem nagyon férek hozzá, mivel ez az egész a mikró mélyén, a hátsó jobb felső sarok közelében van, és a csillámlemez mögött még van egy kis üres tér, és csak a mögött van a magnetron. Ráadásul nem csak úgy ott van, hanem felcsúszva, inkább az üres tér fölött. Ha fejem teljesen bedugom a mikróba, akkor is csak épp hogy látom egy kicsit a magnetron alsó szélét. Túl piszkos nem lehet, ahogy elkezdett villódzni a mikró, az első döbbenet után odaugrottam és kikapcsoltam-kihúztam. Egy kis körömnyi helyen égett át a lemez.

Nyúljak oda egy nedves szivaccsal és töröljem át, amit az ujjaimmal kitapogatok? Ha korom szállt bele, azt biztos nem tudom a mikro-réseiből teljesen kitisztítani. Vagy odanyomjam a porszívó csövét?

Nyák lemez: na ez is új szó nekem, nem hiszem, hogy lenne nekem ilyen. Valaki írta fent, hogy kartonlap is megteszi, amíg nincs új csillám, úgyhogy így terveztem én is, holnap meg megveszem a csillámot, kivágom, ráragasztom, és jó lesz. Legalábbis remélem

Köszi a tanácsokat.
(#) Hodinka válasza help hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Idézet:
„bár pont a magnetronhoz nem nagyon férek hozzá, mivel ez az egész a mikró mélyén, a hátsó jobb felső sarok közelében van, és a csillámlemez mögött még van egy kis üres tér, és csak a mögött van a magnetron. Ráadásul nem csak úgy ott van, hanem felcsúszva, inkább az üres tér fölött. Ha fejem teljesen bedugom a mikróba, akkor is csak épp hogy látom egy kicsit a magnetron alsó szélét.”

Ha ez az a tIpus akkor,viszont kissebb az esély a magnetron szennyeződésére(azt hiszem ezek többekközt ezért is lettek Igy kialakItva),különben meg ha még is,akkor a magnetron kiszerelhető a másik oldalról,csak le kell venni a burkolatot,és magad is meglátod.
A nyák lemez az a lapocska amire az áramköröket készItjük.
A kartont én személy szerint nem tulzottan ajánlom,mert a gőz lecsapódása folyamán nedvességet vehet fel és összeég az egész,a nyák lemezt is csak max 1-2hétre,de újjat mindenképp venned kell bele.
Üdv!
(#) help válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Oké Hodinka, köszönöm a segítséget. Nekiesek a témának, majd beszámolok hogy sikerült.
(#) help hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Nem jött össze. Vettem csillámot, de óvatosságból előbb kipróbáltam egy kartonlappal. Átégett. Ugyanis annak a nyílásnak a szélén, amit a csillám takar, egy nagyon kicsi helyen kilátszik a tiszta fém. Pont ott égett át a karton is, ahol hozzáért a fémhez.

Gondolom le kéne festeni? Vagy hogy? és ha festék, milyen fajta?
Következő: »»   17 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem